PNUEB

نحوه برگزاری کلاسها و آزمون های ترم اول 1400-1401 پیام نور

1400/7/25
615
0
برگزاری کلاسهای ترم اول 1400-1401 پیام نور بصورت مجازی خواهد بود . برگزاری آزمون های پایان ترم ...
PnuebNews:

خدا را سپاس بعد از گذشت حدود 18 ماه از شیوع بیماری کرونا شاهد آن هستیم که با سرعت گرفتن روند واکسیناسیون، کشور در وضعیت بهتری در مقابله با این ویروس منحوس قرار گرفته و شرایط برای عادی شدن اوضاع خوب پیش می رود.

تا هم اکنون بیش از 30 درصد کل کشور بصورت کامل واکسینه شده اند و براساس پیش بینی ها این تعداد تا اواسط آبان به بالای 60 درصد خواهد رسید. از همین رو مسئولین ابراز امیدواری کرده اند که از اواسط آبان برگزاری کلاسهای حضوری دانشگاه ها در دستور کار قرار گیرد. دانشگاه های مختلفی مانند دانشگاه تهران، صنعتی شریف، دانشگاه ازاد و ... برای برگزاری کلاسهای حضوری اعلام آمادگی کرده اند و تمهیدات لازم برای آن را در نظر گرفته اند. اما قضیه دانشگاه پیام نور متفاوت از سایر دانشگاه هاست.

دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه نیمه دولتی ایران پیش از این اعلام کرده بود که ترم جاری (ترم اول 1400-1401) برای دانشجویان بصورت مجازی و الکترونیکی خواهد بود و همانند ترم های گذشته خبری از کلاسها و آزمون های حضوری نیست.

این سخن برای شهریور ماه 1400 است که هنوز تصویر درستی از آینده واکسیناسیون کشور وجود نداشت. با این حال دانشگاه پیام نور هنوز بر تصمیم قبلی خود استوار است و تصمیم دارد که ترم جاری را بصورت مجازی برگزار کند.

براساس آخرین شنیده ها، برگزاری الکترونیکی کلاسهای تئوری در این ترم قطعی است. ولی امکان برگزاری کلاسهای عملی بصورت حضوری و با تعداد محدود وجود دارد. (همانطور که تا اینجای ترم نیز مشخص است، احتمال حضوری شدن کلاسها بسیار کم وبعید است)

همچنین برای امتحانات نیز فعلا تصمیم بر آزمون های الکترونیکی می باشد. زیرا که برگزاری آزمون های حضوری نیاز به مقدمات و یکسان بودن شرایط کل کشور دارد و باید در تمام کشور وضعیت خوبی از لحاظ کرونا برقرار باشد تا بتوان آزمون های پایان ترم را بصورت حضوری برگزار کرد.

آزمون های پایان ترم اول 1400-1401 نیز به احتمال خیلی قوی بصورت مجازی خواهد بود، اما از ترم آینده شرایط برای حضوری بودن کلاسها و آزمون ها برقرار خواهد شد و وضعیت به روند عادی قبل بازخواهد گشت.

البته هنوز خبر قطعی نحوه برگزاری آزمون های پایان ترم 1400-1401 پیام نور منتشر نشده و تمام صحبتها براساس شنیده هاست. با این حال اگر تغییری در تصمیمات دانشگاه رخ دهد، حتما از طریق همین خبر اطلاع رسانی خواهیم نمود.

با ما همراه باشید و به دوستانتان نیز اطلاع دهید.


امتیاز دهید
5
2 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر