PNUEB

انتخاب واحد نیمسال دوم 1401-1402 پیام نور

1401/10/15
4511
0
در این مهلت ده روزه تمامی دانشجویان دانشگاه پیام نور در تمامی مقاطع می توانند با مراجعه به سیستم گلستان...
PnuebNews:

نیمسال اول 1401-1402 دانشگاه پیام نور در حال اتمام است و به روزهای انتهایی امتحانات نزدیک می شویم. عملا امتحانات دروس تخصصی و پایه و اختیاری به اتمام رسیده و تنها امتحانات دروس عمومی مانده که از روز 17 دی ماه آغاز می شود.

سالهای سال بود که دانشگاه پیام نور بعد از اتمام امتحانات، مهلتی را به عنوان استراحت به دانشجویان می داد و سپس انتخاب واحد ترم بعد را آغاز می کرد. این کار چندین مزیت داشت. هم مهلتی را برای استراحت به دانشجویان میداد وهم نمرات تمامی دروس دانشجو ثبت می شد و سپس با برنامه ریزی کامل نسبت به انتخاب واحد اقدام می کردند.

اما مدتی هست که دانشگاه تصمیم گرفته این روند را تغییر دهد و مهلت انتخاب واحد را همزمان با امتحانات پایان ترم آغاز نماید. درست یا غلط و با هرگونه دلیلی که پشت این تصمیم وجود دارد، این اتفاق در حال رخ دادن است و انتخاب واحد ترم بهمن 1401 بزودی آغاز می شود.

زمان و مهلت انتخاب واحد ترم دوم 1401-1402 دانشگاه پیام نور

همانطور که پیش از این و در خبر تقویم آموزشی نیمسال دوم 1401-1402 پیام نور اشاره کرده بودیم، انتخاب واحد ترم بهمن از روز 17 دی ماه 1401 آغاز شده و تا 27 دی ماه ادامه دارد.

در این مهلت ده روزه تمامی دانشجویان دانشگاه پیام نور در تمامی مقاطع می توانند با مراجعه به سیستم گلستان نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند.

لازم است که دانشجویان حتما در مهلت تعیین شده به پورتال خود در سیستم گلستان مراجعه و با پرداخت شهریه ثابت نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند.

این مهلت برای دانشجویان در حال تحصیل دانشگاه پیام نور است و برای کسانی که از طریق پذیرش بدون کنکور بهمن 1401 وارد دانشگاه خواهند شد مهلت دیگری تعیین می گردد.

نکات مهم انتخاب واحد ترم دوم 1401-1402 پیام نور

1- برای انتخاب واحد شما نباید بدهی شهریه داشته باشید.

2- چنانچه نمره درسی از شما هنوز اعلام نشده و می خواهید انتخاب واحد کنید، فرض را برقبولی آن درس قرار دهید و سایر دروسی که می خواهید را انتخاب کنید. چنانچه بعد از اعلام نمرات، خدای ناکرده درسی را نتوانستید پاس کنید، در مهلت حذف و اضافه می توانید در لیست دروس خود تغییر ایجاد کنید.

3- در هنگام انتخاب واحد به تاریخ امتحانات دقت نمایید. حتی المقدور از انتخاب دروسی که امتحان انها در یک روز و یک ساعت هست اجتناب کنید.

4- دانشجویان مقطع کارشناسی حتما یک درس معارفی بردارند.

5- اگر ترم اخری محسوب می شوید، تا سقف 24 واحد بدون هیچ محدودیتی می توانید انتخاب واحد کنید. دانشجویان ترم اخر لازم است که به کارشناس رشته خود مراجعه و درخواست ترم اخری بدهند. سپس در صورت تائید، کارشناس رشته محدودیت های انتخاب واحد را به درخواست دانشجو حذف می نماید.

6- چنانچه ترم اخری هستید و بیشتر از دو درس معارفی دارید، نمیتوانید بیشتر از دو درس اخذ نمایید.  باید صبر کنید تا بخشنامه مربوط به اخذ دروس عمومی توسط سازمان مرکزی پیام نور منتشر شود. بخشنامه مربوطه در صورت انتشار به دانشجویان ترم اخر اجازه می دهد تا سه درس معارفی بردارند.

7- اگر درخواست مرخصی کرده اید و یا درخواست تغییر رشته و یا مهمانی داده اید، تا پیش از مشخص شدن نتیجه درخواست های خود انتخاب واحد نکنید.

 

**در آخر توصیه می کنیم که حتما در مهلت انتخاب واحد نسبت به اخذ درس اقدام کنید و آن را به حذف و اضافه موکول نکنید.**


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر