PNUEB

لیست رشته های بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) سال 95

1395/5/19
37872
65
لیست رشته محل های بدون آزمون دانشگاه پیام نور در جدول زیر آمده است.

به گزارش پایگاه خبری کتابخانه الکترونیکی  پیام نور (pnueb): لیست رشته محل های بدون آزمون دانشگاه پیام نور در جدول زیر آمده است.

 

لیست کد رشته های پذیرش بدون آزمون سال 95 پیام نور

 گروه های آزمایشی دریافت فایل بصورت pdf

رشته محل های گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

دريافت فايل

رشته محل های گروه آزمایشی علوم تجربی

دريافت فايل

رشته محل های گروه آزمایشی علوم انسانی

دريافت فايل

رشته محل های گروه آزمایشی هنر

دريافت فايل

رشته محل های گروه آزمایشی زبان انگلیسی

دريافت فايل
پایگاه خبری کتابخانه الکترونیکی  پیام نور (pnueb)
 

 

ثبت نام و پذیرش بدون آزمون سال ۹۵ پیام نور به صورت اینترنتی و بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

کلیه متقاضیان می توانند پس از مطالعه لینک های بالا در زمانی که متعاقبا اعلام خواهد شد جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور اقدام نمایند.

  پذیرش بدون آزمون پیام نور برای مهرماه سال ۹۵ براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

 تذکرمهم:

 برای پذیرش در دانشگاه پیام نور ، داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی الزامی است.

بر اساس مصوبه دومین جلسه شواری سنجش و پذیرش دانشجو ، نوع پذیرش (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مدارک تحصیلی فارغ التحصیلی دانشجویانی که در این کد رشته ها پذیرفته می شوند ، درج نخواهد شد.

اطلاعیه های تکمیلی در خصوص زمان دقیق ثبت نام بدون آزمون و لینک های ضروری از طریق پایگاه خبری کتابخانه الکترونیکی پیام نور (pnueb) متعاقبا اعلام خواهد گردید.

 

امتیاز دهید
3
136 رای

ارسال نظر

 1. سلام من با مدل کتبی 12/14 ایا شانس قبولی در رشته زیست شناسی یا شیمی محض زابل رو دارم..تکمیل ظرفیت

  • 1396/11/2

   سلام.کاربر گرامی
   اگر دانشگاه مورد نظر شما ظرفیت پذیرش داشته باشد، احتمال قبولی شما زیاد است

 2. سلام خواهش میکنم لطفا دقیق جواب بدین. من کنکورم۹۷ هستش معدل دیپلمم ۱۱.۷۰ هست.استان همدان هستم .من شانس قبولی در رشته مدیریت یا زبان فرانسه در پیام نور شهر ری یا رودهن یا شهریار رو دارم؟همش بومی میگیره پیام نور ؟تا به حال شده پیام نور کسانی رو که بومی نیستن بگیره؟

  • 1396/10/16

   سلام.کاربر گرامی
   تا شرایط ثبت نام در سال دیگر اعلام نشود نمی توان بصورت قطعی اعلام کرد. از طریق آزمون سراسری و یا بدون پذیرش احتمال ثبت نام هست. در مرحله اول پذیرش نشوید شاید در مرحله تکمیل ظرفیت شما را ثبت نام کنند. ولی بطور قطع نمی توان گفت که شما پذیرش می شوید یا نه. شاید اصلا سال دیگر دانشگاه های اشاره شده ظرفیت کمی برای رشته در نظر بگیرند.

 3. سلام.احتمال پذیرش من در رشته مترجمی زبان فرانسوی بدون کنکور پیام نور واحد تهران مرکزی با معدل کتبی ۱۴.۴۰به صورت نسبی چه قدر است؟واینکه بومی نیستم .مگه پیام نور فقط بومی میگیره؟

  • 1396/10/15

   سلام.کاربر گرامی، اولویت پذیرش با دانشجویان بومی است. البته بصورت استانی ناحیه بندی شده و بومی گزینی می شود. احتمال پذیرش شما در صورت داشتن ظرفیت تا 60 درصد هست.

 4. سلام ایا همه ی پذیرش دانشگاه پیام نور بر حسب بومی بودن است؟شانس افراد غیر بومی چه قدره؟

  • 1396/10/8

   سلام.کاربر گرامی
   درسالهای گذشته دانشگاه پیام نور به صورت بومی استانی و یا ناحیه ای پذیرش داشت. امسال این موضوع در اطلاعیه دانشگاه اشاره نشده است، ولی با این حال برخی واحدها بومی بودن را یکی از شروط می دانند.
   باید از دانشگاه مقصد خود سوال کنید

 5. سلام من امسال پیش دانشگاهیم وکنکورم سال ۹۷ هست به نظر شما من با معدل کتبی دیپلم ۱۲وخورده ای میتونم مدیریت دانشگاه پیام نور واحد رودهن یا تهران مرکز بخونم ؟بومی تهران هم نیستم

  • 1396/10/8

   سلام.کاربر گرامی، شاید در مرحله تکمیل ظرفیت و در صورتی که رشته شما دارای ظرفیت اعلام شود احتمال پذیرش شما هست.

 6. سلام .من امسال پیش دانشگاهی هستم وهنوز کنکور شرکت نکردم ومعدل دیپلمم ۱۳ هستش میخواستم بپرسم که با این معدل میتونم شیمی دانشگاه پیام نور تهران مرکزی بخونم؟معدل پیش هم مهم هستش؟

  • 1396/10/8

   سلام.کاربر گرامی
   سابقه تحصیلی دانشجو مهم است. که مهمترین قسمت معدل دیپلم هست. در صورت اعلام رشته مورد نظر شما و در صورتی که شرایط بومی بودن را هم دارا باشید، در مرحله اول شاید و در مرحله دوم که همان تکمیل ظرفیت است می توانید ثبت نام کنید

 7. سلام با معدل ۱۴ کتبی دیپلم میتونم حسابداری بدون کنکور تهران بخونم؟با وجود اینکه بومی تهران نیستم و لرستان زندگی میکنم.

  • 1396/10/7

   باسلام.کاربر گرامی
   به دلیل غیر بومی بودن شما ممکن است ثبت نام نکنند
   همچنین احتمال داشتن ظرفیت خالی برای رشته و واحد فوق کم است. این رشته از رشته های پرطرفدار است. البته بستگی دارد به کدام واحد تهران درخواست خود را ارائه دهید. همانطور که می دانید دانشگاه پیام نور در استان تهران چندین شعبه دارد. احتمال پذیرش شما در یکی از شعب هست، به شرطی که دانشگاه هنوز پذیرش داشته باشد. از تعداد زیادی از دانشگاه ها خبر رسیده که دیگر پذیرش ندارند

 8. سلام من معدل کتبیم ۱۴.۴۳ هستش ولی معدل کل دیپلمم ۱۷.۹۵ هست.
  میخواستم بپرسم که من میتونم رشته حسابداری یا مدیریت بدون کنکور دانشگاه پیام نور تهران بدون کنکور بخونم با وجود اینکه بومی تهران نیستم واستان لرستان هستم .تو رو خدا جواب بدید ممنون

  • 1396/10/7

   سلام.کاربر گرامی، به دلیل غیر بومی بودن استان شما ممکن است پذیرش نکنند. همچنین از تعداد زیادی از واحدها خبر می رسد که پذیرش تمام شده است

 9. ببخشید امسال دانشگاه پیام نور برای ترم بهمن هم پذیرش خواهد داشت؟

  • 1396/9/25

   سلام.کاربر گرامی، دانشگاه پیام نور سال 95 پذیرش بهمن مجدد ثبت نام نداشت. امسال هنوز معلوم نیست و احتمال آن هم کم است

 10. ببخشید سوال بعد اینکه اگر من فارغ التحصیل مهندسی عمران دانشگاه دولتی باشم آیا می توانم دروس عمومی که قبلا در کارشناسی پاس کرده ام را در دانشگاه پیام نور تطبیق بدهم؟؟؟
  با تشکر

  • 1396/9/12

   سلام.تطبیق دروس عمومی کمی متفاوت است و باید سرفصل ها یکسان باشد

 11. با سلام خدمت شما
  من با رشته ریاضی و معدل کتبی 15.8 آیا شانس قبولی در زیر گروه تجربی برای رشته روانشناسی با سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور برازجان برای سال آینده را دارم؟

  • 1396/9/12

   سلام.کاربر گرامی، در صورتی که دانشگاه مورد نظر شما اعلام ظرفیت کند امکان پذیرش شما وجود دارد

 12. سلام ببخشید معنای ازمون فراگیر چیه؟

  • 1396/9/9

   سلام.کاربر گرامی، دانشگاه پیام نور برای پذیرش در مقطع ارشد خود آزمونی را جدا از آزمون سراسری ارشد برگزار می کند که در آن برای هررشته بین 4 تا 5 درس مشخص کرده و از بین آنها در یک روز آزمون فراگیر ارشد را برگزار می کند. سپس از بین داوطلبان کسانی که حائز شرایط و نمرات خوبی هستند را پذیرش می کند

 13. باعرض سلام:من رشته مهنسی عمران دانشگاه ازادبعدازتموم شدن درسم میتونم برای ارشددردانشگاه بیام نوربدون ازمون ادامه تحصیل بدم.

  • 1396/8/21

   باسلام.کاربر گرامی ، دانشگاه پیام نور در مقطع ارشد دانشجوی بدون آزمون نمی پذیرد. یا از طریق کنکور سراسری ارشد و یا آزمون فراگیر ارشد شما می توانید در دانشگاه پیام نور و مقطع ارشد ادامه تحصیل دهید

 14. سلام من کاردانی معماری دارم.قصد دارم دوباره درس بخونم البته ی رشته دیگه.میخوام بدونم اگه شاغل باشم بازم میتونم برم دانشگاه؟

  • 1396/8/4

   سلام.کاربر گرامی،شما می توانید در دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل داده و کار هم بکنید.زیرا شرکت در کلاسها بجز دروس عملی ، اختیاری است. اگر از نظر مدیرانی که در آنجا کار می کنید، ادامه تحصیل شما موردی ندارد، براحتی میتوانید در پیام نور درس تحصیل کنید

 15. سلام آیا می توان با دیپلم ریاضی در رشته های کاردانی اتاق عمل و کاردانی هوشبری روزانه صرفا با سوابق تحصیلی شرکت کرد؟یا حتما باید نوع دیپلم در این کد رشته ها تجربی باشد؟
  آیا می توان با دیپلم ریاضی در صورتی که کنکور تجربی شرکت کرده باشم در رشته های نرم افزار کامپیوتر روزانه صرفا بر اساس سوابق تحصیلی برای تکمیل ظرفیت شرکت کرد؟

  • 1396/7/14

   سلام.کاربر گرامی، در زمینه دانشگاه های روزانه اطلاع چندانی نداریم. ما تنها درزمینه دانشگاه پیام نور می توانیم شما را راهنمایی کنیم. شما می توانید در پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام نور در هر گروه آموزشی که می خواهید ثبت نام کنید. اما باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید.

