PNUEB

آیین نامه جدید آموزشی دانشگاه پیام نور برای سال 1401

1401/6/21
288
2
دانشگاه پیام نور نیز به عنوان یک مجموعه بزرگ آموزشی، نیاز به یک آیین نامه جامع دارد تا ...
PnuebNews:

دانشگاه پیام نور را می توان به عنوان یکی از مدون ترین و قانون مدار ترین دانشگاه های کشور دانست.

تمام آنچه که دردانشگاه پیام نور رخ می دهد براساس قوانین و آیین نامه هایی است که توسط سازمان مرکزی به نگارش در می آید.

یکی از اقدامات خوب دیگر دانشگاه پیام نور این است که آیین نامه ها و قوانین دانشگاه را به محض تغییر به اطلاع دانشجویان می رساند و انتشار عمومی می نماید. این کار یک مزیت بزرگ دارد. با انتشار بموقع آیین نامه ها و قوانین، دانشجویان بهتر می توانند برای تحصیل خود برنامه ریزی کنند و از انجام اقداماتی که سبب شود تحصیل آنها به مشکل بخورد خودداری کنند.

آیین نامه آموزشی سال 1401 دانشگاه پیام نور

ابتدا بهتر است که توضیحی در مورد آیین نامه ها ارائه دهیم. آیین نامه در اصطلاح به یک مجموعه قوانین و مقررات گفته می شود که توسط مدیریت یک مجموعه به نگارش درآمده تا تمامی کارها مدون و قانونمدار شود. آیین نامه ها اکثرا حالت آموزشی دارند و سعی می کنند به مخاطب خود بیاموزند که چگونه باید رفتار کند و یا برای اینکه در مجموعه موفق باشد چه چیزهایی را باید بداند و انجام دهد.

دانشگاه پیام نور نیز به عنوان یک مجموعه بزرگ آموزشی، نیاز به یک آیین نامه جامع دارد تا امور دانشجویان بخوبی سپری و حل و فصل شود. از همین رو معمولا هر ساله و یا شاید هردوسال، آیین نامه آموزشی دانشگاه پیام نور منتشر می شود که شامل جدیدترین قوانین و مقررات دانشگاست.

بتازگی آیین نامه آموزشی سال 1401 دانشگاه پیام نور منتشر شده است. آیین نامه ای که  هرچه دانشجوی پیام نور لازم است بداند را شامل می شود.از جمله مواردی که در آیین نامه آموزشی دانشگاه پیام نور آمده و توضیحاتی پیرامون آن داده شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- سنوات مجاز تحصیلی

2- تعداد واحد لازم برای فارغ التحصیلی و یا درخواست مدرک کاردانی

3- نمره و معدل قبولی در هر مقطع

4- نحوه بی اثر شدن نمرات دروس

5- مهمانی موقت و دائم و اضطراری

6- تغییر رشته

7- معرفی به استاد

و...

آیین نامه آموزشی شامل تمام دانشجویان در تمامی مقاطع می شود.  در این آیین نامه مطالب و نکات بسیار مهمی درج شده که توصیه می کنیم حتما دانلود و مطالعه نمایید.

آیین نامه آموزشی دانشگاه پیام نور

با مطالعه آیین نامه آموزشی، حتما پاسخ بسیاری از سوالات خود را خواهید یافت و برای تحصیل در پیام نور دیگر دغدغه ای نخواهید داشت.


امتیاز دهید
5
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام خسته نباشید عبادالله هستم دانشجویی رشته روانشناسی خارج از کشور کابل افغانستان میخواهم درین سایت عضویت دریافت نمایم به رهنمای شما نیاز دارم البته دردانشگاه پیام نور در افغانستان دانشجویی هستم

  • 1401/6/24

   سلام به شما دوست عزیز
   من در خدمتم. اگر کمکی ازدستم برمیاد بفرمایید.
   شما از طریق یکی از راه های گفته شده در قسمت تماس با ما سایت (ادمین تلگرام و یا واتس اپ و یا ایمیل) با ما در ارتباط باشید تا راهنمایی و کمک بهتر صورت پذیرد

 2. سلام و تشکر از شما
  من خودم خیلی دنبال همچین چیزی بودم و میدونستم که وجود داره، ولی نمیتونستم بگیرمش. ممنونم که این آیین نامه رو تو سایتتون منتشر کردین

  • 1401/6/22

   سلام و تشکر از لطف شما
   ما همیشه سعی کرده ایم که مطالبی را که برای دانشجویان با اهمیت است و بهتر است که بدانند را در سایتمون قرار دهیم. امیدواریم این آیین نامه منتشر شده، بتواند مشکلی از شما برطرف نماید