PNUEB

امتحانات پایان ترم دوم 99-98 پیام نور بصورت غیرحضوری برگزار می شود

1399/2/23
6823
14
دستورالعمل برگزاری امتحانات پایان ترم دوم 99-98 دانشگاه پیام نور رسما توسط سازمان مرکزی منتشر شد.
PnuebNews:

دستورالعمل برگزاری امتحانات پایان ترم دوم 99-98 دانشگاه پیام نور رسما توسط سازمان مرکزی منتشر شد.

براین اساس امتحانات پایان ترم دوم 98-99 دانشگاه پیام نور در همان تاریخ های اعلام شده قبلی، بصورت الکترونیکی و غیرحضوری برگزار می شود و اساتید مسئولیت طرح سوالات را برعهده دارند.

اگر بخواهیم کاملتر توضیح دهیم یعنی تمام نمره پایان ترم دست استاد خواهد بود. خود استاد سوالات را طرح، تصحیح و نمره می دهد. براساس تجربه اساتید برای طراحی سوالات از نمونه سوالات نیمسالهای قبل استفاده می کنند، چون هم استاندارد است هم همه کتاب را شامل می شود. بنابراین توصیه می کنیم حتما از کتابچه نمونه سوالات پیام نور سایت pnueb.com برای آمادگی بیشتر جهت آزمون بهره مند شوید.

اگر درسی استاد دارد که هیچ، اگر خودخوان است که توسط دانشگاه برای ان استادی مشخص و اطلاع رسانی می شود.

دستور العمل 13 بندی دانشگاه پیام نور در مورد امتحانات پایان ترم دوم 99-98 دانشگاه پیام نور

1- کلیه ارزشیابی‌های دروس نظری نیمسال تحصیلی جاری در بازه زمانی ابلاغ شده در برنامه امتحانات و منطبق با جدول زمان‌بندی و تاریخ از قبل تعیین شده، برگزار می‌شود. عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده، به منزله غیبت در جلسه امتحان است.

تبصره- چنانچه مدرس قبل از تاریخ اعلام شده در برنامه امتحانات، نسبت به ارزشیابی برخی یا کلیه دانشجویان اقدام کرده باشد، ارزشیابی مجدد لازم نیست.

2- نوع ارزشیابی به صورت غیرمتمرکز است و روش انجام آن غیرحضوری بوده و صرفاً از طریق بستر الکترونیکی و یا سایر روش‌های غیرحضوری مورد تأیید مرکز/واحد و توسط مدرسین ذیربط طراحی و انجام می‌شود.

3- مدرسین موظفند اطلاعات مربوط به شیوه ارزشیابی خود را حداکثر تا تاریخ 1399/03/01 به مرکز/واحد ذیربط اعلام کنند. لازم است شیوه ارزشیابی توسط مدرسین و مرکز/واحد به روش‌های مقتضی به اطلاع دانشجویان هر درس رسانده شود.

4- دانشجویانی که امکان استفاده از ابزارهای ارتباطی مورد نیاز را ندارند، لازم است حداکثر تا تاریخ 1399/03/11 موضوع را به مرکز/واحد محل تحصیل خود اعلام کنند. ارزشیابی این دسته از دانشجویان توسط مرکز/واحد محل تحصیل، انجام می‌شود. مرکز/واحد موظف است تهمیدات لازم را در این خصوص اتخاذ کند.

5- مدرسین باید همه سوابق ارزشیابی درس را حفظ کنند به نحوی که در صورت لزوم، قابلیت مراجعه و بررسی مجدد را داشته باشد.

6- لازم است اطلاع‌رسانی کافی درخصوص شیوه ارزشیابی‌ها و استفاده از هرگونه سامانه برای ارزشیابی و راهنمایی دقیق درخصوص نحوه ورود و استفاده از آن توسط مدرسین و مرکز/واحد انجام شود.

7- لازم است به اطلاع کلیه دانشجویان رسانده شود که ثبت نمره بدون تسویه حساب شهریه امکان‌پذیر نخواهد بود، لذا دانشجویان موظف‌اند قبل از شروع ارزشیابی این نیم‌سال تحصیلی، نسبت به پرداخت کامل شهریه خود اقدام کنند.

8- ستاد امتحانات در هر استان و مرکز/واحد وظیفه راهبری و نظارت بر نحوه ارزشیابی‌ها را بر عهده دارد.

9- هر مرکز/واحد موظف است نسبت به تعریف مدرس برای تمامی دروسی که با عنوان «اساتید گروه آموزشی» ثبت شده است، تا تاریخ 1399/03/01  در سامانه گلستان و اطلاع‌رسانی به دانشجویان از نحوه ارزشیابی مدرسین اقدام کند.

10- برای درس‌هایی که با رعایت مقررات به صورت خودخوان تعریف شده‌اند، هر مرکز/واحد موظف است تا تاریخ 1399/03/01  در سامانه گلستان، نام مدرس مربوط را برای ارزشیابی تعریف و نسبت به اطلاع‌رسانی به دانشجویان از  نحوه ارزشیابی مدرس اقدام کند. ثبت نمره میان ترم برای این دسته از درس‌ها مجاز نیست.

11- ثبت نمره ارزشیابی باید حداکثر تا تاریخ 1399/04/21 توسط مدرس در سامانه گلستان صورت پذیرد. مهلت ثبت نمرات درس‌های عملی و درس‌هایی که مطابق مقررات مهلت ثبت نمره بیش از یک نیم‌سال تحصیلی دارند، متعاقباً اعلام خواهد شد.

12- برای آزمون‌های ریزشی نیم‌سال تحصیلی قبل، مرکز/واحد باید به نحو مقتضی نسبت به انجام ارزشیابی این دسته از دانشجویان به همراه سایر دانشجویان ‌نیم‌سال تحصیلی جاری اقدام کند.

13- برای درس‌هایی که توسط نمایندگی‌ها و مراکز بین‌المللی خارج از کشور ارائه می‌شود، دستورالعمل جداگانه‌ای توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود.

این دستورالعمل در جلسه 1161 مورخ 1399/02/15 هیئت رئیسه دانشگاه به تصویب رسید و از تاریخ ابلاغ لازم‌الاجرا است.

در مورد امتحانات پایان ترم دوم 99-98 هنوز ابهامات بسیاری وجود دارد که به محض مشخص شدن از طریق سایت اطلاع رسانی خواهیم نمود. ابهام در مورد پرداخت شهریه، تعیین تکلیف کسانی که درخواست مهمان اضطراری یا همان تغییر محل آزمون داده بودند، نحوه و نوع برگزاری امتحانات و موارد دیگر..

برای ارسال پیام به ما می توانید با ادمین کانال تلگرام ما در ارتباط باشید.

t.me/beroozchannel_admin


امتیاز دهید
1
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام. ببخشید از کجا میتونم بفهمم نمره الف رشته م شدم (واس کارشناسی ارشد بدون کنکور تو ی دانشگاه دولتی میگم ) بعد واسه ورود به این دانشگاه ها چه کارهایی رو باید انجام بدم ،شما فرض کنید ک نمره الف شدم، لطفا اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید

  • 1399/7/16

   سلام. اگر معدلتون بالای 17 هست نزد کارشناس رشته خود رفته و از وی بخواهید تا معدل شما را بررسی کند و ببیند رتبه الف هستین یا نه

 2. من امروز امتحان داشتم اما نمیدونم برزگزار میشه تلگرام ندارم کارت نوشته 8 اما سایت lms ساعت 3ونیم اما ظاهر برگزار نده تلگرام ندارم چه جوری بفمیم استاد امتحان میگیره هیچ راه ارتباط با استاد نداریم اگه میشه تلفن استاد بدهید میرزاپور

  • 1399/3/24

   سلام. متاسفانه ما شماره اساتید رو نداریم. سایت دانشگاه شهرتون رو چک کنین

 3. سلام من درتاریخ 24/3/99 ساعت 8 امتحان دارم ایا از طریق lmsیانه اشاتید تلگرام فرستادن یا واتساپ که هیچکدومشون وصل نمیشن تلگرام ندارن دانشجو چیکارکنن

  • 1399/3/22

   سلام. این موضوع رو اساتید مشخص میکنن. سایت دانشگاه شهرتون رو چک کنین

 4. میشه الان جواب بدید من شنبه امتحان دارم ازچه طریق باید برم امتحان بدم ایا از طریق l ms یانه چون استاد تلگرام دارن ما تلگرام نداریم تکلیف چیه میشه راهنمایی کنید

  • 1399/3/22

   سلام. اپلیکیشن پیام من رو نصب کنین. سایت دانشگاه شهرتون رو هم چک کنین

 5. سلام خسته ئنباشید میخواستم بدونم کسی تلگرام نداشته باشه چه جوری بفهمه استاد امتحان میگیره اساتید تلگرام دارن بعیا واتساپ دارن که نمیشه وصل شد به واتساپ چیکارن دانشجو تکلیف چیه ببینه استاد امتحان چه جوری میگیره

  • 1399/3/22

   سلام. حرف شما متین و درسته. متاسفانه در بعضی مناطق کشور دسترسی به اینترنت پرسرعت نیز وجود ندارد. شما می توانید با مراجعه به دانشگاه درخواست کنید امتحان از شما بصورت حضوری گرفته شود.

 6. سلام. اگر استادی نمره پایانترم بدهد ولی میانترم نه آیا مثل ترم های قبل سیستم خود نمره میده.یانه ؟لطفا راهنمایی کنید

  • 1399/3/21

   سلام. بله همینگونه است و نمره شما در عدد 10 ضرب و سپس بر 6 تقسیم میشود

 7. سلام چگونه از سایت lms برای ازمون های پایان ترم استفاده کنم به صورت غیر حضوری

  • 1399/3/6

   سلام. در خود سامانه lms بخشی برای آزمون آنلاین وجود دارد

 8. سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی حسابداریم و اصلا نتونستم وارد کلاسهای مجازی بشم
  الان باید از کجا بفهمم امتحانام چ جوری برگزار میشه؟و نمره های میان ترمم تکلیفش چیه؟

  • 1399/3/5

   سلام. سعی کنید به طریقی از لینک ارتباط با اساتید مطلع شوید. در فضای مجازی (تلگرام یا واتس آپ) اغلب اساتید گروه دارند

 9. سلام خسته نباشید 2سوال داشتم اینکه الان شهریه دروس تغییر نمیکنه کم یا زیاد بشه بعد ممکنه سوالات پایان ترم از سال های قبل نباشه و اصلا مدل سوالات فرق کنه ممنون راهنمایی کنید

  • 1399/2/28

   سلام. امسال احتمال همه چیز هست. هیچ چیز مشخصی نمیشه گفت. ولی شهریه بعیده کم یا زیاد بشه. سوالات هم احتمال فراوان از نمونه سوالات ترم های قبل خواهد بود

 10. سلام
  کسی که میخواد بصورت حضوری در دانشگاه امتحان بده باید چه کار کنه؟

  • 1399/2/27

   سلام. باید برین پیش کارشناس رشتتون و بهشون بگین امکانات ندارین برای امتحان الکترونیک. نام شما یادداشت می شود و از شما حضوری امتحان میگیرن

 11. امتحانات در خود دانشگاه با رایانه انجام میشه؟

  • 1399/2/26

   سلام. برای ترم دوم 99-98 بصورت غیرحضوری خواهد بود. در منزل و از راه دور

 12. سلام
  منظور از امتحان مجازی، امتحان آز طریق سیستم گلستان است؟
  اگر اینطور است کسانی که دو امتحان همزمان دارند چه کنند؟

  • 1399/2/25

   سلام. از طریق سیستم گلستان نیست. یا سایت کلاسهای مجازی و یا گروه های واتس آپی و تلگرامی که اساتید ایجاد کرده اند

 13. سلام خسته نباشید یعنی باید از پای کامپیوتر امتحان داد و تاریخ های امتحان چطورری هست ممنون

  • 1399/2/23

   سلام. تاریخ ها که همان قبلی هستند، از طریق رایانه امتحان برگزار می شود

 14. نحوه امتحان درس هایی که بصورت الکترونیکی ارائه شدن ( استان های هم قطب) به چه شکل است؟

  • 1399/2/23

   سلام. اساتید این دروس از طریق خود کلاس مجازی نحوه برگزاری را اعلام می کنند