 16. من سال۹۲ از رشته طراحی دوخت شبانه کرج مرخصی گرفتم .سال۹۳انصراف دادم.
  الان ایا قبول بشم ۲ترم پاس کردم لحاظ میشه؟؟وبا معدل۱۴ آیا روزانه کرج قبول میشم

  • 1396/7/4

   سلام.کاربر گرامی، اگر شما بتوانید ریزنمرات تائید شده خود را دریافت نمایید دانشگاه در صورت داشتن شرایط تطبیق این کار را خواهد کرد. با معدل گفته شده بستگی به رشته و دانشگاه انتخابی شما نیز دارد.با توجه به اینکه کرج یکی از واحدهای بزرگ دانشگاه محسوب می شود احتمال قبولی در رشته های تاپ آن کمتر است

 17. سلام سال ۹۲ ترم ۳ رشته طراحی دوخت شبانه مرخصی گرفتم سال۹۳ انصراف دادم
  ایا الان قبول بشم ۲ترم من لحاظ میشه یاخیر؟
  درضمن معدل۱۴ هست ایا روزانه شهر کرج قبول میشم؟؟

  • 1396/7/4

   سلام.کاربر گرامی، اگر بتوانید ریز نمرات تائید شده خود را از دانشگاه اولیه دریافت کنید احتمال پذیرش آن توسط دانشگاه پیام نور در صورت داشتن شرایط امکان دارد. با توجه به اینکه دانشگاه کرج جزو دانشگاه های پر متقاضی است به رشته ای که انتخاب کردید نیز بستگی دارد. احتمال قبولی شما به ظرفیت اعلام شده برای پذیرش هم بستگی دارد

 18. سلام معدل کتبی من ۱۴ هستش آیا میتونم حقوق بخونم
  درضمن اهل کرمانشاه هستم

  • 1396/7/2

   سلام.کاربر گرامی
   در مرحله تکمیل ظرفیت اگر در شهر شما و یا شهرهای اطراف رشته اشاره شده ظرفیت داشته باشد، احتمال پذیرش شما به دلیل اینکه رشته پرطرفداری است حدود 60 درصد است. تجربه نشان داده رشته های حقوق و حسابداری از محبوبترین رشته ها بین متقاضیان ورود به پیام نور براساس سوابق تحصیلی است

 19. با سلام و خسته نباشید وتشکر فراوان از شما بابت سایت بسیار مفیدو کارآمد شما برای دانشجویان و اینکه صبورانه جواب سوالهایمان را میدهید . امیدارم همیشه موفق باشید .
  اجرکم عندا... .

  • 1396/7/1

   سلام و تشکر از شما کاربر عزیز. امیدواریم شما هم در تمامی مراحل زندگی موفق باشید

 20. با سلام و تشکر فراران از شما
  ببخشید برای تغییر رشته می شود ترم اول را فقط عمومی برداریم و یا باید از دروس اختصاصی باشد وآیا نیاز به معدل خاصی است.
  با تشکر

  • 1396/7/1

   سلام.کاربر گرامی، دروس ترم اول براساس لیست ارائه دروس باید برداشته شود و معمولا تعدادی واحد مشخص باید اخذ شود. برای تغییر رشته نیز باید شرایطی وجود داشته باشد که یکی معدل است

 21. با سلام و عرض ادب
  در موقع انتخاب واحد حقوق را انتخاب کرده بودم ولی قبول نشدم با این وجود می توانم موقع تکمیل ظرفیت اقدام کنم واینکه اگر در رشته علوم اجتماعی ثبت نام کنم در آزمون فراگیر می توانم در رشته حقوق شرکت کنم .
  باتشکر از شما

  • 1396/6/30

   سلام.کاربر گرامی، شما می توانید در تکمیل ظرفیت اگر این رشته اضافه شد آن را بردارید. همچنین امکان تغییر رشته در داخل خود دانشگاه وجود دارد . شما می توانید پس از یک ترم در دانشگاه پیام نور برای تغییر رشته اقدام کنید. همچنین در فراگیر شما می توانید در حقوق شرکت کنید اما کار شما سخت تر می شود، چون با دروس آن آشنایی ندارید

 22. با سلام و خسته نباشید
  بنده پیام نور مشهد رشته علوم اجتماعی (رسمی-بدون آزمون ) قبول شدم با توجه به اینکه من آزمون سراسری شرکت کردم چطور می تونم رشته حقوق ثبت نام کنم . لطفا جوابمو بدید.
  باتشکر فراوان از شما

  • 1396/6/28

   سلام.کاربر گرامی، اگر رشته حقوق جز رشته های انتخابی شما نبوده، باید صبر کنید و در مرحله تکمیل ظرفیت اگر واحد دانشگاهی آن را ارائه داد ، آن وقت اخذ کنید. همچنین امکان تغییر رشته شما در پیام نور وجود دارد. می توانید تعداد معینی واحد را اخذ و سپس تغییر رشته دهید

 23. سلام اگر رشته های بدون ازمون را در لیست انتخاب رشته نزده باشیم.اکنون می توانیم در رشته های بدون ازمون ثبت نام کنیم؟

  • 1396/6/26

   سلام.کاربر گرامی، شما می توانید از بین آنها انتخاب رشته نمایید. اگر کارت تمایل برای پذیرش در پیام نور را تهیه نکرده اید نیز می توانید با خرید آن از سایت سازمان سنجش از بین رشته های پیام نور نیز انتخاب کنید

 24. سلام تکمیل ظرفیت به این معناست که اگر رشته ای رو قبول نشدی و ضرفیتش پر نشد قبولت می کنند؟

  • 1396/6/26

   سلام.کاربر گرامی، منظور از تکمیل ظرفیت این است که اگر در مرحله اول پذیرش و انتخاب رشته، رشته محلی در دانشگاهی ظرفیت پذیرشش تکمیل نشود و تعداد دانشجوی پذیرفته شده و ثبت نام شده در آن کمتر از میران اعلامی باشد، تعداد ظرفیت باقیمانده خود را اعلام می کند تا در مرحله تکمیل ظرفیت داوطلبان مجدد بتوانند از بین رشته های آنها انتخاب کنند. به عبارت دیگر شما باید مجدد انتخاب رشته کنید، اینبار از بین دانشگاه هایی که ظرفیت آنها پر نشده است

 25. سلاممن .معدل کتبی سومم 14/34 هست ایا پرستاری پردیس اصفهان بدون ازمون می تونم ثبت نام کنم.و لطفا هزینه رشته ی پرستاری پردیس رو بگین؟

  • 1396/6/25

   سلام.کاربر گرامی، ما در زمینه دانشگاه پیام نور می توانیم پاسخگوی سوالات باشیم. بطور کل در مورد سوال شما باید گفت که موارد متعددی برای قبولی لحاظ می شود. مثلا بومی بودن ، سابقه تحصیلی ، ظرفیت پذیرش و ... .با توجه به این موضوع که رشته معرفی شده از رشته های پرطرفدار می باشد و واحد دانشگاهی شما نیز در مرکز استان می باشد، ممکن است احتمال پذیرش شما کم باشد، اما باز هم همانطور که گفتم به شرایط متعددی وابسته است

 26. سلام با معدل کتبی دیپلم 14/04 می تونم حقوق یا زبان و ادبیات فرانسه بیارم

  • 1396/6/25

   سلام.کاربر گرامی، بستگی به واحد دانشگاهی انتخابی شما و بومی بودن یا نبودن شما هم دارد. موارد متعددی دخیل است که یکی از آنها معدل و سنوات تحصیلی است.

 27. رشته های بدون ازمون پیام نور کدوما هستن؟

  • 1396/6/24

   سلام. کاربر گرامی، در بخش اخبار پیام نور سایت و در خبری لیست رشته های بدون آزمون سال 96 دانشگاه پیام نور را آورده ایم

 28. سلام ببخشید با معدل پیش 12 میتونم دانشگاه بجنورد بر اساس سوابق قبول شم?????2

  • 1396/6/24

   سلام.کاربر گرامی، بستگی به رشته ای که می خواهید و ظرفیت دانشگاه هم بستگی دارد.اگر بومی خود بجنورد هستید احتمال پذیرش شما در پیام نور بجنورد وجود دارد.

 29. سلام.میخواستم بدونم من با معدل 15 میتونم دانشگاه صنعتی شاهرود روزانه رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی قبولشم؟

  • 1396/6/20

   سلام.کاربر گرامی، احتمال این قضیه کم است، البته بستگی به سابقه تحصیلی شما در دوران دبیرستان نیز دارد

 30. سلام من مدرک پیش دانشگاهی درسال۹۴داشتم و معدل کتبی نهایی من ۱۰ونیم هست امسال کنکور زبان انگلیسی دادم،دانشگاه مد نظر من دانشگاه سیستان زاهدان هست که نوشته صرفا با سوابق تحصیلی به نظرشما با معدل ۱۰ونیم قبول میشم ؟باتشکر

  • 1396/6/7

   سلام.کاربر گرامی، اگر بومی خود شهر زاهدان باشید، احتمال پذیرش شما هست.

 31. سلام. آیا معدل پیش دانشگاهی هم در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور تاثیر گذار است

  • 1396/6/4

   سلام.کاربر گرامی، معدل سنوات تحصیلی در پذیرش بدون آزمون موثر است. اما معدل دیپلم نقش بیشتری دارد. البته در مرحله تکمیل ظرفیت دیگر به معدل خوب زیاد اصراری نیست و داشتن مدرک پیش دانشگاهی در اکثر رشته ها کافیست

 32. سلام میخواستم بدونم منکه معدل کله دیپلمم ۱۵وخوردیه اما معدل کتبیه سال سومم ۹وخوردیه میتونم رشته حقوق بدون کنکورو قبول بشم؟؟؟؟

  • 1396/6/3

   باسلام.کاربر گرامی، ممکنه در مرحله اول پذیرش و در مراکز و واحدهای مراکز استان نتوانید قبول شوید(البته این احتمال بسیار کم است و هستند کسانی که با این معدل نیز پذیرفته شده اند) اما در مرحله تکمیل ظرفیت این شانس را دارید که مجدد ثبت نام کنید و ان شا الله اینبار پذیرفته خواهید شد.

 33. سلام من بامدرک کاردانی نرم افزارمیتونم کارشناسی ناپیوسته مهندسی بهداشت محیط بدون کنکوربخونم؟لطفاادمین جان خیلی زودجواب بدین مهمه باتشکر

  • 1396/5/27

   سلام.کاربر گرامی، احتمال بسیار شما می توانید، اما ممکن است بعد از پذیرش دروس شما تطبیق نخورد

 34. سلام من دیپلم تجربی ومعدل ۱۲/۷ میتونم رشته مهندسی تولید وژنتیک گیاهی دانشگاه بوعلی سینا همدان یا ملایر قبول بشم

  • 1396/5/26

   سلام.کاربر گرامی، برای پذیرفته شدن در یک واحد دانشگاهی موارد متعددی است که باید وجود داشته باشد. مثلا بومی بودن، یا سوابق تحصیلی و...
   نمی توان از پیش گفت امکان قبول شدن شما وجود دارد و یا خیر

 35. سلام من با دیپلم تجربی ومعدل کتبی۱۱ از رشته علوم ورزشی بدون آزمون قبول میشم یانه

  • 1396/5/25

   سلام.کاربر گرامی، بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 36. سلام و عرض ادب
  من فارغ التحصیل ارشد مهندسی عمرانم الان دوست دارم لیسانس حقوقم بگیرم.
  1- الان اگه با شرط صرفا بر اساس سوابق تحصیلی قبول شم می تونم پروانه وکالت بگیرم
  2-آیا شهریه این دوره با شهریه قبولین با آزمون فرق داره؟
  3-دوره های فراگیر چیه ؟ اونم یه چیز دیگست؟؟ثبتنامش کیه؟
  4-و اینکه دوره مجازی هم داره یا نه؟
  باتشکر

  • 1396/5/21

   سلام.کاربر گرامی، این موضوع که شما می توانید در رشته ای دیگر و در مقطع کارشناسی تحصیل کنید، فی النفسه هیچ مورد و اشکالی ندارد. در مورد اینکه بتوانید پروانه وکالت بگیرید باید از کانون وکلا سوال نمایید، اما نباید برای این قضیه هم مشکلی وجود داشته باشد.شهریه پذیرش بدون آزمون هیچ تفاوتی با شهریه پذیرفته شدگان با ازمون ندارد(شهریه پیام نور برای پذیرش های گوناگون یکسان است). دوره فراگیر برای پذیرش در مقطع ارشد می باشد. بدین ترتیب که آزمون فراگیر برگزار می شود و کسانی که حدنصاب لازم را کسب کنند می توانند در مقطع ارشد پیام نور ادامه تحصیل دهند.اگر منظورتان از دوره مجازی کلاسهای راه دور است که بلی ، دارد. پیام نور سامانه کلاسهای اینترنتی دارد. اما دوره مجازی که کل دوران تحصیل را شامل شود نه.در پیام نور حضور در کلاسهای عملی و ازمایشگاه تقریبا الزامی است

 37. سلام ببخشید کسی ک براساس سوابق تحصیلی دانشگاه ملی قبول میشه میتونه کنکور سال بعد شرکت کنه

  • 1396/5/20

   سلام.کاربر گرامی، اگر در دوره های شبانه و یا غیرانتفاعی و پیام نور پذیرش شوید می توانید در کنکور سال بعد شرکت کنید. البته در دوره های روزانه هم براساس قوانین می توانید برای کنکور سال بعد اقدام کنید ، اما تا پایان ترم دوم نمی توانید انصراف دهید

 38. سلام رشته های بدون آزمون چه رشته هایی هستن؟؟

  • 1396/5/18

   سلام.کاربر گرامی، لطفا به خبری که بتازگی در همین مورد در بخش اخبار پیام نور سایت قرار دادیم مراجعه کنید

 39. سلام
  معماري دانشگاه سوره امسال زده صرفا با سوابق تحصيلي يعني با رتبه كنكورم نميتونم انتخابش كنم؟(چون من ديپلمم تجربيه ولي كنكور رياضي دادم)

  • 1396/5/17

   سلام.کاربر گرامی، طبق اعلام سازمان سنجش شما می توانید از بین همه رشته ها انتخاب کنید. اما با توجه به این موضوع که ممکن است تغییراتی ایجاد شده باشد پیشنهاد می شود دفترچه راهنمای سازمان سنجش را مطالعه نمایید

 40. سلام وقتتون بخیر . من دیپلم سال 85-86 هستم در رشته طراحی دوخت . آیا امکانش هست بدون کنکور پزیرش بشم؟؟؟؟؟

  • 1396/5/5

   سلام.کاربر گرامی، چنانچه شما مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی داشته باشید می توانید در پذیرش بدون ازمون پیام نور شرکت نمایید

 41. سلام و خسته نباشید
  انتخاب رشته بدون آزمون سراسری و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های هنر دوره روزانه برای کسی که قبلا روزانه رشته ای مهندسی درس میخونده و انصراف داده امکان پذیر هست؟

  • 1396/4/28

   سلام.کاربر گرامی، در دانشگاه پیام نور رشته های هنر نیز قابل پذیرش بدون ازمون هستند. اگر شما مشکلی از بابت سنوات مجاز تحصیلی ندارید و مشمول نیستید و در هنگام ثبت نام رشته های هنر نیز برای گرایش تحصیلی شما امکان اخذ باشد می توانید اقدام کنید

 42. سلام من دیپلم نظام قدیم هنرستان دارم در رشته خیاطی متونم بدون آزمدن در دانشگاه پیام نور مشغول تحصیل در رشته ی مورد علاقم بشم

  • 1396/4/20

   سلام.کاربر گرامی، دانشگاه پیام نور برای پذیرش بدون آزمون دو شرط را لحاظ نموده ، داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی.با توجه به اینکه شما دیپلم نظام قدیم هستید احتمال ثبت نام شما با لحاظ کردن شرایطی ممکن است وجود داشته باشد. البته باید تا موقع ثبت نام صبر نمود و در اطلاعیه سازمان سنجش و دانشگاه پیام نور دید که ایا می شود ثبت نام کنید و یا نه

 43. با سلام.
  من میخوام از بهمن ماه وارد دانشگاه پیام نور بشم. وقت ثبت نام چه موقع میباشد؟
  سپاس

  • 1396/4/10

   سلام.کاربر گرامی، احتمالا دانشگاه در ماه های شهریور و یا مهر پذیرش بدون آزمون داشته باشد. شما هنگان ثبت نام و تحویل مدارک به دانشگاه مقصد درخواست خود را مبنی به تحصیل از ترم دوم ارائه دهید، درصورت داشتن شرایط و قبول مرکز ، می توانید از بهمن شروع به تحصیل کنید، وگرنه از ترم اول باید به تحصیل بپردازید

 44. با سلام من الان کلاس نهم هستم رشته ی انسانی رو انتخاب کردم و علاقه زیادی ب زبان انگلیسی دارم میخواستم بپرسم چطوری میشه این رشترو بخونم یا در اینده بتونم معلم زبان بشم لطفا هرچه سریعتر جواب بدین مرسی

  • 1396/4/8

   سلام.دوست عزیز، سایت ما در زمینه دانشگاه پیام نور فعالیت می کند و نمی توانیم راهنمایی چندانی در مشاوره تحصیلی برای شما داشته باشیم. ولی بطور کل شما می توانید در گروه زبان کنکور سراسری شرکت کنید تا در صورت اوردن رتبه لازم در رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوید. البته دانشگاه ازاد اسلامی هم این رشته را دارد. دانشگاه پیام نور نیز رشته مترجمی زبان و رشته های مشتق شده از آن را دارد.

 45. سلام من دیپلم تجربی دارم میخوام برم دانشگاه ازاد چ رشته از همش بهتره

  • 1396/4/3

   سلام.کاربر گرامی، در این زمینه و این موضوع که چه رشته ای از همه بهتر است نمی توانیم شما را راهنمایی کنیم، زیرا این موضوع امری کاملا شخصی است و به علایق شخصی و بازار کار آن در آینده بستگی دارد

 46. ببخشید من رشته ام ریاضی میتونم بدون نکنور نقاشی بخونم؟؟

  • 1396/3/26

   سلام.کاربر گرامی، در موقع ثبت نام اگر در لیست رشته های گروه ریاضی این رشته وجود داشته باشد می توانید ثبت نام کنید. این مورد در دفترچه راهنما پذیرش که در هنگام ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش ارائه می شود قابل مشاهده است

 47. سلام ایا بدون ازمون مقطع کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی میشه غیر حضوری ثبتنام کرد؟

  • 1396/2/25

   سلام.کاربر گرامی، اگر شما دارای مدرک پیش دانشگاهی هستید می توانید در پذیرش بدون ازمون دانشگاه پیام نور شرکت کنید. به شرطی که قبلا از سنوات تحصیلی برای سربازی در مقطع کارشناسی استفاده نکرده باشید

 48. سلام من می خوام زبان فرانسه صرفا برا اساس سوابق تحصیلی روزانه قبول شم با معدل کتبی 13.70.به نظرتون قبول می شم ؟پارسال با چه معدلی گرفته؟

  • 1396/2/23

   سلام.کاربر گرامی، پذیرش بدون آزمون برای دانشگاه پیام نور می باشد و شما در این دانشگاه می توانید پذیرفته شوید.در مورد رشته اشاره شده ، درصورتی که جزو رشته های دارای ظرفیت برای پذیرش بدون آزمون اعلام شود و در استانهای هم ناحیه با شما نیز وجود داشته باشد ، موضوع معدل زیاد تاثیر ندارد و بیشتر مهم داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی و سپس ظرفیت دانشگاست.پیشنهاد می شود حتما در زمان شروع پذیرش سریعا برای ثبت نام اقدام کنید که ظرفیت ها امکان دارد تکمیل شود

 49. سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم تفاوت اعتبار مدرک رسمی پیام نور با مدرک کسانی که بر اساس سوابق تحصیلی پدیرش میشن مثل سال 95. در چه چیزی هست مثلا
  در رشته رسمی الهیات فقه و مبانی کد رشته 122063 هست
  و
  در پذیرش بر اساس سوابق 122022
  ایا این کد در مدرک درج میشه
  2 . یعنی پذیرش بر اساس سوابق حتی از فراگیر هم پایینتره
  3. چرا حتی در جدول زمانی امتحانات پایان ترم این کد رشته 122022 نیامده و به همان 122063 بسنده شده یعنی میتونستن این کد رو هم کنار اون کد رشته اعلام کنن
  اینطوری ادم حس میکنه انگار خوده دانشگاه پیام نورم خیلی به پذیرش های غیر کنکور سراسری مثل1 بدون ازمون یا2 فراگیر بها نمیده
  ممنون لطفا پاسخ بدین
  چون اگر مدرک دارای اعتبار نباشه حداقل عمر و پولم رو هزینه نکنم.

  • 1396/2/20

   سلام.کاربر گرامی،تاجایی که خود دانشگاه پیام نور اعلام کرده ، قید پذیرش براساس سوابف تحصیلی در مدرک پایان دوره شما ذکر نمی شود. به هر حال شما نیز در همان امتحانات دانشگاه شرکت می کنید و با سایر دانشجویان که از طرق مختلف وارد شده اند امتحان می دهید. اما ممکن است در مدرگ پایان دوره به نحوی این موضوع که بصورت آزمون سراسری وارد دانشگاه شده اید و یا خیر اشاره ای بشود. برای اطمینان بیشتر می توانید از کارشناس رشته خود نیز پرس و جو نمایید

 50. سلام.من سهمیه منطقه سه دارم برای ورود به دانشگاه پیام نور تهران شمال احتمال قبولیم چقدره؟؟؟؟؟؟

  • 1396/2/10

   سلام.کاربر گرامی، با توجه به کاهش داوطلبان شرکت در کنکور سراسری و ظرفیت بالای پذیرش دانشگاه پیام نور ، امکان قبولی شما بالاست (با تلاش و رتبه ای تقریبا مناسب در کنکور). چنانچه در دسته بندی دانشگاه پیام نورجزو نواحی استان تهران باشید می توانید در پذیرش بدون آزمون نیز شرکت کنید و شانس خود را امتحان کنید

 51. سلام ببخشید منظور از پذیرش براساس سوابق در پذیرش بدون ازمون یعنی من که معدل 15 پیش دانشگاهی رادارم می توانم در مهر 96 رشته ی اموزش زبان انگلیسی را در دانشگاه پیام نور شهرستان خوی بخوانم؟

  • 1396/2/5

   سلام.کاربر گرامی، در پذیرش بدون آزمون اولین شرط داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی است. دومین شرط این است که واحدهایی که در نزدیکی استان شما هستند در رشته مورد نظر شما پذیرش و ظرفیت داشته باشند. در مرحله آخر اگر در دانشگاهی درخواست پذیرش بالا بود و ظرفیت کم ، در نهایت ممکن است براساس معدل ثبت نام کنند. بطور کل تابحال معدل یکی از شرطهای اصلی پذیرش نبوده است

 52. با سلام.بنده دانشجو ورودی95 دانشگاه دولتی روزانه هستم.من برای دانشگاه ازاد هم انتخاب رشته کرده بودم و رشته مهندسی پزشکی دانشگاه علوم تحقیقات تهران قبول شدم ولی خب نرفتم و رفتم دانشگاه دولتی که برق بخونم.الان فهمیدم که علاقه شدید به رشته صنایع دارم.سوالم اینه که ایا من میتونم این رشته رو در دانشگاه ازاد بخونم؟ینی شرایطی وجود داره که من برم از اول این رشته رو بخونم.در حالی گه کنکور 96 ثبت نام نکردم .میخوام ببینم بر اساس نتیجه کنکور 95 من ایا در رشته صنایع دانشگاه ازاد ثبت نامم میکنن یا ن؟اگر نه به نظر شما چیکار کنم؟چون علاقه ای به برق ندارم و میخوام صنایع بخونم.ممنون

  • 1396/2/2

   سلام.کاربر گرامی، براساس قوانین وقتی شما در دوره روزانه دانشگاه دولتی پذیرفته می شوید تا یکسال نمی توانید انصراف دهید و یا در کنکور شرکت کنید. بعد از یکسال و گذراندن ترم دوم می توانید درخواست انصراف دهید تا درکنکور سال بعد شرکت کنید. درخواست انصراف شما باید تا قبل از بهمن به دانشگاه تحویل داده شود. البته انصراف از دانشگاه ممکن است هزینه هایی نیز برای شما در بر داشته باشد.

 53. سلام.من در حال حاضر دانشجوی روزانه ی رشته برق دانشگاه دولتی هستم.دانشگاه صنعتی قم.ورودی 95 ترم 2.من به دلیل اینکه قبل از انتخاب رشته تحقیق مناسبی انجام نداده بودم وارد این رشته شدم و الان متوجه شدم اصلا هیچ علاقه ای نسبت به رشته های مهندسی ندارم.از طرفی علاقه شدید به زبان انگلیسی دارم و دوست دارم اون رو دنبال کنم.به همین دلیل سوال من این بود که ایا امکانش هست الان که ترم 2 هستم انصراف بدم و برای ترم پاییز برم رشته ی زبان انگلیسی رو که بدون کنکور هست در دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و دوباره از ترم 1 بخونم؟

  • 1396/2/2

   سلام.کاربر گرامی، براساس قوانین وقتی شما در دوره روزانه دانشگاه دولتی پذیرفته می شوید تا یکسال نمی توانید انصراف دهید و یا در کنکور شرکت کنید. بعد از یکسال و گذراندن ترم دوم می توانید درخواست انصراف دهید تا درکنکور سال بعد شرکت کنید. درخواست انصراف شما باید تا قبل از بهمن به دانشگاه تحویل داده شود. البته انصراف از دانشگاه ممکن است هزینه هایی نیز برای شما در بر داشته باشد.

 54. سلام.من که کنکور سال 95 رو دادم و الان دارم دانشگاه دولتی میخونم,میتونم امسال انصراف بدم و رشته زبان انگلیسی رو در دانشگاه ازاد که بدون کنکور هست بخونم؟

  • 1396/2/1

   سلام.کاربر گرامی، شما دانشجوی روزانه دانشگاه دولتی هستید و یا شبانه و ...؟لطفا با جزئیات بیشتر سوال خود را دوباره مطرح نمایید

 55. سلام ببخشید من در حال حاضر لیسانس حقوق دارم دو با ر برای ارشد امتحان دادم یکیش سراسری بود دومیش هم برای ازمون فراگیر بو شرکت کردم اما قبول نشدم دانشگاه ازادم نمی خوام برم چون هزینش برام سنگینه ایا من می تونم بدون ازمون رشته ی زبان بخونم ایا اصلا کار عاقلانه ای هست یا همون رشته خودم رو ادامه بدم

  • 1396/1/28

   سلام.کاربر گرامی، این قضیه که شما می خواهید در رشته ای دیگر و در مقطع کارشناسی تحصیل کنید کاملا سلبقه ای و شخصی است. الان دانشجویان بسیاری هستند که در دو رشته کارشناسی تحصیل می کنند (حتی بطور همزمان).شما می توانید زمانی که در ارشد پذیرفته و مشغول به تحصیل شدید نیز حتی در مقطع کارشناسی پیام نور همزمان تحصیل کنید.

 56. سلام خسته نباشید .ببخشید میخواستم بدونم با دیپلم کشاورزی میشه بدون آزمون شرکت کنم دانشگاه آزاد و تعغیر رشته بدم ممنونم

  • 1396/1/27

   سلام.دوست عزیز ، تا جایی که ما اطلاع داریم و براساس قوانین قبلی دانشگاه آزاد شما می توانید بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی در پذیرش بدون ازمون دانشگاه آزاد شرکت نمایید. با این حال و برای کسب اطلاعات بیشتر حتما به نزدیکترین مرکز دانشگاه آزاد مراجعه و از آنها پرس و جو کنید

 57. سلام من دبیرستان علوم انسانی خوندم و الان دانشگاه ازاد بدون ازمون رشته نرم افزار کامپیوتر میخونم و مدرک پیش دانشگاهی ندارم ایا میشه من فوق تیپلمو گرفتم واسه کارشناسی پیام نور علوم تربیتی بخونم خواهشا جواب بدی

  • 1396/1/11

   سلام.کاربر گرامی، شما اگر مدرک فوق دیپلم داشته باشید می توانید در پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام نور شرکت کنید و اگر دروسی نیز قابل تطبیق باشد ، حتما تطبیق خواهد خورد.البته قوانین پیام نور برای پذیرش ، در ابتدای ثبت نام اعلام میشه و شما باید در هنگام شروع پذیرش در مورد این موضوع دوباره پیگیری کنید

 58. سلام من کنکور 95 روزانه قبول شدم شهر دور و نرفتم و کنکور 96 نمیتونم دوباره شرکت کنم چون محروم هستم حالا امسال میتونم بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ثبت نام کنم؟؟؟خواهشا جواب بدین

  • 1396/1/2

   باسلام.کاربر گرامی، شما میتوانید در پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام نور شرکت نمایید

 59. سلام وقت بخیر، من فارغ تحصیل تجربی ام و سال 96 دوباره میخوام کنکور تجربی بدم...میخواستم بدونم اگه بخوام رشته ی نقاشی کارشناسی پیوسته بدون ازمون هنر، شرکت کنم، کدوم دانشگاه ها دارن....
  چون متاسفانه تصمیمی برای هنر نداشتم، بخاطر همین فقط کنکور تجربی رو ثبت نام کردم...ممنون میشم راهنماییم کنید

  • 1396/1/2

   سلام.کاربر گرامی، اگر شما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید می توانید در پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام نور شرکت کنید. در مورد رشته های هنر نیز اگر در پذیرش بدون آزمون ظرفیت داشته باشند ، شما می توانید شرکت نمایید. در مورد اینکه کدام دانشگاه ها رشته های هنر را شامل می شوند از الان نمی توان اظهار نظر کرد و باید تا زمان شروع ثبت نام صبر نمایید

 60. سلام
  من در کنکور۹۶در گروه آزمایشی تجربی ثبت نام کردم اما دیپلم ریاضی دارم.میخواستم بدونم میتونم در این انتخاب رشته,رشته های مربوط به گروه ازمایشی ریاضی رو انتخاب کنم؟

  • 1395/12/23

   سلام.کاربر عزیز، شما در هنگام انتخاب رشته تنها می توانید از بین رشته های گروه آزمایشی که در کنکور شرکت نموده اید انتخاب کنید.

 61. ممنون. سوال دیگه ای برام پیش اومد. استان البرز با تهران جز یک ناحیه اند؟ پیام نور و غیرانتفاعی های استان البرز این رشته هارو ندارند! باتشکر

  • 1395/12/14

   سلام.کاربر گرامی،استانهای البرز و تهران در یک ناحیه هستند. واحدهای دانشگاهی مراکز استان اغلب رشته ها را دارند

 62. سلام. بنظر شما با معدل کتبی 14.47 دانشگاه غیرانتفاعی(موسسه پارس) یا پیام نور (واحد تهران شرق) بدون کنکور ارتباط تصویری امکان قبولی هست. میدونید پارسال تا چه نمره هایی گرفته اند؟ ممنون

  • 1395/12/12

   باسلام.کاربر گرامی، مهم ترین نکته در هنگام پذیرش بدون آزمون پیام نور ، این است که دانشگاه مقصد شما در ناحیه استان شما باشد و در رشته مورد نظر شما پذیرش داشته باشد. نکته مهم دیگر این است که شما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید. سپس ممکن است معدل نیز تاثیرگذار باشد.

 63. سلام من دانشجوي كارشناسي ادبيات انگليسي دولتي روزانه هستم 15 واحد از درسم باقي مونده و به دلايلي امسال فارغ
  التحصيل نميشم.ميتونم مهر 96 يكي از رشته هاي ارشد
  بدون آزمون پيام نور ثبت نام كنم؟

  • 1395/12/10

   سلام.کاربر گرامی، پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام نور تنها برای مقطع کارشناسی می باشد.

 64. سلام دانشگاه پیام نور رشته معماری داره من بامدرک دیپلم معماری بدون ازمون درمقطع کاردانی ادامه بدم

  • 1395/12/4

   سلام.کاربر عزیز، دانشگاه پیام نور مهندسی معماری دارد، ولی شما برای ثبت نام در دانشگاه نیاز به مدرک پیش دانشگاهی دارید و یا باید مدرک فوق دیپلم داشته باشید

 65. عالی