PNUEB

مهلت و نحوه تعیین محل آزمون ترم اول 1400-1401 دانشجویان ارشد پیام نور

1400/9/1
1416
0
تعیین محل آزمون و یا همان مهمان اضطراری ترم اول 1400-1401 دانشگاه پیام نور ویژه دانشجویان ارشد ...
PnuebNews:

مهلت تعیین محل آزمون و یا همان مهمان اضطراری ترم اول 1400-1401 دانشگاه پیام نور ویژه دانشجویان ارشد، تا روز چهارشنبه 10 آذرماه تمدید شد.

(نکته مهم): تاریخ تعیین شده آخرین مهلت دانشگاه می باشد و پس از این تاریخ، احتمال تمدید مهمان اضطراری خیلی کم است. بنابراین توصیه می کنیم، چنانچه قصد مهمان اضطراری یا همان تعیین محل آزمون را دارید، در همین مهلت درخواست خود را ثبت نمایید.

----------------------------------------------------------------------------

تعیین محل آزمون و یا همان مهمان اضطراری ترم اول 1400-1401 دانشگاه پیام نور ویژه دانشجویان ارشد از روز دوشنبه اول آذرماه 1400 آغاز و تا 8 آذرماه ادامه دارد.

----------------------------------------------------------------------------

 با اعلام حضوری شدن آزمون های پایان ترم دانشگاه پیام نور برای مقطع ارشد، بسیاری از دانشجویان که در شهر دیگری تحصیل می کنند نگران آزمون های پایان ترم خود بودند. با توجه به اینکه هنوز شرایط کشور از لحاظ کرونا ثبات پیدا نکرده و رفت و آمد بین شهرهای مختلف می تواند به شیوع آن دامن بزند، نگرانی دانشجویان کاملا بحق بوده و باید با راه حلی آن را برطرف کرد.

جای بسی خوشحالی دارد که دانشگاه پیام نور امکانی را فراهم کرده که این دغدغه بحق دانشجویان برطرف شود و آن هم امکان تعیین محل آزمون و یا همان مهمان اضطراری است. جالب است که بدانید تعیین محل آزمون تصمیم جدیدی نیست که دانشگاه پیام نور اخذ کرده باشد، بلکه این امکان از سالیان قبل (از حدود 7 سال پیش) وجود داشته و دانشجویان می توانستند در هر شهری که مایلند در امتحانات پایان ترم شرکت کنند.

تعیین محل آزمون و یا همان مهمان اضطراری یعنی چه؟

گمان کنید که شما ساکن شهر نیشابور هستید، ولی در دانشگاه پیام نور مشهد پذیرفته شده اید و تحصیل می کنید. برای اینکه شما بتوانید در همان شهر خودتان یعنی نیشابور به تحصیل خود ادامه دهید، می توانید در ابتدای ترم درخواست مهمانی کنید و به شهر خودتان منتقل شوید. بدین ترتیب در همان شهر خودتان به تحصیل می پردازید و در امتحانات پایان ترم شرکت خواهید کرد.

ولی ممکن است به هر دلیلی شما در ابتدای ترم درخواست مهمانی نکرده باشید و به شهر خودتان منتقل نشده باشید. در این حالت شما باید برای کلاسهای حضوری و یا امتحانات پایان ترم به همان شهری که پذیرفته شده اید بروید. ولی نگران نباشید، دانشگاه پیام نور فکر اینجای کار را هم کرده است.

دانشگاه پیام نور از سالیان قبل امکانی را برای این دسته از دانشجویان فراهم کرده که بتوانند در مهلت معینی، درخواست خود را مبنی بر حضور در امتحانات پایان ترم در شهر خودشان ارائه کنند . این امکان هم برای دانشجویان مقطع کارشناسی امکان پذیر است که به آن مهمان اضطراری می گویند و هم برای دانشجویان مقطع ارشد که به تعیین محل آزمون شهرت دارد.

شرایط لازم برای ارائه درخواست مهمان اضطراری و تعیین محل آزمون در دانشگاه پیام نور

تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری دو پیش شرط ساده دارد و عملا همه می توانند درخواست دهند. تنها پیش شرطهای آن عدم بدهی شهریه و داشتن ظرفیت خالی در دانشگاه مقصد است.

به عبارتی دانشجویی که تصمیم دارد درخواست تعیین محل آزمون بدهد، باید شهریه ترم جاری خود را بطور کامل پرداخته کرده باشد و بدهی شهریه نداشته باشد.

ثانیا پس از درخواست دانشگاه مقصد اگر ظرفیت خالی داشت با درخواست او موافقت می کند. به خاطر داشته باشید که بجز دانشگاه های شهر تهران برای سایر شهرها مهم نیست که حتما رشته شما در آنجا وجود داشته باشد. ممکن است دانشگاه شهر مدنظر اصلا رشته شما را نداشته باشد، ولی می توانید درخواست بدهید که در شهر خودتان برای امتحانات شرکت کنید و این مساله نمی تواند محدودیتی برای شما ایجاد کند.

برای دانشگاه های شهر تهران (تهران شمال، تهران جنوب، تهران شرق و تهران غرب) قضیه کمی متفاوت است. اگر تصمیم دارید امتحانات پایان ترم خود را در این واحدها شرکت کنید، باید بررسی کنید که این واحدها رشته شما را دارند و یا خیر. این موضوع از طریق همان صفحه ثبت درخواست قابل فهم است.

نحوه ثبت درخواست تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری دانشگاه پیام نور

1- ابتدا به پورتال خود در سیستم گلستان بروید.

2- از طریق مسیر زیر، به صفحه ثبت درخواست بروید.

آموزش --> دانشجو --> درخواست ها --> انتخاب مرکز / واحد محل آزمون

3- در صفحه باز شده و در بالای آن، نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی و دانشگاه مبدا شما نمایش داده می شود. در ادامه صفحه متنی قرار دارد که به شما گوشزد می کند صرفا ثبت درخواست شما به معنی پذیرش نهایی آن نیست و پس از تائید دانشگاه مقصد شما می توانید در دانشگاه انتخابی برای امتحانات حضور یابید. همچنین تعهدنامه کوچکی نیز درج شده که به شما یادآور می شود که با تصمیم خود دارید همچنین درخواستی را ثبت می کنید.

در پایین صفحه شما باید با انتخاب گزینه بله با موارد گفته شده موافقت کنید. سپس در دو کادر تعیین شده پایین، دانشگاه و واحدی را که تصمیم دارید برای امتحانات پایان ترم به آنجا بروید را انتخاب می کنید. در نهایت پس از بررسی مجدد موارد، دکمه اعمال تغییرات در گوشه سمت چپ صفحه را فشار دهید.

 

نکات بسیار مهم در مورد تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری پیام نور

الف - دقت داشته باشید که اگر شما بدهی شهریه داشته باشید، نمی توانید درخواست خود را ثبت کنید. شما بطور تمام و کمال باید شهریه خود را پرداخت کرده باشید و در حدود 2 الی 3 روز بعد از تسویه می توانید درخواست تعیین محل آزمون بدهید.

ب - پس از تائید نهایی درخواست تعیین محل آزمون شما، مبلغی به شهریه شما اضافه می شود که بابت همین درخواست تعیین محل آزمون است. احتمالا کمتر از صد هزار تومان باشد.

ج - پس از تائید نهایی، نتیجه درخواست از طریق سیستم گلستان پیام نور قابل مشاهده است و می توانید در امتحانات پایان ترم در شهری که درخواست داده بودید شرکت کنید.

د- توصیه می کنیم برای ثبت درخواست هرچه سریعتر و در روزهای ابتدایی مهلت به سیستم گلستان مراجعه کنید. زیرا ظرفیت دانشگاه ها ممکن است محدود باشد و پس از تکمیل ظرفیت با درخواست شما موافقت نشود.

هـ - دانشجویان کارشناسی در ترم جاری (اول 1400-1401) نیازی به تعیین محل آزمون ندارند. زیرا امتحانات آنها بصورت الکترونیکی و توسط اساتید برگزار می شود. دانشجویان مقطع ارشد می توانند از این امکان استفاده کنند.

مهلت تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری دانشگاه پیام نور در ترم اول 1400-1401

امکان تعیین محل آزمون ویژه دانشجویان مقطع ارشد در ترم 1400-1401 از روز دوشنبه اول آذرماه آغاز می شود و تا 8 آذرماه ادامه دارد.

 

به شما عزیزان توصیه می کنیم اصلا نگران امتحانات پایان ترم نباشید. شما می توانید با استفاده از کتابچه های نمونه سوال پیام نور سایت pnueb، به میزان زیادی با نحوه طراحی سوالات پایان ترم آشنا شوید و به آمادگی خوبی جهت امتحانات دست یابید.

امیدواریم امتحانات پایان ترم جاری، به بهترین شکل ممکن برگزار شود و هیچ خطری دانشجویان عزیز را تهدید نکند.


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر