PNUEB

لیست ازمون های حضوری مقطع ارشد پیام نور به همراه تستی یا تشریحی بودن آنها

1400/9/8
1320
0
لیست دروس مقطع ارشد پیام نور که در ترم 1400-1401 بصورت حضوری برگزار می شود، به همراه نوع برگزاری آنها منتشر شد.
PnuebNews:

همانطور که پیش از این هم اعلام شد، آزمون های پایان ترم اول 1400-1401 دانشگاه پیام نور برای مقطع ارشد بصورت حضوری و سراسری برگزار می گردد.

بدین ترتیب آزمون های مقطع ارشد همانند گذشته توسط سازمان مرکزی پیام نور یا بصورت تستی و یا تشریحی و یا تستی-تشریحی طراحی شده و در ساعت و زمان مشخص برگزار می شود. در این شرایط دانستن نوع آزمون از نظر تستی و یا تشریحی بودن بسیار اهمیت دارد و دانشجو براساس آن می تواند برای مطالعه خود برنامه ریزی کند.

از همین رو، دانشگاه پیام نور لیستی از دروس مقطع ارشد که آزمون های آنها حضوری خواهد بود و نوع برگزاری آزمون را تهیه کرده که در ادامه لینک دانلود آن را قرار می دهیم.

در این لیست نام و کد دروس و نوع برگزاری آزمون پایان ترم آنها درج شده است. لازم به ذکر است که گزینه تستی به معنای تمام تستی بودن آزمون، گزینه تشریحی به معنای تمام تشریحی بودن آزمون و گزینه تستی-تشریحی به معنای وجود هر دو نوع سوال در آزمون است. در امتحانات تستی نمره دهی کاملا بصورت سیستمی انجام می شود. اما سوالات تشریحی توسط اساتید تصحیح می شود و نمره دست اساتید خواهد بود. همچنین تمامی امتحانات همانند گذشته براساس نمره 12 برگزار می شود و 8 نمره به نمرات میانترم اختصاص دارد. چنانچه دانشجویی نمره میانترم نداشته باشد، نمره برگه او در عدد 10 ضرب و سپس بر 6 تقسیم می شود تا نمره نهایی دانشجو محاسبه گردد.

بطور کلی پیشنهاد می شود حتما در امتحانات میانترم شرکت کنید و سعی کنید نمره میانترم خوبی کسب کنید. نمره میانترم در قبولی شما و یا کسب نمره بهتر بسیار کمک می کند.

 

لیست دروس مقطع ارشد پیام نور ونوع آزمون پایان ترم آنها

 

برای اطلاع از نحوه آزمون پایان ترم ، کد و یا نام درس خود را در فایل اکسل جستجو کنید. پیشنهاد ما این است که براساس کد درس جستجو کنید تا نتیجه بهتر و دقیقتری کسب کنید.

 

تغییر در نوع آزمون 6 درس رشته زبان و ادبیات فارسی

نوع آزمون پایان ترم 6 درس از رشته زبان و ادبیات فارسی، براساس جدول زیر تغییر کرده است.

ردیف کد درس نام درس نوع آزمون
1 1213434 متون نظم (1) شاهنامه تستی
2 1213436 سیر آرا و عقاید اسلامی و تاثیر آن در ادب فارسی تستی
3 1213449 تحقیق در شعر معاصر ایران تستی
4 1213450 مطالعات زبانی در متن ادبی تستی
5 1213451 تحقیق در نثر معاصر ایران (آموزش محور) تستی
6 1213452 مبانی و روش های تصحیح متن (آموزش محور) تستی

چگونه در امتحانات پایان ترم مقطع ارشد دانشگاه پیام نور موفق شویم؟

یک توصیه: اصلا نگران حضوری شدن امتحانات پایان ترم نباشید. به نظرم این کار ممکن است بهتر هم باشد و نمرات بهتری کسب کنید.

یادتان نرود که مهمترین نکته در آزمون پایان ترم، آشنایی شما با نوع طراحی سوالات است. اگر شما بدانید که از منبع درسی، چگونه و با تمرکز برروی چه بخشهایی سوال طراحی می شود، نصف بیشتر راه قبولی را طی کرده اید. برای اطلاع از این موضوع هم کافی است که نمونه سوالات ترم های قبل پیام نور را بررسی کنید. با بررسی نمونه سوالات نیمسالهای گذشته پیام نور، شما با نحوه طراحی سوالات و بخش های مهمتر منبع آشنا خواهید شد و تا حدود 70 درصد به آمادگی دست پیدا خواهید کرد. بخصوص در امتحاناتی که سوال تشریحی دارند، اکثرا در هر ترم تعدادی از سوالات مشابه ترم های قبل است حتی بدون کوچکترین تغییری.

شما عزیزان می توانید کتابچه نمونه سوالات دروس پیام نور را از سایت pnueb.com تهیه بفرمایید.


امتیاز دهید
4
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر