PNUEB

اهمیت امتحان میانترم در پیام نور و3 نکته برای موفقیت درآن

1396/1/20
3786
8
امتحانات میانترم پیام نور بسیار با اهمیت هستند و نمره آن تاثیر مستقیم در نمره نهایی شما دارد.

تعطیلات نوروز سال 96 نیز به پایان رسید و در حال نزدیک شدن به ایام امتحانات پایان ترم هستیم

همانطور که اغلب شما می دانید در پیام نور امتحانات پایان ترم از 14 محاسبه و 6 نمره دیگر به امتحان میانترم و فعالیت های کلاسی اختصاص می یابد

از ترم اول 97-96 سهم نمره میانترم در دانشگاه پیام نور 8 و سهم برگه پایان ترم 12 در نظر گرفته می شود. از همین رو امتحانات میانترم بسیار پر اهمیت هستند و کمک بزرگی به دانشجو در اخذ نمره بهتر از درس می کنند.

امتحان میانترم قبل از پایان ترم تحصیلی توسط استاد همان درس برگزار می شود. همین امر باعث می شود که دو نکته خیلی مهم باعث شود که از امتحان پایانی کمی آسانتر و گرفتن نمره از آن راحت تر باشد.

اولین نکته این است که چون در میانه نیمسال برگزار می گردد، احتمالا بخش کمتری از کتاب برای طراحی سوال و آزمون در نظر گرفته می شود.

دومین نکته این است که طراحان سوال و تصحیح کننده آنها خود اساتید هستند، از این رو سوالات را اغلب از جزوات ارائه شده و یا از نمونه سوالات نیمسال های قبل پیام نور طرح کرده و در نمره دادن نیز با دستی بازتر عمل می کنند. گاهاً دیده شده اساتید بخشی از کتاب را برای امتحان میانترم حذف می کنند و یا قسمتی از نمره را برای فعالیتهای کلاسی و شرکت در کلاس قرار می دهند.

طبق شنیده ها و اخبار رسیده ، امتحانات میانترم نیمسال دوم 96-95 شروع شده و کم کم اساتید در حال برگزاری آزمون هستند. به همین دلیل نظر شما عزیزان را به سه نکته خیلی مهم برای موفقیت در امتحانات جلب میکنم:

1: حتما در امتحان میانترم شرکت کنید.

نمره نهایی هر درس بدین گونه مشخص می شود. ابتدا نمره برگه را در عدد 10 ضرب و سپس به عدد 7 تقسیم می کنند.

نمره نهایی هر درس از ترم اول 97-96 به بعد بدین گونه مشخص می شود. ابتدا نمره برگه را در عدد 10 ضرب و سپس به عدد 6 تقسیم می کنند.

عدد حاصل یکی از گزینه های نمره نهایی شماست. سپس نمره برگه را در نمره میانترم شما جمع می کنند. این عدد نیز گزینه دیگر نمره پایانی شماست. از بین این دو ، نمره ای که بیشتر است را به عنوان نمره نهایی درنظر میگیرند.

پس حتما و اگر حتی آمادگی ندارید ، در امتحان میانترم شرکت کنید. شاید استاد شما نمره ای برای شرکت در آزمون میانترم در نظرگرفته باشد.

2: اساتید اغلب از بین سوالات نیمسال های قبل آزمون می گیرند.

نمونه سوالات نیمسال های قبل را بررسی کنید. بخصوص اگر امتحان دارای سوالات تشریحی باشد ، آنها را به دقت مطالعه و یاد بگیرید. بدین گونه خود را برای هر دو امتحان میانترم و پایانی آماده می کنید.

3: ابتدا جزوات استادتان را مطالعه کنید و سپس کتاب .

ابتدای امر جزوات استاد خود را مطالعه کنید و سپس اگر زمان داشتید کتاب را بخوانید و بخصوص مثالهای حل شده کتاب. بررسی جزوات استاد کمک می کند تا شما زمینه ای از درس پیدا کرده و برای امتحان پایانی و مطالعه کل کتاب آماده شوید. برای امتحان میانترم نیز احتمال این موضوع که سوالات از جزوه باشد بالاست.

 

درانتها امیدواریم در امتحانات میانترم نمراتی بالا کسب کنید تا با خیالی آسوده در امتحان پایان ترم حاضر شوید.

برای حمایت از ما کافیست، PNUEB را به دوستانتان معرفی کنید.

 


امتیاز دهید
4
30 رای

ارسال نظر

 1. سلام.ببخشید اگه میان ترم نتونیم شرکت کنیم.نمره مون بااین قانون جدید چه جوری حساب میشه.ممنون

  • 1397/2/24

   سلام.کاربر گرامی
   نمره برگه پایان ترم شما در عدد 10 ضرب و سپس به 6 تقسیم می شود. البته برای دروسی که عملی نیز هستند، نمره بخش عملی نیز تاثیر دارد

 2. من که هیچی نمیخونم همینجوری تستارو میزنم

 3. خوشبحال فرزین اینا، ما که کل 6 نمره رو باید امتحان بدیم

 4. امتحانات پایان ترم هم اگر خود استادا طرح میکردن خیلیییییییی خوب بود

  • 1396/1/28

   سلام.کاربر گرامی، ماهیت دانشگاه پیام نور بر همین است که امتحانات بصورت سراسری برگزار می شود و سوالات نیز در کل کشور یکسان است

 5. استاد این ترم ما هم دو نمره برای حضور در جلسه و شرکت در آزمون میانترم قرارداده بود

 6. من امتحان میانترم شرکت کردم ، 3 شدم مثل اینکه.از نمره برگه چند بگیرم قبولم؟

  • 1396/1/28

   سلام.کاربر گرامی، در مقطع کارشناسی پیام نور سیستم گلستان نمرات نهایی بالای 9.5 را 10 در نظر گرفته و قبول می کند.شما الان 3 نمره اخذ نموده اید و کافیست حداقل 6.6 نمره از برگه پایان ترم بگیرید تا درس را پاس شوید. پیشنهاد می شود که سعی کنید نمره پایان ترم خود را بالاتر کسب کنید

 7. استاد ما یک نمره برای شرکت در امتحان قرار داده ، دو نمره هم شرکت در کلاس داریم.

 8. دقیقا همینطوره
  من فردا میان ترم دارم و الانم دارم سوالای نیمسال قبل رو میخونم .
  خیلی ممنون از راهنمایی تون

  • 1396/1/20

   سلام کاربرگرامی. براتون آرزوی موفقیت در امتحانات رو داریم.