PNUEB

راهنمای ثبت درخواست مهمان دائم از طریق سیستم گلستان پیام نور

1401/1/29
163
0
یکی از امکانات سیستم گلستان پیام نور که شاید کمتر با آن آشنا باشید، امکان ارائه درخواست مهمان دائم می باشد
PnuebNews:

یکی از امکانات سامانه جامع گلستان پیام نور که شاید کمتر با آن آشنا باشید، امکان ارائه درخواست مهمان دائم و یا همان درخواست انتقالی می باشد که از طریق این سامانه قابل ثبت و پیگیری است. این امکان فرآیند انتقالی و مهمان دائمی را سرعت بخشیده و به شدت آسان نموده است.

چنانچه می خواهید با این امکان و نحوه ثبت درخواست مهمان دائم و انتقالی در دانشگاه پیام نور آشنا شوید با ما همراه باشید، اطلاعات بسیار خوبی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

درخواست مهمان دائم و یا انتقالی چیست و چه کسانی می توانند از آن استفاده کنند؟

فرض کنید شما ساکن شهر اصفهان هستید ولی در دانشگاه شهر دیگری پذیرفته شده اید و رفت و آمد برای تحصیل به آنجا برای شما سخت باشد. در این مواقع به نفع شما خواهد بود که به دانشگاه شهر خودتان منتقل شوید و تا اتمام مقطع در همان شهر خودتان به تحصیل بپردازید. اینجاست که شما می توانید از امکان درخواست مهمان دائم و یا انتقالی بهره ببرید.

دقت داشته باشید که مهمان شدن دو نوع دارد:

1 - مهمان موقت

  2- مهمان دائم

در مهمان موقت همانطور که از اسمش پیداست شما باید در ابتدای هر ترم مجدد درخواست خود را ثبت کنید و دانشگاه مبدا و مقصد بررسی می کند و سپس یا منتقل می شوید و یا خیر.

ولی در مهمان دائم شما یکبار درخواست انتقالی می دهید. دانشگاه مبدا و مقصد بررسی می کنند واگر موافقت شود شما تا اتمام تحصیل به شهر مقصد خواهید رفت و آنجا درس می خوانید و انگار شما دانشجوی آنجا هستید.

کسانی می توانند به دانشگاه درخواست مهمانی (دائم یا موقت)  دهند که یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

1- دانشجو ساکن شهر دیگری باشد.(امکان درخواست به شهر محل سکونت)

2- دانشجو به سبب شغلی که دارد باید به شهر دیگری منتقل شود (امکان درخواست به شهر محل انتقال)

3- شوهر یا پدر دانشجو بابت شغلی که دارد باید به شهر دیگری برود (امکان درخواست به شهر محل انتقال)

4- دانشجو بابت مشکلی که برای اعضای خانواده اش پیش آمده مجبور است به شهر دیگری رفته و پیش آنها باشد.(مهمان موقت بیشتر موافقت می شود)

5- به دلیل شرایط غیربرنامه ریزی شده و غیرمتقربه، دانشجو نمی تواند در شهر مبدا بماند و باید به شهر دیگری برود (مهمان موقت بیشتر موافقت می شود)

نحوه ثبت درخواست مهمان دائم از طریق سیستم گلستان پیام نور

چنانچه شما به هر دلیلی لازم دانستید که برای ادامه تحصیل به شهر دیگری منتقل شوید، می توانید از طریق زیر درخواست خود را در سامانه جامع گلستان ثبت نمایید و تا حصول نتیجه پیگیری کنید.

دقت داشته باشید این امکان برای دانشجویانی فراهم هست که بدهی شهریه نداشته باشند.

1- وارد پورتال خود در سیستم گلستان پیام نور شوید.

2- پیشخوان خدمت را انتخاب نمایید.

3- در قسمت پیشخوان خدمت، نوع خدمت را تقاضای انتقال و مهمان دائم به مراکز داخلی انتخاب کنید.

4- در مرحله بعدی شما لازم است که یک سری موارد را تکمیل و ارسال نمایید. مانند علت درخواست مهمانی، مدارک مربوط به درست بودن درخواست شما، انتخاب شهر مقصد، نیمسال تحصیلی و ...

در نهایت شما موارد را تائید کرده و درخواست خود را ثبت می کنید.

5- پس از ثبت درخواست شما، موضوع توسط کارشناس دانشگاه مبدا بررسی و پس از تائید برای دانشگاه مقصد ارسال می شود.

6- دانشگاه مقصد پس از دریافت درخواست، بررسی های لازم را انجام داده و در صورت داشتن رشته شما و ظرفیت برای آن، با درخواست موافقت خواهد کرد.

7- در نهایت در همان سیستم گلستان وضعیت شما به مهمان دائم به دانشگاه مقصد تغییر می نماید.

مهلت ثبت درخواست مهمان در سیستم گلستان پیام نور

مهلت ثبت درخواست مهمانی (موقت و دائم) در دانشگاه پیام نور پیش از شروع ترم است. معمولا در حدود 20 الی ده روز قبل از شروع ترم و انتخاب واحد، امکان ثبت درخواست مهمان در سیستم گلستان وجود دارد و بعد از آن نیز این امکان غیرفعال شده و می رود تا ترم بعد.

نکته خیلی مهم: گاها دیده شده امکان ثبت درخواست مهمان تا بعد از شروع انتخاب واحد نیز ادامه پیدا می کند و تمدید می شود. در اینجا دقت داشته باشید که تا پیش از اینکه وضعیت مهمانی شما کاملا مشخص نشده، انتخاب واحد نکنید.

مهمان اضطراری و یا همان تعیین محل آزمون چیست؟

فرض بگیرید در میان ترم مشکلی برای شما پیش می آید و شما باید به شهر دیگری بروید. ویا در ابتدای ترم نتوانسته اید درخواست مهمانی بدهید و یا با آن موافقت نشده است.

در این جور مواقع امکانی در دانشگاه پیام نور وجود دارد که به شما اجازه می دهد حداقل برای امتحانات پایان ترم به شهر مورد نظرتان منتقل شوید.

برای ثبت درخواست مهمان اضطراری، در حدود یک ماه پیش از شروع امتحانات پایان ترم و در مهلت معین شده، وارد سیستم گلستان می شوید و درخواست خود را ثبت می کنید. بعد از موافقت دانشگاه مقصد، شما می توانید برای امتحانات پایان ترم به شهر مورد نظرتان بروید.

برای این امکان معمولا سخت گیری های کمتری انجام می شود و معمولا با درخواست ها موافقت می شود.

مهلت مهمان اضطراری و تعیین محل آزمون دانشگاه پیام نور برای ترم دوم 1400-1401 از روز 10 اردیبهشت آغاز می شود و تا 24 ادریبهشت ادامه دارد.

 

امیدواریم مقاله تهیه شده توانسته باشد اطلاعات خوبی به شما عزیزان داده باشد و از نگرانی های شما کاسته باشد.

با ما همراه و در ارتباط باشید. برای ارتباط با ما می توانید از طریق بخش ارسال نظر همین خبر در پایین صفحه و یا ادمین کانال تلگرام بهره ببرید.

ادمین کانال تلگرام:

Pnuebchannel@


امتیاز دهید
5
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر