PNUEB

کانون فارغ التحصیلان دانشگاه راه اندازی می شود

1394/10/15
1763
0
دانشگاه پیام نور با هدف بهره‌گیری از فارغ‌التحصیلان برجسته خود در حال راه‌اندازی کانون فارغ‌التحصیلان است.آیین‌نامه این کانون در دانشگاه تصویب شده است

به گزارش پایگاه خبری کتابخانه الکترونیکی  پیام نور (pnueb): کانون فارغ التحصیلان دانشگاه راه اندازی می شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه یکی از اهداف این دانشگاه استفاده از ظرفیت فارغ‌التحصیلان خود است، گفت: دانشگاه پیام نور با هدف بهره‌گیری از فارغ‌التحصیلان برجسته خود در حال راه‌اندازی کانون فارغ‌التحصیلان است. در این راستا آیین‌نامه این کانون در دانشگاه تصویب شده و به زودی راه‌اندازی می‌شود.
دکتر کریم نجفی در نشست خبری که صبح امروز در ساختمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، در پاسخ به این سوال که آیا این تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه در زمینه انتخابات پیش‌رو نیز فعالیت می‌کنند، گفت: چنانچه تشکل‌ها تقاضای خود را در این راستا اعلام کنند می‌توانند طبق قوانین این جلسات را برگزار کنند.
وی از راه‌اندازی کمیته نظارت بر تشکل‌های دانشجویی خبر داد و گفت: تشکل‌های دانشجویی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم است اما این تشکل‌ها در دانشگاه پیام نور به دلیل نیمه حضوری بودن کمتر فعالیت می‌کنند. با این وجود زمینه فراهم است و کمیته نظارت بر تشکل‌های دانشجویی که نماینده وزیر، رییس دانشگاه، نماینده مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی از اعضای آن هستند در سازمان مرکزی تشکیل شده است.
دکتر نجفی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه در سال گذشته، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور، جشنواره ملی قرآن بود که در سال 93 با مشارکت دانشگاه‌های سراسر کشور زیر نظر دانشگاه پیام نور در استان اصفهان برگزار شد. همچنین جشنواره ملی نانو و جشنواره‌ بین‌المللی رباتیک از مهم‌ترین جشنواره‌هایی بودند که دانشگاه پیام نور در سال گذشته برگزار کرد.
وی با اشاره به نامگذاری سال گذشته به نام سال "اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی" افزود: با توجه به شعاری که توسط مقام معظم رهبری برای سال 93 تعیین شد دانشگاه پیام نور در جهت تبیین کارآفرینی و تولید دانش موثر اهتمام می ورزد و در همین راستا مذاکراتی بین دانشگاه پیام نور و صندوق حمایت از پژوهشگران کشور و معاونت فناوری ریاست جمهوری برای مشارکت دانشگاه و صنعت صورت گرفت.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در ادامه با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه‌ای برای تشویق دانشجویان مخترع اظهار کرد: آیین‌نامه‌ای در دانشگاه پیام نور برای تشویق دانشجوین مخترع و مبتکر از سال گذشته اجرا شده که طبق آن حداقل سه میلیون تومان جایزه به دانشجویان مخترع برای اجرای اختراع آنها اعطا می‌شود.

برگزاری 294 کرسی آزاداندیشی در سال جاری

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی اظهار کرد: در سال گذشته 383 کرسی آزاداندیشی در دانشگاه پیام نور برگزار شد و همچنین سامانه کرسی‌های آزاداندیشی راه‌اندازی شد تا بتواند پاسخگوی 850 هزار دانشجو و 4000 عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور باشد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه در سال جاری نیز 294 کرسی آزاداندیشی در این دانشگاه برگزار شده است، گفت: بیشتر کرسی‌ها در سطح دانشجویان بوده است اما اساتید هم در رشته‌های مختلف به دانشجویان برای برگزاری هر چه بهتر این کرسی‌ها کمک کردند.
وی از وجود 50 هزار دانشجو و بیش از هزار استاد اهل سنت در دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: دبیرخانه تقریب مذاهب در واحد گلستان دانشگاه پیام نور راه‌اندازی شده است.
معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور از تقویت ارتباط این دانشگاه با دستگاه‌های فرهنگی سراسر کشور خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور با مدیرکل هماهنگی استان‌های کشور در وزارت ارشاد و با ادارات کل فرهنگی استان‌ها در جهت هم‌افزایی امور فرهنگی با دانشگاه پیام نور وارد مذاکره شده است. این دانشگاه دارای هزار و 605 کانون فرهنگی در سراسر کشور است.

راه‌اندازی کانون‌های مشاوره در واحدهای استانی دانشگاه پیام نور
وی در ادامه از راه‌اندازی کانون‌های مشاوره در واحدهای استانی دانشگاه پیام نور خبر داد و افزود: آیین‌نامه راه‌اندازی کانون‌های مشاوره در واحدهای استانی دانشگاه تصویب و ابلاغ شده است. در حال حاضر بیش از 19 کانون مشاوره در واحدهای دانشگاه پیام نور راه‌اندازی شده است که می‌تواند تامین‌کننده نیازهای کشور باشد. همچنین تفاهم‌نامه‌ای با وزارت کشور برای مبارزه با موادمخدر و اعتیاد منعقد شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با اشاره به ازدواج‌های دانشجویی در این دانشگاه، گفت: ازدواج‌های دانشجویی توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها صورت می‌گیرد و ما نیز در این راستا در جهت جلب مشارکت خیرین فرهنگی در برگزاری ازدواج‌های دانشجویی گام های موثری برداشته ایم.

 


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر