PNUEB

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی پیام نور در سال 1400

1400/7/6
2042
0
نتایج کنکور سراسری سال 1400 سرانجام در روز شنبه سوم مهرماه منتشر شد
PnuebNews:

نتایج کنکور سراسری سال 1400 سرانجام در روز شنبه سوم مهرماه منتشر شد و بدین ترتیب پرونده کنکور کارشناسی امسال بسته شد.

دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های سراسری کشور هرساله پذیرای بیش از 30 درصد دانشجویان مقطع کارشناسی است. امسال نیز همانند سالهای قبل داوطلبان زیادی چه از طریق بدون آزمون و چه از طریق کنکور سراسری وارد این دانشگاه شده اند که جا دارد از همین جا به آنها تبریک بگوییم.

طبیعتا مرحله پس از اعلام قبولی ، ثبت نام در دانشگاه است. چند سالی است که روند ثبت نام در دانشگاه پیام نور بصورت الکترونیکی و از طریق سایت گلستان انجام می شود. بدین ترتیب پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور به سامانه گلستان وارد شده و سپس براساس دستورالعملی که در ادامه آمده وارد پورتالشان می شوند و مراحل اولیه ارسال مدارک و واریز وجه و سپس انتخاب واحد را انجام میدهند. در مرحله بعد زمانی به آنها ارائه می شود برای ارائه فیزیکی مدارک و تکمیل پرونده و دریافت کارت دانشجویی.

زمان شروع ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور سال 1400

زمان شروع ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه پیام نور از روز 7 مهر آغاز و تا 12 مهر ادامه دارد.

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور سال 1400

1- ابتدا وارد سامانه گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir شوید. دقت داشته باشید که فیلترشکن شما باید خاموش باشد و بهتر است از مرورگر فایرفاکس و یا کروم استفاده کنید.

2 - کلیه پذیرفته شدگان میبایست با شناسه کاربری و گذرواژه به شرح زیر وارد سیستم شوند:
شناسه کاربری: شماره پرونده  c001
گذرواژه : شماره ملی ( در صورتیکه در ابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد باید هنگام درج شناسه کاربری ثبت گردد.)

لازم به ذکر است در صورتیکه کد ملی شما در اطلاعات سنجش پر نشده باشد بایستی شماره شناسنامه خود را جهت ورود به سیستم وارد نمایید.
مثال :
شناسه کاربری: c001300707
گذرواژه: 0061111111
*درصورتیکه با شناسنامه ویا کدملی موفق به ورود به سیستم نشده اید شماره پرونده خود را در گذروازه وارد نمایید.

3- از طریق مسیرزیر نسبت به تکمیل اطلاعات و همچنین ارسال مدارک لازم اقدام نمائید.
آموزش--> دانشجو--> پذیرش غیرحضوری--> "پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدیدالورود"
تذکر1: حجم هر تصویر حداکثر 250کیلوبایت و ترجیحا فرمت آن jpg یا jpeg باشد.

لیست مدارک مورد نیاز در انتهای خبر درج شده است.

نکته خیلی مهم: در پایان ثبت نام و تکمیل مدارک، به شما شماره دانشجویی داده می شود که برای ورودهای بعدی از آن باید استفاده کنید. گزارش 260 را دریافت کنید.

4- بعد از تکمیل فرم ها و ارسال مدارک و پذیرش از مرکز به روش زیر وارد سامانه گلستان شوید.(جهت ثبت نام و انتخاب واحد از تاریخ 1400/07/08به سیستم گلستان مراجعه نمایید)
شناسه کاربری : شماره دانشجویی
گذرواژه: شماره شناسنامه 

5- کلیه دانشجویان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهریه ثابت میباشند و در صورت عدم پرداخت، امکان انجام انتخاب واحد ایشان مقدور نخواهد بود. لذا قبل از انجام ثبت نام از یکی از روشهای زیر نسبت به پرداخت شهریه اقدام نمایید:

5-1 دریافت گزارش 163 از مسیر زیر و پرداخت شهریه :
   منوی اصلی --> آموزش --> گزارش های آموزش --> شهریه --> لیست ها و آمارها-->  فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور


5-2 پرداخت الکترونیکی شهریه از مسیر زیر :
   منوی اصلی --> آموزش --> شهریه --> پرداختهای الکترونیکی دانشجو

6- پس از پرداخت شهریه از مسیر زیر نسبت به انجام مرحله انتخاب واحد اقدام نمایید:
ثبت نام --> عملیات ثبت نام --> "ثبت نام اصلی

مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور سال 1400

1- 3قطعه عکس( 3*4 )

2-اصل و کپی شناسنامه ( تمام صفحات)

3-اصل و کپی کارت ملی ( پشت و رو)

4- اصل و کپی مدرک تحصیلی که شامل مدارک متوسطه دوره  دوم نظام (6-3-3) مدرک متوسطه و مدرک پیش دانشگاهی (پذیرفته شدگان نظام قدیم)

تبصره : دانشجویان که قبل از سال 98 مدرک دیپلم اخذ کرده اند و فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند قادر به تحصیل در دانشگاه پیام نور نمی باشند و در صورتی که مدرک سه ساله ( دیپلم کاردانش) دارند به جای مدرک پیش دانشگاهی ارایه مدرک کاردانی لازم می باشد و معادل سازی دروس گذرانده شده در دوره کاردانی برای این قبیل دانشجویان انجام نمیشود.

5- اصل ریز نمرات دیپلم و کپی

6- سیم کارت به نام دانشجو

7- کارت بانکی با رمز پویا

8-در خواست تاییدیه تحصیلی دیپلم و پیش داشگاهی و کارنامه سه سال اخر از طریق سایت زیر

با توجه به اعلام مرکز سنجش و پايش کيفيت آموزش وزارت آموزش و پرورش، پذیرفته‌شدگان می‌بایست با مراجعه به سامانه « تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» به آدرس https://emt.medu.ir   با انتخاب گزینه «سوابق فارغ‌التحصیلی» اقدام به درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه (سه سال آخر) به دانشگاه محل قبولی نمایند و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کدپیگیری و تأییدیه پرداخت دریافت نمایند.

تبصره 1: برای فارغ‌التحصیلان شهریور سال 1395 و بعد از آن، نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود نمی باشد.

تبصره 2: فارغ‌التحصیلان خرداد 1395 و قبل از آن (نظام‌های آموزشی سالی واحدی، ترمی واحدی 4 و 6 ساله متوسطه)، با کد پیگیری صادر شده از سامانه فوق، به همراه مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت‌نام که در این اطلاعیه درج شده به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ‌التحصیل خود مراجعه، تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تایید، مدرک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری نمایند.

6-ارائه مدرک نظام وظیفه

تبصره: دانشجویان پسر که کارت پایان خدمت ندارند و از معافیت تحصیلی استفاده میکنند بعد از انجام ثبت نام و مشخص شدن تاریخ مراجعه حضوری با هماهنگی  کارشناس نظام وظیفه درخواست صدور معافیت تحصیلی نمایند.

راهنمایی و مشاوره برای ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور

سایت pnueb.com برای اعضای سایت خود که حساب کاربری فعال دارند و جهت کمک به داوطلبین جدید که ممکن است از روند ثبت نام و انتخاب واحد زیاد اطلاع نداشته باشند تمهیدی اندیشیده تا از طریق ادمین تلگرام بتوانید سوالات خودتان را برای ما ارسال کنید و ما هم در حد توان راهنمایی های لازم رو انجام بدهیم.
بدین منظور ابتدا از طریق قمست عضویت (عضویت پیام نور یا غیر پیام نوری فرقی ندارد) در سایت ثبت نام و سپس حسابتان را نیز فعالسازی کنید. در ادامه از طریق ادرس ادمین تلگرام که درقسمت پایین خبر و یا پشتیبانی سایت درج شده می توانید با ما در ارتباط باشید.

امیدواریم که دوران دانشجویی و تحصیلی خوبی را در پیام نور تجربه کنید.

موفق باشید

آدرس ادمین تلگرام: T.me/beroozchannel_admin


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر