PNUEB

زمان ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 1400

1400/8/4
500
0
زمان حدودی تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزشی اعلام شد.
PnuebNews:

تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ( پذیرش بدون کنکور) از روز یکشنبه 14 آذرماه آغاز و تا 20 آذر ادامه دارد.

---------------------------------------------------------------------

تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 1400 پیام نور

براساس اطلاعیه دانشگاه پیام نور، مرحله تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی سال 1400، از روز 14 آذر آغاز شده و تا 21 آذر ادامه دارد. در این مرحله که براساس پذیرش بدون کنکور و در بین رشته محل های باقیمانده و دارای ظرفیت صورت می پذیرد، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و تهیه رسید علاقه مندی، انتخاب رشته نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبانی که در این مرحله پذیرش می شوند، دانشجوی ترم بهمن محسوب خواهند شد واز ترم بهمن شروع به تحصیل می کنند.

9 نکته مهم در مورد تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 1400

1-  پذیرفته شدگان درمرحله تکمیل ظرفیت، دانشجوی ترم بهمن محسوب خواهند شد .

2- متقاضیانی که از دوره دیپلم نظام جدید و یا پیش دانشگاهی دروس باقیمانده دارند و در دی و بهمن سال جاری می توانند تمام کنند، در این مرحله می توانند شرکت کنند. در صورت پذیرش، تا زمان ثبت نام در دانشگاه زمان دارند که دروس خود را پاس کرده و مدرک بگیرند. البته این موضوع پس از قبولی باید به اطلاع دانشگاه برسد تا قبولی دانشجو لغو نشود.

3- تفاوتی میان دانشجویانی که در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش می شوند با کسانی که از طریق کنکور و یا در مرحله پذیرش شده اند وجود ندارد.

4- دانشجویان پسر مشمول سربازی، چنانچه در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش شوند، می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند. البته نباید وارد دوران غیبت شده باشند. دانشجویان پسری که مشمول سربازی هستند، بعد از ثبت نام در دانشگاه همانند سایر دانشجویان مشمول معافیت تحصیلی بمدت سنوات مجاز (برای کارشناسی پنج  سال) می شوند.

5- متقاضیانی که می خواهند در رشته ای و در دانشگاه پیام نور پذیرش شوند، ولی آن رشته در شهر یا محل مورد نظرشان ظرفیت ندارد، نگران نباشند. توصیه می کنیم نزدیکترین رشته را به آن چیزی که می خواهند انتخاب کنند، بعدا در دانشگاه پیام نور امکان تغییر رشته وجود دارد. مثلا دانشجویی می خواهد در رشته برق تحصیل کند، ولی در نزدیکترین دانشگاه رشته برق ظرفیت ندارد. این متقاضی می تواند در رشته کامپیوتر تحصیل کند و بعد از پاس کردن حداقل دوازده واحد با معدل حداقل 12،  درخواست تغییر رشته به برق را بدهد. البته دانشگاه باید رشته برق را داشته باشد و دانشجو پیش از ترم 3 الی 4 درخواست خود را ارائه کند.

علت اینکه گفته می شود در رشته نزدیک به رشته مورد علاقتون تحصیل کنین، این است که بعد از تغییر رشته، دروستون شامل تطبیق واحد شود و نیازی نباشد برخی دروس مجددا پاس شود.

6- برای پذیرش در دانشگاه پیام نور شما باید مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم نظام جدید 6-3-3 و یا مدرک کاردانی داشته باشید.

7- ترم اول 1400-1401 در دانشگاه پیام نور بطور مجازی و الکترونیکی برگزار می شود. ولی احتمال حضوری شدن کلاسها و آزمون ها از ترم آینده وجود دارد. چنانچه در شهری غیر از شهر محل سکونت خود تصمیم دارید پذیرش شوید، به یاد داشته باشید که در پیام نور امکان درخواست مهمانی در همان ابتدای ترم وجود دارد و نگران این موضوع نباشید.

8- چنانچه بعد از پذیرش در دانشگاه ، به هر دلیلی امکان حضور در ترم جاری را ندارید، می توانید درخواست مرخصی بدهید و از ترم بعد مشغول به تحصیل شوید. البته این نکته را هم مدنظر داشته باشید که در پیام نور شما مجاز به اخذ تنها دو ترم مرخصی هستید.


امتیاز دهید
2
2 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر