PNUEB

مهلت انتخاب واحد ترم اول مهر 1400 پیام نور به همراه نکات مهم انتخاب واحد

1400/6/4
779
0
انتخاب واحد ترم اول 1400-1401 دانشگاه پیام نور از روز 10 شهریور ماه آغاز شده و تا...
PnuebNews:

امتحانات ترم تابستان 1400 پیام نور هم بتدریج در حال اتمام است و دانشگاه آماده انتخاب واحد ترم مهر 1400 وشروع سال تحصیلی جدید می شود.

ترم اول 1401-1400 دانشگاه پیام نور بطور رسمی از 10 شهریور ماه و با شروع انتخاب واحد دانشجویان قدیمی آغاز می شود. در مهلت انتخاب واحد ترم اول که تا 23 شهریور ماه ادامه دارد، دانشجویان مقاطع مختلف پیام نور می توانند با مراجعه به سیستم گلستان و پرداخت شهریه ثابت، نسبت به انتخاب دروس مدنظر خود اقدام کنند. (مهلت گفته شده برای دانشجویان قدیمی است و دانشجویان جدیدالورود و پذیرفته شده سال 1400، بعد از ثبت نام اولیه و تکمیل مدارک می توانند انتخاب واحد کنند که احتمالا در نیمه سوم شهریور ماه خواهد بود)

همچنین همانطور که پیش بینی می شد ترم جدید تحصیلی هم مانند چندترم گذشته بصورت مجازی و الکترونیکی برگزار می شود و خبری از کلاس حضوری نخواهد بود.

در ادامه با ما همراه باشید تا چند نکته مهم در مورد انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور را با هم مرور کنیم. دانستن این نکات ضروری است و به شما برای انتخاب واحد بسیار کمک خواهد کرد.

7 نکته مهم در مورد انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور

1- بهتر است تمامی دانشجویان در همان روزهای ابتدایی شروع انتخاب واحد به سیستم گلستان مراجعه کنند تا از زمان در نظرگرفته شده برای انتخاب واحد خودشان مطلع شوند. به دلیل اینکه سیستم گلستان امکانات لازم برای انتخاب واحد همزمان تعداد زیادی از دانشجویان را ندارد، از سیستم نوبت دهی برای آنها استفاده می کنند و دسترسی دانشجویان را در زمان های اعلام شده به هر دانشجو باز می کند.

2- چنانچه دانشجویی از ترم های گذشته بدهی شهریه داشته باشد، امکان انتخاب واحد ندارد. همچنین برای انتخاب واحد لازم است که شهریه ثابت ترم جاری پرداخت شود.

3- دانشجویان ترم آخر می توانند با مراجعه به کارشناس رشته خود، درخواست اخذ 24 واحد بدون محدودیت را ارائه کنند. بعد از تائید کارشناس رشته، آنها می توانند بدون محدودیت پیش نیاز و یا حتی سقف انتخاب واحد به دلیل مشروطی، تا 24 واحد درس بردارند.

4- در روزهای ابتدایی انتخاب واحد ممکن است برخی دروس ارائه نشده باشند و یا زمان شروع کلاسها مشخص نشده باشد. دانشجویان می توانند تا اتمام زمان مهلت انتخاب واحد، با مراجعه به سیستم گلستان لیست دروس را چک کنند. احتمال اضافه شدن دروس و یا مشخص شدن زمان کلاسها در روزهای بعد وجود دارد.

5- به یاد داشته باشید چنانچه به هر دلیلی در مهلت اولیه نتوانستید درسی را بردارید و یا اصلا انتخاب واحد نکردید، در زمان حذف و اضافه می توانید نسبت به انتخاب درس و یا تغییر در لیست واحدهای خود اقدام کنید.

6- چنانچه شما دانشجوی کارشناسی هستید و تنها دو درس نظری باقیمانده دارید، باید بصورت معرفی به استاد دروس را اخذ نمایید. مهلت معرفی به استاد ترم اول 1401-1400 پیام نور از 16 شهریور آغاز می شود.

7- اگر قصد تغییر رشته دارید حواستان باشد که انتخاب واحد نکنید. ابتدا درخواست تغییر رشته خود را ثبت کنید، سپس منتظر بمانید تا نتیجه آن مشخص شود. سپس برای انتخاب واحد اقدام کنید.

موارد ذکر شده مهم ترین مسائل ضروری است که برای انتخاب رشته باید بدانید. چنانچه سوالی دارید که در این موارد ذکر نشده، از طریق بخش ارسال نظر برای ما ارسال کنید تا پاسخ دهیم.


امتیاز دهید
5
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر