PNUEB

مهلت انتخاب واحد ترم تابستان 1400 پیام نور به همراه جزئیات دیگر

1400/4/6
1432
12
جزئیات ترم تابستان 1400 دانشگاه پیام نور منتشر شد. براین اساس انتخاب واحد ترم تابستان 1400 از روز...
PnuebNews:

انتخاب واحد ترم تابستان 1400 دانشگاه پیام نور از روز 16 تیرماه آغاز و تا 23 تیرماه ادامه دارد.

---------------------------------------------

انتخاب واحد ترم تابستان 1400 دانشگاه پیام نور تا 27 تیرماه تمدید شد.

----------------------------------------------------------------

براساس جدیدترین دستورالعمل صادر شده توسط سازمان مرکزی پیام نور، تمامی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد واحدهای داخل کشور مجاز هستند تا در تابستان 1400 از بین دروس ارائه شده و از طریق وب سایت گلستان نسبت به انتخاب واحد اقدام کنند. ( لازم به ذکر است که ترم تابستان برای دانشجویان مقطع دکتری و دانشجویان واحدهای بین الملل ارائه نمی شود.)

به محض اتمام مهلت انتخاب واحد و از روز 24 تیر ماه، کلاسهای غیرحضوری در بستر سامانه های کلاس مجازی استانی یا همان LMS  آغاز می شود و تا یک روز پیش از امتحانات یعنی 25 مرداد ماه نیز ادامه دارد.

ترم تابستان 1400 پیام نور نیز مانند چند ترم گذشته به دلیل بیماری کرونا، بصورت غیرحضوری و آنلاین خواهد بود .یعنی کلاسها و آزمونها تماما بصورت غیرحضوری و الکترونیکی خواهد بود . البته ممکن است دانشگاه ها براساس امکانات و شرایط خود، برای دروس عملی مانند تربیت بدنی و ورزش، چند جلسه کلاس حضوری تشکیل دهند.

طبق اعلام خود سازمان پیام نور، امتحانات ترم تابستان 1400 از تاریخ 26 مرداد لغایت 4 شهریور ماه و از طریق سامانه کلاسهای مجازی برگزار می شود. البته بجز درس حفظ جز سی که مانند ترم قبل از طریق سامانه ازمون آنلاین پیام نور برگزار می شود.

جزئیات انتخاب واحد ترم تابستان 1400 دانشگاه پیام نور

1- تمامی دانشجویان مجاز هستند در ترم تابستان حداکثر 8 واحد درسی بردارند. حتی یک واحد بیشتر از این امکان پذیر نیست.

2- در ترم تابستان برای دانشجویان مقطع کارشناسی پیام نور دروس ترم 6 به بعد ، دروس عمومی، دروس ورزش و تربیت بدنی ، دروس پروژه و کارورزی (براساس امکانات دانشگاه) ارائه می شود.

برای دانشجویان مقطع ارشد نیز دروس مشترک با کارشناسی، دروس دانشپذیری و جبرانی، دروس جایگزین پایان نامه و همچنین امکان تمدید مهلت پایان نامه وجود دارد.

3- در ترم تابستان 1400 برای دروس کلاس غیرحضوری تشکیل خواهد شد و بنابراین دروس نمره میانترم دارند.

4- دانشجویانی که شامل قانون معرفی به استاد هستند، می توانند درخواست خود را از طریق سامانه گلستان ثبت نمایند. افرادی می توانند درخواست معرفی به استاد خود را ثبت کنند که تنها دو درس نظری باقیمانده داشته باشند برای فارغ التحصیلی(برای کارشناسی). دانشجویان مقطع ارشد تنها یک درس می توانند معرفی به استاد بزنند.

5- در ترم تابستان امکان حذف و اضافه دروس نیست. با توجه به الکترونیکی بودن کلاسها و امتحانات ، نیازی به گرفتن مهمانی هم نیست.

6- چنانچه دانشجویی تنها با 8 واحد درسی فارغ التحصیل می شود، ولی دروس مدنظر او در پیام نور ارائه نشده است، می تواند از سایر دانشگاه ها درخواست انتخاب واحد نماید. این موضوع نیاز با هماهنگی کارشناس رشته دارد. برای اخذ درس از سایر دانشگاه ها باید بررسی شود که دروس سرفصل مشترک دارند و تا چه اندازه به هم شبیه هستند.

7- همچنین دانشجویان سایر دانشگاه ها نیز می توانند در دانشگاه پیام نور و برای ترم تابستان انتخاب واحد نمایند. برای این کار، دانشجو می بایست نزد کارشناس رشته در دانشگاه خود رفته و با ذکر نام دانشگاه و شهری که می خواهد آنجا مهمان شود، از کارشناس بخواهد تا هماهنگی های لازم را انجام دهد.

8- شهریه ثابت ترم تابستان کمتر از سایر ترم هاست . تقریبا نصف شهریه ثابت ترم های دیگر. برای انتخاب واحد لازم است که ابتدا شهریه ثابت را پرداخت نمایید.


امتیاز دهید
3.5
5 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام ببخشید من ترم تابستان دو درس برداشتم ک هر کدوم سه دانشجو داره و اسم استاد جلوشون نیست با توجه ب اینکه گفتن همه دروس کلاس و میانترم دارد ایا این درسها ک ب دو یا س نفر رسیده میانترم شاملشون خواهد شد یا خیر ممنونم بابت پاسخگویی هاتون خسته نباشید

  • 1400/5/2

   سلام. بله، همه دروس شامل استاد و نمره میانترم خواهند بود. احتمالا در روزهای آینده نام استاد درج خواهد شد

 2. سلام خدمت شما در ترم تابستان نمره هر درس روی معدل کل اثر داره؟

  • 1400/5/1

   سلام. بله، بطور کل هر نمره ای که شما می گیرید به همراه واحد درس در محاسبه معدل کل تاثیر می گذارد

 3. سلام انتخاب واحددانشگاه آزاد تمدیدمیشه یانه

  • 1400/4/29

   سلام. از تمدید انتخاب واحد سایر دانشگاه ها اطلاعی ندارم

 4. من انتخاب واحد کردم. ولی شاید نخوام تو امتحانات شرکت کنم. به نظرتون شهریه متغیر محسوب میشه برام

  • 1400/4/28

   سلام. بله، شهریه متغیر برای شما محسوب خواهد شد. اگر انتخاب واحد نمی کردید، شهریه ثابت شما به عنوان بستانکاری برایتان محسوب می شود. ولی وقتی انتخاب واحد می کنید دیگر شهریه متغیر برای شما لحاظ خواهد شد

 5. سلام اگه تا فردا نامه مهمانی برای ترم تابستون پیام نور رو بگیرم ثبت نامم میکنن یا مهلت تموم شده؟

  • 1400/4/21

   سلام. تا 23 مهلت انتخاب واحد فعلا وجود دارد. اگر با مهمانی شما موافقت شود در همان روز هم می توانید انتخاب واحد کنید.

 6. سلام، من میتونم درس هایی که از شهر خودم ارائه نشدن ولی بقیه‌ی جاها شدن و داخل لیست انتخاب واحد من در سایت گلستان هستند انتخاب واحد کنم؟

  • 1400/4/19

   سلام. انتخاب واحد ترم تابستان بصورت استانی هست. اگر درسی در سیستم گلستان برای شما ارائه شده میتونین بردارین

 7. سلام . شما میدونید درس هایی که در تابستان ارائه نشدن رو اگه به دانشگاه مراجعه کنیم و درخواست کنیم .امکانش هست ، اون درس هارو قرار بدن و انتخاب واحد کنیم !!؟

  • 1400/4/19

   سلام. چون دروس ترم تابستان امسال بصورت استانی ارائه شده اند احتمالش هست

 8. سلام چرا برا انتخاب واحد در لیست انتخاب فقط ایین زندگی جمعیت و فرهنگ تمدن تنها هست هیچ درس دیگه ای نیست چکار کنیم ک اون درسها بالا بیاد ممنون میشم پاسخ بدید

  • 1400/4/18

   سلام. دروس دیگری متاسفانه ارائه نشده
   شاید امروز و فردا دروس دیگری اضافه شوند
   بررسی بفرمایید مجدد

 9. با سلام.
  من شهریه ترم تابستون پرداخت کردم اما با توجه به محدودیت دروس نمیخوام انتخاب واحد کنم آیا شهریه برای ترم بعد بستانکار میشوم یا حتمن باید انتخاب واحد کنم؟

  • 1400/4/18

   سلام. گمان نمیکنم برای شما بستانکاری محاسبه شود. با کارشناس مالی دانشگاهتون صحبت کنین

 10. سلام.
  گفتید این ترم تابستان امکان حذف و اضافه نیست.
  در انتخاب‌واحد برای من فقط چند درس عمومی (2 واحد) وجود دارد.
  با چنین شرایطی، که درس‌های تخصصی ارائه نشده، این هزینه‌ی شهریه‌ثابت برای من خسارت است.

  • 1400/4/17

   سلام. تا پایان مهلت انتخاب واحد اگر بخاین میتونین در لیست دروستون تغییر ایجاد کنین. بعد از مهلت انتخاب واحد دیگر امکانش نیست. برای سایر دروستون که ارائه هم نشده کمی صبر کنید، شاید در روزهای اتی دروسی اضافه شوند. همچنین می توانید به کارشناس رشتتون درخواست بدین تا بررسی کنند امکان اضافه کردن دروس هست یا خیر

 11. با سلام ممنون از پاسخگوییتون

 12. سلام من ۲تا درس برا تابستان میخام انتخاب کنم ولی وقتی انتخابشون میکنم خطا میزنه و مینویسه : با توجه به مرکز ارائه دهنده ی درس و عدم ارائه مجوز توسط مرکز فعلی شما,امکان اخذ این گروه درسی توسط شما امکان پذیر نیست
  این یعنی چی؟و ممکنه که فردا درست بشه؟
  باید چیکار کنم
  لطفا پاسخ بدید

  • 1400/4/16

   سلام. این پیام یعنی اینکه دانشگاه شهر یا استانتون امکانات ارائه اون دروس رو برای ترم تابستان ندارند. احتمال میدم جزو دروس عملی باشه.
   احتمالش هست در روزهای آتی و بنا به درخواست دانشجویان اضافه بشه. شما هم به کارشناس رشتتون اعلام کنین که این درس رو در صورت امکان اضافه کنند به لیست دروس قابل اخذ