PNUEB

زمان دقیق تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 96_نحوه ثبت نام و نکات مهم

1396/7/23
3897
23
تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی سال 96 دانشگاه ها از 29مهر آغاز خواهد شد
PnuebNews:

به اطلاع کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری کارشناسی سال  96 و همچنین متقاضیان پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور می رساند،  ثبت نام تکمیل ظرفیت کد رشته محل های کارشناسی دانشگاه پیام نور از 29 مهر آغاز می شود.

در اطلاعیه سازمان سنجش که جدیداً منتشر شده چند نکته مهم وجود دارد:

1- متقاضیان برای اطلاع از رشته محل های اعلام شده میبایست به لينك جستجوی عنوان موسسه و كدرشته که در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قرار می گیرد و همچنين به پايگاه اطلاع‌رساني موسسات آموزش عالي غيردولتی- غيرانتفاعی (چنانچه متقاضی پذیرش در دانشگاه های غیر انتفاعی هستند) و يا پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه پيام‌نور به نشاني www.pnu.ac.ir مراجعه کنند.

2- هر داوطلب منحصراً می تواند در يك گروه آزمايشی و يك كدرشته محل متقاضی شود. بديهی است در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو كدرشته و يا در دو مؤسسه اطلاعات وی در بانك اطلاعات پذيرفته شدگان هر دو محل حذف خواهد شد.

3- كليه متقاضيان «مرد» میبايست در زمان ثبت‌نام و شركت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي برای ادامه تحصيل نداشته باشند. (لازم به ذکر است که در صورت پذیرش و ثبت نام در دانشگاه، شامل معافیت تحصیلی خواهند شد.)

4- كليه متقاضيان میبايست حداكثر تا تاريخ 96/06/31 داراي مدرك ديپلم كامل متوسطه نظام قديم (دوره چهارساله) يا پيش‌دانشگاهي و يا كارداني (فوق ديپلم) بوده باشند.(مدرک دیپلم نظام جدید و یا مدرک دیپلم دوره های فنی حرفه ای برای ثبت نام قابل قبول نیست)

تبصره: در صورت امكان تشكيل كلاس برای نيمسال دوم سال تحصيلی جاری از سوی مؤسسه مورد تقاضا، آن دسته از داوطلبانی كه حداكثر تا تاريخ 96/11/30 موفق به اخذ مدرك پيش‌دانشگاهی و یا كارداني گردند، مي‌توانند در رشته و يا رشته‌های تحصيلی مربوط متقاضي شوند.

5 (بسیار مهم)- آن دسته از داوطلبانی كه قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايی آزمون سراسری سال 96 (مرحله شهريور ماه) قرا گرفته‌اند، چنانچه در اين مرحله متقاضی ثبت‌نام و ادامه تحصيل باشند و در يكی از موسسات ثبت‌نام نمايند، قبولی قبلي آنها در شهريورماه لغو خواهد شد.

نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی:

1- ابتدا باید از طریق سایت سازمان سنجش و یا سایت دانشگاه های غیر انتفاعی و یا سایت دانشگاه پیام نور از کد رشته محل های اعلام شده آگاه شوید. سپس ضمن مشخص نمودن رشته و موسسه مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارك ذيل (در پایین مدارک لازم اشاره می شود) و با توجه به موارد مربوطه از تاريخ 96/07/29 لغايت 96/08/30 به مؤسسه آموزش عالي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايد.

2-  كليه داوطلبان میبايست در زمان ثبت‌نام از طريق مؤسسه مربوطه ، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 200،000 ریال (بیست هزار تومان) از طريق سيستم پرداخت الكترونيكی در سايت سازمان سنجش اقدام نمايند.

3- داوطلبان میبايست در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طريق مؤسسات درخصوص كدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. بديهي است پس از ثبت، كدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغيير و يا تعويض نيست.

4- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در موسسه يا مركز و يا واحد آموزشي كه به آن مراجعه داشته‌اند) تلقی می شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تاييد نهايی اين سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

مدارک مورد نياز برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی:

1- اصل و يا گواهی مدرك تحصيلی ديپلم چهارساله نظام قديم با امضاء و ممهور به مهر دبيرستان يا سازمان آموزش پرورش.

2- اصل و يا گواهي مدرك تحصيلي ديپلم نظام جديد با امضاء و ممهور به مهر دبيرستان يا سازمان آموزش پرورش.

3- اصل و يا گواهي مدرك پيش دانشگاهي با امضاء و ممهور به مهر دبيرستان يا سازمان آموزش پرورش.

4- گواهي اخذ مدرك كارداني براي آن دسته از دارندگان مدرك ديپلم نظام جديد كه فاقد مدرك پيش‌دانشگاهي مي‌باشند.

5- اصل شناسنامه و 2 برگ كپي از صفحات آن.

6- اصل كارت ملي و 2 برگ كپي از آن.

7- شش قطعه عكس 4×3 تهيه شده در سال جاري.

8- مدرك نظام وظيفه براي برادران مشمول.

9- كليه پذيرفته‌شدگان میبايست به همراه تصوير ديپلم نظام قديم و يا گواهی پيش‌دانشگاهی خود، به «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» مراجعه و تائيديه‌ تحصيلی (ارزش تحصيلی) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصيل خود را درخواست نمايند و رسيد آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه ارائه دهند. كليه پذيرفته‌شدگان حتماً نام ‌رشته و مؤسسه آموزش‌عالی يا مركز و يا واحد آموزشی محل تحصيل خود را در فرم «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» اعلام نمايند.

ان شاالله با شروع تکمیل ظرفیت پیام نور ، در مورد نحوه دقیق ثبت نام در سایت گلستان اطلاعات دقیق تری در اختیارتان قرار خواهیم داد.

همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را برای ما ارسال کنید، در حدتوان سعی خواهیم نمود شما را راهنمایی کنیم

راه های ارتباطی بین ما و شما:

سایت pnueb.com

کانال تلگرام t.me/pnuebchannel

پیج اینستاگرام instagram.com/pnueb


برای حمایت از ما کافیست، PNUEB را به دوستانتان معرف کنید.


امتیاز دهید
4
8 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام. من دانشجو شبانه ام اگه تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم و رشته مد نظر رو نیارم قبولی شبانه شهریوری من لغو می شه؟

  • 1396/9/19

   سلام.کاربر گرامی، شما می توانید ابتدا برای تکمیل ظرفیت اقدام کنید و سپس در صورت قبولی از دانشگاه اول انصراف دهید.

 2. سلام
  من میخوام دررشته علوم ومهندسی صنایع غذایی البرز درس بخوانم نمیدانم تکمیل ظرفیت داره یا خیر؟الان باید چه کارکنم؟

  • 1396/9/15

   سلام.کاربر گرامی، به لینک زیر مراجعه کنید. توضیحات کافی داده شده است
   http://www.pnueb.com/pnunews/show/756

 3. با سلام . و خسته نباشيد .
  من سال 82 از دانشگاه آزاد كارشناسي رياضي گرفته ام و الان ميخوام در رشته مهندسي عمران دانشگاه پيام نور ثبت نام كنم . سوال اينه كه آيا بعضي واحدهايي كه قبلا در دانشگاه آزاد پاس كرده ام در دانشگاه پيام نور تطبيق ميشه يا نه؟

  • 1396/8/20

   سلام.کاربر گرامی، در صورت موافقت دانشگاه و داشتن شرایط، مانند نمرات دروس و ... تطبیق انجام خواهد شد.

 4. سلام ببخشید شهریه دانشگاه پیام نور مرکز بین المللی کیش با سایر مراکز فرق میکنه یا نه؟؟

  • 1396/8/18

   سلام.کاربر گرامی، مقدار کمی تفاوت دارد

 5. از وقتی با سایتتون اشنا شدم نمره زیر 17 نداشتم دم همتون گرم رشتمم مهندسی کامپیوتر هست ولی حیف که دیگه دارم تموم میشم م تازه معدل کلم رسیده به 14.5 انشالله 0.5 دیگه رو هم توی این ترم بدست بیارم و به 15 برسم از همگی ممنون

  • 1396/8/18

   سلام و تشکر از لطف شما دوست عزیز. ان شاالله که بتوانید نمرات و معدل دلخواه خود را کسب کنید و در تمامی مراحل زندگی خود موفق و پیروز باشید

 6. ببخشید‏ ‏یه‏ ‏سوال‏ ‏دیگه‏ ‏اینکه‏ ‏اگه‏ ‏غیرحضوری‏ ‏بخونم‏ ‏۶نمره‏ ‏کلاسی‏ ‏به‏ ‏من‏ ‏تعلق‏ ‏نمیگیره‏ ‏یا...؟

  • 1396/8/14

   سلام.کاربر گرامی، برخی از اساتید، نمره میانترم رو منوط به شرکت در کلاسها و حضور در امتحانات کلاسی و میانترم می کنند. چنانچه شما در کلاسها حضور نیابید نمره نهایی شما از ضرب نمره برگه پایان ترم در عدد ده و سپس تقسیم بر هفت بدست می اید

 7. سلام‏ ‏من‏ ‏واسه‏ ‏تکمیل‏ ‏ظرفیت‏ ‏ثبت‏ ‏نام‏ ‏کردم‏ ‏الان‏ بعضی‏ ‏از‏کلاسام‏ ‏شروع‏ ‏شده‏ ‏ولی‏ ‏می‏ ‏خوام‏ ‏بعضی‏ از‏ ‏درسای‏ ‏غیرعملی‏ ‏روغیر‏ ‏حضوری‏ ‏بخونم‏ ‏الان‏ ‏میشه‏ ‏درسای‏ ‏حضوری‏ ‏رو‏ ‏به‏ ‏غیر‏ ‏حضوری‏ ‏تغییر‏ ‏داد؟

  • 1396/8/14

   سلام.کاربر گرامی، حضور در کلاسهای غیر عملی ضروری نیست و اختیاری می باشد. اما شما در صورت عدم حضور در کلاس و امتحان میانترم، از نمره میانترم بی نصیب می شوید و نمره نهایی شما بنحوی دیگر محاسبه می شود. اگر منظور سوالتان چیز دیگری است، لطفا با ذکر جزئیات بیشتر ، سوال رو مجدد ارسال کنید

 8. آیا منابع برای امتحانات فقط همین منابعی هست که معرفی شده یا استاد هم منبع معرفی میکند

  • 1396/8/13

   سلام.کاربر گرامی، منابع دقیقا همان چیزهایی است که در لیست وضعیت منابع ذکر شده است. برای برخی دروس در لیست وضعیت منایع قید شده بدون منبع که در این حالت خود استاد نسبت به معرفی کتاب اقدام می کند. دروسی مثل آزمایشگاه نیز معمولا خود اساتید جزواتی را تهیه و ارائه می کنند

 9. باسلام زمانی دانشجوی اظطراری شویم تکلیف 6نمره کلاسیمان چه میشود و هزینه پیام نور برایرشته حقوق حدوداچقدر است.ممنوناز صبرتان

  • 1396/8/13

   سلام.کاربر گرامی، اگر منظورتان مهمان اضطراری است که در شهری دیگر تنها امتحان دهید، در آن حالت باز هم نمره میانترم شما توسط خود استاد در سیستم گلستان ثبت می شود. زیرا شما تا پایان کلاسها هستید و امتحان میانترم را می دهید ، سپس برای امتحان پایان ترم تنها به شهری دیگر می روید.

 10. ممنون از اینکه جواب سوالاتم را دادید
  ببخشید تا چتد ترم میشود مهمان اظطراری شد و ایا هزینه اضافه هم باید پرداخت کنم

  • 1396/8/13

   سلام.کاربر گرامی، در صورت تائید مهمان اضطراری که یعنی شما تنها امتحانات را در شهری دیگر بدهید، شهریه شما افزایش نمی یابد.برای مهمان اضطراری محدودیتی وجود ندارد.تنها شما باید تا قبل از ثبت درخواست مهمان اضطراری شهریه خود را پرداخت کرده باشید

 11. سلام. اگه واسه تکمیل ظرفیت ثبت نام کنم ،کی میتونم کلاس ها رو شروع کنم؟
  بعد اینطوری از بقیه عقب نمیفتم؟

  • 1396/8/13

   سلام.کاربر گرامی، در صورت ثبت نام در تکمیل ظرفیت و کامل بودن مدارک شما، می توانید از همین ترم اول شروع به تحصیل کنید. به هر حال کلاسها شروع شده و شما چند جلسه اول را حضور نداشته اید که می توانید از جزوات سایر دانشجویان بهره ببرید. چنانچه تصمیم به ثبت نام دارید حتما اقدام کنید، زیرا ممکن است برای ترم دوم دانشگاه ثبت نام تکمیل ظرفیت نداشته باشد

 12. آیا میشود در یک مرکز پیام نور دیگر به جز مرکزی که ثبت نام کردم امتحانات پایان ترمم را بدهم

  • 1396/8/13

   باسلام.بله، کاربر گرامی، امکانی در پیام نور وجود دارد که دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند درشهری دیگر امتحانات پایان ترم را بدهند. در کارشناسی به مهمان اضطراری و در ارشد به تعیین محل آزمون شهرت دارد

 13. با سلام. اگر شخصی در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت نام کند آیااز ترم مهر شروع به درس خواندن میکند یا از ترم بهمن.

  • 1396/8/13

   سلام.کاربر گرامی، اگر شخص ثبت نام شده دارای مدرک پیش دانشگاهی بوده باشد از هم ترم اول شروع به تحصیل می نماید. اما اگر مدرک پیش دانشگاهی او تا بهمن حاضر می شود می تواند با هماهنگی دانشگاه ، برای ترم بهمن شروع به تحصیل نماید

 14. سلام.ببخشید اعتبار گواهی پایان پیش دانشگاهی و دیپلم شش ماه هست و اعتبار گواهی های من تمام شده برای ثبت نام تکمیل ظرفیت پیام نور آیا لازمه برم مدرسه و گواهی جدید بگیرم ازشون؟

  • 1396/8/3

   کاربر گرامی، بهتر است از مراکز پلیس +10 سوال بفرمایید. آنها اطلاع دقیقتری از این موضوع دارند.

 15. سلام.اعتبار معافیت تحصیلی من تا چهاردهم دی ماه نود و شش هست آیا میتوانم در تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم.ممنون

  • 1396/8/3

   سلام.کاربر گرامی، اگر تابحال در مقطع کارشناسی تحصیل نکرده اید ، می توانید در تکمیل ظرفیت شرکت کرده و ثبت نام کنید. مسئولین ثبت نام فرم های لازم برای ادامه معافیت تحصیلی و سنوات مجاز را به شما ارائه خواهند کرد.

 16. سلام‏ ‏من‏ ‏جزو‏ ‏مدارک‏ ‏مورد‏ ‏نیاز‏ ‏هزینه‏ ‏ثبت‏ ‏نام‏ ‏۲۰‏ ‏هزارتومن‏ ‏دیدم‏ ‏ولی‏ ‏دانشگاه‏ ‏۱۹۰‏ ‏هزار‏ ‏ازمن‏ ‏گرفتن‏ ‏‏ ‏

  • 1396/8/1

   سلام.کاربر گرامی، احتمالا دانشگاه شهریه ثابت ترم اول را از شما دریافت کرده تا بتوانید انتخاب واحد انجام دهید. موضوع را از مسئول ثبت نام دانشگاه جویا شوید

 17. سلام من بدون ازمون همین امسال برای حقوق پیام نور قبول شدم و فقط ثبت نام اینترنتی کردم اما در خود دانشگاه ثبت نام نکردم الان میتونم برای تکمیل ظرفیت در رشته دیگه ای اقدام کنم؟

  • 1396/7/27

   سلام.کاربر گرامی، نباید مشکلی وجود داشته باشد. پیشنهاد می شود برای اطمینان بیشتر با مسئول آموزش دانشگاه خود نیز هماهنگ کنید.

 18. سلام این جا گفته شده که تگه در دوره ای غیر از روزانه پذیرفته شده اید میتوانید در تکمیل ظرفیت ثبت نام کنید منی که روزانه قبول شدم ولی اصلا ثبت نام نکردم چی من نمیتونم تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟؟؟
  بعدش اینکه سازمان سنجش هنوز نه تاریخ ثبت نام و نه رشته محل هارو اعلام کرده شما چطوری رشته محل ها رو اعلام کردین؟؟؟

  • 1396/7/27

   سلام.کاربر گرامی، در صورت پذیرش در دوره های روزانه شما باید حتما ثبت نام خود را انجام می دادید و یا با دانشگاه خود هماهنگ می کردید. در غیر این صورت ممکن است دچار ضررو از شرکت در کنکور سراسری منع شوید. شما حتما با مسئول مربوطه در دانشگاه روزانه که پذیرفته شدید هماهنگی و مشورت کنید و در صورت تائید می توانید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید.همچنین لیست قرار داده شده دقیقا لیستی است که سایت رسمی پیام نور منتشر کرده و ما لینک دریافت آن را در سایت قرار داده ایم.

 19. باسلام.
  من فارق التحصیل مدرک کاردانی رشته برق هستم و می خوام واسه ی رشته لیسانس حسابداری شرکت کنم. از اونجایی که به شخصه از دانشگاه مورد نظرم سوال پرسیدم که مقطع ای که انتخاب می کنم لیسانس حسابداری پیوسته ست. فقط این سوال رو دارم که دانشگاه کاردانی برق فقط دو برگه نظام وظیفه به من دادند لطفا دوستان راهنمایی کنند که موقع ثبت نام مدرک بیشتر از من می خواند یا خیر؟ و چه مستنداتی از فراگیران مقطع کاردانی می خواند؟

  • 1396/7/26

   سلام.کاربر گرامی، گواهي اخذ مدرك كارداني براي آن دسته از دارندگان مدرك ديپلم نظام جديد كه فاقد مدرك پيش‌دانشگاهي مي‌باشند برای ثبت نام الزامی است. برگه تائیدیه تحصیلی هم که باید دریافت کنید. احتمالا ریز نمرات دوره کاردانی هم بخواهند.

 20. سلام من در کنکور بدون ازمون دانشگاه پیام نور انتخاب رشته کرده ودر دانشگاه هشتگرد ثبت نام کردم ایا در تکمیل ظرفیت دانشگاه کرج میتونم ثبت نام کنم

  • 1396/7/26

   سلام.کاربر گرامی
   سازمان سنجش که اعلام کرده شما می توانید، البته چون شما در دانشگاه اول ثبت نام خود را انجام داده اید ، بهتر است با هماهنگی دانشگاه اول این کار را انجام دهید. شاید نیاز به انصراف و یا کار خاصی باشد. صبر نمایید ابتدا تکمیل ظرفیت آغاز شود، سپس اگر دانشگاه و رشته مورد نظر شما دارای ظرفیت اعلام شده بود بعد برای کارهای بعدی و انصراف اقدام کنید

 21. سلام
  ببخشید میخواستم بدونم بعد ثبت نام از همین ترم میریم دانشگاه یا ترم بعد؟

  • 1396/7/26

   سلام.کاربر گرامی
   احتمال زیاد از همین ترم مشغول به تحصیل می شوید

 22. سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگه ثبت نام کردیم و قبول شدیم از ترم دوم میریم یا همین ترم؟

  • 1396/7/26

   سلام.کاربر گرامی
   احتمالا از همین ترم مشغول به تحصیل می شوید

 23. سلام.ببخشید اگه موقع ثبت نام در کتابخانه اسم رشته اشتباهی ثبت شده باشه چطور میشه مشکل رو برطرف کرد؟ میشه باهمون رشته دروس مورد نظرمونو دانلود کنیم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • 1396/7/23

   با سلام کاربرگرامی. بله مشکلی وجود نداره ، شما می تونید به کلیه نمونه سوالات دروس مختلف دسترسی داشته باشید .