PNUEB

10 نکته خیلی مهم در مورد امتحانات پایان ترم دوم 00-01 دانشگاه پیام نور

1401/3/10
1085
3
امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 1400-1401 از روز 11 خرداد بصورت رسمی آغاز می شود
PnuebNews:

امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 1400-1401 از روز 11 خرداد بصورت رسمی آغاز می شود وحدودا تا اواسط تیر ماه ادامه دارد.

با توجه به این موضوع که در ترم جاری پس از دوسال شرایط کرونایی قرار است امتحانات به حالت قبل بازگشته و بصورت حضوری برگزار شود، لازم دیدیم که چند نکته خیلی مهم در مورد امتحانات را برای شما عزیزان بازگو کنیم تا در روز امتحان غافلگیر و یا متضرر نشوید. پس با ما همراه باشید تا از این نکات مهم مطلع شوید.

10 نکته خیلی مهم در مورد امتحانات پایان ترم دوم 1400-1401 دانشگاه پیام نور

1- امتحانات پایان ترم دروس عمومی مقطع کارشناسی از سامانه آزمون مجازی دانشگاه پیام نور به نشانی edu.pnu.ac.ir  برگزار می شود. امتحانات سایر دروس بصورت حضوری خواهد بود.

2- احتمال دارد برخی از امتحانات حضوری هم بصورت الکترونیکی باشد، ولی نه از طریق سامانه مجازی. بلکه دانشجو باید در دانشگاه حاضر شده و به حوزه آزمون الکترونیک برود. در حوزه آزمون الکترونیک، تعدادی سیستم وجود دارد که دانشجو پشت آنها نشسته و در امتحان شرکت می کند. دقت داشته باشید که این نوع آزمون ها، جدا از آزمون مجازی دروس عمومی است. در این آزمون ها شما در دانشگاه حاضر می شوید، اما به جای برگه امتحان، در سیستم های تعبیه شده باید به سوالات پاسخ دهید.

3- برای شرکت در امتحانات پایان ترم، داشتن کارت ورود به جلسه و کارت دانشجویی الزامی است.

همچنین یک مداد سیاه نرم پررنگ، یک خودکار آبی، یک پاک کن و ماسک با خود به همراه داشته باشید.

4- در کارت ورود به جلسه اطلاعات بسیار خوبی درج شده است. از قبیل ساعت و تاریخ امتحان و نوع برگزاری آزمون (حضوری کاغذی یا حضوری الکترونیکی و یا مجازی). حتما حتما پیش از شروع امتحانات، کارت ورود به جلسه خود را از سامانه گلستان دریافت کنید.

5- برای دریافت کارت ورود به جلسه نباید بدهی شهریه داشته باشید. اگر بدهی شهریه داشته باشید، ابتدا باید آن را پرداخت کنید و سپس کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید. به خاطر داشته باشید که بعد از پرداخت شهریه، معمولا بین یک تا دوروز زمان می برد که پرداخت شما در سیستم اعمال شده و دسترسی شما برای دریافت کارت فراهم شود.

6- در امتحانات حضوری دانشگاه پیام نور مهم است که شما حتما برروی صندلی در نظر گرفته و از پیش تعیین شده بنشینید. زیرا پاسخنامه شما تنها برروی همان صندلی قرار می گیرد. دانشگاه های مختلف یا از طریق سایت دانشگاه و یا در همان حوزه امتحانی، صندلی دانشجویان را اعلام می کنند. بنابراین حتما سایت دانشگاه شهرتان را بررسی کنید و اگر حوزه و محل صندلی شما مشخص نشده بود، در روز امتحان نیم ساعت زودتر در دانشگاه حاضر شوید تا از محل صندلیتان مطلع شوید.

7- چنانچه در یک روز و یک ساعت، چند امتحان دارید لازم است که به مسئولین دانشگاه و یا مراقبین جلسه اعلام کنید تا تمهیداتی لازم برای شما فراهم شود. همچنین اگر در یک روز و یک ساعت، دو امتحان داشتید که یکی از آنها الکترونیکی بود، لازم است که ابتدا در آزمون الکترونیکی شرکت کنید و بعد در آزمون کتبی.

8- اگر آزمون شما بخش تشریحی داشت، حتما در برگه پاسخنامه تشریحی فقط برروی طرفی از برگه که مشخصات درج شده و بقولی بارکد دارد، جواب ها را یادداشت کنید. در هر دو طرف برگه تشریحی پاسخ ها را ننویسید. زیرا پاسخنامه ها اسکن می شود و ممکن است طرف دیگر برگه اصلا دیده نشود و متضرر شوید. پس حتما هر برگه تشریحی را تنها در یک سمت آن یادداشت کنید.

9- سوالات تستی پایانی، پاسخ منفی ندارد. بنابراین سوالی را بدون پاسخ نگذارید.

10- چنانچه آزمون شما از دو بخش تستی و تشریحی تشکیل شده بود، دقت کنید که ابتدا به سوالات تستی پاسخ دهید. زیرا پس از اتمام زمان سوالات تستی، پاسخنامه های تستی جمع خواهد شد و در ادامه به سوالات تشریحی پاسخ دهید.

 

 


امتیاز دهید
5
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. جوابای تشریحی آزمونهای تستی تشریحی کی میاد ؟

  • 1401/3/29

   سلام. معمولا بعد از امتحان بین دو تا سه روز بعد در خود سایت گلستان آپلود میشد. برای این ترم رو نمیدونم

 2. ببخشید واسه امتحان تشریحی کادر پایین چیزی نباید بنویسم،مربوط به نمره دادنه استاد هست؟!
  یکجا خوندم نوشته بود کادر پایین باید پربشه

  • 1401/3/17

   سلام. احتمالا در پایین برگه ها کادری باشه که از دانشجو خواسته بشه اونجارو تکمیل و امضا کنه .

 3. سلام امسال از نمونه سوالات از سال گذشته طراحی میشه ؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • 1401/3/11

   سلام. نمونه سوالات ادوار گذشته در هر ترمی می تواند مفید باشد. امسال هم مستثنی نخواهد بود و حتما مفید خواهد بود