PNUEB

توضیحاتی جامع در مورد طرح ضیافت اندیشه دانشگاه پیام نور

1397/4/25
5082
6
برای کسب اطلاعات کافی در مورد طرح ضیافت اندیشه کافیست ...

حتما تابحال نام طرح ضیافت اندیشه را شنیده اید، اما اطلاع چندانی از این طرح، نوع برگزاری آن، نحوه محاسبه هزینه و شهریه، چگونگی تطبیق نمره و واحد با آن و ...ندارید. پس حتما این مقاله را با دقت و تا آخر بخوانید تا دیگر سوالی برای شما باقی نماند.

طرح ضیافت اندیشه چیست؟

دانشگاه پیام نور در ترم تابستان دروسی را ارائه می دهد که دانشجویان می توانند از بین آنها انتخاب کرده و در تابستان امتحان دهند. به عبارتی ترم تابستان در پیام نور برگزار می شود.

اما در ترم تابستان برای دروس کلاسی برگزار نمی شود (جز دروس تربیت بدنی و ورزش) و همچنین دروس عمومی معارفی نیز ارائه نمی شود. مثل درس اندیشه یا اخلاق و ...

از طرفی چند سالی است دانشگاه پیام نور در تابستان طرحی را برگزار می کند با نام طرح ضیافت اندیشه. این طرح در اصل یک دوره کارگاهی و آموزشی است که با استقبال خوبی در چند سال اخیر مواجه شده و به برگزاری کلاسها و کارگاه هایی در زمینه اسلام و مبانی اخلاقی آن می پردازد.

این دوره در یک هفته (یا مرداد یا در شهریور) در دو شیفت صبح و عصر و معمولا به صورت اردویی برگزار می شود.در پایان این دوره آزمونی گرفته می شود و براساس آن برای اساتید امتیاز و برای دانشجویان نمره ای ثبت می شود.

هر دانشجو در طول دوران تحصیل تنها می تواند دو بار در طرح مذکور شرکت کند. همچنین شرکت در دوره ضیافت اندیشه کاملا اختیاری است.

آیا همه واحدها نسبت به برگزاری طرح ضیافت اندیشه اقدام می کنند؟

خیر. اغلب واحد مراکز استان این طرح را اجرا می کنند و دانشجویان باید به واحد دانشگاهی این مراکز مراجعه و در کلاس و امتحان شرکت کنند.

نحوه تطبیق نمره دوره ضیافت اندیشه در پیام نور چگونه است و به چه صورت انجام می شود؟

دانشجویانی که در طرح ضیافت اندیشه و آزمون پایانی آن شرکت می کنند می توانند تا سقف 4 واحد (دو درس) از بین دروس عمومی معارفی را با آن تطبیق بزنند. بدین ترتیب که پس از آزمون و کسب نمره، در صورت تمایل به کارشناس رشته خود مراجعه کرده و با ارائه نمره و مدارک شرکت در طرح، درخواست تطبیق نمره را با دروس دلخواه می دهند.

کارشناس رشته پس از بررسی موضوع، دو درس اشاره شده توسط دانشجو را در لیست دروس پاس شده قرار داده و نمره طرح را برای آنها درج می کند.

نکته مهم این است که با توجه به محدودیت 8 واحد برای ترم تابستان، دانشجویان شرکت کننده در طرح ضیافت اندیشه می توانند 4 واحد دیگر را نیز در ترم تابستان بردارند.

ثبت نام در طرح ضیافت اندیشه پیام نور چگونه و زمان ثبت نام چموقع است؟

دانشجو یا استاد متقاضی به سایت اینترنتی مرکز خود می رود. در آنجا لینک سایت نهاد نمایندگی که برگزار کننده طرح است وجود دارد. برروی آن کلیک کرده و وارد سایت مذکور می شود. سپس نسبت به ثبت نام اقدام می کند.

زمان ثبت نام معمولا همزمان با شروع انتخاب واحد ترم تابستان به مدت 10 الی 20 روز است و از طریق سایت واحدهای دانشگاهی انجام می شود.

هزینه شرکت در طرح ضیافت اندیشه چقدر است؟ آیا شهریه هم تعلق می گیرد؟

متقاضیان شرکت در طرح ضیافت اندیشه، بنا به میزان واحدی که می خواهند تطبیق بزنند، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنند. مثلا اگر دانشجو می خواهد تنها یک درس معارفی تطبیق بزند باید حدودا بین 40 تا 80 هزار تومان بپردازد.(هزینه فوق در واحدهای مختلف، فرق دارد). اگر دانشجو بخواهد 2 درس تطبیق بزند باید تقریبا دوبرابر مبلغ فوق را پرداخت کند. این مبلغ هزینه شرکت در طرح ضیافت اندیشه است و جدا از شهریه می باشد.

برخی واحدها برای شرکت کنندگان در طرح امکاناتی مثل مکان، نهار و شام و ... ارائه می کنند که هزینه آن را از دانشجو بصورت جداگانه دریافت می کنند.

پس از برگزاری آزمون اگر دانشجو بخواهد نمره را تطبیق بزند، باید شهریه ثابت و متغیر ترم تابستان را نیز پرداخت کند. بدین ترتیب که نصف شهریه ثابت را به همراه شهریه متغیر یک یا دو درس معارفی را هنگام ارائه درخواست به کارشناس رشته برای تطبیق واحد باید پرداخت کند.

زمان و محل برگزاری طرح ضیافت اندیشه به چه صورت است؟

معمولا دوره یک هفته زمان می برد و در دو شیف صبح و عصر برگزار می شود. کسانی که می خواهند تنها یک درس را تطبیق بزنند در کلاسهای صبح و کسانی که می خواهند دو درس را تطبیق بزنند در کلاسهای عصر نیز شرکت می کنند.

دوره در واحد مرکزی هر استان و قبل از شروع امتحانات ترم تابستان یا بعد آن انجام می شود.

طرح ضیافت اندیشه ترم تابستان 97

متقاضیان تا 30 تیر 97 فرصت دارند که با مراجعه به سایت نهاد نمایندگی مرکز خود، در طرح مذکور ثبت نام کنند.

 

شما عزیزان می توانید سوالات خود را پیرامون طرح ضیافت اندیشه از طریق بخش نظرات همین خبر برای ما ارسال کرده و راهنمایی دریافت کنید. سوالات پرتکرار به ادامه متن خبر نیز اضافه می شود.

امیدواریم تابستان خوبی را در پیش داشته باشید.

شما عزیزان می توانید در شبکه های اجتماعی نیز همراه ما باشید.

کانال تلگرام :     t.me/pnuebchannel

پیج اینستاگرام:  instagram.com/pnueb 

 

برای حمایت از ما کافیست، Pnueb را به دوستانتان معرفی کنید


امتیاز دهید
5
2 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. با سلام طرح ضيافت انديشه براي شاغلين كه تا ساعت 16 مشغول كار هستند هم قابل اجرا مي باشد

  • 1397/12/20

   سلام.کاربر گرامی
   این طرح حالت اردویی دارد، و بالطبع شرکت در طرح الزامی است. برای خو.د کارکنان دانشگاه قابل اخذ است، اما اگر جای دیگر شاغل هستید و نمی توانید در کلاسها حضور یابید ، دروس شما تطبیق نمی خورد. البته این موضوع هم بستگی به مسئولین طرح دارد و شاید با شما بتوانند به نحوی راه بیایند

 2. سلام من در اذربایجان غربی هم میتونم درخواست طرح ضیافت بدم؟
  یعنی همه دانشگاه های پیام نور این طرح و ارایه میدن؟

  • 1397/11/3

   سلام.
   معمولا مراکز استان و واحدهای بزرگ ارائه می دهند

 3. باسلام 8واحد در سیستم گلستان به غیراز طرح ضیافت انتخاب واحد کرده ام . برای فارغ التحصیل شدن 2واحد معارف مانده می توانم همین ترم طرح ضیافت ثبت نام کنم

  • 1397/5/22

   سلام.کاربر گرامی
   طرح ضیافت به همراه درسهای برداشته شده باید 8 واحد شود. در صورت شرکت در طرح تعداد واحد شما افزایش می یابد و شما حداکثر می توانید 8 واحد بردارید

 4. با سلام مهلت ثبت نام طرح ضیافت اندیشه تا 30تیرماه بود.که ثبت نام حضوری بود دانشگاه ازتاریخ 23تیرماه تعطیل شده بود حالا.من 8واحدترم تابستان گرفته ام فقط مانده 2واحد معارف .با این دو واحد تا دی ماه باید برم .عجب قانونی داره دانشگاه پیام نور..تکلیف ما چیست

  • 1397/5/3

   سلام.کاربر گرامی
   اکثر دانشگاه ها از طریق اینترنتی و وب سایت نهاد نمایندگی نسبت به ثبت نام اقدام می کردند، مثل دانشگاه تهران جنوب یا دانشگاه فارس و ...
   بهتر است به سایت مرکز خود سر بزنید شاید هنوز امکان ثبت نام باشد.

 5. دروس معارفه ای دقیقا یعنی چی هر درسی میتونه باشه ؟ تخصصی یا اختیاری و...

  • 1397/4/29

   سلام.کاربر گرامی
   اگر منظور شما دروس معارفی می باشد، بیشتر در پیام نور برای دروس عمومی معارفی مانند اندیشه و اخلاق استفاده می شود

 6. با سلام .محل یا ادرس دقیق ثبت نام طرح ضیافت اندیشه کجاست

  • 1397/4/26

   سلام.کاربر گرامی
   به سایت دانشگاه مرکز خود بروید. در داخل سایت واحدها، لینک نهاد نمایندگی که کار ثبت نام را انجام می دهد وجود د ارد