PNUEB

مقررات و موارد مهم امتحانات پایان ترم دوم 01-02 پیام نور

1402/2/25
1546
0
به تمامی دانشجویان پیام نور توصیه میکنیم پیش از شروع امتحانات، حتما مقررات تعیین شده برای آزمون ها را ...
PnuebNews:

امتحانات پایان ترم دوم 01-02 دانشگاه پیام نور از روز دوشنبه 1 خرداد ماه 1402 آغاز می شود و با محاسبه امتحانات دروس عمومی، تا 31 خرداد ادامه خواهد داشت.

امتحانات این ترم پیام نور بصورت تلفیقی از امتحانات حضوری - سراسری، آنلاین - سراسری (امتحانات دروس عمومی) و استاد محور خواهد بود که ساعت و تاریخ برگزاری آنها در گزارش 423 سیستم گلستان یا همان کارت ورود به جلسه آزمون درج خواهد شد.(البته برای امتحانات استاد محور، ساعت و تاریخ برگزاری را خود استاد تعیین کرده و اطلاع رسانی می کند).

شیوه های برگزاری امتحانات پایان ترم دوم 1401-1402

همانطور که در بالا گفته شد، امتحانات دوم 1401-1402 پیام نور به سه شیوه برگزار می شود:

1- آزمون های حضوری و سراسری:

آزمون اکثر دروس بصورت حضوری و سراسری خواهد بود. اما این شیوه خود به دو روش برگزار می شود، یا بصورت کاغذی یا سیستمی.

در آزمون های کاغذی، دانشجو در تاریخ و ساعت مندرج در کارت ورود به جلسه، در دانشگاه حاضر و بر روی صندلی خود مستقر می شود و برگه های سوالات و پاسخنامه برای وی آورده شده و او پاسخ می دهد.

در آزمون های رایانه ای حضوری، دانشجو در تاریخ و ساعت مندرج در کارت ورود به جلسه در دانشگاه و در اتاق های مخصوصی که درنظر گرفته شده حاضر و پشت سیستم می نشیند و در امتحان درس شرکت می کند.

2- امتحانات آنلاین- سراسری:

امتحانات دروس عمومی در نیمسال دوم 1401-1402 بصورت مجازی و سراسری برگزار می شود. در این روش، دانشجو در هر مکانی که دوست دارد (منزل، کافی نت، کتابخانه و ...) از طریق رایانه شخصی خود به سامانه آزمون مجازی وارد شده و در امتحان درس شرکت می کند. 

ساعت و تاریخ دقیق امتحانات دروس عمومی، در کارت ورود به جلسه دانشجو درج خواهد شد.

امتحانات این دروس نیز بصورت سراسری خواهد بود.

3- امتحانات استاد محور:

این امتحانات بصورت سراسری نیستند. یعنی خود اساتید سوالات را طراحی و تصحیح می کنند و یا حتی ممکن است شیوه ارزشیابی بصورت امتحان نباشد (مثلا بصورت تحقیق یا ارائه مقاله یا ترجمه و یا ...)

در این روش، امتحان می تواند بصورت حضوری باشد یا مجازی باشد. تمامی این جزئیات در اختیار خود استاد است.

همچنین تاریخ و ساعت این امتحانات را خود اساتید تعیین خواهند کرد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ترم دوم 01-02 پیام نور

کارت ورود به جلسه آزمون یا همان گزارش 423 سیستم گلستان از روز 28 اردیبهشت ماه تا آخرین روز امتحانات از طریق سیستم گلستان قابل دریافت است.

لازم است که تمامی دانشجویان کارت ورود به جلسه خود را دریافت و پرینت کنند و در روزهای آزمون همراه خود داشته باشند. داشتن کارت ورود به جلسه و کارت دانشجویی برای شرکت در امتحانات الزامی است.

به یاد داشته باشید که چنانچه کارت ورود به جلسه خود را نمی توانید مشاهده کنید، می تواند به علت داشتن بدهی شهریه و یا درست نبودن اطلاعات هویتی دانشجو در سیستم گلستان باشد.

مقررات شرکت در امتحانات پایان ترم دوم 1401-1402 پیام نور

1- به همراه داشتن کارت دانشجویی و اخذ کارت آزمون از گزارش 428 سیستم گلستان، الزامی است.

2- چهل و پنج دقیقه قبل از شروع هر آزمون، در محل برگزاری امتحانات حضور داشته باشید.

3- از آوردن کتاب، جزوه، یادداشت، هندزفری، تلفن همراه و هرگونه وسیله الکتریکی دیگر به جلسه خودداری کنید.

4- با توجه به سربرگ سوالات، دانشجو مجاز به داشتن ماشین حساب، کتاب قانون و ... می باشد.

5- حتما پاسخنامه چاپ شده با مشخصات فردی تان تطبیق کند. در صورت وجود هرگونه مشکل مسئول جلسه را در جریان قرار دهید. در غیر این صورت مسئولیت عدم تصحیح پاسخنامه بعهده دانشجو است. همچنین در صورتی که دانشجویی پاسخنامه شخص دیگری را تکمیل کند، به عنوان تخلف محسوب می شود.

تذکر خیلی مهم : دانشجویانی که قرار است آزمون آنها به صورت رایانه ای برگزار شود لازم است در ساعت مقرر جلوی سیستم آماده بوده و شماره ملی و شماره دانشجویی خود را به همراه داشته باشد که با وارد کردن آنها می توانند آزمون خود را شروع نمایند.درصورت همزمانی دو آزمون دانشجو آزمون بدون کاغذ(الکترونیکی )وآزمون (کاغذی)،دانشجو بایدابتدا درآزمون الکترونیکی شرکت نمایید.حداکثر زمان ورود به سیستم آزمون الکترونیکی 15دقیقه می باشد.

