PNUEB

امتحانات ترم دوم 00-01 پیام نور به چه صورت برگزار می شود

1401/2/21
361
1
امتحانات پایان ترم دروس دانشگاه پیام نور که دارای منبع می باشد در همان تاریخ ها و ساعات اعلام شده، بصورت ...
PnuebNews:

مدتهاست که وضع کشور از لحاظ کرونایی شرایط خوبی را سپری می کند و تعداد مبتلایان و فوتی های این بیماری منحوس، روز به روز کمتر می شود.

بهتر شدن شرایط کرونایی کشور و از بین رفتن دلواپسی و دل نگرانی خانواده ها،  سبب شده تا عادی سازی اوضاع در تمامی سطوح جامعه بتدریج آغاز شود. باز شدن مدارس و حضوری شدن کلاسها، برگزاری جشن ها و مراسمات و باز شدن کسب و کارها از جمله مواردی است که خداروشکر انجام شده و تغییری در تعداد مبتلایان و قربانیان ایجاد نکرده است.

دانشگاه پیام نور که از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا، اقدامات خودش را برای غیرحضوری کردن کلاسها آغاز کرده بود، با عادی شدن و بهتر شدن شرایط نیز تصمیم گرفته که روند را به حالت قبل برگراند. از این رو در اولین اقدام تصمیم بر این شده تا تمامی امتحانات دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 1400-1401 و در تمامی مقاطع بصورت متمرکز، سراسری و حضوری برگزار شود، ولی با یک استثنا و آن هم امتحانات دروس عمومی مقطع کارشناسی است. در ادامه با ما همراه باشید تا با شرایط و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم پیام نور آشنا شوید.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 1400-1401

مقطع کارشناسی: امتحانات پایان ترم دروس دانشگاه پیام نور که دارای منبع می باشد در همان تاریخ ها و ساعات اعلام شده،  بصورت حضوری، متمرکز و سراسری برگزار می شود. اما امتحانات دروس عمومی برای تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی بصورت متمرکز و سراسری خواهد بود اما در سامانه مجازی برگزار می شود و حضوری نیست.

آزمون دروس عمومی مقطع کارشناسی در سامانه مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور  برگزار خواهد شد. دانشجویان برای ورود به این سامانه باید به طریق زیر اقدام کنند.

1- دانشجویان داخل کشور برای شرکت در آزمون دروس عمومی وارد سایت edu.pnu.ac.ir شوند و دانشجویان خارج از کشور به سایت eduisc.pnu.ac.ir مراجعه کنند.

2- در قسمت نام کاربری شماره دانشجویی خود را وارد کنید و در قسمت رمز عبور کد ملی. دانشجویان اتباع در قسمت رمز عبور هم شماره دانشجویی خود را وارد نمایند.

3- وارد پنل کاربری شده و با انتخاب آزمون، به آن وارد شوید. دقت داشته باشید که حتما فیلترشکن سیستم شما خاموش باشد.

4- جهت تمرین و تست سامانه، مانوری در رروز 24 اردیبهشت در این سامانه برگزار می شود که توصیه می کنیم حتما در آن شرکت کنید تا برای امتحان پایان ترم هم با سامانه آشنا شوید و هم به مشکل نخورید.

5- به یاد داشته باشید که آزمون دروس عمومی هم بصورت سراسری و متمرکز خواهد بود و تنها نحوه برگزاری آنها مجازی است. بنابراین در همان تاریخ و ساعت اعلام شده در آزمون شرکت نمایید.

مقطع ارشد: تمامی امتحانات مقطع ارشد بصورت حضوری، متمرکز و سراسری خواهد بود. مگر دروسی که منبع آن مشخص نشده باشد که امتحانات این دروس با هماهنگی استاد برگزار می شود.

مقطع دکتری: تمامی امتحانات این مقطع بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

نحوه شرکت در آزمون مجازی و متمرکز برای دروس عمومی مقطع کارشناسی پیام نور

برای اطلاع از نحوه شرکت در آزمون مجازی دروس عمومی مقطع کارشناسی در نیمسال دوم 1400-1401 برروی لینک زیر کلیک کنید.

راهنمای تصویری شرکت در آزمون مجازی دروس عمومی مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور

در پایان لازم به ذکر است که حتما دانشجویان مقطع کارشناسی، در مانور تستی برگزاری آزمون دروس عمومی که در تاریخ 24 اردیبهشت برگزار می شود شرکت کنند تا در روز امتحان مشکلی برای آنها بوجود نیاید.

همچنین توصیه می کنیم به لینک زیر رفته و با روش قبولی در امتحانات حضوری پیام نور آشنا شوید.

هر آنچه برای قبولی در امتحانات پیام نور باید بدانید.

 


امتیاز دهید
5
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

  1. این ناعدالتیه ک اکثر دانشجوها درس های عمومی دارن ولی بیش از ۹۰ درصد اونا درس عمومی ندارن یا اینک کلن حضوری کنین یا اینک مجازیم نمیکنین کلن نکنین

    • 1401/2/23

      سلام.
      دانشگاه تصمیم داره در ایام امتحانات پروتکل هایی رو رعایت کنه و چون تعداد دانشجوهایی که دروس عمومی دارند، زیاد هست احتمالا کنترل شرایط کمی سخت تر بشه. برای همین تصمیم براین شده که ازمون دروس عمومی بصورت مجازی برگزار بشه