PNUEB

زمان تغییر رشته و درخواست مهمان ترم اول 97-96+شرایط تغییر رشته

1396/6/4
733
2
تغییر رشته و درخواست مهمان دائم و موقت نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور از 4 شهریور آغاز و تا 16 شهریور ادامه دارد
PnuebNews:

زمان تغییر رشته و درخواست مهمان (دائم و موقت) نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور از امروز مورخ شنبه 4 شهریور 96 آغاز شده و تا 16 شهریور نیز ادامه دارد.

برای ثبت درخواست مهمان باید از طریق سیستم گلستان اقدام نمایید.

شرایط اصلی برای تغییر رشته در دانشگاه پیام نور:

1- وجود رشته یا گرایش مورد تقاضای دانشجو در همان مركز / واحد

2- دانشجویان با گذراندن ۱۲ واحد درسی در صورت داشتن سایر شرایط می توانند درخواست تغییر رشته بدهند.

3- تغییر رشته در دانشگاه پیام نور یکبار و فقط در مقطع کارشناسی امکان پذیر است و دانشجویان کارشناسی ارشد نمی توانند تغییر رشته بدهند.

4- کمتر نبودن نمره اکتسابی دانشجو در آزمون سراسری از نمره کشوری آن رشته یا گرایش در مرکز/واحد (در سال پذیرش) (سهمیه قبولی و گروه آزمایشی)
توجه :دانشجویان تکمیل ظرفیت ، شاهد و مواردی که با معرفی نامه سازمان سنجش معرفی می شوند ؛نمره آزمون آنها اعلام نشده، و در صورت تقاضای تغییر رشته می بایست به صورت موردی از سازمان سنجش استعلام شود.

5- تغییر رشته درهمان گروه علمی و در مقاطع هم سطح و یا از بالا به پایین امکان پذیر است .

6- دانشجو باید با توجه به مدت مجاز تحصیل،پس از تطبیق درسها امکان گذراندن واحد درسی باقی مانده دررشته جدید را داشته باشد .(مخصوصا دانشجویان پسر که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند.)

7- کلیه دروس عمومی و واحد های مشترک با عناوین، سرفصل و تعداد واحد مساوی دانشجویانی که در دانشگاه پیام نور تغییر رشته داده اند عینا با همان نمره رد یا قبول در کارنامه دانشجو باقی می ماند

8- تغییر رشته به رشته تربیت بدنی وطراحی لباس و پارچه به لحاظ پذیرش غیرمتمرکز وآزمون عملی امکان پذیر نیست.

9- درمواردی که دانشجو دچاربیماری یا سانحه ای شود, که امکان ادامه تحصیل درآن رشته مقدور نباشد, با ارسال مدارک, ونظرشورای آموزشی استان, می تواند درهمان گروه یا تغییر گروه آزمایشی تغییررشته دهد

10- تا زمانیکه با تغییررشته دانشجو موافقت نشده دانشجو موظف به ثبت نام در رشته قبلی یا مرخصی تحصیلی است.

11- درصورت موافقت با تغییررشته وثبت نام دررشته جدیدحق بازگشت به رشته قبلی را نخواهد داشت.

12- دانشجویی که حداقل 70 واحد مصوب را گذرانده باشد, توصیه می شود برای تحصیل در رشته جدید از طریق آزمون سراسری یا پذیرش بدون آزمون اقدام نماید

13- دانشجویان تا شش هفته مانده به شروع نیمسال تحصیلی بعد فرصت دارند مدارک و تقاضای تغییر رشته را به مرکز/ واحد خودارائه نمایند.

 


امتیاز دهید
4
2 رای

ارسال نظر

 1. با چند واحد پاس کردن در مقطع كارشناسي ميتوان مدرك فوق ديپلم گرفت؟

  • 1396/6/5

   باسلام.کاربر گرامی، برای رشته های مختلف، تعداد واحدها فرق می کند. اما معمولا بین 70 الی 80 واحد است. که باید دروس و واحدهای لازم برای اخذ مدرک کاردانی پاس شده باشند.

 2. سلام. من سال دومم(ترم چهار). میتونم برای تغییر رشته اقدام کنم ؟ یا بهتره پذیرش بدون ازمون شرکت کنم؟

  • 1396/6/4

   سلام.کاربر گرامی، خود دانشگاه پیام نور که پیشنهاد داده دانشجویانی که حدود 80 واحد را پاس کرده اند تغییر رشته نداده و از پذیرش با ازمون یا بدون ازمون استفاده کنند