درباره ما

ایده اولیه طراحی و راه اندازی کتابخانه الکترونیکی پیام نور در سال ۱۳۸۶ شکل گرفت.

با توجه به دانشجو محور بودن دانشگاه پیام نور، و همچنین حجم زیاد منابع و کتب مرتبط با یک درس، معمولا دانشجویان دانشگاه پیام نور، دست به دامان سایر منابع موجود، از قبیل نمونه سوال، جزوه، خلاصه درس و ...... می شوند.

به دلیل اینکه این منابع در اینترنت به صورت پراکنده موجود می باشد و دانشجویان برای جمع آوری آنها باید وقت زیادی صرف کنند و گاها دچار سردرگمی یا اشتباه می شوند، تصمیم گرفتیم در این کتابخانه، مجموعه ای گردآوری کنیم که به طور کاملا تخصصی نیازهای دانشجویان دانشگاه پیام نور در تمام مقاطع تحصیلی، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد را برآروده کنیم.
به این منظور، اجرا و پیاده سازی ایده اولیه تقریبا 3 سال به طول انجامید و کتابخانه الکترونیکی پیام نور در شهریور ماه سال 1389 متولد شد و در سال 1390 به عنوان اولین سایت دانشجویی دارای درگاه اختصاصی بانکی خدمات خود را ارائه کردیم.
در این چند سال با یاری و همراهی همه شما عزیزان، راهی پر فراز و نشیب را طی کردیم. نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما باعث شد که کتابخانه الکترونیکی پیام نور تا به حال سه مرتبه پوست اندازی کرده و با قالب جدیدی ارائه خدمات را از سر گیرد.
لازم به ذکر است یکی دیگر از پروژه های آپنوتک که مرتبط با دانشگاه پیام نور است سامانه پاسخگویی به دانشجویان پیام نور (www.pnupors.com) می باشد.
این سامانه در راستای ارائه خدمات تیکتینگ و تلفنی جهت پاسخگویی به پرسشها و رفع مشکلات و ابهامات دانشجویان دانشگاه پیام نور فعالیت می کند.

 

مدیریت کتابخانه الکترونیکی پیام نور