PNUEB

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور سال 97

1397/7/23
9708
4
تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی سال 97 آغاز شد و تا 15 آبان ادامه دارد.
PnuebNews:

تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی سال 97 آغاز شد و تا 15 آبان ادامه دارد.

----------------------------------------------------

بعد از رایزنی ها و توافقات صورت گرفته بین دانشگاه پیام نور و وزارت علوم، سرانجام تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه پیام نور در سال 97 تعیین تکلیف شد.

بدین ترتیب تمامی متقاضیان (چه در آزمون سراسری سال 97 شرکت کرده یا نکرده باشند) می توانند نسبت به انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر اقدام و ثبت نام کنند. روند کلی ثبت نام بدین صورت است که متقاضی ابتدا باید از وجود ظرفیت در رشته و دانشگاه مورد نظر اطلاع یابد و سپس با خرید کارت علاقه مندی ، با همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه نماید. در ادامه مراحل ثبت نام را توضیح می دهیم.

نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور سال 97:

1- ابتدا متقاضی می بایست از ظرفیت رشته محل مورد نظر خود اطلاع یابد. برای این کار برروی لینک زیر کلیک کنید:

 

جستجوی رشته محل های تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور سال 97

 

در صفحه باز شده قسمت های مختلف را باید تکمیل کنید تا بتوانید جستجو کنید.

الف- در قسمت گروه آزمایشی، یکی از موارد دلخواه مثل ریاضی و فنی یا علوم تجربی و یا هرکدام را انتخاب کنید.

ب- در قسمت مقطع کارشناسی و در قسمت نوع دوره، پیام نور را انتخاب کنید.

ج- چنانچه میخواهید نتایج جستجو به شهر و رشته مشخصی محدود شود، در قسمت عنوان رشته محل نام شهر/ رشته مورد نظرتان را وارد کنید .(می توانید تنها نام شهر یا نام رشته را وارد کنید)

د- سپس برروی جستجو کلیک کنید. جدولی برای شما نمایش داده می شود که شامل رشته محل های دارای ظرفیت پیام نوراست. حتما به قسمت ظرفیت باقیمانده و جنسیت نیز دقت کنید.

2- چنانچه رشته محل مورد نظر شما ظرفیت داشت سپس باید کارت علاقه مندی را از سایت سنجش تهیه کنید. قیمت کارت 22 هزار تومان است. برای این کار برروی لینک زیر کلیک کنید.

 

خرید کارت علاقه مندی برای تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور سال 97
 

در صفحه باز شده برروی دایره کنار سريال ثبت‌نام و انتخاب رشته براي پذيرش دانشجو در مرحله تكميل ظرفيت صرفا براساس سوابق تحصيلي در دانشگاه پيام نور و دانشگاهها و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي- -۱۳۹۷ کلیک کرده و سپس تائید و ادامه را بزنید.

3- در نهایت باید با در دست داشتن مدارک زیر، به دانشگاه مقصد مراجعه و ثبت نام کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 97 پیام نور:

1- اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.
2- اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش.
3- اصل و یا گواهی مدرک پیش‌دانشگاهی با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.
4- گواهی اخذ مدرک کاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی می‌باشند.
5- اصل شناسنامه و 2 برگ کپی از صفحات آن.
6- اصل کارت ملی و 2 برگ کپی از آن.
7- شش قطعه عکس 4×3 تهیه شده در سال جاری.
8- مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول.

توجه: كليه پذيرفته‌شدگان مي‌بايست به همراه تصوير ديپلم نظام قديم و يا گواهي پيش‌دانشگاهي خود، به «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» مراجعه و تائيديه‌ تحصيلي (ارزش تحصيلي) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصيل خود را درخواست نمايند و رسيد آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه ارائه دهند.كليه پذيرفته‌شدگان حتماً نام ‌رشته و مركز/واحد آموزشي محل تحصيل خود را در فرم «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» اعلام نمايند.

نکات مهم در مورد تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور سال 97:

1- كليه متقاضيان مي‌بايست حداكثر تا تاريخ 97/06/31 داراي مدرك ديپلم كامل متوسطه نظام قديم (دوره چهارساله) يا پيش‌دانشگاهي و يا كارداني (فوق ديپلم) بوده باشند.

تبصره: در صورت امكان تشكيل كلاس براي نيمسال دوم سال تحصيلي جاري از سوي مركز/واحد آموزشي مورد تقاضا، آن دسته از داوطلباني كه حداكثر تا تاريخ 97/11/30 موفق به اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي و یا كارداني گردند، مي‌توانند در رشته و يا رشته‌هاي تحصيلي مربوط متقاضي شوند.

2- متقاضیان ورودی مهر 97 محسوب می شوند مگر جزو افراد تبصره بالا باشند.

3- هر داوطلب منحصراً مي‌تواند در يك گروه آزمايشي و يك كدرشته محل متقاضي شود. بديهي است در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو كدرشته و يا در دو مؤسسه، اطلاعات وي از بانك اطلاعات پذيرفته‌شدگان يكي از موسسات بر اساس ضوابط اين سازمان حذف خواهد شده و هيچگونه اعتراضي در اين خصوص پذيرفته نخواهد شد.

4- داوطلبان مي‌بايست در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طريق مراكز/واحدهاي آموزشي در خصوص كدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. بديهي است پس از ثبت، كدرشته محل ثبت شده براي داوطلبان قابل تغيير و يا تعويض نيست.

5- كليه متقاضيان «مرد» مي‌بايست در زمان ثبت‌نام و شركت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.

6- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مركز و يا واحد آموزشي كه به آن مراجعه داشته‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تاييد نهايي اين سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

7- آن دسته از داوطلباني كه قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون سراسري سال 1397 (مرحله شهريور ماه) قرار گرفته‌اند، چنانچه در اين مرحله متقاضي ثبت‌نام و ادامه تحصيل باشند و در يكي از مراكز/واحدهاي آموزشي ثبت‌نام نمايند، قبولي قبلي آنها در شهريورماه لغو خواهد شد.

8- چننانچه قصد ثبت نام دارید هرچه سریعتر اقدام کنید. زیرا رشته محل ها دارای ظرفیت است و پس از تکمیل ممکن است نتوانید ثبت نام کنید و مجبور به تغییر رشته محل شوید.

در پایان به شما عزیزان توصیه ای داریم.

حتما سایت Pnueb.com را دنبال کنید.

  Pnueb سایتی مرجع در زمینه پیام نور است که شامل جدیدترین نمونه سوالات دانشگاه به همراه پاسخنامه، جزوات، آخرین اخبار و بخشنامه های پیام نور و ... می باشد.

شما عزیزان می توانید از طریق شبکه های اجتماعی نیز با ما همراه و در ارتباط باشید.

کانال تلگرام :     t.me/pnuebchannel

پیج اینستاگرام:  instagram.com/pnueb 


    
برای حمایت از ما کافیست، Pnueb.com را به دوستانتان معرفی کنید
 


امتیاز دهید
5
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام و خداقوت
  آیا برای رشته های بدون کنکور کارشناسی پیام نور ورودی بهمن ماه ثبت نام دارن ؟
  سوال دومم اینکه من کارشناسی یه رشته دیگه از دانشگاه علمی کاربردی دارم ..آیا واحد های عمومی برام تطبیق میدن تو پیام نور...ممنون میشم جواب بدین ....

  • 1397/9/13

   سلام.کاربر گرامی
   برای ترم بهمن در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور پذیرش بدون ازمون ندارد . مگر در مهلت قبلی ثبت ام کرده باشید و مدارکتان ناقص بوده که ورودی بهمن محسوب شوید.
   دروس عمومی به شرط یکسان بودن سرفصل ها و بدست اوردن نمره خوب تطبیق خواهد خورد

 2. خسته نباشید
  ببخشید هنوزم وقت هست برای تکمیل ظرفیت؟؟ من تو لینکی ک شما گذاشته بودین سرچ کردم دیدم دانشگاه مد نظرم رشته مورد علاقه مو داره ولی متاسفانه دیر فهمیدم! میتونم الان ثبت نام کنم و کلاسا از بهمن ماه برای من شروع بشه!!
  سوال دومم خیلی مهمه این ک من امسال دانشگاه پیام نور ی واحد دیگ قبول شدم و مشغول به تحصیلم
  اگه برای تکمیل ظرفیت برم مشکلی پیش نمیاد ک بگن تو امسال دوتا رشته نمیتونی تحصیل کنی همزمان و شماره دانشجویی ت جفتشون برای سال ۹۷ نباید باشه
  یک دنیا ممنون

  • 1397/8/25

   سلام.کاربر گرامی
   متاسفانه زمان پذیرش تمام شده است. البته شنیده شده برخی واحدها بطور محدود تا هفته قبل نیز ثبت نام می کرده اند. بهتر است با دانشگاه مورد نظرتان تماس بگیرید و بینید ثبت نام دارند یا خیر. در مورد سوال دوم هم اینکه هیچ مشکلی برای تحصیل همزمان در دو رشته و در پیام نور وجود ندارد. تنها برای پسرانی که مشمول سربازی هستند ممکن است به دلیل کمبود سنوات مشکل وجود داشته باشد

 3. سلام.
  برای کارشناسی ارشد هم در مهر ماه تکمیل ظرفیت دارین؟

  • 1397/7/26

   سلام.کاربر گرامی
   کارشناسی ارشد پیام نور تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ندارد. آزمون فراگیر است که احتمالا در دی یا بهمن برگزار خواهد شد

 4. سلام برای دریافت وام بنیاد علوی باید به کجا مراجعه کنیم؟؟؟
  این که باید معدل بالای 14 باشه منظور معدل کله یا ترم؟
  به دانشجویان پیام نور هم تعلق میگیره؟

  • 1397/7/26

   سلام.کاربر گرامی
   طبق شنیده ها وام بنیاد علوی به دانشجویان پیام نور هم تعلق می گیرد. معدل باید بالای 14 و همچنین شرایط دیگری نیز باید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به کارشناس رشته خود مراجعه کنید