PNUEB

تمدید مهلت انتخاب واحد، تغییر رشته ومهمانی ترم دوم 1401-1402 پیام نور

1401/10/28
2079
1
دانشگاه پیام نور تصمیم گرفته مهلت انتخاب واحد و تغییر رشته و مهمانی نیمسال دوم 01-02 را تمدید نماید.
PnuebNews:

مهلت اولیه انتخاب واحد، تغییر رشته و مهمانی نیمسال دوم 1401-1402 دانشگاه پیام نور در روز 27 دی ماه به پایان رسید. در این مهلت یازده روزه اتفاقات مختلفی باعث شد تا اکثر دانشجویان موفق به انتخاب واحد یا تغییر رشته و یا مهمانی نشوند. مشکلات اینترنتی، عدم ثبت نمرات، یخبندان سراسری در کشور و تعطیلی دانشگاه ها و ... از عواملی است که دانشجویان با آن مواجه بودند و امکان انتخاب واحد را از آنها می گرفت.

با اتمام مهلت اولیه و عدم انتخاب واحد تعداد زیادی از دانشجویان ودرخواست مکرر آنها مبنی بر تمدید زمان، دانشگاه پیام نور تصمیم گرفت مهلت انتخاب واحد و تغییر رشته و مهمانی نیمسال دوم 01-02 را تمدید نماید.

براین اساس مهلت ثبت درخواست تغییر رشته و مهمانی نیمسال دوم 01-02  تا روز 5 بهمن ماه و مهلت انتخاب واحد تا روز 8 بهمن ماه تمدید شد.

لازم به ذکر است که این مهلت آخرین زمان در نظر گرفته شده می باشد و امکان تمدید مجدد آن وجود ندارد.

پاسخ به سوالات مهم در مورد انتخاب واحد نیمسال دوم 1401-1402 پیام نور

در این مدت گزارشات و سوالات بسیاری پیرامون انتخاب واحد و مشکلات آن، از طرف شما عزیزان برای ادمین کانال تلگرام سایت Pnueb ارسال شد که تصمیم داریم تعدادی از آنها را اینجا پاسخ دهیم، شاید سوال بسیاری از شما عزیزان باشد.

سوال اول: نمرات دروس عمومی من هنوز اعلام نشده. من میتونم انتخاب واحد کنم؟

پاسخ: بله. چنانچه نمره دروس عمومی یا هر درس دیگر شما اعلام شده ولی تائید نهایی نشده است، شما می توانید براساس همان نمرات انتخاب واحد کنید. یعنی اگر قبول شده اید آن را قبول بدانید و اگر پاس نکردین میتونین مجدد آنها را بردارین. اگر نمرات شما اصلا اعلام نشده، اولا که پیگیری کنین که زودتر ثبت شود و ثانیا بدون توجه به آنها انتخاب واحد نمایید. سپس در زمان حذف و اضافه که تا آن موقع حتما نمرات اعلام شده می توانید دروس خود را جابجا نمایید.

سوال دوم: من ترم آخر هستم و 25 واحد مانده دارم. دوتا از درسام در یک روز و یک ساعت امتحانشون هست. چطوری میتونم همه دروسم را بردارم؟

پاسخ: دانشجویی ترم اخر محسوب می شود که تنها و فقط 24 واحد باقی مانده داشته باشد. با 25 واحد شما ترم اخری محسوب نمی شوید. دانشجویان ترم اخر باید به کارشناس رشته مراجعه و درخواست ترم آخری بدهند. بعد از تائید ترم آخر بودن، تمامی محدودیت های انتخاب واحد مانند دروس پیش نیاز و یا وجود آزمون پایان ترم همزمان و ... توسط کارشناس رشته قابل لغو شدن است. برای آزمون همزمان پایان ترم، کارشناس رشته می تواند محدودیت را برای شما لغو نماید و در روز امتحان شما با هماهنگی مراقب جلسه، در یک مکان هر دو آزمون را شرکت نماید.

سوال سوم: چطوری میتونم در این ترم سه درس معارفی بردارم؟

پاسخ: در هر ترم امکان اخذ بیش از یک درس معارفی وجود ندارد. دانشجویان ترم آخر می توانند با هماهنگی کارشناس رشته تا دو درس معارفی بردارند. ولی برای سه درس معارفی باید منتظر بخشنامه دانشگاه باشید. در هر ترم دانشگاه پیام نور بخشنامه ای را صادر می کند که دانشجویان ترم آخر می توانند تا سقف سه درس معارفی بردارند و دانشجویان ماقبل ترم اخر دو درس معارفی را اخذ نمایند. در این ترم تا روز 28 دی هنوز این بخشنامه صادر نشده است.

سوال چهارم: من شهریه رو پرداخت کردم و بدهی هم ندارم. اما امکان انتخاب واحد رو بهم نمیده. چرا؟

پاسخ: مشکلات اینترنتی در این مدت کم نبوده و گاها خود سیستم گلستان مشکل داشت. ولی خب شاید به دلیل اتمام زمان در نظر گرفته انتخاب واحد برای شما بوده که بعد از ان مهلت وارد شدین و اجازه انتخاب واحد نداده است. در این مهلت تمدید شده همه دانشجویان می توانند به سیستم گلستان مراجعه و انتخاب واحد کنند. با رایانه و مرورگر فایرفاکس وارد سیستم گلستان شوید. فیلتر شکن شما حتما خاموش باشد. در ساعات خلوت تر مانند شبها برای انتخاب واحد اقدام کنید. اگر باز هم برای اخذ درس مشکل داشتین به کارشناس رشته مراجعه کنین، شاید مشکل سرترم وجود دارد.

سوال پنجم: من درخواست تغییر رشته دادم ولی هنوز نتیجه آن اعلام نشده. میتونم انتخاب واحد کنم؟

پاسخ: تمامی دوستانی که می خواهند تغییر رشته دهند و یا درخواست مرخصی دارند در نظر داشته باشند که نباید تا پیش از مشخص شدن نتیجه درخواست، انتخاب واحد کنند. شما باید صبر کنید تا نتیجه تغییر رشته اعلام شود و سپس انتخاب واحد نمایید.

سوال ششم: من براساس معدلم میتونم تا 20 واحد بردارم. ولی سیستم به من اجازه انتخاب واحد بیشتر از 14 تا نمیده. چرا؟

پاسخ: احتمالا به دلیل تائید نشدن نمرات شماست. اگر تا 25 دی ماه نمرات شما تائید نشد نزد کارشناس رشته خود رفته و با توضیح مشکل درخواست رفع محدودیت کنید.

سوال هفتم: من برای مرخصی اقدام کردم، ولی هنوز نتیجه اون نیومده. الان من چکار کنم، انتخاب واحد بکنم یا نه؟ ممکنه قبول نکنن؟

پاسخ: اگر برای مرخصی دلیل موجهی ذکر کردین و از سنوات تحصیلی و سنوات مرخصی شما باقیمانده، مرخصی شما با درصد بالایی موافقت خواهد شد و نگران آن نباشید. همچنین تا زمانی که نتیجه درخواست مرخصی نیامده اصلا انتخاب واحد نکنید. زیرا ممکن است بیخود و بی جهت برای شما بدهی شهریه محسوب شود.

 

امیدواریم پرسش و پاسخ های ارائه شده برای شما عزیزان مفید باشد.

اعضای سایت Pnueb.com می توانند از طریق ادمین کانال تلگرام با ما در ارتباط باشند و سوالات خود را پیرامون مسائل دانشجویی مانند انتخاب واحد با ما در میان بگذارند. ما نیز سعی خواهیم کرد در حد توان راهنمای شما باشیم.

ادمین کانال تلگرام:

Beroozchannel_admin@

کانال جامع خبری پیام نور:

Pnuebchannel@


امتیاز دهید
4
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

  1. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم نمرات دروس عمومی توسط چه کسی تایید میشه مال من اعلام شده ولی تایید نمیزنن

    • 1401/11/3

      سلام. توسط خود دانشگاهتون تائید میشه. اگر ثبت شده ولی هنوز تائید نهایی نشده نگران نباشین، تائید خواهد شد