PNUEB

نحوه ارزشیابی امتحانات پایان ترم اول 99-00 پیام نور

1399/8/20
73441
11
دستورالعمل نحوه ارزشیابی امتحانات پایان ترم اول 1399-1400 دانشگاه پیام نور منتشر شد.
PnuebNews:

شیوع بیماری کرونا که از دی ماه سال 98 در ایران آغاز شد، سبب تغییر در خیلی از رفتارها و اتفاقات پیرامون ما شد.

از محدودیت حضور در تجمعات تا کاهش دید و بازدیدها و ...

شاید یکی از بزرگترین تغییرات در بستر آموزش و پرورش و آموزش عالی صورت گرفت، و آن هم غیرحضوری شدن کلاسها و حتی امتحانات پایان ترم بود.

برهمین اساس دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاه پیشرو در زمینه آموزش مجازی، زودتر از بقیه دانشگاه ها، سامانه کلاس مجازی خود را راه اندازی کرد و اعلام نمود امتحانات پایان ترم نیز بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

این رویه برای ترم جاری (اول 1400-1399) نیز خواهد بود. کلاسها که بصورت مجازی در حال برگزاری است و آزمون های پایان ترم هم بصورت مجازی برگزار می شود.

به تازگی دانشگاه پیام نور دستور العمل نحوه ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول 00-99 را اعلام نمود که در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

1- زمان و تاریخ امتحانات

کلیه ارزشیابی‌های دروس نظری نیم‌سال تحصیلی جاری در بازه زمانی ابلاغ شده در برنامه امتحانات و منطبق با جدول زمان‌بندی و تاریخ از قبل تعیین شده، برگزار می‌شود. عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده، به منزله غیبت در جلسه امتحان است .

تبصره: چنانچه مدرس قبل از تاریخ اعلام شده در برنامه امتحانات، نسبت به ارزشیابی برخی یا کلیه دانشجویان اقدام کرده باشد، ارزشیابی مجدد از آنها لازم نیست. تاریخ اعلام شده در تقویم امتحانات، آخرین فرصت برای برگزاری ارزشیابی پایانی است.

2- نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم اول 99-00 پیام نور

به استثنای دروس عمومی که ارزشیابی آنها به صورت غیرحضوری و متمرکز انجام می‌شود، نوع ارزشیابی به صورت غیرمتمرکز است و روش انجام آن غیرحضوری بوده و صرفاً از طریق بستر الکترونیکی مورد تأیید استان و توسط مدرسین ذیربط طراحی و انجام می‌شود. ارزشیابی دروس عمومی در تاریخ و ساعت اعلام شده و به صورت متمرکز انجام خواهد شد.

 ارزشیابی پایانی دروس عمومی به صورت غیرحضوری و متمرکز و توسط مرکز سنجش و آزمون دانشگاه برگزار خواهد شد. ارزشیابی‌های مستمر (میان ترم) این دروس همچنان به عهده مدرسین ذیربط است.

تبصره: به منظور حداکثر مساعدت به دانشجویان، ارزشیابی پایانی برخی از دروس عمومی در چند نوبت برگزار می‌شود و دانشجو اختیار دارد به انتخاب خود در یکی از نوبت‌ها شرکت کند. اطلاعات تکمیلی در این خصوص متعاقباً اعلام خواهد شد.

3- مهلت اعلام شیوه ارزشیابی توسط اساتید

مدرسین موظف‌اند اطلاعات مربوط به شیوه ارزشیابی خود را حداکثر تا تاریخ 1399/9/1 به مرکز/واحد ذیربط اعلام کنند. لازم است شیوه ارزشیابی توسط مدرسین و مرکز/واحد به روش‌های مقتضی به اطلاع دانشجویان هر درس رسانده شود.

4- منابع امتحانات

ارزشیابی الزاماً باید در چارچوب منبع اعلام شده و در راستای اهداف آموزشی درس باشد.

5- دانشجویانی که امکانات و تجهیزات ازمون الکترونیکی رو ندارند

دانشجویانی که امکان استفاده از ابزارهای ارتباطی مورد نیاز را ندارند، لازم است حداکثر تا تاریخ 1399/9/1 موضوع را به مرکز یا واحد محل تحصیل خود اعلام کنند. ارزشیابی این دسته از دانشجویان توسط مرکز یا واحد محل تحصیل، انجام می‌شود. مرکز یا واحد موظف است تهمیدات لازم را در این خصوص اتخاذ کند.

6- نگهداری سوابق ارزشیابی توسط اساتید

مدرسین باید همه سوابق ارزشیابی درس را حفظ کنند به نحوی که در صورت لزوم، قابلیت مراجعه و بررسی مجدد توسط نهادهای نظارتی ذیربط را داشته باشد.

7- اطلاع رسانی در مورد نحوه و مسیر برگزاری آزمون ها

لازم است اطلاع‌رسانی کافی درخصوص شیوه ارزشیابی‌ها و استفاده از هرگونه سامانه برای ارزشیابی و راهنمایی دقیق درخصوص نحوه ورود و استفاده از آن توسط مدرسین و مرکز یا واحد انجام شود.

8- لزوم پرداخت بدهی شهریه

دانشجویان درنظر داشته باشند که  ثبت نمره بدون تسویه حساب شهریه امکان‌پذیر نخواهد بود، لذا دانشجویان موظف‌اند قبل از شروع ارزشیابی این نیم‌سال تحصیلی، نسبت به پرداخت کامل شهریه خود اقدام کنند.

در صورتی که شهریه خود را پرداخت نکنید، به بخش های مهم سیستم گلستان، مانند کارنامه کلی یا مشاهده برنامه کلاسی و ... دسترسی نخواهید داشت.

9- تعریف استاد برای هر درس توسط دانشگاه

هر مرکز یا واحد موظف است نسبت به تعریف مدرس برای تمامی دروسی که با عنوان «اساتید گروه آموزشی» ثبت شده است، تا تاریخ 1399/9/1 در سامانه گلستان و اطلاع‌رسانی به دانشجویان از نحوه ارزشیابی مدرسین اقدام کند.

10- مهلت ثبت نمرات

ثبت نمره ارزشیابی باید حداکثر تا تاریخ 1399/11/1 توسط مدرس در سامانه گلستان صورت پذیرد. مهلت ثبت نمرات درس‌های عملی و درس‌هایی که مطابق مقررات مهلت ثبت نمره بیش از یک نیم‌سال تحصیلی دارند، متعاقباً اعلام خواهد شد.

11-آزمون واحدهای دانشگاهی بین الملل و خارج از کشور

برای درس‌هایی که توسط نمایندگی‌ها و مراکز بین‌المللی خارج از کشور ارائه می‌شود، دستورالعمل جداگانه‌ای توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود.

12- نظارت بر روند برگزاری امتحانات

مدیرکل دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت موظف است با همکاری مسئولان نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت استان‌ها، بر رعایت دقیق و صحیح این دستورالعمل نظارت کرده و گزارش آن را تهیه و ارائه کند.
 
دوازده مورد گفته شده در بالا، دستور العمل نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم اول 1399-1400 پیام نور می باشد. امیدواریم که مفید بوده و راهنمایی لازم صورت پذیرفته باشد.


امتیاز دهید
3
6 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. من درس هارو خودم خوندم نمیدونم چطور و کجا باید آزمون بدم

  • 1400/2/31

   سلام. از طریق سایت LMS، اپلیکیشن پیام من و یا سامانه آزمون آنلاین پیام نور

 2. سلام..میگن تاریخ امتحانا افتاده جلو درسته?پس تکلیف مایی ک خرداد کنکور ارشد داریم چی میشه??یعنی ممکنه تاریخ کنکور ارشدو بزارن عقبتر??

  • 1400/2/13

   سلام. تغییری بطور رسمی در تاریخ امتحانات داده نشده
   ولی خب اساتید می تونن خودشون تاریخ امتحانات رو با هماهنگی دانشجویان تغییر بدهند.
   شما در کنکور ارشد شرکت کنین، تا موقع ثبت نام در دانشگاهی که پذیرفته شدین باید مدرک کارشناسیتون رو ارائه بدین

 3. سلام..میگن تاریخ امتحانا افتاده جلو درسته?پس تکلیف مایی ک خرداد کنکور ارشد داریم چی میشه??یعنی ممکنه تاریخ کنکور ارشدو بزارن عقبتر??

  • 1400/2/13

   سلام خدمت شما
   بله، امروز خبرش اومد که امتحانات از اول خرداد شروع میشه تا 26 خرداد
   ازمون ارشد هم در تاریخ خودش برگزار میشه، شاید به دلیل کرونا کمی عقب بیوفتد

 4. سلام آیا امتحانات پایان ترم خرداد ۱۴۰۰حضوری هست یا غیر حضوری؟ امروز یه خبر بدست من رسید ک گفتن امتحانات خرداد ۱۴۰۰حضوری هست لطفا اگه میشه بگید حضوری هست یا خیر؟ممنون از شما

  • 1399/12/26

   سلام. براساس دستورالعمل اعلام شده توسط دانشگاه این ترم هم غیرحضوری خواهد بود

 5. ببخشید امتحانات حضوری هست ؟ خرداد ۱۴۰۰ ؟

  • 1399/12/12

   سلام. احتمال زیاد نیمه حضوری نیمه مجازی خواهد بود

 6. سلام.بخشید من چون کامل متوجه نشدم دوباره سوال می پرسم.رشته زمین شناسی هستم. 2تا درس شیمی عمومی و آزمایشگاه شیمی. جلوی درس آزمایشگاه شیمی نوشته همنیاز با شیمی عمومی.سوالم اینکه الان تو این ترم من اگر فقط شیمی عمومی رو بردارم و آزمایشگاه رو انتخاب نکنم، مشکلی داره یا باید هردو رو باهم توی یک ترم انتخاب کنم؟

  • 1399/12/5

   سلام. منظور از هم نیاز یعنی اینکه میتونین باهام بردارین، ولی زودتر از درس شیمی نه. یعنی اول باید شما شیمی رو پاس کنین بعد ازمایشگاه رو یا هم زمان. در هم نیاز شما می تونین دروس رو با هم بردارین

 7. سلام.
  دروس عملی ترم بهمن99 حضوری برگزار میشه یا غیر حضوری؟
  سوال دیگه ای که داشتم دو درس شیمی عمومی و آزمایشگاه شیمی عمومی جزء دروس همزمان هستند.اگر درس آزمایشگاه که یک درس عملی هست رو در کلاس شرکت نکنم می تونم درس شیمی عمومی که کامل 3واحد تئوری امتحان بدم یا نه؟

  • 1399/11/26

   سلام. برگزاری کلاسهای عملی در اختیار هر شهر و استان است. این موضوع رو باید از دانشگاهتون پیگیری کنین.
   اگر تشکیل بشه و شما سرجلسات حاضر نشین، استاد میتونه شما رو حذف کنه. درس ازمایشگاه هم نیاز می شود با دروس، ولی اگر آزمایشگاه رو حذف کنین، مشکلی بوجود نمیاد. ازمایشگاه عملا هم نیاز یا پس نیاز درس محسوب می شود

 8. سلام و وقت بخیر
  سوالی که من داشتم این هست که من در این ترم بصورت فراگیر شرکت کردم و الان نمیدونم آزمون حضوری هست یا غیرحضوری (الکترونیکی)؟ یا اینکه تستی هست یا تشریحی یا تستی تشریحی؟

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  • 1399/10/17

   سلام. ازمون فراگیر بصورت حضوری خواهد بود ان شاالله و بصورت تمام تستی
   مانند کنکور

 9. هیچ استادی موارد فوق رارعایت نمی کنه هرکاری دلشون می خواد انجام می دهند کلاس انلاین بندرت برگذارمی کنند تا اول برج 9هنوز استاد نداشتیم کاش 9ترم درپیام نور درس نمی خواندم

  • 1399/10/16

   سلام. کاربر عزیز
   متاسفانه شیوع کرونا باعث خیلی از مشکلات شد. دانشگاه پیام نور هم خیلی سعی کرد که با این شرایط خودش رو تطبیق بده. با توجه به غیرحضوری بودن پیام نور و خب خیلی شرایط دیگر مانند امتحانات سراسری ، دانشگاه با شرایط سخت تری روبرو بود. به امید خدا کرونا هرچه زودتر از بین خواهد رفت و با طبیعی شدن شرایط ، دانشگاه هم بهتر عمل خواهد کرد

 10. سلام وقتتون بخیر....اگر دانشجویی نمره میانترم نداشته باشه ولی در امتحان پایان ترم که در سامانه ال ام‌اس اخذ میگردد نمره کامل یعنی ۱۲ بگیرد ....سامانه خودکار نمره میانترم رو هم کامل اعلام‌میکند؟
  یعنی ۸ نمره رو هم بهش میدن؟ ۲۰ میشه؟

  • 1399/10/15

   سلام. بله، همینطوره. نمره کامل برای شما در نظر گرفته می شود

 11. سلام. من این ترم دوتا درس اختیاری انتخاب کرده بودم.ارزشهای دفاع مقدس و کلیات حقوق شهروندی.
  وقتی وارد سایت سنجش و آزمون دانشگاه میشم امتحان درس ارزش های دفاع مقدس برام تعریف شده ولی کلیات حقوق شهروندی نیست و تعریف نشده. راهنمایی بفرمایید.ممنون

  • 1399/10/3

   سلام. حتما در زمان خود ازمون وارد شوید. حالا ده دقیقه زودتر. چون امتحانات در هنگام و زمان خودش براتون بارگزاری میشه