PNUEB

لزوم شرکت در رزم آزمون دروس عمومی نیمسال دوم 1400-1401 پیام نور

1401/3/25
1822
0
آزمون پایان ترم دروس عمومی در نیمسال دوم 1400-1401 پیام نور بصورت مجازی وسراسری برگزار می شود
PnuebNews:

پنجمین و آخرین رزم آزمون دروس عمومی دانشگاه پیام نور در نیمسال تحصیلی دوم 1400-1401 از روز 6 تیرماه آغاز شده و تا 11 تیرماه ادامه دارد. در این مدت حتما به سامانه آزمون مجازی دانشگاه پیام نور مراجعه کنید و ورود خود را بررسی نمایید.

-------------------------------------------------------------------

همانطور که می دانید آزمون پایان ترم دروس عمومی در نیمسال دوم 1400-1401 دانشگاه پیام نور بصورت مجازی وسراسری برگزار می شود. این آزمون ها قرار است در سامانه ای که برای همین منظور در نظر گرفته شده برگزار شود.

سامانه آزمون مجازی دانشگاه پیام نور بتازگی ایجاد شده و بقولی هنوز زیر بار تست واقعی نرفته است. از همین رو ممکن است اختلالاتی در هنگام ورود و یا حتی شرکت در آزمون داشته باشد.

از همین رو سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور تصمیم گرفت که برای تست این سامانه و رفع خطاهای احتمالی، رزم آزمون هایی را برگزار نماید. منظور از رزم آزمون، برگزاری آزمایشی یک امتحان است که عملا هیچ سوالی قرار نیست پاسخ داده شود، تنها ورود دانشجویان به سیستم و شرکت آنها در یک آزمون آزمایشی مورد بررسی قرار می گیرد تا اگر دانشجو در این موارد مشکلی داشت بتواند آنها را برطرف نماید.

تا به حال سه دوره رزم آزمون برگزار شده که متاسفانه تنها  20 درصد دانشجویان در آن شرکت کرده اند. به همین جهت سازمان مرکزی تصمیم دارد در روز 28 خرداد ماه چهارمین رزم آزمون دروس عمومی را برگزار نماید تا شاید بقیه دانشجویان نیز شرکت کرده و مشکلات سامانه به حداقل برسد.

سازمان مرکزی پیام نور شرکت در رزم آزمون چهارم را برای همه کسانی که در این ترم دروس عمومی دارند لازم و واجب دانسته و از دانشجویان خواسته است که به هر نحو ممکن در این رزم آزمون شرکت نمایند.

در مورد شرکت در رزم آزمون دروس عمومی لازم است که سه نکته خیلییییی مهم را بازگو کنیم.

اول اینکه این رزم آزمون عملا برای تست ورود به سامانه و آشنایی شما با محیط آن است. شما در این رزم آزمون قرار نیست به سوالی پاسخ دهید و یا امتحانی بدهید. کافیست در تاریخ و ساعت معین شده برای شما وارد سامانه شده و با نام کاربری که همان شماره دانشجویی است و رمز عبور که همان کد ملی است وارد سامانه شده، محیط آن را مشاهده کرده و با بخش های مختلف آن آشنا می شوید.(برای دانشجویان اتباع، نام کاربری و رمز عبور همان شماره دانشجوی است)

دوم اینکه آزمون های دروس عمومی قرار است از 12 تیرماه لغایت 16 تیرماه برگزار شود. چنانچه شما در این رزم آزمون شرکت کنید و به مشکل یا خطایی بخورید، زمان زیادی دارید تا آن را به پشتیبانی سامانه مذکور اعلام کرده و مشکلات را برطرف کنید و در روز آزمون بدون هیچ دغدغه و مشکلی در امتحان شرکت کنید. حال فرض بگیرید که در رزم آزمون شرکت نکنید و روز امتحان هم برای ورود به سامانه به مشکل بخورید. در همان زمان کوتاه چگونه می خواهید با پشتیبانی ارتباط بگیرید و مشکلتان را برطرف نمایید؟؟ به همین سادگی شما یک امتحان را از دست خواهید داد. پس حتما در رزم آزمون 28 خرداد شرکت کنید .

سوم اینکه یکی از موارد مهمی که در مورد سامانه آزمون مجازی دانشگاه پیام نور باید مورد بررسی قرار گیرد این است که در هنگام ورود کاربران زیاد و بقولی زیربار ترافیک شبکه چگونه پایدار خواهد ماند. حال اگر دانشجویان در رزم آزمون در نظر گرفته شده شرکت نکنند، یک آزمایش واقعی از سامانه صورت نمی گیرد تا بتوان پایدار بودن آن را مورد بررسی قرار داد . در نتیجه روز امتحان با هجوم دانشجویان به سامانه احتمال به خطا خوردن کلی و یا حتی قطعی و کندی آن وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای اینکه خودتان در روز امتحان به مشکل نخورید و احیانا متضرر نشوید، حتما در این رزم آزمون شرکت کنید.

در پایان لازم به ذکر است که برای حضور دانشجویان استان های مختلف در این رزم آزمون جدول زمانی در نظر گرفته شده که براساس آن کل کشور به سه دسته تقسیم شده و که هر دسته باید در یک ساعت مشخص وارد سامانه مجازی شوند. برای اطلاع از ساعت در نظر گرفته شده جهت حضور در رزم آزمون، برای شهر یا رشته شما، برروی لینک زیر کلیک کنید.

ساعت حضور در رزم آزمون دروس عمومی

امیدواریم آزمون های مجازی و سراسری دروس عمومی در نیمسال دوم 1400-1401 دانشگاه پیام نور بدون هیچ مشکلی و به بهترین شکل ممکن برگزار شود تا دانشجویان خدای ناکرده متضرر نشوند.


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر