PNUEB

افزایش نمره میان ترم از6 به8 نمره- اجرایی شدن آن از همین ترم(اول97-96)

1396/8/25
13181
30
دانشگاه پیام نور تصمیم دارد نمره میانترم را از 6 به 8 تغییر دهد. همچنین برای کاهش تعداد صفحات منابع درسی هم تصمیماتی گرفته است
PnuebNews:

مدتی است که دانشگاه پیام نور بدنبال راه حلی برای افزایش اشتیاق دانشجویان به حضور در کلاس و انجام کارهای تحقیقاتی توسط آنها دارد.

بتازگی دکتر ابوالفضل فراهانی معاون آموزشی دانشگاه پیام نور از تصمیم این دانشگاه سخن گفت.

او با اشاره به تصویب افزایش نمره میان ترم در شورای آموزشی دانشگاه گفت: سقف نمره میان ترم دانشجویان دانشگاه پیام نور از 6 نمره به 8 نمره افزایش می یابد و در اولین فرصت ممکن پس از اعمال تغییرات در سیستم گلستان اجرایی خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور افزود: نمره میان ترم به دانشجویانی تعلق می گیرد که طبق برنامه های اعلام شده دانشگاه ،حضور کافی در کلاس های درس داشته باشند و طبیعتا نمره پایان ترم کسانی که به صورت غیرحضوری تحصیل کرده و در آزمون میان ترم شرکت نمی کنند، طبق روال قبل با اعمال ضریب مربوطه محاسبه خواهد شد.

با یک حساب سر انگشتی می توان نتیجه گرفت اگر دانشجو نمره میانترم نداشته باشد، نمره نهایی او به صورت زیر محاسبه می شود.

نمره برگه پایان ترم ضرب در عدد 10 و حاصل تقسیم بر عدد 6

 

کاهش تعداد صفحات منابع درسی به ازای هر واحد در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

همچنین دکتر فراهانی در ادامه صحبتهای خود به نکته مهم دیگری نیز اشاره کرد ، و آن هم کاهش تعداد صفحات منابع درسی به ازای هر واحد است.

وی در ادامه صحبتهای خود گفت: منابع درسی دانشجویان مقطع کارشناسی به ازای هر واحد درسی 100 صفحه وبرای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به ازای هر واحد درسی 120 صفحه در نظر گرفته می شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی افزود: پس از بررسی و بازنگری منابع درسی از سوی گروه های آموزشی، سقف تعداد صفحات متناسب با واحدهای درسی اعمال خواهد شد.

وی اذعان داشت: بانک سوال دانشگاه مکلف به طرح سوالات از صفحات تعیین شده بوده و چنانچه گروه های آموزشی منبع درسی را بیشتر از سقف صفحات تعیین شده، معرفی نماید، صفحات مازاد در فرایند ارزیابی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و از پروسه طرح سوال حذف می شود.

دکتر فراهانی یادآور شد: 100 یا 120 صفحه، از ابتدای منبع و بر اساس فصولی که گروه آموزشی مربوطه در ابتدای ترم اعلام نموده، تعیین می شود.

 

این دو مورد به خوبی نشان می دهد که دانشگاه پیام نور تصمیم دارد نقش اساتید و فعالیتهای کلاسی را پررنگ تر از قبل نماید که امری بسیار درست است.

در این شرایط دانشجو می تواند با جدی تر گرفتن کلاسها و تلاش بیشتر برای امتحان میانترم ، تقریبا نیمی از راه قبولی خود را طی کند.

البته باید به این نکته هم اذعان کرد که برای دانشجویان نیز شرایط آسانتر خواهد شد، مخصوصاً در مورد کاهش تعداد صفحات منابع درسی :)

زمان اجرای مصوبات مربوط به میانترم :

با توجه به جدیدترین بخشنامه صادره توسط دانشگاه پیام نور، مصوبه مربوط به هشت نمره ای شدن سهم میانترم از همین ترم اول 97-96 آغاز خواهد شد.

به محض مشخص شدن زمان اجرای موارد مربوط به صفحات کتب درسی، از طریق کانال تلگرام، بخش اخبار پیام نور سایت و پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهیم نمود. پس با ما همراه باشید

 

برای حمایت از ما کافیست، PNUEB را به دوستانتان معرفی کنید


امتیاز دهید
4.5
32 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. باسلام.آیا استاد میتونه بگه حضور در کلاس نمره نداره و چه بیاین و نیاین من نمره میانترم رو میذارم؟ممنون

  • 1398/8/10

   سلام. بله، کلا کلاسها در پیام نور اجباری نیست

 2. ممنون بابت مطالبتون

  • 1397/4/5

   سلام و سپاس از لطف شما

 3. سلام خدمت شما.فصل هایی که در یک کتاب در میانترم ازش سوال طرح میشه در امتحان پایان ترم حذف میشن و در پایان ترم از باقی ماننده کتاب سوال طرح میشه؟؟

  • 1397/3/12

   سلام.کاربر گرامی
   امتحان میانترم توسط خود استاد برگزار و تصحیح می شود، اما امتحان پایان ترم بصورت سراسری و از کل منبع معرفی شده برای درس می باشد. امتحان پایان ترم و میانترم دو مقوله جدا از هم هستند.

 4. سلام اگه استاد میان ترم ثبت کنه همون لحظه در سیستم گلستان قابل مشاهده است؟؟؟

  • 1396/10/23

   سلام.کاربر گرامی
   این قضیه مطلق نیست. مشکلی وجود نداشته باشد در همان لحظه ثبت می شود

 5. سلام.توروووووخدا برای دروس خودخوان راهدچاره بگید حداقل تصویب کنن نصف نمره میان ترم رو بدن به ما.من یه ترم موندم تموم کنم و تا الان مردودی نداشتم.ولی با این وضع که همه دروسم بجز درس خودخوان شده از ۵تا امتحان تو ۲تاش مردود میشم ولی با میان ترم قبولم.توروووو خدا پیگیری کنید من واقعا ازین وضعدپیش امده ناراحتم.حداقل برای کارشناسی که قبلا کلاس های الکترونیکی بود برگزار بشه تا ماهم نمره بگیریم اخه چرا حذف کردن کلاس های الکترونیکی رو .و میگن ۵نفر باشین تا معرفی به استاد کنیم :(

  • 1396/10/13

   باسلام.کاربر گرامی، این قضیه برای این ترم بوجود آمد و متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان متضرر شدند. امید است که برای ترم های آینده روند بهتری در نظر گرفته شود. همچنین ما مستقل از دانشگاه پیام نور هستیم و در تصمیم گیری های دانشگاه نقشی نداریم.

 6. تو رو خدا بگید قبلا که سیستم نه و نیم رو ده میداد الان اونجوری نیست؟

  • 1396/10/10

   سلام.باید همینطور باشد. سیستم بطور خودکار به 10 گرد می کند. مگر اینکه تغییر جدیدی در سیستم ها ایجاد شده باشد

 7. با سلام
  من واقعا از این موضوع ناراحت شدم . چون دانشگاه پیام نور برای شاغلین نیز هست و من مرخصی ندارم که بخواهم در کلاس های خیلی ضعیف و بی بهره دانشگاه شرکت کنم و با این که حتی دروس سخت و تخصصی رو نرفتم و به صورت خود خوان خیلی نمره بهتری کسب کردم تا شرکت در کلاس های که هیچ آموزش قوی در کار نبود . حالا برای حضور نمره گذاشتن بجای این که نمره فعالیت و یا یک امتحان پر تقلب بدن استاد های خوب بگیرن که دانشجو مشتاق رفتن به کلاس باشه و واقعا درس یاد بگیره . اینطوری من فقط به خاطر نرفتن سر کلاس های بی بهره نمره از دست میدم.

 8. بگو وقتی میشینید در مورد میان ترم صحبت می کنید حداقل در مورد دروس خودخوانم یه کاری بکنید
  نه میان ترم داره نه هیچی
  حداقل یه راهی برای میان ترم این دروس بذارید
  حتما که نباید آدم۶ بیاره برای قبولی معدلم مهمه

 9. من‌قبل‌اینکه‌میانترم‌۸‌نمره‌بشه‌.
  یک‌نمره‌گرفتم‌۶.این‌۶نمره‌میشه
  ‌۸.یا‌همون‌۶نمره‌
  میمونه؟

  • 1396/9/29

   سلام.کاربر گرامی، احتمالا باید توسط استاد در سیستم گلستان نمره تصحیح شود. البته با توجه به اینکه این ترم هنوز ترم اولی است که این طرح اجرا می شود اطلاعات دقیقی در این مورد در دست نیست.

 10. باسلام.
  هیچ راهی نیست ک بشه درسهایی ک این ترم خودخوان شده اند ازشون نمره ی میانترم داشت ؟هیچ راهی وجود نداره؟ خواهش میکنم اگه راهی هست راهنمایی کنید

  • 1396/9/27

   سلام.کاربر گرامی، وقتی برای درسی امتحان میانترم برگزار نشود طبیعتا نمره میانترمی هم درکار نخواهد بود. امکان آن وجود ندارد

 11. با سلام .
  واقعا این دیگه چ وضعیه؟؟ از یه طرف نمره ی میانترم رو از6به8 زیاد کردن از یه طرفم درسهایی ک کمتراز5تاورودی دارن خودخوان کردن ودیگه کلا هیچی نمره ی میانترم ندارن .
  این واقعا خیلی بی عدالتیه که ی عده نمره ی میانترمشون بیشتر بشه یه عده دیگه هم نمره ی میانترمشون کاملا حذف بشه کسایی ک بیخودی بخشنامه میدن باید درحق همه دانشجوها انصاف به خرج بدن.
  الان من این ترم همه ی درسهام خودخوان شده ودرسهام کلاس ک ندارن هیچ
  نمره ی میانترم هم ندارم وطبق معمول هم هیچکس جوابگونیست

  • 1396/9/25

   سلام.کاربر گرامی، متاسفانه خودخوان کردن دروسی که دانشجویان کمی آن را اخذ کرده اند، سبب ضرر تعداد زیادی از دانشجویان شده است. در برخی واحدها دروسی خودخوان اعلام شده که بشدت نیاز به کلاسهای توجیهی داشته و از دروس اصلی رشته است. این قضیه نمره میانترم هم سبب زیان بیشتر آنها می شود. اما این هم دقت داشته باشید، شما که نمره میانترم ندارید، نمره نهایی شما بدین صورت بدست می آید که نمره برگه ضرب در ده و سپس تقسیم بر 6، در صورتی که ترم های قبل تقسیم بر 7 می شد.همین امر نیز سبب افزایش نمره نهایی شما خواهد گردید

 12. سلام ..اگه ما این ترم سربرگه امتحان (بدون میانترم)6 بگیریم ضربدر 10ششم بشه میشه 10 ایا قبول میشیم ؟؟این ترم نمره قبولی 10هست یا 12 شده؟؟

  • 1396/9/20

   سلام.کاربر گرامی، در مورد افزایش نمره قبولی هنوز مصوبه ای دانشگاه نداشته است. برای دانشجویان کارشناسی نمره قبولی همان 10 است و برای دانشجویان ارشد 12.
   شما اگر 6 بگیرید از برگه پایانی قبول می شوید

 13. سلام این که میگن نمره قبولی از ده به ۱۰/۶۰ افزایش پیدا کرده درسته؟؟

  • 1396/9/18

   سلام.کاربر گرامی، این موضوع هنوز تائید و تصویب نشده است

 14. سلام.. ایا نمره میانترم این ترم از 8 شده یا خیر ؟؟

  • 1396/9/17

   سلام.کاربر گرامی، طبق اعلام دانشگاه پیام نور، از همین ترم نمره میانترم از 8 محسوب خواهد شد

 15. یعنی اسنکه 120 صفحه از ابتدای منایع معرفس شده رو بخونیم؟

  • 1396/9/11

   سلام.کاربر گرامی. پس از اجرایی شدن این موضوع دانشجویان ارشد به ازای هر واحد باید 120 صفحه کتاب را مطالعه کنند. این موضوع هنوز اجرایی نشده است

 16. عالی بود.....6نمره به 8نمره.. من سوال دارم من رشته تربیت بدنی میخوانم...برای استخدام اموزش پرورش خوده مدرک لیسانس مهمه یا معدل لیسانس؟//؟؟استاد دانشگاهمونن میگه معدل مهم نیست مدرک مهمه..از اونور مشاوره دانشگاه میگه معدل مهمه مدرک مهم نیست!!! خودم دقیقااان کیج شدم..... گفتم شما نظرتون چیه؟؟ پاسخ بدین ممنون میشم

  • 1396/9/11

   باسلام.کاربر گرامی
   برای استخدام هم مدرک مهمه و هم معدل مدرک. مثلا در برخی استخدامی ها، داشتن مدرک کارشناسی با معدل بیشتر از 14 الزامی است

 17. سلام من ترم هفت رشته فقه مبانی میخونم بعدش تعداد دانشجوهای این رشته زیر پنج نفراست در دانشگاه چون دیگ پذیرش نداره این رشته و کلاس تشکیل نمیش واسمون میگن درسوتون خود خوان ب نظرتون من چیکار کنم باتشکر

  • 1396/9/7

   سلام.کاربر گرامی، برای دروس خود خوان اگر استاد تعریف نشده باشد امتحان میانترم نیز برگزار نخواهد شد. بدین ترتیب نمره نهایی شما از طریق ضریب بدست خواهد آمد.در این صورت هم باز به نفع شما خواهد بود، زیرا بارم برگه نهایی کمتر شده و نمره نهایی شما در ده ضرب و سپس به 6 تقسیم می شود، در حالی که قبلا به 7 تقسیم می شد.

 18. نمره ی قبولی همان 10 هستش یا اونم میشه 12 ؟

  • 1396/9/7

   سلام.کاربر گرامی، نمره قبولی برای کارشناسی فعلا همان 10 می باشد

 19. سلام تکلیف دانشجویانی که شاغلن و نمیتونن کلاسا حضور داشته باشن چی میشه ؟ چطور نمره محاسبه میشه ؟

  • 1396/9/5

   سلام.کاربر گرامی، همانطور که در متن توضیح داده شده، نمره برگه پایان ترم شما در عدد 10 ضرب و سپس بر 6 تقسیم می شود و نمره نهایی شما محاسبه می شود

 20. لطفا اگه میدونید چ کسی یا کسانی این پیشنهادو ارائه دادن بگید دلم میخواد شخصا ازشون تشکر کنم
  دکتر فراهانی بودن؟؟؟یا شخص دیگه ای

  • 1396/9/5

   سلام.کاربر گرامی، این مصوبه در شورای علمی دانشگاه تصویب شده ، احتمالا توسط جمعی از افراد این پیشنهاد ارائه و تصویب شده است

 21. خییییییلی عالی شد
  واقعا تشکر میکنم از اون اشخاص محترمی ک چنین پیشنهادی رو ارائه کردن
  عالیییه اصلا حرررف نداره
  امروز تو کانال دانشگامون زدن ک همین ترم اجرایی میشه
  خداروشکر
  امیدوارم روز به روز برای پیشرفت هرچه بیشتر پیشنهادات بهتری هم ارائه و اجرا بشه

 22. با سلام .باتوجه به اینکه دنیا به طرف غیر حضوری کردن و آموزش از راه دور پیش می رود متاسفانه ما در حال پس روی هستیم

 23. سلام.افزایش نمرات میانترم پیام نور به طور دقیق از کی دقیقا اجرایی می‌شود لطفا دقیق بگویید

  • 1396/9/5

   سلام.بخشنامه ای از طرف سازمان مرکزی پیام نور آمده و از همه واحدها خواسته شده است که از همین ترم جاری بخشنامه را لحاظ کنند.

 24. خب از این ترم اجرایی میشه پس تکلیف صفحات کتابا چی میشه ؟ من کتابی دارم 800 صفحه داره ! تعداد صفحات میمونه برای ترم بعد ؟ یا اونم مال این ترمه ؟

  • 1396/9/5

   سلام. هنوز برای صفحات کتاب بخشنامه اجرایی شدن آن صادر نشده است

 25. سلام.لطف فرمایید سریعتر پیگییری نمایید تا نمره میانترم از 6به 8از همین ترم قطعی شود ..انشالله

  • 1396/9/3

   سلام.کاربر گرامی، سایت ما مستقل از دانشگاه پیام نور می باشد و در تصمیم گیری های دانشگاه نقشی ندارد. خود دانشگاه سعی بر اجرای این طرح در همین ترم دارد، اما با توجه به اینکه زیرساختهای موجود در سیستم گلستان آماده نیست و همچنین برخی واحدها امتحانات میانترم خود را برگزار کرده اند، احتمال دارد اجرای این طرح به ترم بعد موکول شود

 26. واقعااااااا خوشحال شدم از هر کسی که این پیشنهادو داد و اجرا کرد تشکر میکنم خدا خیرش بده...این کار کاملا به نفع دانشجو و افزایش سطح علمی و همچنین به نفع دانشجویان فعال هست...عااااالییییههههه

 27. انشاءالله از همین ترم اجرایی بشه من ریاضی مهندسی رو قبول بشم ;)

 28. سلام.راجع به افزایش نمرات میانترم لطف فرمایید پیگیری نمایید تا انشالله از همین ترم اجرایی وقطعی شود

  • 1396/8/25

   سلام.کاربر گرامی، تمام سعی خود دانشگاه نیز بر همین است. با توجه به این موضوع که برخی از واحدها امتحانات میانترم خود را برگزار کرده اند، کمی قضیه ممکن است زمان ببرد.

 29. سلام يعني اگ شركت نكنيم ميان ترم و بعد پايان ترم نمره ي ٩ بگيريم مثلا اينجوري ك شما گفتيد حساب ميشه نمره ما ميشع ١٥؟؟؟؟؟

  • 1396/8/25

   سلام.کاربر گرامی، درست است. 9 در عدد 10 ضرب می شود . سپس عدد 90 بر 6 تقسیم می گردد که درنهایت نمره شما 15 می شود

 30. سلام .لطف فرمایید اطلاع رسانی فرمایید افزایش نمرات میانترم از کی دقیقا اجرایی می‌شود .آیا از همین ترم فعلی احتمالش هست اجرایی شود

  • 1396/8/25

   سلام.کاربر گرامی، با بررسی هایی که انجام دادیم تمام تلاشها براین است که از همین ترم انجام شود. اما باز هیچ چیز قطعی نیست. برخی واحدها امتحانات میانترم خود را برگزار کردند.در صورت قطعی شدن اطلاع رسانی خواهیم نمود