PNUEB

نحوه گرفتن مرخصی ترمی در دانشگاه پیام نور+ قوانین و مقررات

1396/4/26
13345
64
شرایط و قوانین مرخصی در دانشگاه پیام نور چگونه است؟ چند نیمسال می توانیم در دانشگاه پیام نور مرخصی بگیریم؟

در دانشگاه پیام نور همانند سایر دانشگاه های کشور امکان گرفتن مرخصی تحصیلی وجود دارد.

برای توضیح قوانین در این بخش دانشجوها را به سه دسته تقسیم خواهیم کرد:

1- افرادی که مشمول سربازی نیستند (بانوان و افرادی که کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم دارند)

 در دانشگاه پیام نور کسانی که مشمول سربازی نیستند می توانند با ارائه درخواست کتبی در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تا 3 نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته تا 6 نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده نمایند.

2- افرادی که مشمول سربازی هستند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند.

اما برای مشمولین سربازی و پسرانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند شرایط کمی متفاوت تر است.  این افراد در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می توانند یک نیمسال و در مقطع کارشناسی پیوسته دو نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کنند. البته همین ترم های مرخصی گرفته شده نیز در سنوات مجاز آنها محاسبه خواهد شد.

3- افرادی که به واسطه شغل همسر و یا خود مجبور به ماموریت می شوند.

دانشجویانی كه بعنوان مامور دولت، همسر يكی از كاركنان يا همسر يكی از دانشجويان بورسيه، به خارج اعزام مي شوند، می توانند با ارائه حكم و مدارك مستدل علاوه بر مرخصی مجاز از 4 سال مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصيلی باتاييد شورای آموزشی استان استفاده كند.

نکات مهم:

الف- افرادی که مرخصی ترمی می گیرند باید شهریه ثابت ترم را پرداخت نمایند. در غیر اینصورت عدم مراجعه محسوب شده و شامل قوانین آن می شود.

ب- برای بانوان شرایطی وجود دارد که اگر مادر شوند تا دو ترم مرخصی بدون شهریه ثابت و بدون در نظر گرفتن در سنوات برایشان لحاظ می شود.

ج- درخواست مرخصی باید بصورت کتبی ارائه شود. ممکن است کارشناسان برای مرخصی دلیل و یا مدرک مستدل درخواست نمایند.

د- چنانچه دانشجویی بدون اعلام به مرخصی برود ، ترم برای او عدم مراجعه محسوب می شود و برای بازگشت به تحصیل او ممکن است مشکلاتی بوجود آید.

هـ- کسانی که پس از قبولی در دانشگاه برای ثبت نام مراجعه نکرده اند و یا چند ترمی انتخاب واحد نداشته اند می توانند برای اطلاع از نحوه بازگشت به تحصیل و روند پیگیری به لینکهای زیر مراجعه کرده و از شرایط آن مطلع شوند.

ادامه تحصیل دانشجویان پذیرفته شده در پیام نور که برای ثبت نام مراجعه نکرده اند
 

شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان ترک تحصیل‌کرده

 


امتیاز دهید
2.5
20 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام من ترم دوم مرخصی گرفتم الان در چارت انتخاب واحد باید دروس ترم دوم را انتخاب کنم یا ترم سوم را؟؟؟
  در ضمن بعضی دروس در لیست دروس ارائه شده نیستند

  • 1398/6/22

   سلام. شما براساس دروسی که برای شما ارائه شده می توانید درس بردارید. برخی دروس پیش نیاز هستند که انها را باید اخذ و پاس نمایید. بهتراست دروس پیش نیازی که می توانید بردارید را اخذ کنید تا برای ترم های اینده با مشکل اخذ درس مواجه نشوید

 2. سلام
  من 3 ترم را مرخصی گرفتم و ی ترم هم انتخاب واحد کردم اما نتونستم امتحانات را شرکت کنم الان کل شهریه های ثابت و بدهی ها حدودا یک میلیون تومان میشه که این مبلغ برام زیاده برای معافیت از پرداخت بدهی راه حلی وجود داره یا میتونم انصراف بزنم و دوبار بدون ازمون ثبت نام کنم؟کلا راه حلی داره؟

  • 1398/6/19

   سلام. در هر حال این بدهی برای شما ثبت شده و باید پرداخت نمایید. می توانید از وام شهریه دانشگاه استفاده کنید که شامل بدهی های گذشته نیز می شود

 3. من دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم سال97کنکور98شرکت کردم حال میخواهم از دانشگاه انصراف بدم تا چند وقت دارم اضافه نخورم

  • 1398/5/28

   سلام. شما ابتدا بگذراید نتایج اعلام شود و اگر قبول شدید بعد به دانشگاه پیام نور رفته و درخواست خود را برای انصراف ارائه دهید. اگر مشکل سرابازی نداشته باشید با درخواست شما موافقت می شود

 4. سلام
  فقط به کسانی که با آزمون وارد پیام نور می شوند، دو ترم مرخصی می دهند یا به کسانی که با سوابق تحصیلی وارد می شوند هم دو ترم مرخصی می دهند؟

  • 1398/5/24

   سلام. کلا دو ترم مرخصی برای همه دانشجویان درنظر گرفته می شود. فرقی هم ندارد از چه طریق وارد دانشگاه شده باشند

 5. سلام حداقل چند واحد میشه در ترم اول برداشت؟

  • 1398/5/23

   سلام. در کارشناسی حداقل 8 واحد می توانید بردارید.

 6. سلام من میتونم همون ترم اول و دوم رو مرخصی بگیرم باید چه دلیلی براشون بیارم که ترم اول بهم مرخصی بدن؟؟؟

  • 1398/5/23

   سلام. راجب دلیل نمی توانم چیزی بگویم. ولی شما درخواست خود را ارائه دهید، بررسی می کنند

 7. سلام
  من سال ۹۷ پیام نور ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم تا برای کنکور ۹۸ بخونم .
  الان که جوابا اومده چون نتیجه ام خوب نشد ، میخوام برم همون رشته ای که تو پیام نور انتخاب کرده بودم رو ادامه بدم .
  الان باید مجدد انتخاب رشته کنم ، یا برم دانشگاه ثبت نام ؟
  ممنوت

  • 1398/5/18

   سلام. شما ثبت نام کرده بودید که توانستید مرخصی بگیرید. کافیست به دانشگاه مراجعه و کارهای انتخاب واحد خود را انجام دهید

 8. سلام خسته نباشید حداقل چند واحد از دانشگاه پیام نور در ترم اول میشه برداشت ؟ میشه همه واحد هارو دروس عمومی برداشت؟

  • 1398/5/10

   سلام. کاربر گرامی
   در ترم اول، معمولا خود دانشگاه دروسی را به شما ارائه می کند و شما باید همان دروس را انتخاب کنید

 9. سلام و خسته نباشید حداقل چند واحد در ترم اول دانشگاه پیام نور میتونیم انتخاب کنیم؟ و اینکه میشه عمومی برداریم بعد اگه دانشگاه ملی سال دیگه قبول شدیم عمومی هارو تطبیق واحد بدیم؟

  • 1398/5/9

   سلام. بحث تطبیق امری است که به هر دانشگاه مربوط است. ولی خب اگر نمره درس بالا باشد و سرفصل دروس تغییر نکرده باشد احتمال تطبیق وجود دارد

 10. باسلام.
  من میتونم ترم اول مهر ماه رو مرخصی بگیرم؟بعد اگه بهمن برم دانشگاه،همون ترم اول رو میخونم٬ درسته؟

  • 1398/4/4

   سلام.
   باید ببینید چه درسهایی به شما ارائه شده و کدام ها را می توانید بردارید. بدین صورت نیست که همه درسهای ترم اول برای شما مجدد ارائه شود، زیرا در پیام نور ترم ها براساس زوج و فرد هستند و برهمین اساس دروس ارائه می شود

 11. سلام... راستش من ساله 96 یک بار مرخصی گرفتم چون پشت کنکور بودم و متاسفانه قبول نشدم و ساله بعد یعنی 97 انتخاب واحد کردم و رفتم دانشگاه و ساله 98 که امساله باز میخوام پشت کنکور بمونم. میشه امسال باز مرخصی بگیرم؟؟

  • 1398/4/2

   سلام.کاربر گرامی
   شما تا دو ترم می توانید مرخصی بگیرید. البته بیاد داشته باشید که این دو ترم هم در سنوات شما محسوب خواهد شد

 12. سلام وقتتون بخیر اگر بخوایم سومین بار کنکور بدیم میتونیم فقط یک ترم ثبت نام کنیم تو رشته های کارشناسی بعد مرخصی بگیریم بعد بهمن انصراف بدیم ؟ برای اینکه معافیت تحصیلی یکساله بگیریم ؟ اگر ترم یکو مرخصی بدن و بعدش انصراف بدم بهمن اونوقت مثلا دانشگاهی که انشالله تو کنکور قبول میشم اگر نیم سال دومی باشه برام مشکل پیش نمیاد ؟ چون بعضیا ورودیشون بهمن ماهه

  • 1398/3/27

   سلام.کاربر گرامی
   اولا که فقط در مقطع کارشناسی میشه این کاررو کرد. بعد ااینکه شما وقتی در رشته دیگه قبول شدی انصراف بدین از رشته اول، البته دقت داشته باشید که همه دانشگاه ها اجازه این کار رو نمی دهند. برای مشورت بیشتر حتما با کارشناسان پلیس +10 مشورت کنید

 13. درود و عرض ادب .و احترام
  بنده اولین کنکورم سال 97 بود که متاسفانه رتبه خوبی نیاوردم و نشستم برای کنکور 98 .. از اونجایی که پایه درسیم خیلی بد بود و حداقل یک سال نیاز داشتم تا فقط مفهوم زیست شناسیمو حداقل یاد بگیرم با خود اتمام حجت کردم کنکور 99 شرکت کنم
  الان مدتیه ذهنم درگیر این موضوعه که منی که امسال مشمول سربازیم ایا میتونم ترم یک رو مرخصی بگیرم ؟ اخه میگن بعضی جاها مرخصی ترم یک رو سخت گیری میکنن .. ایا میتونم با کارشناسان موضوع کنکور سوممو در میون بذارم ؟ اونا اگه این موضوع بدونن بیشتر سخت گیری میکنن ؟ یا راه میان ؟ و سوال بعدی اینکه اگر دو ترم مرخصی دادن میتونم سر جلسه امتحانات نرم کلا ؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • 1398/3/27

   سلام.کاربر عزیز
   مباحث اینجوری که مربوط به نظام وظیفس و با یک راهنمایی اشتباه ممکنه اینده شخص بهم بریزه، رو نمیشه با این میزان اگاهی و به این صورت پاسخ داد. باید یک سری اطلاعات دیگر داشت . پیشنهاد من این است که با کسی که در این زمینه وارد است مشورت کنید.

 14. سلام و خسته نباشید
  بنده فارغ التحصیل خرداد 97 تجربی پیش دانشگاهی هستم و همچنین کنکوری 98 و تا پایان شهریور امسال نیز مهلت دارم و از 1 مهر غیبت میخورم و میخوام تو انتخاب رشته صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور که مهلتش تا 6 شهریور هستش شرکت کنم تا بتونم برای بار سوم کنکور بدم ولی متاسفانه جواب های انتخاب رشته خیلی خیلی دیر میاد! چند تا سوال دارم:
  1-اگه تو انتخاب رشته قبول شدم برای ثبت نام باید بصورت حضوری مراجعه کنم؟
  2-معافیت تحصیلی رو چجوری باید بگیرم؟ گواهی اشتغال به تحصیل لازمه؟ کی میتونم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم؟ کی معافیت تحصیلی رو میدن؟ بعد ثبت نام یا قبل ثبت نام تو دانشگاه پیام نور؟
  3-اگه تونستم ثبت نام کنم تو دانشگاه، گواهی اشتغال به تحصیل رو قبل 1 مهر میدن؟(آیا اصلاً برای معافیت تحصیلی نیازی به چنین گواهی هستش؟) معافیت تحصیلی رو قبل 1 مهر میدن؟
  4-اگه تونستم تو دانشگاه ثبت نام کنم و گواهی اشتغال بگیرم و معافیت تحصیلی بهم بدن اونوقت میتونم قبل اتمام مهلت برای گرفتن مرخصی اقدام کنم؟ مهلت مرخصی تا کی هستش؟؟؟
  5-اصلاً برای کارهایی که گفتم فرصتی وجود داره؟؟؟! میتونم برای بار سوم کنکور بدم؟؟؟ تور رو خدا دقیق جواب بدین و منو راهنمایی کنین بدجور استرس گرفتم.
  حداقلش بگین راهکار من درسته و فرصت دارم تو اون مهت چند روزه اواخر شهریور و یا حداقل یک راه حل بهم بگین. لطفاً :((((

  • 1398/3/26

   سلام.کاربر گرامی
   امکان پاسخدهی به این سوالات شما در این مجال نیست. من مقدار کمی اطلاع دارم و سوالات شما را کامل نمیتوانم جواب بدهم. بهتر است با کارشناس پلیس +10 مشورت کنید. انها بیشتر اطلاع دارند.

 15. سلام وقت بخیر . ممنون واقعا از پاسخگویی و سایتتون . یه سوال ذهنمو درگیر کرده ممنون میشم کمکم کنین . من برای بار چهارم میخوام کنکور سراسری شرکت کنم . زمانی ک میخواستم برای بار سوم شرکت کنم , در دانشگا پیام نور دو ترم مرخصی تحصیلی گرفتم . همونجا بود که یکی از کارشناسا گفت اگه سال دیگه کنکور رشته ی مورد علاقتو قبول نشی دیگه به احتمال زیاد مرخصی تحصیلی بهت نمیدن و مجبوری یه رشته برداری و مبلغی بدی و بجاش کلاساشو شرکت نکنی و بشینی بخونی . میخواستم بدونم همچین نظری درسته و اینکه دیگه نمیشه مرخصی تحصیلی گرفت به صورت 4 تا نیم سال . ممنون

  • 1398/3/23

   سلام.کاربر گرامی
   امکان مرخصی بیش از این برای مشمولین سربازی وجود ندارد. تازه همان مدت مرخصی هم جزو سنوات مجاز شما محسوب می شود.بهتر است با کارشناسان پلیس +10 مشورت کنید

 16. سلام خسته نباشید که من خرداد پارسال فارغ التحصیل شدم براشروع سال تحصیلی میتونم دانشگاه ثبت نام کنم
  این 3ماه فاصله بین خرداد تامهر شروع سال تحصیلی دانشگاه خدمتم مشکل ساز نمیشه اضاف نمیخورم ؟

  • 1398/3/21

   سلام.
   خرداد پارسال تموم کرده اید یا امسال؟ باید ببینید مشمولین چه سالی به خدمت فراخوانده شده اند. در کل بعد از فارغ التحصیلی در هر مقطعی شما یکسال زمان دارید تا برای سربازی اقدام کنید

 17. سلام خسته نباشید من معافیت تحصیلییم تا آخر خرداد به پایان میرسه میخواستم بدونم میتونم ۲ترم مرخصی بگیرم از آخر خرداد ممنون

  • 1398/3/20

   سلام.کاربر گرامی
   مرخصی هم جزوی از سنوات محسوب می شود. اگر سنوات به شما به اتمام رسیده که با مرخصی شما موافقت نمی شود

 18. سلام چرا من نمیتونم تو بخش درخواست مرخصی چیزی ثبت کنم شهریه ثابتم را هم پرداخت کردم

  • 1397/11/11

   سلام.کاربر گرامی
   مهلت آن احتمالا به پایان رسیده است. اگر مرخصی برای شما واجب است، حضورا نزد کارشناس رشته رفته و درخواست خود را ارائه دهید. شما را راهنمایی خواهند کرد

 19. سلام من درخواست مرخصی برای یک ترم رو از طریق سامانه گلستان ثبت کردم باید از کجا بفهمم که موافقت شده با درخواستم یا خیر.

  • 1397/11/9

   سلام.کاربر گرامی
   در وضعیت شما در قسمت اطلاعات جامع دانشجو درج شده است

 20. سلام.کسی که تو زمان انتخاب واحد مرخصی بگیره و ثبت بشه تو زمان حذف و اضافه اگه پشیمون بشه میتونه درخواستشو لغو کنه و انتخاب واحد بکنه؟

  • 1397/11/8

   سلام.کاربر گرامی
   لطفا ایمیل خود را در فرم ارسال نظر وارد کنید. به سوالات دانشجویی که ایمیل نداشته باشند پاسخ نمی دهیم. ولی سایر نظرات و موارد نیازی به ایمیل ندارد.

 21. سلام
  من برای ترم بهمن از طریق کافی نت درخواست مرخصی دادم ولی شهریه ای پرداخت نکردم، یعنی نمیدونستم باید شهریه پرداخت کنم و کسی هم بهم نگفته بود، فقط اون درخواست مرخصی رو بردم دانشگاه و بهم گفتن کارای مرخصیت تموم شد، ولی من ازونجایی ک شهریه پرداخت نکردم مطمئنم ک یه مشکلی این وسط هست
  من از کجا باید بفهمم مرخصیم تایید شده یا ن؟؟؟

  • 1397/11/8

   سلام.کاربر گرامی
   برای مرخصی تنها شهریه ثابت از شما گرفته می شود. شهریه ثابت نیز در بدهی شهریه شما در سیستم گلستان هست. در قسمت اطلاعات جامع دانشجو در پورتالتان در سیستم گلستان وضعیت شما درج شده است

 22. سلام
  ورودی مهرماه امسال هستم دو ترم رو مرخصی گرفتم و میخوام بعد از قبول شدن تو دانشگاه مورد نظرم کلا این پیام نور رو انصراف بدم حالا واسه این دو ترم مرخصی لازمه برم دانشگاه یا همون موقع انصراف میشه تسویه کرد؟

  • 1397/11/6

   سلام.کاربر عزیز
   درخواست مرخصی را داده اید و یا اصلا به دانشگاه مراجعه نکرده اید. چون شما پسر هستید و ممکن است مشمول سربازی نیز باشید، بهتر است برای بررسی وضعیت خود به دانشگاه مراجعه کنید تا برای سربازی شما مشکلی پیش نیاید

 23. سلام . من برای ترم دوم رو مرخصی گرفتم . الان نظرم عوض شده .میخواستم ببینم میشه لغوش کنم یا نه؟

  • 1397/10/29

   سلام.کاربر گرامی
   نزد کارشناس رشته خود رفته و از او بخواهید مرخصی شما را لغو کند. احتمال فراوان با شما همکاری خواهند کرد

 24. سلام خیلی ببخشید فقط چطوری از طریق سیستم گلستان بفهمیم با درخواستمون موافقت شده؟

  • 1397/10/25

   سلام.در قسمت اطلاعات جامع دانشجو درج میشود. همچنین برای پیگیری نزد کارشناس رشته خود بروید. شاید لازم باشد دلیل ارائه دهید

 25. سلام
  من شهریه ثابت این ترم رو پرداخت کردم
  بعد درخواست مرخصی دادم الان چیکار کنم؟
  باید حضوری برم دانشگاه

  • 1397/10/25

   سلام.کاربر گرامی
   از طریق سیستم گلستان می توانید متوجه شوید درخواست شما موافقت شده است یا نه. البته برای پیگیری موضوع هم می توانید به کارشناس رشته خود مراجعه کنید

 26. سلام و خسته نباشید
  من ورودی مهر امسال هستم و بعد از تکمیل ثبت نام ، شهریه ثابت رو پرداخت کردم و بعد درخواست مرخصی دادم . الان هم توی سیستم یه سری بخش های برام غیر فعاله . میخواستم بدونم فرایند مرخصی درست بوده یا خیر .
  مورد دیگه این که اگه برای ترم دوم امسال مرخصی بخوام باید چجوری اقدام کنم ؟ مهلت خاصی داره یا شهریه ی ترم دوم رو باید پرداخت کرد ؟ می ترسم دیر بشه . یه مقدار بدهی هم برای نیم ترم دوم دارم یعنی اگه اون پرداخت بشه مرخصی برای ترم دوم قابل دسترسی میشه یا نه ؟ اگه مهلتی چیزی داره خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید .

  • 1397/10/21

   سلام.کاربر گرامی
   شما در مدت انتخاب واحد می توانید درخواست مرخصی بدهید. البته در همان روزهای ابتدایی اقدام کنید بهتر است. همچنین در صورت داشتن دلیل برای مرخصی، احتمالا با درخواست شما موافقت می شود، ولی دیگر مرخصی ندارید. در صورت مرخصی شهریه ثابت از شما دریافت می شود

 27. با سلام میخواستم بدونم سایت کی باز میشه برای ثبت نام نیمسال دوم‌؟
  من که نیمسال اول غایب در امتحان بودم میتونم بدون مشکل واسه نیمسال دوم ثبت نام کنم ؟ ورودی ۹۷ هم هستم

  • 1397/10/20

   سلام.کاربر گرامی
   از اول بهمن انتحاب واحد آغاز می شود. شما می توانید با مراجعه به دانشگاه و تعیین تکلیف ترم اول خود (ارائه درخواست مرخصی) این مشکل را حل، و سپس انتخاب رشته کنید در ترم جدید

 28. با عرض سلام و خسته نباشید
  من ترم پیش ثبت نام کردم اما به دلایلی نه سر کلاس رفتم نه ازمون ایا میتونم ترم بعد رو مرخصی بگیرم ؟

  • 1397/10/9

   سلام.کاربر گرامی
   اگر ثبت نام شما تکمیل شده و شماره دانشجویی برای شما صادر شده است، احتمالا ترم اول شما با ارائه مدارک و دلایل به مرخصی تبدیل می شود. برای ترم دوم هم بهتر است که همان ابتدای ترم نزد کارشناس رشته رفته و درخواست خود را ارائه دهید. ولی به یاد داشته باشید که مدت مجاز مرخصی شما به اتمام می رسد و اگر هم مشمول سربازی هستید، این مدت مرخصی جزو سنوات شما محسوب می شود. بطور مثال شما که 5 سال سنوات مجاز دارید، بدین صورت یکسال آن تمام می شود و باید در 4 سال باقیمانده درس خود را تمام کنید. البته سنوات ارفاقی نیز خواهید داشت.

 29. سلام میخواستم بدونم مهلت ثبت نام برای ترم بعد یعنی بهمن از چه تاریخیه ؟ برای مرخصی باید شهریه رو بپردازم اما نیاز به انتخاب واحد نیست؟

  • 1397/10/9

   سلام.کاربر گرامی
   انتخاب واحد ترم دوم از بهمن ماه شروع خواهد شد. شما برای مرخصی نیازی به انتخاب واحد ندارید، ولی برای مرخصی بخشی از شهریه ثابت از شما دریافت می شود

 30. سلام خسته نباشید تقاضای مرخصی تحصیلی واسه ترم بعد من از طریق سایت ثبت شده ولی نظرم عوض شده میخواستم ببینم امکان لغو مرخصی هست؟؟

  • 1397/10/4

   سلام.کاربر گرامی
   شما می توانید با مراجعه حضوری به کارشناس رشته مورد خود را رفع کنید

 31. لام خسته نباشید من این ترم رو ثبت نام کردم اما به دلایلی نمیتونم سر کلاس و ازمون برم ایا بدون مشکل میتونم واسه ترم بعدی ثبت نام کنم و مرخصی بگیرم ؟
  راستی این ...شماره ی پیام نوره ؟ صب زود تماس میگیره و من وقتی یکم بعد تماس میگیرم با این شماره میگه در شبکه موجود نیست

  • 1397/9/26

   سلام.کاربر گرامی
   باارائه دلیل می توانید ترم قبل خود را مرخصی بگیرید، ولی شهریه برای شما محاسبه خواهد شد. شماره تماس دانشگاه خود را می توانید از سایت دانشگاهتان پیدا کنید

 32. سلام وقت بخیر
  من امسال تو پیام نور قبول شدم و ترم اول رو هم مرخصی گرفته ام میخوام برای دومین بار درخواست مجوز خروج از کشور رو بدم بنظرتون چون دومین باره و ترم اول هم مرخصی گرفتم موافقت میشه با این درخواستم یا نه ؟
  در ضمن اگه ترم دوم رو واحد درسی بردارم میتونم فروردین از ایران خارج شم یا باید در مرخصی باشم ؟
  تشکر

  • 1397/9/15

   سلام.کاربر گرامی
   در مورد قوانین خروج از کشور اطلاعی ندارم. اما در مورد مرخصی باید بگم که دانشجویان مشمول می توانند از دو ترم مرخصی در طول سنوات کارشناسی خود استفاده کنند

