PNUEB

نحوه ارزشیابی امتحانات پایان ترم اول 99-00 پیام نور

1399/8/20
3576
0
دستورالعمل نحوه ارزشیابی امتحانات پایان ترم اول 1399-1400 دانشگاه پیام نور منتشر شد.
PnuebNews:

شیوع بیماری کرونا که از دی ماه سال 98 در ایران آغاز شد، سبب تغییر در خیلی از رفتارها و اتفاقات پیرامون ما شد.

از محدودیت حضور در تجمعات تا کاهش دید و بازدیدها و ...

شاید یکی از بزرگترین تغییرات در بستر آموزش و پرورش و آموزش عالی صورت گرفت، و آن هم غیرحضوری شدن کلاسها و حتی امتحانات پایان ترم بود.

برهمین اساس دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاه پیشرو در زمینه آموزش مجازی، زودتر از بقیه دانشگاه ها، سامانه کلاس مجازی خود را راه اندازی کرد و اعلام نمود امتحانات پایان ترم نیز بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

این رویه برای ترم جاری (اول 1400-1399) نیز خواهد بود. کلاسها که بصورت مجازی در حال برگزاری است و آزمون های پایان ترم هم بصورت مجازی برگزار می شود.

به تازگی دانشگاه پیام نور دستور العمل نحوه ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول 00-99 را اعلام نمود که در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

1- زمان و تاریخ امتحانات

کلیه ارزشیابی‌های دروس نظری نیم‌سال تحصیلی جاری در بازه زمانی ابلاغ شده در برنامه امتحانات و منطبق با جدول زمان‌بندی و تاریخ از قبل تعیین شده، برگزار می‌شود. عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده، به منزله غیبت در جلسه امتحان است .

تبصره: چنانچه مدرس قبل از تاریخ اعلام شده در برنامه امتحانات، نسبت به ارزشیابی برخی یا کلیه دانشجویان اقدام کرده باشد، ارزشیابی مجدد از آنها لازم نیست. تاریخ اعلام شده در تقویم امتحانات، آخرین فرصت برای برگزاری ارزشیابی پایانی است.

2- نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم اول 99-00 پیام نور

به استثنای دروس عمومی که ارزشیابی آنها به صورت غیرحضوری و متمرکز انجام می‌شود، نوع ارزشیابی به صورت غیرمتمرکز است و روش انجام آن غیرحضوری بوده و صرفاً از طریق بستر الکترونیکی مورد تأیید استان و توسط مدرسین ذیربط طراحی و انجام می‌شود. ارزشیابی دروس عمومی در تاریخ و ساعت اعلام شده و به صورت متمرکز انجام خواهد شد.

 ارزشیابی پایانی دروس عمومی به صورت غیرحضوری و متمرکز و توسط مرکز سنجش و آزمون دانشگاه برگزار خواهد شد. ارزشیابی‌های مستمر (میان ترم) این دروس همچنان به عهده مدرسین ذیربط است.

تبصره: به منظور حداکثر مساعدت به دانشجویان، ارزشیابی پایانی برخی از دروس عمومی در چند نوبت برگزار می‌شود و دانشجو اختیار دارد به انتخاب خود در یکی از نوبت‌ها شرکت کند. اطلاعات تکمیلی در این خصوص متعاقباً اعلام خواهد شد.

3- مهلت اعلام شیوه ارزشیابی توسط اساتید

مدرسین موظف‌اند اطلاعات مربوط به شیوه ارزشیابی خود را حداکثر تا تاریخ 1399/9/1 به مرکز/واحد ذیربط اعلام کنند. لازم است شیوه ارزشیابی توسط مدرسین و مرکز/واحد به روش‌های مقتضی به اطلاع دانشجویان هر درس رسانده شود.

4- منابع امتحانات

ارزشیابی الزاماً باید در چارچوب منبع اعلام شده و در راستای اهداف آموزشی درس باشد.

5- دانشجویانی که امکانات و تجهیزات ازمون الکترونیکی رو ندارند

دانشجویانی که امکان استفاده از ابزارهای ارتباطی مورد نیاز را ندارند، لازم است حداکثر تا تاریخ 1399/9/1 موضوع را به مرکز یا واحد محل تحصیل خود اعلام کنند. ارزشیابی این دسته از دانشجویان توسط مرکز یا واحد محل تحصیل، انجام می‌شود. مرکز یا واحد موظف است تهمیدات لازم را در این خصوص اتخاذ کند.

6- نگهداری سوابق ارزشیابی توسط اساتید

مدرسین باید همه سوابق ارزشیابی درس را حفظ کنند به نحوی که در صورت لزوم، قابلیت مراجعه و بررسی مجدد توسط نهادهای نظارتی ذیربط را داشته باشد.

7- اطلاع رسانی در مورد نحوه و مسیر برگزاری آزمون ها

لازم است اطلاع‌رسانی کافی درخصوص شیوه ارزشیابی‌ها و استفاده از هرگونه سامانه برای ارزشیابی و راهنمایی دقیق درخصوص نحوه ورود و استفاده از آن توسط مدرسین و مرکز یا واحد انجام شود.

8- لزوم پرداخت بدهی شهریه

دانشجویان درنظر داشته باشند که  ثبت نمره بدون تسویه حساب شهریه امکان‌پذیر نخواهد بود، لذا دانشجویان موظف‌اند قبل از شروع ارزشیابی این نیم‌سال تحصیلی، نسبت به پرداخت کامل شهریه خود اقدام کنند.

در صورتی که شهریه خود را پرداخت نکنید، به بخش های مهم سیستم گلستان، مانند کارنامه کلی یا مشاهده برنامه کلاسی و ... دسترسی نخواهید داشت.

9- تعریف استاد برای هر درس توسط دانشگاه

هر مرکز یا واحد موظف است نسبت به تعریف مدرس برای تمامی دروسی که با عنوان «اساتید گروه آموزشی» ثبت شده است، تا تاریخ 1399/9/1 در سامانه گلستان و اطلاع‌رسانی به دانشجویان از نحوه ارزشیابی مدرسین اقدام کند.

10- مهلت ثبت نمرات

ثبت نمره ارزشیابی باید حداکثر تا تاریخ 1399/11/1 توسط مدرس در سامانه گلستان صورت پذیرد. مهلت ثبت نمرات درس‌های عملی و درس‌هایی که مطابق مقررات مهلت ثبت نمره بیش از یک نیم‌سال تحصیلی دارند، متعاقباً اعلام خواهد شد.

11-آزمون واحدهای دانشگاهی بین الملل و خارج از کشور

برای درس‌هایی که توسط نمایندگی‌ها و مراکز بین‌المللی خارج از کشور ارائه می‌شود، دستورالعمل جداگانه‌ای توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود.

12- نظارت بر روند برگزاری امتحانات

مدیرکل دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت موظف است با همکاری مسئولان نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت استان‌ها، بر رعایت دقیق و صحیح این دستورالعمل نظارت کرده و گزارش آن را تهیه و ارائه کند.
 
دوازده مورد گفته شده در بالا، دستور العمل نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم اول 1399-1400 پیام نور می باشد. امیدواریم که مفید بوده و راهنمایی لازم صورت پذیرفته باشد.


امتیاز دهید
2
2 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر