PNUEB

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه پیام نور

1401/4/25
1769
2
تقویم آموزشی سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه پیام نور بتازگی منتشر شده است.
PnuebNews:

دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از بزرگترین و گسترده ترین دانشگاه های کشور، هر ساله پذیرای بیش از صدها هزار دانشجو در سراسر کشور است. این وسعت و ظرفیت بالای دانشجویی، باید بدرستی مدیریت شده و با بروزرسانی های دائمی اعلامیه ها و اطلاعیه ها کاری کرد که دانشجویان متضرر نشوند.

یکی از اقدامات درست دانشگاه پیام نور در اطلاع رسانی، انتشار تقویم آموزشی سال تحصیلی پیش از شروع آن است. این تقویم آموزشی نقش بسزایی در مطلع کردن دانشجویان از رخدادها و اتفاقات مهم سال تحصیلی از قبیل زمان انتخاب واحد هر ترم، زمان های حذف و اضافه ، زمان امتحانات و ... دارد و سبب می شود تا دانشجویان با اطلاعات کافی و درست نسبت به کارهای خود برنامه ریزی کنند.

در اقدامی درست و کمی عجیب، تقویم آموزشی سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه پیام نور بتازگی منتشر شد. درست از جهت اینکه خیلی مانده تا شروع سال تحصیلی 1401-1402 و عجیب از جهت برخی تاریخها و مهلت های تعیین شده برای سال پیش رو. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد تقویم آموزشی سال جدید بیشتر بدانید .

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه پیام نور

همانطور که در بالا اشاره شد، تقویم تحصیلی یا همان برنامه زمان بندی سال 1401-1402 پیام نور کمی عجیب است.

همانطور که حتما می دانید، امتحانات پایان ترم تابستان 1401 که جزو سال تحصیلی قبل محسوب می شود، از 26 مرداد شروع می شود و تا 4 شهریور ادامه دارد. حال در تقویم آموزشی سال 1401-1402 زمان انتخاب واحد ترم اول یا همان ترم مهر از اواخر مرداد در نظر گرفته شده است.

چطور هنوز زمانی که دانشجو امتحان برخی دروس خود را نداده و نمره های او ثبت و تائید نشده است نسبت به انتخاب واحد ترم بعد اقدام کند؟ این موضوع برای دانشجویان ترم آخر بسیار پراهمیت تر است. پیش نیازی و هم نیازی دروس، تعداد واحدهای باقیمانده و مشخص نبودن دروس پاس شده و... از جمله مواردی است که نشان می دهد نیاز است که ابتدا نمرات دانشجویان ثبت و تائید شود و سپس مهلت انتخاب واحد آغاز شود.

موضوع دیگر زمان آغاز کلاسهای ترم اول است. براساس تقویم آموزشی، کلاسهای ترم اول از 12 شهریور آغاز می شود. این درحالی است که احتمالا نتایج پذیرفته شدگان جدید دانشگاه پیام نور در مقاطع کارشناسی و ارشد تا اواخر شهریور اعلام می شود و با احتساب زمان ثبت نام و انتخاب واحد تا اواسط مهر طول می کشد تا بطور رسمی وارد دانشگاه شوند. در نتیجه کلاس پذیرفته شدگان جدید  از اواسط مهر شروع می شود و این درحالی است که از شروع کلاس دانشجویان قدیمی یک ماهی زمان گذشته و در نتیجه برای مدیریت کلاسهای مشترک باید تمهیداتی مناسب اندیشیده شود.

در هر صورت، بطور حتم مسئولین دانشگاه پیام نور از برنامه ریزی آموزشی در این شکل و قیاس، اهداف و نتایج مشخصی را دنبال می کنند که شاید جبران تحصیلی دانشجویان بخاطر دوری از کلاسها در دوران کرونا، یکی از آنهاست.

در ادامه شما عزیزان می توانید تقویم آموزشی سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه پیام نور را به تفکیک ترم تحصیلی دانلود بفرمایید.

تقویم آموزشی ترم مهر (ترم اول) 1401-1402 دانشگاه پیام نور

تقویم آموزشی ترم بهمن (ترم دوم) 1401-1402 دانشگاه پیام نور

تقویم آموزشی ترم تابستان 1402 دانشگاه پیام نور

امیدواریم سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه پیام نور در صحت و درستی کامل و بدور از هرگونه شرایط سخت و کرونایی، سپری شود و سال خوبی برای تمامی دانشجویان باشد.


امتیاز دهید
4
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

  1. با سلام
    همانطور که میدانید امتحانات ترم تابستان از ۲۶مرداد شروع میشه تا ۱شهریور ،با توجه به تقویم آموزشی که در سایت قرار دادید برای انتخاب واحد مهر،‌،،اگر درسی در تابستان پیش نیاز درسی در مهر باشه که ما نمیتونیم انتخاب واحد کنیم چون هنوز امتحان اون درس رو ندادیم که نمره اش هم تایید بشه.این محدودیت پیش نیاز در زمان انتخاب واحد برداشته میشه یا نه؟؟؟

    • 1401/5/4

      سلام. خیر ، برداشته نمیشه. احتمالا شما باید درس رو در مهلت حذف و اضافه بردارین. حتما تا اون زمان نمرات اعلام و تایید میشه.

  2. خیلیم عالی