PNUEB

مهلت دریافت وام شهریه نیمسال دوم 01-02 دانشگاه پیام نور

1401/12/13
612
0
عمده هزینه ها و مخارج دانشگاه پیام نور از طرف دانشجویان و به واسطه دریافت شهریه تامین می شود.
PnuebNews:

دانشگاه پیام نور را می توان یک دانشگاه نیمه دولتی نامید. بدین معنی که مخارج و بودجه دانشگاه از دو مسیر تامین می شود، بخشی از طرف دولت و بخشی از طرف دانشجویان.

عمده هزینه ها و مخارج دانشگاه پیام نور از طرف دانشجویان و به واسطه دریافت شهریه تامین می شود. شهریه هایی که هر ساله به آن افزوده می شود و فشار اقتصادی آن بر خانواده ها وارد می شود.

درست است که به نسبت سایر دانشگاه های پولی، دانشگاه پیام نور شهریه نسبتا کمتری دارد، اما میزان امکانات و خدمات آن نیز بسیار متفاوت است، بخصوص با این وضعیت کلاسهای مجازی. سایر دانشگاه ها که شهریه های بالایی دریافت می کنند کلاسهای حضوری و کارگاهی مناسبی دارند و دانشجو به معنای واقعی در محیط دانشگاه تحصیل می کند. اما دانشگاه پیام نور مدتی هست که به دانشگاه مجازی تبدیل شده است.

پیش از این حداقل برای درک بهتر دروس، کلاسهای حضوری  در دانشگاه پیام نور تشکیل می شد و دانشجویان در محیط دانشگاه به یادگیری می پرداختند. اما اکنون اکثر کلاسهای دروس دانشگاه پیام نور در سراسر کشور بصورت مجازی برگزار می شود که لازم است در این مورد تمهیدی سنجیده شود و کلاسها به روال عادی بازگردد.

شهریه مقاطع مختلف دانشگاه پیام نور

شهریه هایی که در زیر بیان می شود برای سال تحصیلی 1401-1402 می باشد و برای محاسبه سالهای بعد می توانید به این مبالغ بین 25 تا 35 درصد اضافه کنید تا شهریه حدودی بدست آید.

مقطع کارشناسی: بین  یک میلیون و 400 هزار تا یک میلیون 700 هزار تومان (بستگی به تعداد واحدهای انتخابی و نوع آنها دارد. دروس عملی شهریه بالاتری دارند)

مقطع ارشد: بین 4 میلیون تا 4میلیون و پانصد هزار تومان (بستگی به تعداد واحدهای انتخابی و نوع آنها دارد. دروس عملی شهریه بالاتری دارند)

مقطع دکتری: بین 8 میلیون تا 9 میلیون (بستگی به تعداد واحدهای انتخابی و نوع آنها دارد. دروس عملی شهریه بالاتری دارند)

وام شهریه دانشگاه پیام نور

در دانشگاه پیام نور به دو طریق می توان وام شهریه دریافت کرد.

صندوق رفاه دانشجویی و موسسه مهر ایران

لازم به ذکر است که وام های شهریه اعطا شده از هر دو مسیر، در وجه دانشگاه پیام نور می باشد و هیچ مبلغی به حساب دانشجو واریز نمی شود.

برای دریافت وام شهریه از صندوق رفاه دانشجویی باید در سایت این صندوق به نشانی http://bp.swf.ir  عضویت داشته باشید.

سپس با تکمیل فرم های لازم و معرفی ضامن می توانید درخواست وام شهریه نمایید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام و شرایط درخواست وام شهریه از صندوق رفاه دانشجویی به لینک زیر مراجعه کنید:

نحوه درخواست وام شهریه از صندوق رفاه دانشجویی

علاوه بر صندوق رفاه دانشجویی، از موسسه مهر ایران هم می توان درخواست وام شهریه پیام نور داشت.

تفاوت وام این موسسه با صندوق رفاه دانشجویی در این است که اقساط وام صندوق رفاه بعد از فارغ التحصیلی دانشجو آغاز می شود، اما اقساط وام موسسه مهر ایران، یک ماه بعد از اعطای وام آغاز می شود.

برای اطلاع از وام موسسه مهر ایران به لینک زیر مراجعه کنید.

نحوه درخواست وام شهریه از موسسه مهر ایران

نکته خیلی مهم: اطلاعیه پرداخت وام شهریه موسسه مهر ایران برای ترم دوم 1401-1402 هنوز منتشر نشده است. اما با توجه به اینکه چند ترمی هست که این موسسه به اعطای وام شهریه می پردازد، احتمال پرداخت آن هست. حتما قبل از اقدام برای درخواست وام از موسسه مهر ایران، با تماس یا مراجعه به شعب این بانک اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

شما عزیزان می توانید از طریق بخش ارسال نظر در پایین همین خبر، تجربیات و نظرات خودتون در مورد وام شهریه دانشگاه پیام نور را با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر