PNUEB

مهلت تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری ترم دوم 00-01 پیام نور به همراه نکات مهم

1401/2/7
376
0
مهلت انتخاب محل آزمون پایان ترم دوم 1400-1401 دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعلام شد.
PnuebNews:

مهلت تغییرمحل آزمون و مهمان اضطراری پایان ترم دوم 1400-1401 دانشگاه پیام نور تا 27 اردیبهشت تمدید شد.

------------------------------------------------------------

زمان انتخاب محل آزمون پایان ترم دوم 1400-1401 دانشگاه پیام نور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، محسن حیدری اظهار داشت: طبق اطلاعیه معاونت آموزشی؛ کلیه دانشجويان مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد می توانند برای انتخاب محل آزمون خود (که به مهمان اضطراری هم شناخته می شود) ازتاریخ 10 لغایت 24 اردیبهشت ماه با مراجعه به سیستم گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir و از طریق مسير

پورتال سیستم گلستان --> منوی آموزش---> دانشجو ----> درخواست ها و انتخاب محل آزمون 

نسبت به ثبت درخواست خود و انتخاب شهر مقصد اقدام کنند.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه دانشجويان بدهكار پس از 24 ساعت از زمان پرداخت شهريه قادر به انتخاب محل آزمون خود خواهند بود، افزود:درخصوص مراكز تهران جنوب , تهران شمال ,تهران غرب و تهران شرق ، دانشجویان صرفا مجاز به انتخاب يكي از اين مراكز مطابق با رشته اجرايي در هر يك از اين مراكز هستند.

وی افزود:دانشجويان برون مرزي مجاز به انتخاب محل آزمون نیستند.

آموزش ثبت درخواست مهمان اضطراری و یا تعیین محل آزمون دانشگاه پیام نور

1- ابتدا از طریق مسیر زیر وارد صفحه ثبت درخواست مهمان اضطراری و تعیین محل آزمون شوید.

پورتال سیستم گلستان --> منوی آموزش---> دانشجو ----> درخواست ها و انتخاب محل آزمون

2- در صفحه جدید باز شده و در بالای صفحه شماره دانشجویی خود و نام مرکز مبدا (همان دانشگاهی که تحصیل می کنید) را مشاهده می کنید.

3- در وسط صفحه متنی به شما نمایش داده می شود که به شما می گوید صرفا ثبت درخواست شما دلیلی بر تائید نیست و شما باید تا تائید نهایی دانشگاه مقصد و اعلام آن در سیستم گلستان صبر نمایید. همچنین در ادامه از شما درخواست می شود که با تائید متن، رضایت خود را از این کار اعلام نمایید. برای همین منظور در پایین صفحه قسمتی وجود دارد که نوشته :

موارد فوق مورد تائید اینجانب می باشد.

در جلوی این متن کادری وجود دارد که شما باید گزینه بله را از آن انتخاب نمایید.

4- در پایین این قسمت مهمترین بخش کار وجود دارد. یعنی انتخاب مرکزی که می خواهید به آنجا بروید. برای این کار کافیست در کادر مرکز انتخابی، شهر مورد نظر خود را وارد کنید.

5- در انتها و پس از انتخاب شهر و مرور دوباره صفحه، برروی دکمه اعمال تغییرات حتما کلیک کنید.

انتخاب محل آزمون و یا مهمان اضطراری در دانشگاه پیام نور یعنی چه؟

تمامی دانشگاه های سراسر کشور به دانشجویان خود اجازه می دهند که در ابتدای ترم چنانچه تمایل دارند برای ادامه تحصیل به شهر دیگری منتقل شوند (ترم جاری و یا حتی کلیه ترم های باقیمانده خود) درخواست خود را به دانشگاه ارائه کنند.

حال گاهی پیش می آید که مثلا با درخواست مهمانی دانشجو موافقت نمی شود و یا دانشجو در ابتدای ترم فراموش می کند که درخواست بدهد و یا اصلا در میان ترم به مشکلی برخورده و باید به شهر دیگری برود، حال دانشجو چه باید بکند؟؟؟

اینجاست که دانشگاه پیام نور امکانی را فراهم می کند که دانشجویان بتوانند بدون دغدغه، به تحصیل و امتحانات خود متمرکز شوند و آن هم مهمان اضطراری و یا تعیین محل آزمون است.

در این طرح دانشجو می تواند بدون در نظر گرفتن اینکه شهر موردنظرش رشته او را دارد یا خیر، درخواست دهد که برای امتحانات پایان ترم در شهر دیگری شرکت نماید. بعد از ثبت درخواست او از طریق سیستم گلستان، دانشگاه مبدا و مقصد بررسی کرده و بعد از موافقت نهایی، دانشجو می تواند برای امتحانات پایان ترم در شهر درخواستی خود شرکت نماید.

شش نکته مهم در مورد مهمان اضطراری و تعیین محل آزمون دانشگاه پیام نور

1- برای ثبت درخواست مهمان اضطراری و تعیین محل آزمون، شما می بایست شهریه خود را کامل پرداخت کرده باشید. بدهی شهریه امکان ثبت درخواست را نمی دهد.

2- اگر دانشجويي قصد ندارد كه محل آزمون خود را خارج از مركز تحصيلي خود قرار دهد نياز به انجام عمليات در اين پردازش ندارد.

3- بعد از موافقت با درخواست تعیین محل آزمون شما، میزانی به شهریه شما اضافه می شود. معمولا بین 50 هزار تومان تا 100 هزار تومان به شهریه اضافه می شود.

4- اگر بعد از درخواست و موافقت ، از اقدام خود صرفنظر کردید و خواستید که در همان شهر اولیه در امتحانات شرکت کنید، باید نزد کارشناس رشته خود رفته و حضوراً درخواست لغو را ارائه نماید.

5- دقت داشته باشید که ظرفیت دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو در طرح مهمان اضطراری محدود است. بنابراین در همان روزهای ابتدایی شروع طرح درخواست خود را ثبت کنید.

6- در تمامی دانشگاه های پیام نور سراسر کشور بجز شهر تهران، مهم نیست که دانشگاه مقصد رشته شما راداشته باشد و یا خیر. ولی در دانشگاه های شهر تهران، مرکز انتخابی باید رشته شما را داشته باشد.
 


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر