PNUEB

راه های ارتباط با بخش های اداری پیام نور در ایام قرنطینه کرونایی

1400/1/31
329
0
با توجه به دورکاری کارمندان بخش های اداری دانشگاه پیام نور، چنانچه کار اداری دارید بهتر است از روش های غیرحضوری تعیین شده استفاده نمایید.
PnuebNews:

از بهمن سال 98 که بیماری کرونا وارد کشورمان شد، برای جلوگیری از شیوع بیشتراین بیماری قوانین قرنطینه ای و دورکاری در کل کشور برقرار شد. بعضی از مشاغل که بطور کل تعطیل شده اند، برخی مشاغل نیز مجبور به خدمت رسانی غیرحضوری شده اند و کارمندان آنها بصورت دورکاری فعالیت می کنند.

دانشگاه پیام نور نیز از این قضیه مستثنی نبود. کلاسهای حضوری از سال 98 و همزمان با شیوع بیماری کرونا غیرحضوری شد.

کارمندان اداری نیز کم و بیش و با بهتر شدن شرایط کرونایی در دانشگاه حضور داشتند، ولی در مواقعی که شیوع کرونا وضعیت بدتری می گرفت و شرایط قرنطینه در کشور اعمال می شد، کارمندان آن بصورت غیرحضوری فعالیت کرده و در ساختمان های اداری دانشگاه حضور ندارند.

بتازگی و با شروع موج چهارم کرونا در کشور، کارمندان دانشگاه پیام نور به دورکاری رفته و در دانشگاه حضور ندارند. این مساله سبب شده تا بسیاری از دانشجویان که مشکل یا کار مهم اداری دارند، سردرگم شده و ندانند که چگونه باید کارهای خودشان را پیگیری و انجام دهند.

البته از همان پارسال و آغاز شیوع کرونا، دانشگاه پیام نور اقدامات خیلی خوبی در این زمینه انجام داد و راه های متنوعی برای ارتباط با کارمندان بخش اداری فراهم کرد. از ایجاد سامانه پیشخوان پیام نور گرفته تا ایجاد راه های ارتباطی مستقیم با کارمندان.

در ادامه به بررسی راه های ارتباطی با کارمندان دانشگاه و چگونگی انجام کارهای اداری دانشجویان خواهیم پرداخت.

سامانه جامع گلستان پیام نور

تمامی دانشجویان پیام نور با سامانه گلستان آشنایی دارند. اما احتمالا نمی دانید که شما از طریق سامانه گلستان می توانید بخشی از کارهای اداری خود را نیزانجام دهید.

برای مثال شما می توانید از طریق سایت گلستان درخواست گواهی اشتغال به تحصیل کنید. برای این کار کافیست وارد پورتال خود در سامانه گلستان پیام نور شده و به مسیر زیر بروید.

آموزش --> دانشجو  --> درخواست ها  --> "در خواست گواهی اشتغال به تحصیل و شهریه"

سپس براساس روش زیر مسیر دریافت گواهی سپری می شود.

1- درخواست دانشجو: اگر نوع درخواست در گزینه‌ها مشخص شده دانشجو یکی از موارد را انتخاب و در غیر این صورت گزینه سایر را انتخاب ‌می‌کند. در قسمت شهر و اداره محل ارسال نیز عنوان شهر و اداره مربوطه را تایپ ‌می‌کند.

2-  تایید کارشناس خدمات آموزشی مرکز / واحد

3-  تایید ریاست مرکز / واحد

4- چاپ گواهی شماره و امضاء شده توسط ریاست مرکز / واحد (چاپ می‌تواند توسط دانشجو نیز انجام شود).

دریافت گواهی اشتغال به تحصیل تنها امکان سیستم گلستان نیست. امکان دریافت کارنامه کلی، ثبت درخواست مرخصی و... از جمله کارهایی است که از طریق گلستان پیام نور امکان پذیر است.

 

سامانه پیشخوان دانشگاه پیام نور برای ارائه خدمات به تمامی ارباب رجوعان

سامانه پیشخوان خدمت دانشگاه پیام نور با نشانی pishkhan.pnu.ac.ir سالم ترین و سریعترین راه جهت پیگیری تقاضای ارباب رجوع در دانشگاه پیام نور است. همکاران ، دانشجویان و ارباب رجوع می توانند به راحتی و در سریعترین زمان ممکن بدون صرف هزینه ضمن ثبت درخواست خود در سامانه پیشخوان خدمت دانشگاه پیام نور با دریافت شماره پیگیری و شماره نامه از طریق پیامک ، آن را پیگیری کنند.

در راستای سیاست های ابلاغی ستاد ملی پیشگیری از کرونا و به منظور مقابله هرچه بیشتر با گسترش این بیماری ، کارمندان (عضو علمی و اداری)، دانشجویان و ارباب رجوع جهت انجام امور اداری خود می توانند درخواست های خود را از طریق پیشخوان خدمت پیام نور ارسال نموده و از همان طریق می توانند نتایج آن را دریافت نمایند.

نکته مهم در مورداستفاده از این سامانه این است که حتما با موبایل خودتان ثبت نام کرده و درخواست خود را ثبت کنید و شماره پیگیری که سامانه به شما می دهد را یادداشت کنید تا بعد بتوانید از نتیجه درخواستتان مطلع شوید .

شماره های تماس و راه های ارتباطی مستقیم با کارکنان اداری

به غیر از موارد گفته شده، دانشگاه های پیام نور سراسر کشور، در سایتهای استانی یا شهری مربوط به خود، شماره تماس و یا ایمیل مربوط به کارکنان بخش اداری را قرار داده اند. دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه پیام نور شهر خود، از راه های ارتباطی با کارکنان بخش اداری دانشگاهشان مطلع شوند.

 ذکر یک نکته خالی از لطف نیست.

دراغلب شهرها، شماره همراه کارکنان بخش اداری برای ارتباط با آنان درج شده است. دیده شده برخی از دانشجویان وقت و بی وقت به شماره همراه های درج شده تماس گرفته و درخواست پیگیری دارند. بهتر است در ساعات اداری برای پیگیری و حل مشکلات خود به کارکنان بخش اداری تماس بگیرید، تا هم آنها امکان بررسی داشته باشند و هم مزاحمتی در زندگی شخصی آنان ایجاد نشود.

نکته مهم : دیده شده برخی از دانشجویان رمز عبور سیستم گلستان پیام نور خود را فراموش کرده و نمی توانند وارد سایت گلستان شوند. برای بازیابی رمز عبور سیستم گلستان تنها کسی که می تواند شما را کمک کند، کارشناس رشته دانشگاهتان است. به سایت دانشگاه پیام نور شهرتان رفته و راه ارتباط با کارشناسان رشته را مطلع شوید.

در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای شما عزیزان و همراهان گرامی، تقاضا داریم قوانین و شرایط قرنطینه ای وضع شده را رعایت فرمایید تا هرچه سریعتر و با کمک خداوند متعال ، شرایط کشور عادی شده و بیماری کرونا ریشه کن شود.


امتیاز دهید
5
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر