PNUEB

مهلت و شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی سال 1400

1400/4/20
144
2
پذیرش بدون کنکور کارشناسی سال 1400 به احتمال زیاد از مرداد ماه آغاز خواهد شد و تمامی متقاضیان می توانند ...
PnuebNews:

چند سالی است که دانشگاه ها و موسسات آموزشی براساس قانون مجاز شده اند که بدون کنکور و براساس شرایط معدلی و تحصیلی نسبت به پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی اقدام کنند.

ابتدا شروع این طرح، در تعداد کمی رشته و در برخی شهرها امکان پذیرش بدون آزمون وجود داشت. اما حدود دو سه سالی هست که با افزایش صندلی های خالی دانشگاه ها، بیش از 60 درصد رشته ها در مقطع کارشناسی بدون کنکور پذیرش دانشجو می کنند. امسال طبق اعلام سازمان سنجش، در بیش از 70 درصد رشته ها امکان پذیرش براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور وجود دارد و دیگر می توان گفت تمامی متقاضیان مقطع کارشناسی امکان قبولی را دارند.

در پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی، متقاضیان در مهلت تعیین شده وارد سایت سنجش شده و با خرید کارت در نظر گرفته شده، نسبت به انتخاب رشته اقدام می کند. پس از انتخاب رشته متقاضی، دانشگاه ها براساس ظرفیت موجود و معدل ها، با پذیرش آنها موافقت و یا مخالفت می کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا از مهم ترین نکات مربوط به پذیرش بدون کنکور سال 1400 مطلع شوید.

مهلت پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی سال 1400

همانند سالهای گذشته انتظار می رود ، ثبت نام از متقاضیان پذیرش بدون کنکور مقطع کارشناسی سال 1400، از مرداد ماه و همزمان با انتخاب رشته شرکت کنندگان آزمون سراسری آغاز شود. به احتمال زیاد، نیمه دوم مرداد ماه ثبت نام از متقاضیان پذیرش بدون کنکور کارشناسی سال 1400 شروع خواهد شد و در مرحله اول به مدت ده روز ادامه خواهد داشت.

سپس فرم ثبت نام سایت سنجش بسته خواهد شد تا اعلام نتایج انتخاب رشته ها و پس از آن و در مرحله تکمیل ظرفیت مجددا ثبت نام پذیرش بدون کنکور آغاز می شود (احتمالا در مهر ماه مجددا شروع شده  و به مدت یکماه ادامه پیدا می کند) .

شرایط پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی کارشناسی سال 1400

1- داشتن مدرک دیپلم ضروری است.

2- تمامی دروس دیپلم و دوره متوسطه متقاضی باید پاس شده باشد.

3- برای برخی دانشگاه ها مانند پیام نور داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام 6-3-3 و یا دیپلم نظام قدیم لازم است.

4- متقاضیانی که مدرک کاردانی دارند نیز می توانند در پذیرش بدون کنکور کارشناسی سال 1400 ثبت نام کنند. احتمال تطبیق برخی دروس آنها پس از قبولی وجود دارد.

5- متقاضیان می توانند بدون در نظرگرفتن رشته تحصیلی دوره دبیرستان، نسبت به انتخاب رشته در پذیرش بدون کنکور اقدام کنند. برای مثال بچه های گروه ریاضی می توانند از گروه انسانی یا تجربی انتخاب رشته کنند و بالعکس. ولی نکته مهم این است که یک گروه آموزشی باید در نظرگرفت و از بین رشته های آن انتخاب کرد.

7- نتایج ثبت نام های بدون کنکور در مرحله اول همزمان با اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام خواهد شد و کسانی که در تکمیل ظرفیت اقدام به ثبت نام کنند احتمالا در آبان از نتیجه درخواستشان مطلع می شوند.

8- متقاضیان پسر پذیرش بدون کنکور کارشناسی سال 1400، نباید مشکلی از بابت خدمت سربازی داشته باشند. مشمول بودن آنها مشکلی نیست و پس از قبولی به آنها معافیت تحصیلی نیز داده می شود، ولی در هنگام ثبت نام و پذیرش نباید وارد دوره غیبت شده باشند.

9- بطور  کل و همانطور که از اسم این طرح نیز مشخص است، پذیرش براساس سوابق تحصیلی و بخصوص معدل دیپلم صورت می پذیرد. ولی ذکر این نکته هم بد نیست که به دلیل ظرفیت بالای برخی رشته ها، قبولی در آنها با معدل های نسبتا کم هم امکان پذیر است. ولی در برخی رشته های پرطرفدار مانند حقوق، تربیت بدنی، روانشناسی، علوم تربیتی و ... داشتن معدل بالا مهم است .

10- شهریه پذیرفته شدگان در این طرح با دانشجویان عادی فرقی نمی کند و مدرک آنها نیز از معتبر است.

11- پذیرفته شدگان از ترم اول 1400-1401 وارد دانشگاه می شوند.هم پذیرفته شدگان مرحله اول و هم پذیرفته شدگان مرحله دوم یا همان تکمیل ظرفیت.

با توجه به اینکه هنوز بطور رسمی پذیرش بدون کنکور سال 1400 مقطع کارشناسی توسط سازمان سنجش اعلام نشده است، موارد گفته شده محدود است و برخی جزئیات آن اعلام نشده است.
به محض مشخص شدن شرایط پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق کارشناسی سال 1400، این خبر تکمیل خواهد شد.

همچنین لازم به ذکر است که تمامی موارد گفته شده برای پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی است و به امید خدا قرار است امسال پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد نیز داشته باشیم که به محض انتشار جزئیات آن، اطلاع رسانی خواهیم نمودو.

چنانچه سوالی دارید از طریق قسمت ارسال نظر می توانید برای ما ارسال کنید.

با ما همراه باشید و به دوستانتان نیز اطلاع دهید.

آدرس کانال تلگرام برای اطلاع از آخرین خبرهای پیام نوری:

T.me/Pnuebchannel

آدرس ادمین کانال تلگرام برای ارتباط با ما و ارسال پرسش:

T.me/Beroozchannel_admin
 


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. معدل من 18 هست
  به نظرتون شانسی برای قبولی در روانشناسی پیام نور دارم

  • 1400/4/28

   سلام
   بستگی به شهر انتخابی شما دارد، ولی درکل شانس بالایی دارین

 2. سلام. من میخام امسال بدون کنکور حقوق بخونم. بنظرتون کدوم دانشگاه شانس بیشتری دارم

  • 1400/4/28

   سلام. بستگی داره معدلتون چند هست. ولی خب در پیام نور شانس خوبی دارین