PNUEB

شروع زودترامتحانات پایان ترم دوم 99-00 پیام نور

1400/2/15
902
1
تاریخ امتحانات ترم دوم 99-00 پیام نور تغییر کرد. آزمون های پایان ترم حدودا ده روز زودتر آغاز می شود.
PnuebNews:

براساس جدیدترین بخشنامه سازمان مرکزی پیام نور، آزمون های پایان ترم دوم 99-00 ده روز زودتر و از تاریخ اول خرداد 1400 آغاز می شود.

بدین ترتیب امتحانات پایان ترم دوم 1400-1399 بدون تغییر در ترتیب و ساعت برگزاری، از تاریخ اول خرداد آغاز و تا 26 خرداد نیز ادامه دارد.

برای ساعت برگزاری امتحانات نیز همان ساعات اعلامی اولیه دانشگاه معتبر است و تنها تاریخ امتحانات تغییر کرده است. برای مثال امتحانی که پیش از این قرار بوده ساعت 11 روز 12 خرداد برگزار شود، در همان ساعت 11 و در تاریخ 2 خرداد برگزار می شود.

البته در ذیل این بخشنامه ذکر شده است که اساتید مختار هستند تاریخ و ساعت امتحانات را تغییر دهند. ولی حتما باید به روشهای مناسب به اطلاع همه دانشجویان برسانند.

نکته مهم دیگر اینکه اساتید می توانند راه هایی بجز امتحان را برای ارزشیابی در نظر بگیرند. دانشگاه به اساتیدی که درس آنها کمتر از 5  دانشجو دارد اجازه داده که روشهای دیگری مانند ارائه مقاله، تحقیق ، ترجمه و ... را ملاک نمره پایان ترم قرار دهند. البته این موضوع برای دروس عملی با کمتر از 10 دانشجو صادق است. همچنین به اساتید تاکید شده که تنها از منابع اعلام شده خود دانشگاه برای طرح سوالات استفاده کنند و از طراحی سوالات خارج از منبع بپرهیزند. (چنانچه استاد شما بدون اطلاع از منبعی بجز منبع معرفی شده دانشگاه، سوال طرح کرد می توانید به دانشگاهتان اعتراض نمایید.)

ترتیب وتغییر تاریخ برگزاری امتحانات پایانی نیمسال دوم 99-00 بصورت زیر خواهد بود.

تاریخ قبلی تاریخ جدید
11 خرداد 1 خرداد
12 خرداد 2 خرداد
13 خرداد 3 خرداد
17 خرداد 4 خرداد
18 خرداد 8 خرداد
19 خرداد 9 خرداد
20 خرداد 10 خرداد
22 خرداد 11 خرداد
23 خرداد 12 خرداد
24 خرداد 13 خرداد
25 خرداد 17 خرداد
26 خرداد 18 خرداد
27 خرداد 19 خرداد
30 خرداد 20 خرداد
31 خرداد 22 خرداد
2 تیر 23 خرداد
3 تیر 24 خرداد
5 تیر 25 خرداد
6 تیر 26 خرداد

هنوز علت این تصمیم گیری توسط دانشگاه پیام نور مشخص نشده و شاید تنها علت آن را بتوان انتخابات خرداد 1400 دانست.

به هرحال این قضیه اعتراضاتی را به همراه داشته است، از آن جهت که باعث مشکل برای دانشجویان بخصوص دانشجویان داوطلب مقطع ارشد ممکن است بشود، چونکه بسیاری از دانشجویان براساس برنامه اعلامی قبلی نسبت به برنامه ریزی کاری و شخصی خود اقدام کرده بودند و شاید نتوانند در این تاریخ ها در جلسه امتحان حضور یابند و یا آمادگی کافی را کسب نمایند.

-----------------------------------------------------------------------------

دریافت برنامه امتحانات ترم دوم 99-00 پیام نور

برگه ورود به جلسه یا همان برنامه امتحانات پایان ترم دوم 99-00 از امروز 29 اردیبهشت 1400 و از طریق سیستم گلستان پیام نور قابل دریافت است.

پیشنهاد می شود حتما برنامه امتحاناتتان را از طریق سایت گلستان دریافت کنید تا از زمان و تاریخ جدید آنها مطلع شوید تا خدایی نکرده ضرر نکنید.

امیدواریم هرچه زودتر از طرف مسئولین پیام نور توضیح کاملی در این مورد ارائه و راه های تسهیل شرکت در امتحانات نیز محیا شود.

به محض انتشار اخبار بیشتر از طریق همین خبر اطلاع رسانی خواهیم کرد.

چنانچه شما هم نسبت به این موضوع اعتراضی دارید، می توانید از طریق بخش ارسال نظر همین خبر برای ما ارسال کنید.


امتیاز دهید
4
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

  1. این یک رکبی زدن به دانشجوها هست چون برنامه امتحانی رو با انتخاب واحد اول ترم تنظیم کردند یک تعدادی به دلایلی از این تغییرات مطلع نمیشوند. برگزاری زود هنگام امتحانات این باعث میشود کلی از واحدهای انتخابی یا حذف یا غیبت بخورند واین باعث میشه درامدی برای دانشگاه. های پیام نور ایجاد بشود و از این راه کسب درامدی بکنند

    • 1400/3/21

      سلام. حق دارین شما و ما خودمون هم هنوز از علت این کار اطلاعی نداریم. خدا می دونه چه علتی در پشت این تصمیم ناگهانی حاکم بود که باعث ضرر و زیان کلی دانشجو شد.