 33. سلام من از مهر ماه مرخصی گرفتم تا بهمن میشه
  برای نوبت دوم هم می خوام مرخصی بگیرم چون برای کنکور آماده میشم میخواستم بدونم که هر ترم چهار ماه باشه معافیت من تا اردیبهشت تموم میشه و باید برم دانشگاه چون دو ترم فقط میشه مرخصی گرفت میخوام تا زمان کنکور درگیر دانشگاه نشم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • 1397/9/6

   سلام.کاربر گرامی
   مرخصی دانشگاه بصورت ترمی می باشد و نه ماهی. بتوانید ترم دوم را مرخصی بگیرید کلا تا ترم مهر دیگه نیاز به انتخاب واحد ندارید. مگر بخواهید تابستان درس بردارید

 34. سلام
  میخواستم سوال کنم دانشجویان ارشدهم میتوانند از مرخصی زایمان استفاده کنند.واینکه درخواست مرخصی زایمان در دوران سنوات میتواند باشد ؟

  • 1397/8/4

   سلام.کاربر گرامی
   مرخصی زایمان برای دانشجویان خانم جدا از مهلت مرخصی مجاز می باشد. در صورت تائید کارشناس رشته مازاد بر آن محاسبه شده و مشکلی برایتان ایجاد نمی شود. برای درخواست و کسب اطلاعات بیشتر نزد کارشناس رشته خود بروید

 35. سلام.من پیام نور ثبتنام کردم و شهریه ثابت رو پرداخت کردم و درخواست مرخصی دادم ولی الان درخواست مرخصیم تو سایت نیست و وقتی روی گزینه ثبتنام کلیک میکنم مینویسه این گزینه برای شما غیر فعال است این به معنی این است که با مرخصی من موافقت شده؟؟من که درخواست مرخصی دادم همین شماره دانشجویی کافیه یا باید کارت دانشجویی هم داشته باشم؟؟

  • 1397/8/2

   سلام.کاربر گرامی
   اگر ترم اول هستید و درخواست مرخصی داده اید، برای پیگیری موضوع نزد کارشناس رشته خود بروید.

 36. سلام وخسته نباشید.من الان در دانشگاه پیام نور ثبتنام کردم میخواستم ببینم تا کی مهلت مرخصی گرفتن وجود دارد؟؟برای گرفتن مرخصی باید شهریه ثابت را پرداخت کنیم؟؟چون شنیدم میگن برا مرخصی گرفتن ترم اول لازم به پرداخت شهریه نیست///ممنون از پاسخگوییتون

  • 1397/7/25

   سلام.کاربر گرامی
   اگر تازه ثبت نام کرده اید ، هر چع سریعتر اقدام کنید برای درخواست مرخصی بهتر است. برای مرخصی شهریه ثابت از شما دریافت می شود.

 37. سلام.
  خواهش میکنم کمکم کنید
  من میخواستم واسه سال سوم کنکور بدم اما مشکل سربازیم هست..
  میخواستم دو ترم مرخصی بگیرم.
  الان من از این سردرگمم که برای مرخصی مرحله اول باید چکاری انجام بدم؟؟؟ آیا نیازه که اول مراحل ثبت نام رو انجام بدم (عین بقیه دانشجوها) یا راه دیگری داره. خواهش میکنم زود جواب بدین

  • 1397/6/30

   سلام.کاربر گرامی
   شما باید ثبت نام کنید، سپس از دانشگاه درخواست مرخصی کنید. دانشگاه بررسی می کند و در صورت امکان موافقت می کند.

 38. سلام خسته نباشید من مدرک پیش دانشگاهیمو دی 97 میگیرم میخواستم ببینم ثبت نامم میکنن تو دانشگاه یانه اگه ترم اولو مرخصی بگیرم چی؟

  • 1397/6/20

   سلام.کاربر گرامی
   در هنگام ثبت نام باید با مسئول مربوطه صحبت کنید. ببینید امکان دارد شما برای ترم بهمن در دانشگاه ثبت نام کنید یا نه

 39. سلام خسته نباشید
  من در صورت قبولی در پیام نور ورودی مهر ۹۷ میشم میدونم که برای مرخصی باید شهریه رو بپردازم
  میخواستم بدونم ایا میتونم ۲ ترم متوالی مرخصی بگیرم ؟ مرخصی گرفتن موقع انتخاب واحده یا قبل تر ؟ از طریق سایت دانشگاهه یا مراجعه حضوری میخواد ؟ کلا شرایط خاصی داره ؟ من شنیدم از طریق سیستم گلستان که اینترنتیه درخواست میدی شهریه رو هم میپردازی مرخصیت تایید میشه درسته؟ ممنون میشم جواب بدین

  • 1397/6/13

   سلام.کاربر گرامی
   ارائه درخواست مرخصی از طریق سیستم گلستان است. مرخصی دارای محدودیت ترم است، اما محدودیت توالی یا اینکه پشت سرهم باشد ندارد. شما دلیل خود برای مرخصی را ذکر خواهید کرد و دانشگاه پس از بررسی در سیستم گلستان نتیجه را به شما اعلام خواهد کرد. همچنین چون شما ترم اول هستید شاید نیاز باشد که به کارشناس رشته خود نیز مراجعه کنید. البته این موضوع از برخی واحدها گزارش شده و اکثرا اقدام از طریق گلستان کافی بوده است

 40. ممنون از پاسخگویتون
  در مورد سربازی که گفتید اینطور که من پرسیدم بهم گفتن اگه تا پایان شهریور امسال تو دانشگاه ثبت نام بکنم فاقد غیبت میشم
  فقط ببیخشید من الان برای دانشگاه پیام نور تو سایت سنجش انتخاب رشته کردم... الان نباید اقدام دیگه ای انجام بدم؟

  • 1397/5/28

   شما باید صبر کنید جواب اعلام نتایج بیاد، بعد در صورت پذیرش برای ثبت نام در دانشگاه اقدام کنید

 41. سلام خسته نباشید
  میخوام تو کنکور 98 شرکت کنم برای سومین بار میخواستم بدونم اگه تو دانشگاه پیام نور تو یه رشته بدون کنکور ثبت‌نام بکنم برام مشکلی پیش میاد یا نه

  • 1397/5/28

   سلام.کاربر گرامی
   شما اگر مشمول سربازی دارید برای این موضوع باید با کارشناسان پلیس +10 مشورت کنید. در غیر این صورت می توانید در پیام نور ثبت نام کرده و بعد از قبولی در رشته جدید انصراف دهید

 42. سلام
  من میخواستم برای کنکور 98 شرکت کنم اماسربازی تا آخرای اسفند تموم میشه آیا میشه دو ترم مرخصی بگیریم یا تکلیف من با دانشگاه چطور میشه اگه بخوام برا ی کنکور 98 شرکت کنم ممنون میشم جوابم رو زود بگید

  • 1397/5/18

   سلام.کاربر گرامی
   موقع ثبت نام وضعیت سربازی شما استعلام می شود. آنجا ممکن است مشکلی پیش بیاید، پس بهتر است از پلیس +10 سوال کنید

 43. با سلام
  خدمت من در آبان ماه به پایان میرسه و میخوام برای دانشگاه پیام نور (بر اساس سوابق تحصیلی) انتخاب رشته کنم. اگر قبول بشم در هر رشته ای آیا دانشگاه یک ترم مرخصی جهت اتمام خدمت به من میده یا خیر؟

  • 1397/5/18

   سلام.کاربر گرامی
   در هنگام ثبت نام دانشگاه وضعیت سربازی شما را استعلام می کند. در صورتی که سرباز باشید و یا مشکلی داشته باشید دانشگاه شما را ثبت نام نمی کند. شما می توانید پس از اتمام سربازی برای ثبت نام اقدام کنید. سال قبل دانشگاه پیام نور تا آذر پذیرش می کرد. با این حال پس از شروع تکمیل ظرفیت به نزدیکترین دانشگاه پیام نور رفته و بپرسید

 44. سلام وخسته نباشید
  گرفتن مرخصی از دانشگاه پیام نور برای برخوداری از معافیت تحصیلی فقط باید شهریه ثابت پراخت شود یا لازم به انتخاب واحد از سوی دانشجوام هست؟

  • 1397/4/4

   سلام.کاربر گرامی
   شما برای مرخصی تحصیلی در ابتدای ترم تنها شهریه ثابت را می پردازید.

 45. سلام خسته نباشید.
  من امسال کنکور ارشد روانشناسی شرکت کردم و مجاز به انتخاب رشته شدم و فقط به پیام نور علاقه دارم.
  رتبه ام در بالینی ۴۲۸۰ و در عمومی ۳۲۵۸۱ و در تربیتی ۱۱۸۷۲ شده .
  به نظرتون با این رتبه ها به ترتیب در بالینی،تربیتی و عمومی شانس قبول شدن در پیام نور تهران جنوب رو دارم؟به نظرتون شانس قبولی تو کدوم گرایش بیش‌تره که اول اون گرایش رو انتخاب کنم.
  مرسی

  • 1397/3/13

   سلام.کاربر گرامی
   بطور کل علاقه مندان رشته روانشناسی بالینی بسیار بیشتر از دو رشته دیگر است. اما با توجه به رتبه شما ، شانس شما برای قبولی در آن بیشتر است. دانشگاه پیام نور تهران جنوب یکی از قوی ترین واحدهای دانشگاهی پیام نور بخصوص در رشته روانشناسی است. احتمال پذیرش شما وجود دارد اما کم است. در هر حال بهتر است شما این دانشگاه را انتخاب کنید و اگر احیانا دانشگاهی دیگر پذیرفته شدید، می توانید درخواست مهمانی در تهران جنوب بدهید. برای اینکه با رتبه های فوق در کدام رشته راحت تر قبول می شوید بهتر است با یک کارشناس این امر صحبت کنید. من تنها براساس تجربیات خود شما را راهنمایی کردم

 46. سلام،وقتتون بخیر
  ببخشید سوالی داشتم در رابطه با اینکه من ۹۶/۱۱/۲۹ در مقطع کارشناسی از دانشگاه پیام نور فارغ التحصیل شدم و کنکور ارشد۹۷ هم شرکت کردم اما رتبه ام زیاد جالب نشده و فکر نمیکنم قبول شم.حالا میخوام برای ارشد فراگیر پیام نور شرکت کنم با توجه به اینکه معافیت سربازیم تا ۲۹بهمن امسال هست،آیا در صورت قبول شدن در ارشد فراگیر امسال بهم مرخصی تحصیلی میدن؟ممنون

  • 1397/3/13

   باسلام.کاربر گرامی
   چون این موضوع به مسائل نظام وظیفه مربوط می شود بهتر است با مراکز پلیس+10 مشورت نمایید.

 47. سلام
  بنده مرداد سال 96 از دانشگاه فارغ التحصیل شدم تقریبا 2 ماه بعد معافیت تحصیلی من تموم میشه و باید دفترچه سربازی رو بفرستم. اما میخواهم کنکور ارشد 98 شرکت کنم.لذا میشود در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم وهمان ترم اول بعد از صادر شدن معافیت تحصیلی انصراف بدم؟ویا مرخصی تحصیلی بگیرم؟

  • 1397/3/12

   سلام. کاربر گرامی
   شما در هر مقطع تنها می توانید یک بار از معافیت تحصیلی استفاده کنید. شما معافیت خود را در مقطع کارشناسی استفاده کرده اید، نمی توانید در مقطع کارشناسی مجدد ثبت نام کنید تا وضعیت سربازی شما مشخص شود

 48. با عرض سلام وخدا قوت
  ایا میشود در همان ترم 1 ارشد بعد از ثبت نام و گرفتن معافیت تحصیلی انصراف داد؟

  • 1397/3/12

   سلام.کاربر گرامی
   اگر مشمول سربازی باشید بعد از انصراف مهلت یکساله شما برای معرفی آغاز می شود. شما تا زمانی که مشغول به تحصیل هستید از معافیت سربازی برخوردارید.

 49. سلام من میخوام برادرانه و دوستانه خلاصه اتفاقاتی که نوشتم بخونید خواهش میکنم به من کمک کنید با وجدانتون قضاوت کنید من سال چهارم دبیرستان تو مدرسه ای بودم که حس رقابت توش مرده بود و هیچکس به فکر درس نبود و رتبه کنکور منم تحت تاثیر این محیط بد شد و بعد به خودم اومدم و سال بعد هم شرکت کردم ولی زمینه بیماری میگرن داشتم که از همان اوایل فعال شد به هر روز سر درد کشنده داشتم و اصلا سر درد اجازه نمیداد خوب درس بخونم و تو آزمون ها نتیجه بگیرم و ایندفعه رتبم بهتر شد اما در کل خوب نبود و فقط دانشگاه پیام نو رو زدم که ۲ ترم اول رو مرخصی بگیرم و سال سوم بمونم که و تا عید باز سردر داشتم اما با طب سنتی درمان شد و بعد عید کولاک شروع کردم به درس خوندن و آخرین ترازم در آزمون ها در حد رشته های برتر تجربی بود احتمال اینکه امسال رشته خوب و دلخواهم قبول شم بالاست اما اگه به احتمال ضعیف نشه ایا امکان نداره و اصلا دیگه راهی نداره دوباره بتونم در کنکور شرکت کنم و دیگه دانشگاه بیشتر از این مرخصی نمیده . ببخشید متن طولانی شد . پیشتر خیلی ممنون از پاسختون .

  • 1397/2/16

   باسلام.کاربر گرامی
   ابتدا باید آفرین گفت به اراده شما برای درس خواندن و قبولی در رشته دلخواه خود
   دوما اجازه مرخصی با کارشناس رشته است که معمولا مشمول بودن دانشجو به سربازی تاثیر مستقیمی دارد. همچنین شما در هنگام تحصیل تنها یکبار اجازه انصراف از رشته و قبولی در رشته ای دیگری دارید که معمولا در ترم های ابتدایی( حدااکثر یکسال) باید این انصراف داده شود. به امید خدا ان شا الله امسال شما در رشته مورد نظرتون قبول میشوید.همچنین دقت داشته باشید تا از قبولی خود در رشته دوم مطمئن نشده اید از رشته اول انصراف ندهید. با توجه به اینکه دو ترم پشت سرهم مرخصی گرفته اید احتمالا با مرخصی شما موافقت نشود، اما باز هم به کارشناس رشته شما بستگی دارد. حتما توصیه می شود با کارشناس رشته خود مشورت کنید که در آینده زیان نبینید

 50. سلام
  ممنون از جوابتون . فقط من یه چیزی برام معلوم نشد .
  من الان میتونم برم پیام نور مثلا حساب داری ثبت نام کنم . بعد کارشناس اون رشته باید اجازه ی مرخصی بده تا من پاییز و زمستون و بهار رو دیگه نرم دانشگاه و برای کنکور ۹۸ بخونم .بعد که تو کنکور ۹۸ مثلا دندون دانشگاه تهران قبول شدم ، برم از حساب داری انصراف بدم . درسته؟
  بعد ممکنه کارشناس با مرخصی موافقت نکنه ؟
  ممنون

  • 1397/2/11

   سلام.کاربر گرامی
   شما می توانید ثبت نام کنید، اما پذیرش مرخصی با کارشناس رشته و دانشگاه است. برای اطمینان بیشتر و اینکه این موضوع به آینده درسی شما بستگی دارد توصیه می شود حتما با نزدیکترین مرکز پلیس +10 نیز مشورت کنید

 51. سلام من پسرم و رشته ام تجربیه . الان مشکل سربازی و کنکور داره دیوونه ام می‌کنه .
  کنکور ۹۶ اولین کنکورم بود ، کنکور ۹۷رو هم تا اینجا خوب خوندم ولی درصدام اون چیزی که می‌خوام نمیشه و الان این استرس رو گرفتم که اگه امسال نشه دیگه تمومه کارم .
  از چند نفر پرسیدم ، گفتن اگه بری پیام نور ، میتونی دو ترم یعنی پائیز و زمستون رو مرخصی بگیری و بهار بری سر کلاس ها و امتحان بدی . اون وقت میتونی کنکور ۹۸ هم شرکت کنی و تو یه دانشگاه روزانه قبول بشی .
  لطفاً اگه میشه راهنماییم کنید . الان بیشتر استرس اینو گرفتم .
  اگه پیام نور قبول شم ، مرخصی میشه گرفت ؟
  اگه میشه تا چه زمانی و برای چه مدتی ؟
  هزینه اش چه قدره ؟
  خیلی ممنون

  • 1397/2/9

   باسلام.کاربر گرامی
   اول توجه داشته باشید که استرس شما کاملا بیهوده است و براساس گفته ها شما براحتی ان شاالله امسال قبول می شوید.
   دوم اینکه شما اگر در پیام نور قبول شوید، می توانید با هماهنگی کارشناس رشته از مرخصی تحصیلی استفاده کنید. بعد در آزمون سال بعد هم شرکت کنید و اگر قبول شدید از رشته اول انصراف داده و در رشته دیگر پذیرش شوید. فقط تائید مرخصی به کارشناس رشته بستگی دارد. همچنین شما در مقطع کارشناسی چون مشمول سربازی هم هستید می توانید یک بار انصراف داده و در رشته دیگر ثبت نام کنید.به شرطی که در ترم های ابتدایی باشد.(ترم یک و دو)
   ان شاالله در رشته مورد علاقه خود قبول می شوید.

 52. با سلام این ترم انتخاب واحد انجام دادم و شهریه ثابت رو هم پرداخت کردم آیا امکانش هست در فروردین ماه ثبت مرخصی انجام بدم ؟

  • 1397/1/9

   سلام.کاربر گرامی
   با کارشناس رشته خود صحبت کنید. شاید اگر دلیل قانع کننده ای باشد با شما همکاری کنند. اما در کل زمان ثبت مرخصی همان موقع انتخاب واحد است.

 53. سلام. من ترم یک رو مرخصی گرفتم و این ترم هم بخوام مرخصی بگیرم میتونم آیا؟ الان وقت هست؟ انتخاب واحد هم متاسفانه نکردم. میخواستم بدونم الان وضعیت من به چه صورت هست در دانشگاه پیام نور

  • 1396/12/2

   سلام.کاربر گرامی
   شما تا 8 اسفند که مهلت حذف و اضافه هست مهلت دارید انتخاب واحد کنید. برای مرخصی نیز باید درخواست خود را ارائه دهید. احتمال دارد اگر مشکل سنوات مجاز برای شما وجود نداشته باشد موافقت کنند.

 54. سلام وقت بخير خسته نباشيد من اين ترم درخواست مرخصي دادم اما شهريه پرداخت نشد اينترنتي اما تقاضاي مرخصي ثبت و تاييد شد. در ضمن صفحه انتخاب واحدم باز نميشه.امكان رفتن به دانشگاه هم نيست. چطوري مطمن شم ثبت شده مرخصيم؟

  • 1396/11/13

   باسلام.کاربر گرامی
   در پورتال شما نشان میدهد که درخواست شما ثبت و تائید شده است یا خیر. با کارشناس رشته خود نیز می توانید تماس بگیرید.اگر صفحه انتخاب واحد برای شما بسته شده است احتمال زیاد موافقت شده است

 55. سلام
  من رشته علوم ورزشی هستم و ترم یک رومرخصی گرفتم این ترم که خواستم انتخاب واحد کنم گفتن که حتما باید درس های ترم یک رو بردارم در صورتی که اصلا تو لیست نیستن الان من باید چیکار کنم ؟؟؟دوباره مرخصی بگیرم؟؟؟

  • 1396/11/8

   سلام.کاربر گرامی
   با کارشناس رشته خود صحبت کنید. وی می تواند امکان اخذ دروس را برای شما فراهم کند

 56. سلام لطفا هر چه ز.د تر جواب دید من امسال پیام نور ثبت نام‌کردم شهریه ثابت ریختم مرخصی گرفتم ایا میتونم ترم بهمن هم مرخثی بگیرم رفتم دانشگاه گفت باید انتخاب واحد کنی

  • 1396/11/7

   سلام.کاربر گرامی
   تائید یا عدم تائید مرخصی از اختیارات خود دانشگاست. می تواند موافقت کند و یا بالعکس. چنانچه به شما گفته اند که باید انتخاب واحد کنین پس این کار را انجام دهید

 57. سلام ببخشید من دانشجوی ارشد 92 هستم هنوز دفاع نکردم ومرخصی هم نگرفته ام ومن از طریق ازمون فراگیر وارد دانشگاه پیام نور شدم میخواستم ببینم ایا ترم دانشپذیری هم بعنوان یک ترم محسوب میشه یا خیر والان که توی سیستم میزنم با ترم دانشپذیری میزنه ترم ده وترم نه من انتخاب واحد نکردم میتونم اون ترم نه مرخصی بگیرم یا خیر واگر مرخصی بگیرم ایا باید شهریه ثابتی بپردازم یا خیر

  • 1396/11/5

   باسلام.کاربر گرامی
   اگر با مرخصی شما موافقت شود شما باید شهریه ثابت خود را پرداخت نمایید

 58. سلام خسته نباشید من ترم یک رو گذروندم برای ترم دوم به دلیل دادن کنکور مجدد میخوام این ترم رو مرخصی بگیرم اگر تا زمان حذف واضافه از تصمیم خود پشیمان بشوم ایا میتوانم مرخصی را لغو کنم و انتخاب واحد کرده و به تحصیل ادامه بدهم.شرایط لغو مرخصی چیه؟؟ممنون میشم جواب بدید

  • 1396/11/1

   سلام.کاربر گرامی
   شما می توانید تا حذف و اضافه صبر کنید و سپس انتخاب واحد کنید. برای لغو مرخصی هم باید مدارک موجه ارائه نمایید که شاید پذیرفته نشود.
   بهتر است با کارشناس رشته خود مشورت کنید.

 59. سلام خسته نباشید
  من میخوام این این ترم رو مرخصی بگیرم الان که وارد سامانه گلستان شدم امکان ثبت درخواست وجود داشت اگه الان درخواست رو ثبت کنم مشکلی پیش میاد?یا باید موقع انتخاب واحد این کارو انجام بدم?
  در قسمت توضیح برای مرخصی باید توضیح کامل بدم یا کلیت مشکل رو بگم؟
  ممنون

  • 1396/10/13

   سلام.کاربر گرامی، شما از هم اکنون می توانید درخواست خود را ثبت کنید. زیرا مرخصی خود را برای ترم آینده می خواهید و مشخص می کنید. در توضیح مرخصی هم باید دلیل خود را ذکر کنید، به نحوی که بتوانند علت درخواست را متوجه و تائید کنند. درخواست ناقص ممکن است باعث لغو مرخصی شود.

 60. سلام من ترم هفتم و بیس واحد دیگه مونده از لیسانسم و ترم اخرو میخام مرخصی بگیرم ک برا کنکور امسال بخونم دوباره .اگه دولتی قبول شم تکلیف چیه و ترم اخرمو میتونم بعد از چار سال دیگه ک دولتیم تموم شد بخونم؟

  • 1396/9/22

   سلام.کاربر گرامی، شما نمی توانید 4 سال مرخصی بگیرید. بهتر است درس خود را تمام کنید در ترم آینده.

 61. سلام ایا من میتونم امسال توی تکمیل ظرفیت شرکت کنم و مرخصی بگیرم و از سال بعد برم؟

  • 1396/7/26

   سلام.کاربر گرامی
   بستگی به واحدی که پذیرش می شوید دارد. معمولا پس از تکمیل ثبت نام مشکلی برای مرخصی وجود نخواهد داشت

 62. سلام بنده ترم قبلی مرخصی تحصیلی گرفتم و برای این ترم اشتباهی حذف درخواست ترم قبلی رو و درخواست حذف ایا مشکلی پیش می اید

  • 1396/7/23

   سلام.کاربر گرامی
   متوجه منظور سوال شما نشدم، لطفا سوال خود را با جزئیات بیشتر مطرح کنید تا بتوانیم درست پاسخ دهیم

 63. سلام.من ی درس تجدیدشدم تو پیش دانشگاهی،بعد الان علوم تربیتی پیام نورقبول شدم،میتونم ترم اول و مرخصی بگیرم؟

  • 1396/7/2

   سلام.کاربر گرامی، اگر مدرک پیش دانشگاهی شما حاضر نیست می توانید با هماهنگی با دانشگاهی که پذیرفته شده اید و موافقت آنها تحصیل خود را از ترم دوم شروع کنید. با کارشناس رشته و یا مسئول آموزش دانشگاه سوال کنید

 64. سلام. مرخصی ترمی برای مشمولین سربازی هم هست؟

  • 1396/6/1

   سلام.کاربرگرامی، چنانچه سنوات مجاز شما باقیمانده باشد مشکلی ندارد. مرخصی تحصیلی هم جزوی از سنوات شما مخسوب می شود