PNUEB

آغاز مهلت تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری نیمسال اول 01-02 پیام نور

1401/8/18
902
1
مهمان اضطراری یا همان تعیین محل آزمون امکانی است که به دانشجو اجازه می دهد شهری که تمایل دارد...
PnuebNews:

یکی از امکانات بسیار خوبی که دانشگاه پیام نور برای دانشجویان خود فراهم کرده این است که به آنها اجازه می دهد شهر محل برگزاری امتحانات پایان ترم خود را انتخاب کنند.

برای مثال شخصی دانشجوی پیام نور شهر اصفهان است و بنا به دلایلی نمی تواند برای امتحانات پایان ترم به اصفهان برود. برای مثال به شهر دیگری منتقل شده و یا محل سکونت او در شهر دیگری است و در ابتدای ترم نتوانسته مهمان شود. این دانشجو می تواند در مهلت مهمان اضطراری و یا همان تعیین محل آزمون درخواست دهد که امتحانات پایان ترم را در شهر مورد نظرش شرکت نماید.

مهمان اضطراری و تعیین محل آزمون نیمسال اول 1401-1402 پیام نور

مهلت تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری نیمسال اول 1401-1402 دانشگاه پیام نور از روز 18 آبان آغاز شده و تا 1 آذر ماه ادامه دارد.

در این زمان دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیام نور می توانند با مراجعه به سیستم گلستان، نسبت به ثبت درخواست تعیین محل آزمون اقدام نمایند.

نحوه ثبت درخواست مهمان اضطراری و تعیین محل آزمون در سیستم گلستان پیام نور

1- دانشجو باید وارد پرتال خود در سیستم گلستان شود.

2- سپس از طریق مسیر زیر به صفحه ثبت درخواست برود.

 آموزش--> دانشجو --> درخواست ها --> انتخاب محل آزمون

3- در صفحه باز شده مشخصات دانشجویی او قابل مشاهده است و همچنین متنی برای وی نمایش داده می شود مبنی بر مقررات تعیین محل آزمون.

4- در پایین صفحه وی باید شهری که می خواهد امتحانات پایان ترم را در آنجا شرکت نماید انتخاب نماید و در نهایت دکمه ثبت را کلیک نماید.

5- بعد از ثبت درخواست، دانشگاه آن را بررسی می کند و در صورتی که مورد تایید دو دانشگاه مبدا و مقصد باشد، در صفحه گزارش انتخاب واحد، محل آزمون وی به شهر مورد نظرش تغییر می یابد.

نکات مهم تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری دانشگاه پیام نور

1- دانشجویان برون مرزی امکان تغییر محل آزمون را ندارند.

2- دانشجویان داخلی امکان انتخاب کشورهای برون مرزی را برای امتحانات پایان ترم ندارند.

3- دانشجویان در زمان ثبت درخواست نباید بدهی شهریه داشته باشند. بعد از پرداخت کامل شهریه و صفر شدن بدهی، 24 ساعت بعد امکان ثبت درخواست تعیین محل آزمون برای دانشجو فراهم می شود.

4- اگر شخصی تمایل به تغییر شهر برای امتحانات پایان ترم ندارد، نیازی نیست که کاری انجام دهد.

5- بعد از تائید درخواست تعیین محل آزمون، مقداری به شهریه ترم جاری شما اضافه می شود. (چیزی بین 70 تا 100 هزار تومان)

6- در تعیین محل آزمون مهم نیست که دانشگاه و شهر انتخابی، رشته شما را داشته باشد یا نه. البته این موضوع برای تمام کشور بجز تهران است. برای درخواست دانشگاه های پیام نور تهران، دانشگاه انتخابی در تهران باید رشته شما را داشته باشد.

7- نکته خیلی مهم: ظرفیت دانشگاه ها در طرح تعیین محل آزمون محدود است. یعنی به محض اینکه ظرفیت دانشگاهی تمام شود دیگر امکان ثبت درخواست برای آنجا وجود ندارد. ممکن است هنوز تا پایان مهلت زمان زیادی مانده باشد، ولی به دلیل اتمام ظرفیت نتوانید ثبت درخواست کنید. پس حتما حتما در همان روزهای ابتدایی درخواست خود را ثبت کنید.

 

شما عزیزان چنانچه در مورد انتخاب محل آزمون و مهمان اضطراری نیمسال اول 01-02 پیام نور سوالی دارید، می توانید از طریق بخش ارسال نظر در پایین همین خبر و یا ادمین کانال تلگرام با ما در ارتباط باشید.

آدرس ادمین کانال تلگرام:

T.me/Beroozchannel_admin

کانال خبری پیام نوری ها:

T.me/Pnuebchannel


امتیاز دهید
5
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام
  اگه زمان تغییر محل آزمون به پایان رسیده باشه هیچ کاری نمیشه کرد؟؟؟

  • 1401/9/3

   سلام. براساس شنیده ها، پنجم و ششم اذر ماه 1401، مهلت تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری تمدید شده است.
   در هر صورت اگر شما در مهلتهای تعیین شده برای تعیین محل آزمون موفق به ثبت درخواست نشوید، دیگر راهی برای تغییر شهر امتحانات پایان ترم وجود ندارد.