PNUEB

جاماندگان انتخاب واحد پیام نور در نیمسال 01-02 چه کنند(تعیین زمان مجدد)

1401/6/3
3437
17
مهلت اولیه انتخاب واحد دانشگاه پیام نور در نیمسال اول 1401-1402 در روز اول شهریور ماه به اتمام رسید و ...
PnuebNews:

امکان انتخاب واحد نیمسال اول 1401-1402 دانشگاه پیام نور از روز 16 شهریور لغایت 19 شهریور فراهم شد.

----------------------------------------------------------------------

دانشگاه پیام نور از حدود ده روز قبل از شروع ترم در اطلاعیه هایی اعلام کرده بود که تمامی دانشجویان می بایست در مهلت در نظر گرفته شده برای انتخاب واحد نسبت به اخذ درس اقدام نمایند، در غیراینصورت و با توجه به اینکه در مهلت حذف و اضافه هم امکان انتخاب واحد وجود ندارد، به ناچار برای ترم جاری باید مرخصی بگیرند.

مهلت اولیه انتخاب واحد دانشگاه پیام نور در نیمسال اول 1401-1402 در روز اول شهریور ماه به اتمام رسید و تعداد زیادی از دانشجویان متاسفانه امکان اخذ درس برایشان فراهم نشد. وجود محدودیت های انتخاب واحد، عدم ثبت یا تائید نشدن نمره برخی دروس، مشکلات پرداخت بدهی شهریه و یا شهریه ثابت، فراموشی و یا عدم اطلاع دانشجویان و ... از جمه مواردی است که دانشجویان در تماس با ما برای علل عدم انتخاب واحد ذکر کرده اند.

حال سوال بسیاری از دانشجویان که موفق به انتخاب واحد نشده اند این است که تکلیف آنها چه می شود. چطور می توانند در این ترم درس بردارند و آیا باید نسبت به مرخصی اقدام کنند.

سازمان مرکزی پیام نور هنوز نسبت به سوالات و شبهات بوجود آمده پاسخی ارائه نکرده است، ولی پیش بینی می شود که در روزهای آینده با انتشار اطلاعیه ای نسبت به این موضوع روشن گری نماید و یا مهلت مجددی برای انتخاب واحد دانشجویان مشخص نماید و یا مانند ترم های قبل امکان انتخاب واحد در مهلت حذف و اضافه را فراهم کند و یا اینکه برروی نظر خود پافشاری کند و اعلام به مرخصی دانشجویان جامانده نماید.

مهلت مجدد انتخاب واحد نیمسال اول 1401-1402 پیام نور

سرانجام و پس از اعتراضات و درخواست های مکرر دانشجویان، دانشگاه پیام نور مهلت مجددی را برای انتخاب واحد در نظر گرفت.

براین اساس از روز 16 شهریور ماه لغایت 19 شهریور ماه، تمامی دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه پیام نور می توانند با مراجعه به سایت گلستان نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند.

توصیه می شود که حتما در این مهلت مجدد در نظر گرفته شده نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایید تا برای ترم جاری مشکلی پیش نیاید.

توضیح خیلی مهم: برخی از دانشجویان با ارسال گزارشاتی برای تیم پشتیبانی اعلام کرده اند که با مراجعه حضوری به دانشگاه و رفتن پیش کارشناس رشته توانسته اند مهلتی برای انتخاب واحد اخذ کرده و درس بردارند.

چنانچه در مهلت اولیه انتخاب واحد موفق به اخذ درسی نشده اید، حضوری نزد کارشناس رشته خود رفته و از وی بخواهید که کمکتون کنند.

در صورت امکان یا برایتان انتخاب واحد خواهند کرد و یا مهلت کوتاهی به شما میدهند تا درس بردارید.

در پایان چیزی که مشخص هست رعایت حقوق دانشجویان است.  با وجود مشکلات بسیار مالی و دغدغه های دیگر، دانشگاه نباید باری برروی دوش دانشجویان ایجاد کند و درحد امکان باید با آنها همکاری نماید.

با توجه به تعداد بالای دانشجویانی که موفق به انتخاب واحد نشده اند، امیدواریم سازمان مرکزی پیام نور تمهیدی اندیشیده و امکان انتخاب واحد را برای آنان فراهم نماید. شاید این قانون گذاری و الزام به انتخاب واحد در مهلت مشخص شده، روشی خوب و هدفمند باشد ولی باید از مدت ها قبل نسبت به توجیه آن مقدمه چینی کرد و امکاناتی مانند وام شهریه و یا ثبت بموقع نمرات را نیز در نظر گرفت تا شخصی بخاطر دلایلی که نقشی در آنها ندارد از انتخاب واحد جا نماند.

چنانچه شما عزیزان نیز در مهلت اولیه انتخاب واحد نیمسال اول 1401-1402 موفق به اخذ درس نشده اید، می توانید از طریق راه های ارتباطی ما که در قسمت تماس با ما سایت ذکر شده و یا بخش ارسال نظر در پایین همین خبر با ما در ارتباط باشید.

 

 


امتیاز دهید
5
3 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام میشه بیشتر توضیح بدین برا انتخاب واحد جاموندم باید از کجا چجوری کمک بگیرم

  • 1401/11/12

   سلام. شما در مهلت حذف و اضافه میتونین انتخاب واحد بکنین. این خبر که در بالا مشاهده می کنید برای نیمسال اول 01-02 بود که در همان ترم هم اجرا نشد و در حذف و اضافه اجازه انتخاب واحد داده شد

 2. سلام من در زمان تععین شده موفق نشدم انتخاب واحد کنم در زمان حذف و اضافه میتونم انتخاب واحد کنم لطفا جواب بدید

  • 1401/11/9

   سلام. بله ان شاالله

 3. با سلام من در زمان مجاز موفق به ثبت نام نشده ام آیا در زمان حذف و اضافه میشه برای پاحد پایان نامه ثبت کرده و انتخاب نمایم با تشکر

  • 1401/11/9

   سلام. بله ان شاالله

 4. سلام زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد پیام نوروفراگیرامسال چه تاریخی هست؟

  • 1401/9/24

   سلام. ازمون فراگیر ارشد سراسری احتمالا در اردیبهشت و خرداد 1402 برگزار می شود. ازمون فراگیر هم ثبت نامش در اذر یا دی 1401 خواهد بود و برگزاری ازمون ان در 1402

 5. ثبت نام درسامانه faragir... که مختص فراگیرپیام نورهست انجام شده.چطورمی فرماییدموسسه کمک آموزشی بوده؟؟؟

  • 1401/9/22

   سلام. این موسسه یک موسسه کمک اموزشی است که در زمینه امادگی ازمون فراگیر کار می کند.

 6. سلام مجدد.ولی برای من انتخاب واحدانجام شدو۸واحددرسی ارائه شد.شماره تماسی که باهاش درارتباط بودم،همان شماره روابط عمومی پیام نورهست که درسایت ثبت شده.....الان تکلیف من چیه؟بایدمجددثبت نام درآزمون کارشناسی ارشدداشته باشم ؟

  • 1401/9/22

   سلام. کاربر عزیز
   اگر شما در ازمون ارشد یا فراگیر پارسال قبول شدین و دانشجوی پیام نور شدین، بعد در سیستم گلستان ثبت نام کردین و بعد هم از طریق گلستان انتخاب واحد کردین، پس موردی نیست و شما دانشجوی پیام نور هستین. شما با قبولی در دانشگاه پیام نور یک شماره دانشجویی هم دریافت کرده اید. وارد سیستم گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir شده و با شماره دانشجویی و رمز عبور خود وارد پورتالتون بشین و قسمت اطلاعات جامع دانشجو رو چک کنین

 7. سلام من دررشته مدیریت ورزشی گرایش سازمان هاوباشگاه هاثبت نام کرده ام.مدارک رابه صورت اینترنتی بارگذاری کردم ومنابع امتحانی پس ازپرداخت شهریه برایم ارسال شد.درباره زمان برگزاری امتحانات درسایت فراگیرسوال نمودم،خانم محمدپورکارشناس آموزش جواب دادن که امتحانات دیماه یابهمن ماه برگزارخواهدشد واطلاع رسانی انجام خواهدشد.ولی تاالان هیچ اطلاع رسانی دراین خصوص انجام نشده است.باواحدآموزش پیام نورشهرتماس گرفتم گفتندبایددرسامانه گلستان ثبت نام می کردیدتابتونم درامتحانات شرکت کنم....الان تکلیف من چیه؟؟هیچ کسی هم پاسخگونیست.باروابط عمومی هم تماس گرفتم ولی متاسفانه جواب ندادن.
  ۰۲۱۲۸۴۲۶۷۵۷

  • 1401/9/21

   سلام.کاربر گرامی
   دوتا نکته. اول اینکه ما مستقل ازدانشگاه پیام نور هستیم و ارتباطی با دانشگاه نداریم. دوم اینکه احتمال میدم شما در موسسات کمک اموزشی ازمون فراگیر ثبت نام کرده اید و نه در خود دانشگاه و نه حتی ثبت نام برای ازمون فراگیر. ثبت نام ازمون فراگیر هنوز اغاز نشده و اصلا معلوم نیست که چه زمانی شروع بشه. هر زمان شروع بشه از طریق سایت سنجش روند ثبت نام اغاز خواهد شد. بعد از ثبت نام، تاریخ ازمون مشخص خواهد شد که احتمال زیاد در سال 1402 خواهد بود.بعد از قبولی در ازمون فراگیر شما دانشجوی پیام نور محسوب خواهید شد و برای ثبت نام به سایت گلستان باید مراجعه کنید.
   شما الان تنها در یک موسسه کمک اموزشی ازمون فراگیر ثبت نام کرده اید که در ازای دریافت پول به شما منابع ازمون را ارائه کرده است که شما انها را مطالعه کنید و خود را برای ازمون فراگیر اماده کنید

 8. سلام
  وقت بخیر
  اگه از انتخاب واحد جا مونده باشیم الان با مراجعه به مشاور رشته میشه درخواست کمک کرد یا امکانش وجود نداره

  • 1401/7/23

   سلام. بله، مراجعه کنین به کارشناس رشتتون و ازشون بخاین که در صورت امکان براتون انتخاب واحد کنن

 9. سلام من به این خاطر که انتخاب ترم مهر آخر شهریور از انتخاب واحد جا مانده ام چکار کنم خیلی زود انتخاب واحد شروع کردن

  • 1401/6/25

   سلام. یعنی تا بحال موفق به انتخاب واحد نشدین؟
   از این موضوع اطلاعی ندارم. دانشگاه از مدتها پیش اعلام کرده که در مهلت حذف و اضافه اجازه انتخاب واحد نخواهد داد. باید صبر کرد ومنتظر شد دید ایا امکان انتخاب واحد در مهلت حذف و اضافه وجود خواهد داشت یا خیر.
   البته یک پیشنهاد. همین امروز نزد کارشناس رشته خود رفته و از او بخواهید در صورت امکان برای شما انتخاب واحد کند و یا بنحوی شما را کمک کند

 10. سلام من قبلا دو ترم مرخصی گرفتم الان اگه مراجعه کنم برام انتخاب رشته میکنن و اگه نکنن چی میشه؟

  • 1401/6/24

   سلام. بله، مشکلی ندارین. در پیام نور شما تا دو ترم مجاز به مرخصی هستین. فقط موضوع این هست که مهلت انتخاب واحد تمام شده. نزد کارشناس رشته خود رفته و از او راهنمایی بخواهید

 11. سلام اگه درسی دو نفر دانشجو داشته باشه خودخوان میشه؟ممنون

  • 1401/6/22

   سلام. احتمالا بصورت مجازی و استانی ارائه خواهد شد

 12. سلام
  در شته ارشد آموزش زبان انگلیسی درس اصول و روش تدریس زبان جز پیش نیاز اکثر واحدها هست الان که ظرفیت پر شده بقیه چکار کنن!؟
  کدوم واحد رو بردارن!؟دست خالی بشینن تا ترم بعد برسه؟!!!
  این چه وضعش!؟؟؟

  • 1401/6/18

   سلام. شما هرطور شده انتخاب واحد خود را انجام داده و اگر نمیتوانید این درس رو بردارین غصه نخورین. اولا که تا اخرین لحظه انتخاب واحد تلاش کنین، شاید ظرفیت جدید اعلام کنن یا برخی حذف کنن. ولی خب اگر نشد در حذف و اضافه احتمال خیلی زیاد درس با ظرفیت جدید ارائه خواهد شد. مهم اینه که شما الان انتخاب واحد داشته باشین تا بتونین در حذف و اضافه اقدامی بکنین

 13. سلام وقت بخیر من قصد دارم این ترم انصراف بدم و برای این ترمم انتخاب واحد نکردم ایا عدم انتخاب واحد باعث میشه دانشجوی انصرافی بشم؟یا دانشجوی اخراجی؟بعد نظام وظیفه چطوری میشه؟

  • 1401/6/17

   سلام. اگر انتخاب واحد نکنین که در مرحله اول براتون مرخصی رد میشه. اگر از سنوات مرخصیتون هم استفاده کرده باشین اونجاست که اگر مشمول باشین براتون مشکل ساز میشه. اگر قصد انصراف دارین به دانشگاه مراجعه و درخواست خودتون رو بدین.

 14. سلام آیا راهی برای اینکه بدون پیش نیاز انتخاب واحد کرد وجود نداره

  • 1401/6/9

   سلام. خیر
   اولا که سیستم اچازه نمیده و اگر هم بده بعد به مشکل می خورین
   اگر قبلا درس رو برداشتین و نتونستین پاس کنین، اونجا میتونین با درس پس نیازش با هم بردارین

 15. سلام دانشگاه لطف کنه که جاماندگان از ثبت نام مجددا فرصتی فراهم شود در اوج ترم تابستانی دانشکاه ثبت نام شروع وخانمه اعلام کرده مسولین محترم لطف کنند فرصتی مجدد ایجاد بفرماییند

  • 1401/6/9

   سلام به شما. داخل متن هم نوشتیم که حضوری برین دانشگاه و بگین میخاین انتخاب رشته کنین. احتمالا کمکتون کنن

 16. وقتی نمرات ترم تابستان هنوز ثبت نشده چطور همچین کاری کرده و دیگه مهلت ثبت نام نمیده، واقعا که ؟

  • 1401/6/8

   سلام. حضوری برین دانشگاه و پیش کارشناس رشتتون و ازش بخاین که راهی براتون ایجاد کنه. احتمالا اجازه کوتاه مدتی برای انتخاب واحد به شما بدن و یا خودش براتون انتخاب واحد کنه

 17. ذانشگاه در مهر ماه گشایش میابد نه وسط تابستان. انتخاب واحد به مدت کافی باید زمان داشته باشد اینکه فلان درس ظرفیتش تکمیل شده عجیب است بهتر است اهل علم در دانشگاه تصمیم گیر باشند نه کسانی که وسط تابستان کلاس درس دایر میکند. دو سه دقیقه زمان برای انتخاب و حذف قرار میدهند.مشکلات مردم برای مسئولین قابل درک نیست چرا؟

  • 1401/6/7

   سلام. متاسفانه در موضوع انتخاب واحد ترم جاری مشکلات بسیاری برای دانشجویان بوجود امده که حتما باید تصمیمی درست گرفته شود. در غیر اینصورت تعداد زیادی از دانشجویان از تحصیل در ترم جاری جا خواهند ماند