PNUEB

نحوه برگزاری امتحان دروس عمومی در ترم دوم 01-02 پیام نور

1402/2/20
1823
0
در نهایت تصمیم براین شد که امتحانات دروس عمومی، همچنان و همانند دوران کرونا بصورت مجازی و از طریق سامانه برگزار شود
PnuebNews:

از خرداد ماه سال 1401 بود که با کمتر شدن شیوع بیماری کرونا، دانشگاه پیام نور تصمیم گرفت امتحانات پایان ترم خود را بعد از 2 سال بصورت حضوری برگزار نماید. تصمیم درستی که کمی دیر گرفته شد و دانشگاه می توانست از بهمن 1400 وارد این فاز شود.

در هر حال، این تصمیم گرفته شد و امتحانات و روال دانشگاه کم کم به حالت عادی بازگشت. اما یک مساله ای وجود داشت و آن هم زیرساخت هایی بود که با هزینه های بالا، در ایام کرونا برای کلاسها و امتحانات در دانشگاه ایجاد شده بود. سایتهای متعددی که گاها نقش موازی ایفا می کردند و شبیه هم بودند، ولی عناوین مختلفی داشتند و مشکلات آنها کم هم نبود.

دانشگاه تصمیم گرفت از این زیرساخت موجود بنحوی استفاده نماید که هم هزینه صرف شده بیهوده نباشد و هم در مخارج دانشگاه صرفه جویی صورت پذیرد.

در نهایت تصمیم براین شد که امتحانات دروس عمومی، همچنان و همانند دوران کرونا بصورت مجازی و از طریق سامانه برگزار شود، ولی با این تفاوت که سراسری باشند.

خرداد سال 1401 اولین باری بود که امتحانات دروس عمومی بصورت مجازی و آنلاین برگزار شد. امتحاناتی که مشکلات متعددی داشت و حتی سبب ضایع شدن حق تعدادی از دانشجویان شد.

برای مثال نمره امتحان برخی از شرکت کنندگان در آزمون خیلی دیر ثبت شد و یا هرگز ثبت نشد و از دانشجویان خواسته شد که در صورت تمایل در آزمون حضوری دروس عمومی در تابستان شرکت کنند.

دی ماه 1401 دومین باری بود که دانشگاه تصمیم گرفت امتحانات دروس عمومی را بصورت مجازی برگزار کند.

این بار مشکلات کمتر بود و اتفاقات ترم قبل کمتر افتاد، اما باز هم مسائلی وجود داشت که در نهایت دانشگاه تصمیم گرفت مجددا امتحانات دروس عمومی را بصورت حضوری هم برگزار نماید.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دروس عمومی نیمسال دوم 1401-1402 دانشگاه پیام نور

بتازگی دانشگاه پیام نور در اطلاعیه ای اعلام کرد که امتحانات پایان ترم دوم1401-1402 بصورت سراسری، آنلاین و غیرحضوری برگزار می شود.

امتحانات دروس عمومی نیمسال دوم 01-02 از 27 خرداد ماه آغاز می شود و تا 31 خرداد ادامه دارد.

قرار است امتحانات دروس عمومی از طریق سامانه مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور به نشانی https://edu.pnu.ac.ir برگزار شود.

نحوه ورود به حساب کاربری سامانه آزمون مجازی دانشگاه پیام نور برای امتحانات دروس عمومی

1- وارد سامانه https://edu.pnu.ac.ir شوید.

2- در قسمت نام کاربری شماره دانشجویی خود و در قسمت رمز عبور کد ملی (کد ملی ثبت شده شما در سیستم گلستان ملاک است) را وارد کنید.

3- دانشجویان عزیز اتباع، برای ورود در هر دو قسمت باید شماره دانشجویی خود را وارد کنند.

4- وارد سامانه شده و سپس در آزمون درس شرکت کنید.

مانور شرکت در آزمون دروس عمومی پیام نور

زمانی که قرار شد امتحانات پایان ترم دروس عمومی در خرداد 1401 بصورت آنلاین و سراسری برگزار شود، دانشگاه  پیام نور تصمیم گرفت برای آشنایی دانشجویان با سامانه آزمون مجازی، روزهایی را تعیین کند که دانشجویان بتوانند وارد سامانه شده و با بخش های مختلف آن آشنا شوند.

متاسفانه این روزها که با نام مانور آزمون مجازی معروف شد، با استقبال دانشجویان همراه نشد و تعداد کمی شرکت کردند. البته شاید یکی از دلایل بوجود آمدن مشکلات آزمون های مجازی سراسری، بخاطر همین نادیده گرفتن مانور ها و عدم ورود به سامانه پیش از شروع امتحانات بود.

در هر صورت در دی ماه 1401 دانشگاه با تاکید بیشتری از دانشجویان خواست که در روزهای مانور شرکت کرده و سامانه را بررسی کنند و اگر برای ورود یا امتحان مشکلی دارند با مراجعه به دانشگاه مشکل را برطرف کنند.

برای خرداد 1402 نیز احتمال می رود دانشگاه مجددا روزهایی را برای بررسی سامانه تعیین کند.

حتماًحتماً لازم است که همه دانشجویان در این مانور و آزمون آزمایشی شرکت کنند تا هم با محیط سامانه آشنا شوند و هم اگر مشکلی داشت مطلع شده و تا زمان امتحانات خردادماه مهلت رفع مشکل را داشته باشند.

 


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر