PNUEB

دستورالعمل ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور- لیست مراکز مجری تابستان 97

1397/4/10
13810
27
دستور العمل ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور در حالی منتشر شد که نسبت به سالهای گذشته تفاوتهایی دارد.
PnuebNews:

دستور العمل ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور در حالی منتشر شد که نسبت به سالهای گذشته تفاوتهایی دارد.

مهمترین تغییر این است که در این ترم احتمالا همه واحدها برای تابستان درس ارائه ندهند و متقاضیان باید به واحدهایی که ترم تابستان برگزار می کنند مهمان شوند.

دستور العمل ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور:

1- از آنجایی که در نیمسال تابستان جاری فقط برخی از مراکز/ واحدها مجری برگزاری آزمون و ارائه دروس دارای تاریخ امتحان می‌باشند در صورتی که دانشجویان از مراکز غیرمجری متقاضی اخذ درس هستند باید درخواست مهمانی خود را از تاریخ 97/04/14 لغایت 97/04/20 به مراکز/ واحدهای مجری ارائه نمایند.

2- دانشجویان مراکز/ واحدهایی که مجری آزمون‌های نیمسال تابستان نیستند داخل استان خود اختیار دارند (بدون احتساب ضریب افزایش مهمانی در شهریه متغیر) نسبت به ارائه درخواست مهمانی خود اقدام نمایند.

3- هر استان موظف است تا قبل از تاریخ 97/04/14 نسبت به اطلاع رسانی مقتضی به دانشجویان درخصوص اعلام مراکز/ واحدهای مجری و دروس ارائه شده اقدام نمایند تا دانشجو بتواند با توجه به اینکه در این نیمسال به هیچ عنوان تغییر محل آزمون امکانپذیر نیست برای مهمانی برنامه‌ریزی دقیق و لازم را انجام دهد.

4- دانشجویانی که مایل به اخذ همزمان دروس دارای تاریخ و بدون تاریخ امتحان می‌باشند صرفاً می‌توانند در مراکز/ واحدهای مجری انتخاب واحد نموده و در صورت نیاز درخواست مهمانی خود را ارائه نمایند.

5- پذیرش و ثبت نام دانشجویان مهمان از سایر دانشگاهها تا تاریخ 97/04/23 در مراکز/ واحدهای مجری امکانپذیر است.

6-  انتخاب واحد دانشجویان از تاریخ 97/04/19  لغایت 97/04/30 از طریق سیستم جامع خدمات آموزشی و مطابق برنامه زمان‌بندی شده برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام می‌پذیرد.

دروس قابل ارائه در ترم تابستان 97 پیام نور:

مقطع کارشناسی

1- دروس نیمسالهای 6، 7، 8 و 9 کلیه رشته های مقطع کارشناسی پیوسته به ‌غیر از دروس بدون منبع و دارای واحد عملی و بدون تاریخ امتحان فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

2- انتخاب دروس با کد مشترک دارای تاریخ امتحان، برای رشته هایی که این دروس در ترم های پایین تر قرار دارد، فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری بلامانع است.

3-  دروس نیمسالهای 4 و 5 و دروس جبرانی کلیه رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته به‌ غیر از دروس بدون منبع، دارای واحد عملی و بدون تاریخ امتحان فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

4-  کلیه دروس عمومی (به استثناء دروس عمومی گروه معارف اسلامی و درس دانش خانواده) فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

5- دروس تربیت بدنی، ورزش 1، دروس تربیت بدنی ویژه و ورزش ویژه برای دانشجویان دارای شرایط خاص مطابق مقررات (در صورت وجود امکانات در مراکز/ واحدهای مجری) فقط توسط مراکز/واحدهای مجری

6-  دروس کارآموزی، کارورزی و پروژه برای دانشجویان، مطابق برنامه ارائه دروس و محدودیت‌های انتخاب واحد (رعایت حداقل تعداد واحد گذرانده) توسط کلیه مراکز/ واحدها در رشته های فنی و مهندسی که قابل ارائه در دوره تابستان می‌باشد.

7-  ارائه درس کارآموزی تابستانه رشته شیمی توسط کلیه مراکز/ واحدها

8- چهار واحد دروس عمومی گروه معارف اسلامی که دارای تاریخ امتحانی نمی‌باشند در قالب طرح ضیافت اندیشه در صورت ارائه، برابر دستورالعمل با رعایت سقف انتخاب واحد دوره تابستان توسط مراکز/ واحدهای مجری + درس حفظ جز 30 قرآن کریم

9- دانشجویانی که در طرح ضیافت اندیشه شرکت می‌نمایند، حداکثر می‌توانند تا 4 واحد دروس غیر معارفی اخذ کنند.

مقطع کارشناسی ارشد

1- دروس دانشپذیری ارائه شده در دفترچه نوبت هجدهم و دروس جبرانی صرفا شامل دروسی که در جدول دروس جبرانی در انتهای برنامه ارائه دروس (ترمی) در هر رشته اعلام شده است، به غیر از دروس بدون منبع، دارای واحد عملی و بدون تاریخ امتحان فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

2- درس پایان‌نامه (پایان‌نامه ادامه‌دار) صرفا برای دانشجویانی که در نیمسال های قبل از تابستان 1397 درس پایان‌نامه را اخذ نموده و در دوره تابستان جاری دفاع خواهند نمود.

3- درس کارورزی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی گرایش مطالعات کتابخانه عمومی (کدرشته 122426) صرفا در ترم تابستان سال تحصیلی 97-96 برای دانشجویانی که کلیه دروس (بجز درس پایان‌نامه) را گذرانده‌اند، در کلیه مراکز/ واحدها، قابل ارائه می‌باشد.

4- درس حفظ جزء 30 ام قرآن کریم فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

لیست مراکز مجری ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور:

برای دریافت لیست مراکز مجری ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور برروی لینک زیر کلیک کنید. در فایل اکسل نام بیش از 159 مجری ترم تابستان قید شده که بطور رسمی توسط دانشگاه پیام نور منتشر شده است.

دانلود لیست مراکز و واحدهای مجری ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور

چند نکته مهم در مورد ترم تابستان 97 پیام نور:

الف- در ترم تابستان نمره میانترم وجود ندارد و نمرات نهایی از ضرب نمره برگه در عدد 10 و سپس تقسیم بر عدد 6 بدست می آید.(بجز دروس تربیت بدنی و ورزش)

ب- حذف و اضافه دروس در دوره تابستانی امکانپذیر نمی‌باشد و رعایت پیش نیاز ضروری است.

ج- دانشجویان مقطع کارشناسی که فقط با 8 واحد غیر عملی دانش آموخته می‌شوند، در صورت عدم ارائه دروس در دانشگاه می‌توانند دروس مورد نظر را در سایر دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مهمان اخذ و بگذرانند. لازم است کارشناسان قبل از موافقت، نسبت به بررسی سرفصل دروس و اطمینان از واحد‌های باقی مانده دقت لازم را به عمل آورند.

د- دانشجویانی که واجد شرایط معرفی به استاد می‌باشند (به استثناء دروس عملی) می‌توانند دروس مورد نظر را از طریق نمایند

هـ - دوره تابستانی در مراکز برون مرزی دانشگاه ارائه نمی‌شود.

و- برگزاری امتحانات از تاریخ 97/05/27 لغایت 97/06/04 فقط در مراکز/ واحدهای مجری می‌باشد و آزمونها در سه نوبت با ساعتهای 8 تا 10، 10:30 تا 12:30، 13:30 تا 14:30 برگزار می‌شود.

 

شما عزیزان می توانید در شبکه های اجتماعی نیز همراه ما باشید.

کانال تلگرام :     t.me/pnuebchannel

پیج اینستاگرام:  instagram.com/pnueb 

 

برای حمایت از ما کافیست، Pnueb را به دوستانتان معرفی کنید

 


امتیاز دهید
4
19 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام میخاستم بگم ک درس ورزش رو برداشتم اما متاسفانه باتوجه به شرایطی ک داشتم نشد بخونم نمره نظریم ۵/۲۰شده حالا میخام بدونم ک نمره کل ورزشم چجوری حساب میشه؟قبول میشم

  • 1397/6/4

   سلام.کاربر گرامی
   نمره تئوری شما بدین صورت بدست می آید.نمره برگه ضرب در ده سپس تقسیم بر 6
   عدد بدست آمده در واحد تئوری ضرب می شود، نمره عملی هم در واحد عملی ضرب می شود. این دو عدد با هم جمع و سپس بر تعداد کل واحدها تقسیم می شود.

 2. با عرض سلام وخسته نباشید وتشکر از جوابگویتان به سوالات دانشجویان،
  جهت امتحان معرفی به استاد در کارت ازمون نوع امتحان تستی و نام استاد اساتید گروه آموزشی قید شده است
  1-آیا طراح سوال هم گروه آموزشی دانشگاه می باشد؟
  2- آیا از نمونه سوالات سال های قبل هم سوال خواهند داد؟

  • 1397/5/26

   سلام.کاربر گرامی
   معمولا اگر استاد را تعیین نکرده باشید یکی از اعضای هیئت علمی سوالات را طراحی و تصحیح خواهد کرد.
   معمولا هم از مجموعه نمونه سوالات نیمسال های قبل طراحی می شود، زیرا که نمونه سوالات استاندارد هستند.
   البته دیده شده برخی اساتید یک یا دوتا سوال مفهومی و خارج از نمونه سوالات را طراحی می کنند برای سنجش بهتر دانشجو

 3. با سلام
  جهت معرفی به استاد شهریه ثابت را پرداخت نمودم منتهی امروز که به سامانه مراجعه نمودم بعضی از گزینه در سامانه نیست ومبلغ 90تومان برایم بدهی زده است چه کار را بایست انجام دهم؟
  با تشکر از زحمات شما عزیزان

  • 1397/5/20

   سلام.کاربر گرامی
   مبلغ فوق، مبلغ شهریه متغیر درسی است که بصورت معرفی به استاد برداشته اید. در صورت داشتن بدهی تعدادی از فیلدهای سیستم گلستان برای شما از دسترس خارج میشود

 4. سلام وقتتون بخیر درخواست مهمان امکانش هست که زمانش باز تمدید بشه؟

  • 1397/5/15

   سلام.کاربر گرامی
   به کارشناس رشته خود مراجعه کنید. احتمالا بتوانند کمک کنند

 5. با سلام
  خواهشمند است پاسخگو باشید
  اینجانب بدون پرداخت شهریه درس معرفی به استاد را در سیستم گلستان انجام دادم وبا مسئول آموزش هماهنگی نمودم ومقرر گردید ازمون درس از طرف کارشناس اموزشی اطلاع داده شود با این اوصاف
  1-جهت پرداخت شهریه ثابت همان مبلغ که در سیستم گلستان در قسمت شهریه قید شده است را می بایست پرداخت نمایم؟
  2- بابت شهریه متغیر چه مبلغی باید پرداخت نمود؟
  3- آیا فارغ التحصیلیم تا پایان شهریور صورت خواهد پذیرفت؟

  ممنون

  • 1397/5/14

   سلام.کاربر گرامی
   زمان ثبت نمره درس، شهریه برای شما اعمال می شود. همچنین میزان شهریه ثابت ترم تابستان نیز مشخص است که در سیستم گلستان برای شما نشان داده می شود. زمان فارغ التحصیلی تاریخ ثبت آخرین نمره شماست

 6. سلام مجدد
  من دانشجوی کارشناسی هستم، در ترم نیمسال دوم (امتحان خرداد) من امتحان را به صورت مهمان گرفتم، همه درس ها بجزء یک درس نمره داده شده است. امتحان درسی که باقی مانده در 21 خرداد صورت گرفت و الان اوایل مرداد است، مشکلی برای من که پیش نمیاد بابت نمره دهی؟ الان هم تعطلات است کسی در دانشگاه نیست که بتوانم از دانشگاه پیگیر کنم. درس خودخوان می باشد و نحوه تماس با استاد را ندارم
  تشکر از راهنماییتان

  • 1397/5/6

   سلام.کاربر گرامی
   تعطیلات دانشگاه سیزده مرداد به اتمام می رسد. اگر تا آنموقع تغییری حاصل نشد به دانشگاه مراجعه و از کارشناس رشته خود پیگیری کنید.

 7. با سلام و خسته نباشید.
  من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی نفت هستم، من یک سوال درمورد درس کارآموزی و پروژه دارم.
  در لیست ارائه دروس، برای پروژه 3 واحد گذاشته و برای کارآموزی 0 واحد ذکر کرده است، سوال من این است که جریان درس کارآموزی چیست؟ فقط پروژه دارم یا کارآموزی هم دارم؟ یا اینکه یکی را انتخاب کنم؟
  (چون در لیست درس کارآموزی هم ذکر شد، برام یکم مبهم شده است)
  تشکر از راهنمایی تان

  • 1397/5/6

   سلام.کاربر گرامی
   درس کارآموزی واحد عملی دارد. در چارت دقت کنید مشاهده خواهید نمود.لیست ارائه دروس رشته خود را دریافت کنید.

 8. با سلام... 2 تا سوال داشتم.....من 7 واحد انتخاب کردم و می خواستم بدونم درس ورزش 1 که در مرکز ما ارائه شده رو میتونم اخذ کنم تا 8 واحدم کامل بشه؟؟ تابستون که کلاسی نیست نمره عملی درس ورزش 1 چه جوری محاسبه میشه؟؟؟

  • 1397/5/4

   سلام.کاربر گرامی
   اگر درس ورزش برای شما ارائه شده، یعنی دانشگاه برای این درس کلاس برگزار می کند. چون تربیت بدنی و ورزش نیاز به کلاس دارند، یا دانشگاه ها درس را ارائه نمی دهند و یا اگر ارائه دهند امکان برگزاری کلاس هست. می توانید درس را بردارید، اگر خطایی داشته باشد خود سیستم به شما اعلام خواهد کرد

 9. سلام .
  از من 10واحد برای فارغ التحصیلی مانده است 8واحد ترم تابستان انتخاب واحد کردم مانده2 واحد معارف که مهلت ثبت نام طرح ضیاف تموم شده .حالا این دو واحد معارف .چه کارش کنم / مدرکم رو برای مهرماه لازم دارم

  • 1397/4/31

   سلام.کاربر گرامی
   شما کلا در ترم تابستان بیشتر از 8 واحد نمی توانید بردارید.مگر شهریور و با شروع انتخاب واحد ترم مهر معرفی به استاد بگیریدو از استاد بخواهید امتحان را سریعتر برگزار کند.

 10. عرض ادب

  چند درس هستن که تاریخ امتحان برای تابستان تعیین شده براشون اما اراِئه برای من نشدن
  کامنت هارو خوندم که فرمودید طبق امکانات دانشگاه خودشون تشخیص میدن
  اما سوال بنده اینجاست که از لحاظ قانونی اگر من 13م دانشگاه و به کارشناس گروه مراجعه کنمم آیا امکان ارائه هستش؟

  • 1397/4/25

   سلام.کاربر گرامی
   برخی واحدهای دانشگاهی اطلاعیه داده اند و گفته اند در تاریخ های 13 و 14 انتخاب واحد از طریق کارشناس رشته امکان پذیر است. اگر تا روز آخر انتخاب واحد درس برای شما ارائه نشد، بعد از تعطیلات به دانشگاه مراجعه کنید و جویا شوید

 11. سلام. من فقط 8 واحدم مونده(شامل 1 واحد کاراموزی) ولی کاراموزی تابستون ارایه نشده. میتونم درخواست بدم کاراموزی رو هم برام ارائه بدن؟

  • 1397/4/25

   سلام.کاربر گرامی
   اگر ترم آخری هستید آره می توانید. البته باید به کارشناس رشته خود مراجعه کنید و او جوانب امر و مدت باقیمانده ترم را بررسی خواهد کرد، در صورت امکان همکاری خواهد نمود. دانشگاه تا 12 مرداد تعطیل است و شما روز 13 مراجعه کرده و صحبت کنید. حتی اگر زمان انتخاب واحد نیز تمام شده باشد کارشناس رشته در صورت امکان می تواند شما را راهنمایی کند.

 12. سلام
  من دانشجو دانشگاه شهر ری هستم که مجری ترم تابستان هستش.تو خود وب سایت دانشگاه هم یه لیست منتشر شده که درس الکترو مغناطیس رو ارائه میدن ولی الان که میرم تو سیستم گلستان فقط دروس تربیت بدنی و ورزش رو میاره.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • 1397/4/23

   سلام.کاربر گرامی
   دروس براساس امکانات دانشگاه و دروس باقیمانده و پاس شده شما ارائه می شود. شاید در روزهای آینده دروس دیگری نیز اضافه شود
   همچنین حتما دقت داشته باشید ترم تابستان حذف و اضلفه ندارد و تا 30 تیر برای انتخاب واحد فرصت دارید

 13. سلام چرا برای من هیچی ارائه ندادن
  حالا باید چکار کنم؟

  • 1397/4/22

   سلام.کاربر گرامی
   براساس دروس باقیمانده شما و امکانات دانشگاه، برایتان درس ارائه می شود. شاید در روزهای آینده دروس دیگری اضافه شود.

 14. سلام من درخواست مهمان دادم واسه دانشگاه مرکز ک مجری ترم تابستان هست ولی امروز فهمیدم هیچ کدوم از درسهایی که من میخوام ارائه نشده من کلا ۲۹واحد دیگ دارم اگه تابستون برندارم یه ترم عقب میافتم توروخدا راهنمایی کنید که چیکارکنم

  • 1397/4/22

   سلام.کاربر گرامی
   اگر درس عمومی معارفی باقیمانده دارید در طرح ضیافت اندیشه شرکت کنید که بتوانید تا دودرس معارفی را با آن تطبیق بزنید. برای لیست دروس اعلامی نیز خود دانشگاه تصمیم می گیرد

 15. سلام
  آیا درخواست مهمان شدن تمدید شده؟ من اطلاع نداشتم ، دیگه نمیتونم ثبت نام کنم؟؟؟

  • 1397/4/21

   سلام.کاربر گرامی
   در برخی خبرها آمده که دانشجویان سایر دانشگاه ها تا 30 تیر مهلت دارند برای ارائه درخواست مهمان به دانشگاه پیام نور. احتمالا این زمان برای دانشجویان خود دانشگاه هم باشد.

 16. سلام روزخوش ببخشید من فقط قران برام ارائه دادن.باید چکار کنم.آخه دانشگاهم ک تعطیله

  • 1397/4/21

   سلام.کاربر گرامی
   برای هر دانشجو براساس لیست دروسی که هنوز پاس نکرده و همچنین امکاناتی که خود دانشگاه دارد، درس ارائه می شود. درس حفظ قران مجید با تاثیر مثبت در معدل می باشد و اخذ آن اختیاری است

 17. با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان ارجمند،خواهشمند است به سوالات اینجانب پاسخگو باشید
  امروز درس معرفی به استاد را از طریق سیستم ثبت نمودم وشهریه آن را پرداخت ننمودم منتهی درس برایم ثبت گردیده است جهت پرداخت شهریه تا کی می توانم شهریه آن را پرداخت نمایم آیا شهریه متغییر هم دارد ؟

  • 1397/4/20

   سلام.کاربر گرامی
   شما هم شهریه ثابت و هم متغیر برایتان در نظر گرفته می شود اما در تابستان این مبالغ نصف است. چون ترم آخر هستید بهتر است تا قبل از امتحان شهریه خود را پرداخت کنید.

 18. سلام وقتتون بخیر
  درس شیمی آلی و بیوشیمی زیست شناسی ارایه نمیشه ؟

  • 1397/4/14

   سلام.کاربر گرامی
   اگر از دروس ترم 6 و 7 و 8 هست و احد عملی ندارد، احتمالا ارائه می شود

 19. سلام.
  ببخشید دروس کارآفرینی (1218808) و ارزشهای دفاع مقدس (1220889) در ترم تابستان ارائه میشه؟

  • 1397/4/12

   سلام.کاربر گرامی
   این دروس امسال برای اولین بار است که ارائه شده، و معلوم نیست که در ترم تابستان ارائه می شود یا خیر. باید تا شروع ترم صبر کرد

 20. با سلام
  درس روانشناسی تحولی ۲ برای ترم ۳ ارائه شده
  این درس پیشنیاز ۶ واحد ترم بعدی است که میتونم بردارم
  اگه تحولی ۲ تابستون ارائه نشه تعداد واحد های خیلی کمی میتونم بردارم ترم بعد.امکانش هست درخواست بدم که این درس ارائه بشه...

  • 1397/4/11

   سلام.کاربر گرامی
   این موضوع امکان پذیر نیست. تنها دانشجویان ترم آخر می توانند با همکاری کارشناس رشته درخواست ارائه درس دهند. البته بهتر است با کارشناس رشته خود مشورت کنید، شاید راهی وجود داشته باشد

 21. سلام ببخشید ایین زندگی ارایه میشه؟؟؟؟؟؟؟

  • 1397/4/11

   سلام.کاربر گرامی
   در سالهای گذشته درس فوق ارائه نشده است. احتمال ارائه آن در تابستان امسال نیز کم است

 22. نه برگه سوالات اشتباه نبود بالا سربرگ سوالات نوشته بود متون فقه 1 کد 1220288 - 1220754 ، هر دو کد رو سربرگ سوالات بود ولی این دو کد منبع متفاوت :/

  • 1397/4/11

   اگر از جدا بودن منبع دروس مطمئن هستید حتما کتبا و شفاها موضوع را به کارشناس رشته و یا مسئولین دانشگاه مطرح کنید. از طریق سیستم گلستان هم اعتراض خود را ثبت کنید. ما هم در حد توان پیگیر موضوع هستیم

 23. سلام نتیجه تطبیق واحد چقدر زمان میبره ؟

  • 1397/4/11

   سلام.کاربر گرامی
   زمان دقیقی وجود ندارد. معمولا تا یکماه نتیجه حاصل می شود. البته به زمان بررسی هم بستگی دارد، مثلا زمان امتحانات و یا انتخاب واحد زمان بیشتری می برد

 24. سلام وقت بخیر من ورودی مهر 95 هستم امروز متون فقه 1 با کد 1220754 داشتم اما سوالات با منبعی که معرفی کرده بودن خیلی متفاوت بود سر برگ سوالات نوشته بود برای کد در 1220228 - 1220754 الان چک کردم منبع درس با کد 1220228 متفاوت با کد 1220754 هست چطور باید اعتراض بزنم ؟ّ

  • 1397/4/11

   سلام.کاربر گرامی
   احتمال دارد برگه سوال اشتباه بدست شما رسیده باشد. بهتر بود در سرجلسه به مراقب و یا مسئولین حوزه اطلاع میدادید. اگر برگه درست بدست شما رسیده، براحتی و از طریق سیستم گلستان می توانید اعتراض خود را ثبت کنید

 25. یعنی دانش خانواده ارائه نمیشه؟؟؟؟؟؟

  • 1397/4/11

   سلام.کاربر گرامی
   دروس معارفی در ترم تابستان ارائه نمی شود

 26. سلام ببخشید مشخص نیست کدوم واحدا ترم تابستون اجرا نمیکنن؟الان من مرکزم امکانش هست اجرا نشه؟

  • 1397/4/10

   سلام.کاربر گرامی
   در مراکز استان و اکثر واحدهای بزرگ ترم تابستان برگزار می شود. اگر قرار به عدم برگزاری باشد دانشگاه اعلام می کند. به سایت دانشگاه خود مراجعه کنید، احتمالا در انجا اعلام کنند

 27. سلام ببخشید مشخص نیست کدوم واحدا ترم تابستان برگزار میکنن؟الان من مرکز استانم امکانش هست اجرا نشه؟مرسی

  • 1397/4/10

   سلام.کاربر گرامی
   اکثر مراکز استان و واحدها برگزار می کنند. مگر در واحدهای کوچک که به دلیل تعداد کم دانشجویان برگزار نکنند. قرار است مراکز و واحدها اعلام کنند. سایت دانشگاه استان خود را بررسی کنید، احتمالا قید شده است.