PNUEB

تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری ترم اول 97-96 پیام نور

1396/9/7
3022
5
تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور آغاز شده و تا 14 آذر مهلت دارد
PnuebNews:

مهلت تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور تا 19 آذر تمدید شد.

-------------------------------------------------------------------

 

دانشگاه پیام نور برای راحتی دانشجویان امکانی را فراهم نموده است تا آنها بتوانند شهر و واحد دانشگاهی که می خواهند امتحانات پایان ترم را در آنجا بدهند، تعیین نمایند.

به این عمل برای دانشجویان کارشناسی ارشد (تعیین محل آزمون) و برای دانشجویان کارشناسی (مهمان اضطراری) گفته می شود.

بدین ترتیب برای مثال اگر دانشگاه محل تحصیل دانشجو در شهر دیگری جز محل سکونت اوست، می تواند درخواست دهد تا امتحانات پایان ترم را در شهر خود بدهد.

مهلت تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور از 4 آذر لغایت 14 آذر می باشد.

متقاضیان باید از طریق پرتال خود در سیستم گلستان و از مسیر زیر جهت ثبت درخواست اقدام نمایند:

آموزش ---> دانشجو ---> درخواست ها ---> انتخاب محل آزمون

 

نکات مهم در مورد تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری:

1- دانشجويان بدهكار پس از 24 ساعت از زمان پرداخت شهريه قادربه انتخاب محل آزمون خود مي باشند .

2- در مراكز تهران جنوب ، تهران شمال، تهران غرب و تهران شرق دانشجو هر رشته صرفاً مجاز به انتخاب رشته های همنام خود در هريک از اين مراكز می باشد. اما برای سایر واحدها محدودیت این چنینی وجود ندارد و دانشجو می تواند بدون داشتن رشته خود در آن واحد، درخواست خود را ثبت نماید.

3- دانشجويان برون مرزی مجاز به انتخاب محل آزمون نمی باشند

4- برخی دانشجویان برای ثبت درخواست خود بخصوص در واحدهای شهر تهران اعلام مشکل کرده اند. لازم به ذکر است اگر بدهی شهریه ندارید و در واحدهای تهران رشته شما نیز وجود دارد، ولی باز مشکل دارید حتما به کارشناس رشته خود مراجعه کنید و مشکل را با او در میان بگذارید.

5- دانشجویانی که در ابتدای ترم درخواست مهمانی داده اند و با درخواست آنها موافقت شده و در واحدی دیگر مشغول به تحصیل بوده اند، امتحانات پایان ترم آنها نیز در همان مکان برگزار خواهد شد. اما اگر دانشجو درخواست مهمانی نداده و تنها مجوز حضور در کلاسهای واحد دانشگاهی دیگر را گرفته است باید برای تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری خود اقدام نماید.

6- اگر دانشجویی برای تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری درخواستی ثبت نکند، امتحانات پایان ترم او در همان دانشگاه خودش برگزار می گردد و عملا تغییری در محل آزمون او رخ نخواهد داد.


 


امتیاز دهید
4.5
4 رای

ارسال نظر

 1. سلام.وقتتون بخیر.سوال منو یه بزرگواری کنید جواب بدید همین دو روز وقت دارم . من شهر خودم رشته ام رو نداره. حتما باید ترم تابستون بردارم. باتوجه به اینکه انتخاب محل آزمون یا همون مهمان اضطراری ربطی نداشت به اینکه دانشگاه مقصد رشته منو ندارن و امکانپذیر بود آیا میشه الان واسه ترم تابستون هم مهمان بگیرم و اینجا امتحان بدم؟؟ (می‌دونم که مهمان با مهمان اضطراری فرق داره) لطفا بگید. وقتم کمه.ممنونم

  • 1397/4/18

   سلام.کاربر گرامی
   تابستان مهمان اضطراری ندارد و شما باید مهمان شوید. در مهمان شدن مهم است که دانشگاه مقصد رشته شما را داشته باشد و امکانات ارائه دروس هم همینطور

 2. با سلام من برای انتخاب محل آزمون دیر اقدام کردم وتمدیدش تا 19آذر بوده الان راهی هست که من بتونم محل آزمونمو تغییر بدم یا امکان داره دوباره تمدیدش کنن؟

  • 1396/9/25

   سلام.کاربر گرامی، امکان تعیین مهلت مجدد برای آن کم است. نزد کارشناس رشته خود بروید، چنانچه راهی باشد و یا سیستم برای او هنوز باز باشد می تواند شمارا کمک کند

 3. من یادم رفته بود انتخاب محل آزمون انجام بدم
  گفتین تمدید شده ولی وقتی محل آزمون انتخاب میکنم میگه در وت مجاز باید انجام بشه و نمیتونم انتخاب کنم
  چیکار کنم؟

  • 1396/9/15

   سلام.کاربر گرامی، دانشگاه پیام نور تا 19 آذر تمدید نموده است. چنانچه مشکل دارید با کارشناس رشته خود صحبت کنید

 4. با سلام و احترام
  دانشجوي رشته حقوق در دانشگاه پيام نور شهرستان شوش مي باشم ولي بعلت انتقالي به تهران امكان حضور در دانشگاه شوش در زمان امتهانات ندارم و مي خواستم تهران جنوب را بعنوان محل امتهان انتخاب كنم و لي خطا ميدهد (ظرفيت در محل آزمون پر است ) خواهشمند است مرا راهنمايي كنيد

  • 1396/9/11

   سلام.کاربر گرامی، همانطور که در متن خطا نیز مشخص است به علت تکمیل ظرفیت امکان انتخاب محل وجود ندارد. با کارشناس رشته خود صحبت کنید، شایدبتواند برای شما کاری بکند البته احتمالش کم است زیرا ظرفیت ندارد

 5. سلام.اگه دانشگاهی که میخواهیم مهمان بگیریم رشته مارو نداشته باشه چی؟

  • 1396/9/9

   سلام.کاربر گرامی، به غیر از واحدهای دانشگاهی شهر تهران، برای سایر شهرها و واحدها این موضوع مهم نیست. چنانچه رشته شما هم وجود نداشته باشد مشکلی وجود ندارد و شما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید.