PNUEB

نکات مهم انتخاب واحد ترم اول 1401-1402 دانشگاه پیام نور

1401/5/19
1335
3
انتخاب واحد نیمسال اول 1401-1402 دانشگاه پیام نور با سنوات قبل چندین تفاوت اساسی دارد.
PnuebNews:

مهلت انتخاب واحد نیمسال اول 1401-1402 دانشگاه پیام نور تا پایان روز 31 مرداد تمدید شد.

-----------------------------------------------------------------------------

 

همانطور که در جدول زمانبندی نیمسال اول 1401-1402 دانشگاه پیام نور نیز به آن اشاره شد، انتخاب واحد ترم جاری از روز 18 مرداد آغاز شده و تا 28 مرداد ادامه دارد.

اما انتخاب واحد امسال با سالیان قبل چندین فرق اساسی دارد. با ما همراه باشید تا در مورد انتخاب واحد ترم اول 1401-1402 بیشتر بدانید.

نکات مهم انتخاب واحد ترم اول 1401-1402 دانشگاه پیام نور

1- براساس اطلاعیه منتشر شده دانشگاه، انتخاب واحد ترم اول از 18 مرداد آغاز شده و تا 28 مرداد نیز ادامه دارد و این مهلت تمدید نخواهد شد.

2- تمامی دانشجویان می بایست در مهلت تعیین شده برای انتخاب واحد ترم اول 01-02 نسبت به اخذ درس اقدام کنند. چنانچه دانشجویی در مهلت تعیین شده انتخاب واحد درسی برندارد، در مهلت حذف و اضافه نیز امکان انتخاب واحد نخواهد داشت و برای ترم جاری باید درخواست مرخصی نماید.

3- تمامی دانشجویان می بایست برای انتخاب واحد، ابتدا شهریه ثابت ترم خود را پرداخت نمایند. همچنین اگر بدهی شهریه دارند، آن را هم باید پرداخت نمایند. بعد از صفر شدن بدهی شهریه و پرداخت شهریه ثابت، حدود 24 تا 72 ساعت بعد امکان انتخاب واحد خواهید داشت.

4- دانشجویان ترم آخر که منتظر اعلام نمرات ترم تابستان هستند تا درس بردارند، با مشورت کارشناس رشته در همین مهلت اولیه حتما تعدادی درس بردارند. اگر محدودیت اخذ واحد دارند و یا مشکل پیش نیاز و پس نیاز دارند به اطلاع کارشناس رشته برسانند تا محدودیت ها برطرف شود.

5- در صورتی که به دلیل شهریه امکان اخذ واحد ندارید، حتما به دنبال دریافت وام تحصیلی باشید. با مسئولین دانشگاه صحبت کنید تا برای اخذ وام راهنمایی لازم را انجام دهند.

6- چنانچه در مهلت اولیه انتخاب واحد، درسی برای شما اضافه نشده بود و یا مشکل پیش نیاز داشتید و امکان اخذ دروس نبود، می توانید دروس مازاد اختیاری را برداشته و سپس در حذف و اضافه آنها را حذف کنید.

7- امسال دانشگاه بر عدم تمدید مهلت انتخاب واحد تاکید کرده است. بنابراین در همین روزهای ابتدایی درس بردارید و کار را به روزهای انتهایی موکول نکنید.

8- در انتخاب واحد حتما یک درس معارفی را بردارید. چنانچه ترم آخر هستید و چندین درس معارفی باقیمانده دارید، تا صدور بخشنامه و مجوز دانشگاه برای اخذ چند واحد معارفی باید صبر کنید. ولی در هر حال در انتخاب واحد درس بردارید و در صورت صدور مجوز دانشگاه، در حذف و اضافه مابقی دروس را انتخاب کنید.

موارد بالا از مهمترین نکات انتخاب واحد نیمسال اول 1401-1402 می باشد.  چنانچه شما عزیزان در مورد انتخاب واحد سوالی دارید می توانید از طریق راه های درج شده در قسمت تماس با ما سایت ، با ما در ارتباط باشید.


امتیاز دهید
3
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام من ترم اول هستم و میخواستم از روی لیست ارائه دروس 8 ترمی انتخاب واحد کنم، اما فقط درس های عمومی در واحد قبولی ارائه شده و برای دروس تخصصی کلاس ها در یک واحد دیگر در یک شهر دیگر ارائه شده در صورتی که در دفترچه انتخاب رشته همچین موضوع به این مهمی ذکر نشده باید چیکار کنم متشکرم

  • 1401/7/6

   سلام. احتمالا سایر دروس شما بصورت مجازی برگزار می شود، برای همین در سایر واحدها ارائه شده است

 2. سلام خسته نباشید

  • 1401/6/24

   سلام و تشکر از شما

 3. سلام خسته نباشید
  برای من فقط چهار تا درس تربیت بدنی و ورزش گذاشتن. هیچ درس دیگه ای اضافه نشده.روی دکمه انتخاب درس هم می زنم فقط همینا رو میاره. دانشگاه هم تلفنش رو بر نمی داره . دروس مازاد اختیاری رو چطور بردارم وقتی اضافه نشده؟!!
  باید چکار کنم؟؟؟

  • 1401/5/20

   سلام. تا یکی دو روز اینده صبر کنین. اگر اضافه نشد بصورت حضوری برین پیش کارشناس رشتتون