PNUEB

آغاز پذیرش بدون کنکور سال 99 پیام نور

1399/5/2
5374
0
دفترچه راهنمای ثبت نام در پذیرش بدون کنکور سال99 با توجه به مشکلات بوجود امده بدلیل شیوع بیماری کرونا، پذیرش بدون ازمون سال 99 با انتخاب رشته آزمون سراسری همزمان نیست.
PnuebNews:

پذیرش بدون کنکور سال 99 دانشگاه پیام نور از روز یک شنبه 5 مرداد ماه آغاز می شود و تا اواخر شهریور ادامه دارد.

براین اساس تمامی متقاضیان پذیرش در دانشگاه پیام نور می توانند از روز 5 مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به خرید کارت ثبت نام و تکمیل فرم اقدام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت نام در پذیرش بدون کنکور سال99

با توجه به مشکلات بوجود امده بدلیل شیوع بیماری کرونا، پذیرش بدون ازمون سال 99 با انتخاب رشته آزمون سراسری همزمان نیست.

روال هر ساله اینگونه بوده که همزمان با انتخاب رشته آزمون سراسری، پذیرش بدون آزمون هم آغاز می شد. اما چون هنوز زمان دقیق کنکور سال 99 مشخص نیست، پذیرش بدون کنکور آغاز شده تا روال عادی آن طی شود.

نتایج پذیرش بدون آزمون احتمالا در اواخر شهریور ماه توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

تمامی کسانی که مدرک پیش دانشگاهی دارند، یا مدرک دیپلم نظام قدیم و یا دوره 12 ساله جدید دارند و کسانی که مدرک کاردانی دارند می توانند در پذیرش بدون کنکور سال 99 پیام نور شرکت کنند.

فعلا کسانی که مدرک دیپلم فنی حرفه ای دارند نمی توانند در پذیرش پیام نور شرکت کنند، اما احتمالا در روزهای آینده و یا در مرحله تکمیل ظرفیت امکان ثبت نام برای آنها نیز فراهم شود.

همچنین متقاضیان پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد باید از سایت رسمی این دانشگاه اقدام کنند.

البته احتمال فراوان مرحله تکمیل ظرفیت هم برای پذیرش بدون آزمون کارشناسی سال 99 وجود داشته باشد که در مهر و آبان خواهد بود.

دقت داشته باشید، ثبت نام بدون آزمون برای همه دانشگاه های کشور است و هر دانشگاه در رشته محلی می تواند تماما یا درصدی از ظرفیت خود را برای پذیرش بدون آزمون قرار دهد.

ملاک دانشگاه ها برای پذیرش مدل کتبی و نهایی دیپلم افراد و سوابق تحصیلی وی است. در رشته های پرطرفدار مثل حقوق و روانشناسی معدل نقش تعیین کننده ای دارد، اما در باقی رشته ها رقابت کمتر است

 


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر