PNUEB

حداقل معدل لازم برای فارغ التحصیلی و استخدامی چند است؟

1400/4/10
1734
2
آیا مدرک پیام نور برای استخدامی معتبر است؟ حداقل معدل لازم برای استخدامی چند است؟
PnuebNews:

دانشگاه پیام نور، یکی از گسترده ترین و بزرگ ترین دانشگاه های کشور محسوب می شود. این دانشگاه در کنار دانشگاه آزاد اسلامی، از بیشترین واحدها و دانشجویان برخوردار است و هر ساله پذیرای نیمی از داوطلبین مقاطع مختلف است.

این دانشگاه تحت حمایت و نظارت وزارت علوم اداره می شود و مدرک آن از اعتبار کافی در داخل و خارج کشور برخوردار است. مدارک این دانشگاه به زبان های متعدد قابل ترجمه و ارائه است.

دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه پیام نور پس از فارغ التحصیلی می توانند در آزمون های استخدامی دستگاه های مختلف شرکت کنند، به شرطی که حداقل معدل لازم را کسب کرده باشند.

در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد که حداقل معدل در دانشگاه پیام نور برای فارغ التحصیلی و استخدامی چند می باشد. پس با ما همراه باشید.

حداقل معدل لازم برای فارغ التحصیلی در دانشگاه پیام نور

دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور پس از گذراندن تعداد واحدهای تعیین شده (در لیست ارائه دروس هر رشته این واحدها مشخص است) با داشتن حداقل معدل 12 می توانند فارغ التحصیل شوند. به عبارتی اگر دانشجویی معدلش کمتر از 12 باشد نمی تواند فارغ التحصیل شود و باید برخی دروس را مجدد برداشته و پاس کند تا معدلش به 12 برسد.

دانشجویان مقطع ارشد نیز پس از گذراندن دروس مشخص شده (در لیست ارائه دروس هر رشته درج شده است) و ارائه پایان نامه یا پاس کردن درس سمینار خود، با داشتن معدل حداقل 14 می توانند فارق التحصیل شوند. اگر معدل آنها کمتر از 14 باشد برخی دروس مجدد به او ارائه می شود تا بتواند معدلش را فزایش دهد.

دانشجویان مقطع دکتری شرایط متفاوت تری دارند. فارغ التحصیلی آنها به عوامل مختلفی مانند معدل دروس و تحقیقات ارائه شده و ... بستگی دارد و باید توسط کارشناسان مسئول بررسی و رسیدگی شود.

حداقل معدل لازم برای استخدامی در دستگاه مختلف

براساس آخرین شرایط و ضوابط ، داشتن حداقل معدل 14 برای داوطلبان آزمون های استخدامی لازم است. البته معدل 14 کمترین و معیاری برای آزمون های استخدامی است. هرچی معدل بالاتر باشد، شخص احتمال قبولی بیشتری دارد. البته برخی نهادها و سازمان ها مانند بانک های بزرگ داشتن معدل 16 را ملاک قرار داده اند. .

برای دانشجویان مقطع ارشد هم لازم به ذکر است که داشتن معدلی بالاتر از 16 می تواند به پذیرش و استخدام آنها بیشترین کمک را داشته باشد.

با ما همراه باشید.

T.ME/PNUEBCHANNEL

 


امتیاز دهید
3
3 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام
  ببخشید موقع پذیرش ازمون استخدامی به اینکه مدرکت از کدوم دانشگاه هست هم نگاه میکنن؟
  و اینکه اگر ارشد بدون پایان نامه باشه ممکنه موقع گزینش امتیاز کم بشه یا اینکه قبولت نکنن؟

  • 1400/10/3

   سلام. کاربر عزیز
   بطور کل پیشنهاد من این است که دوره ارشد رو با پایان نامه بگزرونین. این کار خیلی خوب خواهد بود برای اینده شما، هم اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشین و هم کار و شغل . در اموزش و پرورش هر توانایی فرد امتیازی دارد. ولی خب مهمترین موضوع نمره شما در ازمون استخدامی هست.

 2. من شنیدم مدرک دانشگاه پیام نور برای ارائه به دانشگاه های خارج قابل قبول نیست؟ درسته؟

  • 1400/4/28

   سلام. درست نیست این موضوع، مدارک پیام نور معتبر هست و قابل ترجمه و شما می توانید به هرجایی که می خواهید ارائه دهید