6- پاسخنامه های خود را تمیز و بدون تاخوردگی نگاه داشته و تحویل دهید. ضمناً به هیچ عنوان پاسخنامه و بارکد را مخدوش ننموده و محل مشخص شده را با خودکار امضاء نمائید. در صورت عدم قرائت پاسخنامه و عدم اعلام نمره بر اثر مخدوش شدن (سهواً و یا عمداً) دانشجو نمی تواند ادعایی داشته باشد.

7- پاسخنامه های تستی را فقط با مداد مشکی نرم پررنگ، پر نمایید.

8- دانشجویان محترم، به تعداد سوالات،کد درس ،رشته و زمان آن در سربرگ دقت نموده و در صورت مغایرت در سوالات مراقب جلسه را در جریان قرار دهید.

9- در حین برگزاری آزمون از صحبت نمودن، نگاه کردن به اطراف و همراه داشتن یادداشت، خودداری نموده در غیر این صورت با فرد خاطی بر اساس آیین نامه انضباطی برخورد می گردد.

10- در صورتی که دانشجوئی اشتباهاً پاسخنامه دانشجوی دیگری را تکمیل نماید و جواب سوالات را درآن درج نماید برای هر دو نفر غیبت درج می شود.

11- نکاتی که مسوولان اجرایی آزمون متذکر شده یا از طریق بلندگو پخش می شود را، رعایت نمایید.

12- تکمیل کد سری سوال با توجه به توضیحات مندرج بر روی صفحه اول سوالات توسط دانشجو الزامی می باشد. عواقب ناشی از عدم تکمیل یا درج اشتباه کد سری سوال به عهده دانشجو است.

13- دانشجو موظف است در جلسه امتحان نسبت به تکمیل پاسخنامه خود اقدام نماید و بعد از پایان جلسه آزمون هیچ گونه اعتراضی در خصوص تکمیل پاسخنامه قابل بررسی نمی باشد.

14- دانشجویان موظفند برگ حضور وغیاب را با خودکار امضاء نمایند.

15- دانشجویانی که به طور همزمان بیش از یک درس امتحان دارند موظفند به مسوول جلسه این موضوع را  اعلام و بعد از امتحان اول، جلسه را ترک ننمایند.

16- دانشجویان موظفند بعد از پایان زمان آزمون سوالات،پاسخنامه تستی ،تشریحی وبرگ چک نویس را تحویل مراقب داده و سریعاً از حوزه امتحانی خارج شوند.

17- دانشجویان معترض به سوالات پس از پایان هر جلسه آزمون، حداکثر پس از سه روز از برگزاری آزمون به مدت یک هفته اعتراض خود را به سوالات در سیستم جامع دانشگاهی گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir ثبت نمایند.

18- دانشجویان در صورت مشاهده نمره تشریحی می توانند در سیستم گلستان اعتراض خود را ثبت نمایند و اساتید محترم مورد بازنگری قرار دهند.درخواست تجدید نظردانشجو7روز پس از ثبت نمره توسط استاد واز طریق سیستم گلستان امکانپذیر است.

19- چنانچه دانشجویان بعد از بررسی  سوالات، پاسخنامه و کلید آن، مغایرتی را مشاهده نمودند، می توانند حداکثر سه روز پس از برگزاری آزمون به مدت یک هفته در سیستم گلستان اشکال خود را اعلام نمایند.

تذکر مهم: درخواست تجدید نظریا اعتراض به سوال وکلید درس براساس دستورالعمل امتحانات به هیچ وجه به صورت غیر سیستمی (خارج از سیستم گلستان) مورد پذیرش نمی باشد.

20- دانشجویان حاضر در امتحان مقطع کارشناسی ارشد تغییر محل آزمون ،آموزش مجازی(الکترونیکی)ومهمان اضطراری که دارای آزمون تشریحی می باشند ،لازم است،فقط در صفحه ای که دارای بارکد ومشخصات دانشجو می باشد جواب سوالات را بنویسند (پاسخنامه تشریحی توسط دانشجو فقط یکطرفه پر شود).

21- در صورتی که دانشجو پاسخ سوالات را در پاسخنامه (تستی و تشریحی) ممهور به مهر دانشگاه وارد ننمایند و پاسخ خود را برروی برگه  حاوی سوالات وبرگه چک نویس درج نماید، تصحیح پاسخنامه امکان پذیر نخواهد بود.

22- هیچ یک از آزمونها نمره منفی ندارند.

موارد انظباطی امتحانات پایان ترم دوم 1401-1402 پیام نور

دانشجویان عزیز بسیار دقت داشته باشند، کاری که برخلاف قوانین انظباطی است و یا تقلب محسوب می شود را انجام ندهند. برای مثال:

1- فرستادن شخص دیگری به جای خود.

2- همراه داشتن کیف، کتاب، جزوه و کف نویسی و تلفن همراه(حتی به صورت خاموش) بجز دروس کتاب باز یا دروسی که ماشین حساب برای آنها مشکلی ندارد.

3- رد و بدل کردن پاسخ نامه ها، سوالات چرک نویس و…..

4- عدم رعایت نظم جلسه آزمون.

5- توهین به مراقبین.

6- علامت زدن روی برگه سوالات امتحانی.

7- صحبت کردن با یکدیگر و نگاه کردن به ورقه دیگران.

8- رد و بل کردن ماشین حساب و لوازم تحریر در جلسه امتحان.

عدم رعایت نکات فوق توسط دانشجو، ممکن است سبب یکی از تنبیهات زیر شود:

الف-منع موقت از تحصیل به مدت دو نیمسال

ب-دادن نمره 25%

ج- تذکر کتبی با درج در پرونده و...

 

 


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر