PNUEB

تحصیل رایگان ایثارگران وحافظان کل قرآن دردانشگاه ها

1393/4/17
1796
0
تحصيل رايگان ايثارگران، حافظان كل قرآن كريم و قاريان ممتاز كشوري در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي و موسسات پژوهشي، به تصويب هيات دولت رسيد

 

به گزارش پایگاه خبری کتابخانه الکترونیکی  پیام نور (pnueb):

آیین‌نامه اجرایی تحصیل رایگان ایثارگران و حافظان کل قرآن در دانشگاه‌ها مصوب شد

آيين نامه اجرايي بند (الف) تبصره (16) قانون بودجه سال 1393 كل كشور مبني بر تحصيل رايگان ايثارگران، حافظان كل قرآن كريم و قاريان ممتاز كشوري در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي و موسسات پژوهشي، به تصويب هيات دولت رسيد.
هيات وزيران در جلسه روز 31 ارديبهشت جاري به پيشنهاد مشترك بنياد شهيد و امور ايثارگران، كميته امداد امام خميني (ره)، سازمان بهزيستي كشور و سازمان اوقاف و امور خيريه و تاييد معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري و به استناد بند (الف) تبصره (16) ماده واحده قانون بودجه سال 1393 كل كشور، آيين نامه اجرايي اين بند را تصويب كرد.
در بند الف تبصره 16 قانون بودجه 1393 آمده است:"تحصيل ايثارگران، حافظان كل قرآن كريم و قاريان ممتاز كشوري و مشمولان بند(ك) ماده (20) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي و مؤسسات پژوهشي رايگان است.
هزينه‌هاي مربوط به دانشگاه پيام نور، دانشگاههاي علمي- كاربردي و دوره‌هاي شبانه و همچنين مراكز آموزشي و پژوهشي غيردولتي از طريق دستگاههاي ذي ربط اعم از بنياد شهيد و امور ايثارگران، سازمان بهزيستي كشور، كميته امداد امام خميني(ره) و سازمان اوقاف و امور خيريه در ابتداي هر نيمسال تحصيلي از محل اعتبارات برنامه 30467 پيوست شماره (4) اين قانون پرداخت مي‌شود.
كمك هزينه تحصيلي اعم از شهريه ثابت و متغير پرداختي توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران به ايثارگران وافراد مشمول خانواده آنها كه در واحدهاي بين الملل داخل يا خارج دانشگاههاي دولتي و يا غيردولتي پذيرفته مي‌شوند، معادل شهريه پرداختي به پذيرفته شدگان رشته‌ها و مقاطع مشابه در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي و واحدهاي دانشگاهي داخلي تعيين و پرداخت مي‌گردد وباقي مانده شهريه توسط دانشجو اعم از ايثارگر يا خانواده وي تامين و پرداخت مي‌شود.
آيين نامه اجرائي اين بند ظرف دوماه از تاريخ تصويب اين قانون به پيشنهاد دستگاههاي اجرايي ذي ربط با تاييد معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد."
اين مصوبه در تاريخ دهم خرداد سال جاري از سوي "اسحاق جهانگيري" معاون اول رئيس جمهوري براي اجرا ابلاغ شده است.


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر