PNUEB

بخشنامه جدید سقف واحد در ترم آخر- قانون جدید برای دروس گروه معارف

1393/7/5
4191
4
بر اساس بخشنامه ابلاغ شده از سوی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور ، محدودیت اخذ دروس در ترم آخر برای دانشجویان مشروط برداشته شد.

به گزارش پایگاه خبری کتابخانه الکترونیکی پیام نور(pnueb) :بر اساس بخشنامه ابلاغ شده از سوی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور ، محدودیت اخذ دروس در ترم آخر برای دانشجویان مشروط برداشته شد.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور مغایرت موجود بین ماده 7-تبصره 2 با ماده 18 در آیین نامه آموزشی دانشجویان کارشناسی پیام نور را برطرف کرد.
کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی ، در نیمسال آخر موضوع ماده 18 آیین نامه آموزشی (بدون در نظر گرفتن معدل نیمسال قبل) می توانند حداکثر تا سقف 24 واحد درسی را جهت تکمیل سر فصل انتخاب نمایند.
پیش از این نیز فقط دانشجویانی می توانستند در ترم اخر حداکثر تا سقف 24 واحد درسی اخذ کنند که معدل نیمسال قبلی آنها مشروط نشده باشد. با این بخشنامه تمام دانشجویانی که ترم آخر هستند و حداکثر 24 واحد درسی برای فارغ التحصیلی دارند ، بدون در نظر گرفتن معدل کل و معدل نیمسال قبلی خود ، می توانند تا سقف حداکثر 24 واحد درسی اخذ کنند.
توجه: دانشجویی ترم آخری محسوب می شود که حداکثر 24 واحد درسی برای فارغ التحصیلی داشته باشد. و همچنین دانشجوی ترم آخر مجاز هست بدون رعایت پیش نیازها و همنیاز ها دروس را اخذ کند و محدودیت در انتخاب دروس معارف برای دانشجویان ترم آخر اعمال نمی شود.
در ترم آخر دانشجویان پیام نور نیازی به رعایت پیش نیاز و همنیاز ندارند.

براین اساس دانشجویان پیام نور در صورتی که ترم آخر محسوب شوند می توانند بدون رعایت پیش نیاز و همنیاز تا سقف 24 واحد انتخاب واحد کنند.

همچنین جهت مساعدت با دانشجویان ، دانشجویانی که از دروس عمومی گروه معارف یک درس را انتخاب و  نمره مردودی کسب نموده اند و مجددا درس دیگری از همان گروه درسی را انتخاب و گذرانده اند، نمره قبولی درس بعدی از آنان پذیرفته می شود و نمره مردودی درس قبلی برحسب سال ورود در میانگین کل دانشجو محاسبه می شود.
بر اساس این گزارش ، همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که تا پایان نیمسال تابستان 93-92 دروس جبرانی از سرفصل ارشد را با نمره کمتر از 12 گذرانده اند، نمره آنان بمنزله قبولی بوده و نیازی به گذراندن مجدد آن دروس نمی باشد.این موضوع بایستی از نیمسال اول 94-93 مطابق ماده 13 آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب مورخ 25 تیرماه 92 شورای آموزشی رعایت شود.


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام تویه روزویه ساعت دوتاامتحان همزمان دارم میشه ساعتشوجابه جاکرد

  • 1395/7/18

   سلام.دوست عزیز،موقع انتخاب واحد تاریخ و ساعت امتحان به شما نشان داده میشه.همون موقع باید این موارد و رعایت میکردین.اگر هر دو امتحان از دروسی باشد که سراسری برگزار می شود امکان جابجایی ان وجود ندارد.اگر هم ترم اخر هستید با کارشناس رشته خود مشورت کنید.تا زمان برای حذف و اضافه باقیست می توانید برای جابجایی دروس اقدام کنید

 2. سلام دانشگاه بهم گفته دروس معارفی بیش ازدوس رانمیتوانم درترم اخراخذکنم وبایدبعدپایان ترم بصورت تک درس بگذرانم حالامن بایدچیکارکنم

  • 1395/7/18

   سلام.کاربر عزیز،طبق آیین نامه دانشگاه پیام نور دانشجوی ترم آخر تا سقف 24 واحد و بدون محدودیت می تواند دروس خود را اخذ نماید.لطفا به مسئول آموزش دانشگاه خود مراجعه کنید.

 3. سلام دانشجوی ترم اخرهستم ایابرای دروس معارف محدودیت وجوددارد

  • 1395/7/16

   باسلام.کاربر گرامی،در ترم آخر شما هیچ محدودیتی برای اخذ واحد ندارید.

 4. سلام دانشجوی ترم اخرهستم ایابرای انتخاب درس معارف محدویت وجوددارد

  • 1395/7/13

   سلام.دوست عزیز در ترم آخر برای اخذ دروس هیچ محدودیتی وجود ندارد.چنانچه درسی برای شما ارائه نشده است لطفا به کارشناس رشته خود در دانشگاه مراجعه کنید تا درس را برای شما لحاظ کنند