PNUEB

پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیام نور برای ترم بهمن 1401

1401/10/3
1971
4
ثبت‌نام و انتخاب رشته متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی از روز چهارشنبه 30 آبان آغاز شده و تا ...
PnuebNews:

یکی از اقدامات خوب دانشگاه های کشور که در راستای عدالت آموزشی و توسعه تحصیلات دانشگاهی صورت گرفته، پذیرش دانشجو بدون حضور در آزمون سراسری و براساس سوابق تحصیلی است. این اقدام کمک بسیار بزرگی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی است و هر ساله تعداد بالایی از ظرفیت های دانشگاه ها از این طریق جذب می شود.

روند پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی در سالهای ابتدایی طرح، تنها در ترم مهر صورت می گرفت و دانشگاه های کمی پذیرای آن بودند. اما تقریبا سه سال است که دانشگاه های متعدد کشور در بهترین رشته محل های خود برای ترم بهمن نیز پذیرش دانشجوی کارشناسی دارند.

دانشگاه پیام نور نیز از این موضوع استثنا نیست و سالهای سال است که از طریق پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی هم در ترم مهر و هم ترم بهمن جذب دانشجو دارد.

مهلت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه ها برای ترم بهمن 1401

ثبت‌نام و انتخاب رشته متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی از روز چهارشنبه مورخ 1401/09/30 آغاز شده و تا روز شنبه مورخ 1401/10/10 از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org ادامه خواهد داشت.

در مهلت تعیین شده متقاضی می بایست دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه و از رشته محل های دارای ظرفیت مطلع شود و سپس براساس تمایل شخصی نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نماید.

اقدامات لازم برای ثبت نام در پذیرش بدون کنکور ترم بهمن 1401 مقطع کارشناسی

1- به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.

2- دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام

3- تهيه فايل عكس اسكن شده متقاضی بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام

4- آماده نمودن اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام

5- خريد كارت اعتباری ثبت‌نام به مبلغ 750/000(هفتصد و پنجاه هزار ریال) از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به همراه مبلغ 1200 تومان بابت خدمات پیامکی

6- ورود به صفحه ثبت نام پذیرش بدون کنکور یهمن 1401 و تکمیل اطلاعات و بارگزاری مدارک و انتخاب رشته محل

نکات مهم پذیرش بدون کنکور ترم بهمن 1401 دانشگاه های کشور

1- تمامی متقاضیان ( چه در کنکور سال 1401 شرکت کرده اند و یا نکرده اند) می توانند در این مهلت ثبت نام کنند.

2- اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداكثر تا تاريخ 1401/06/31، دارا بودن مدرك پيش‌دانشگاهي و يا اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي حداكثر تا تاريخ 1401/06/31 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرك كاردانی (فوق ديپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و كاردانی پيوسته آموزشكده های فني و حرفه ای براي متقاضيان الزامی است.

3- دارندگان ديپلم فنی و حرفه ای و كاردانش نظام قديم هنرستان كه فاقد مدرك پيش دانشگاهی و يا مدرك كاردانی می باشند حق ثبت نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

4- نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل كتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا متقاضيان (ديپلمه های نظام آموزشی 3-3-6 ، نظام سالی واحدی يا ترمی واحدی، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه های فني و حرفه ای و كاردانش نظام قديم هنرستان كه دارای مدرك پيش دانشگاهی و يا كاردانی مي باشند) بايستی معدل كل و يا معدل كتبی خود را بصورت صحيح در تقاضانامه ثبت نام اينترنتی درج نمايند.  متقاضيان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبی واقعی با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولي آنها لغو می گردد.

تذکرخیلی مهم: متقاضيان ديپلم فني و حرفه اي و يا كاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه دارای مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند و فاقد معدل كتبي ديپلم هستند، بايستي معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در بند 16 تقاضانامه اينترنتی ثبت نام درج نمايند.

زمان اعلام نتایج پذیرش براساس سوابق تحصیلی ترم بهمن 1401 مقطع کارشناسی

احتمال بسیار زیاد، نتایچ انتخاب رشته متقاضیان در اواسط بهمن ماه 1401 اعلام می شود و پذیرفته شدگان می بایست در همان بهمن و یا اسفند 1401 نسبت به ثبت نام در دانشگاه های پذیرفته شده اقدام کنند و در همان ترم دوم 1401-1402 نیز مشغول به تحصیل می شوند.

پذیرش بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور برای ترم بهمن 1401

تمامی مراحل و اقدامات گفته شده در بالا برای دانشگاه پیام نور نیز صدق می کند و متقاضیان تحصیل در دانشگاه پیام نور می بایست از بین رشته محل های این دانشگاه انتخاب رشته کنند.

 

امیدواریم اطلاعات ارائه شده در بالا برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید بدون مشکل در پذیرش بدون کنکور سال 1401 ثبت نام کنید و ان شالله در رشته محل مورد نظرتون پذیرفته شوید.

 


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام باز هم امکان ثبت نام وجود دارد؟

  • 1401/11/29

   سلام. اگر پذیرفته شدین و هنوز کارهای ثبت نامتون رو انجام ندادین، حضوری برین پیش کارشناس رشته و از او بخواهید که ثبت نام را تکمیل و امکان انتخاب واحد را برای شما فراهم کنند.
   اگر هم منظورتون شرکت در پذیرش بدون کنکور کارشناسی هست که باید تا مرداد صبر کنین

 2. سلام.وقت بخیر.برای مغایرت معدل چه کاری باید انجام بدم؟دانشگاه پیام نور بدون آزمون
  آیا امکان اینکه حذف بسم هست یا نه

  • 1401/11/26

   سلام. اگر معدلتون رو خیلی بیشتر از اون چیزی که هست وارد کرده باشین، دانشگاه حساس خواهد بود روی این و احتمال رد پذیرش هست. اما اگر در حد چند صدم باشه براساس ظرفیت دانشگاه و صندلی های خالی ممکن است که ثبت نام صورت پذیرد

 3. سلام من براساس سوابق ثبت نام‌گردم وقبول شدم رفتم دانشگاه گفتن ک ابتداباید داخل سایت گلستان ثبت نام کنی ولی هنوز شروع نشده خواستم بپرسم‌چه زمانی باید اینکاروانجام بدم و چه مدارکی میخاد

  • 1401/11/12

   سلام. هنوز ثبت نام الکترونیکی اغاز نشده و به محض مشخص شدن در سایت و کانال تلگرام اطلاع رسانی خواهیم کرد. مرحله اول ثبت نام بصورت الکترونیکی و از طریق سیستم گلستان هست و مدارک را بارگزاری می نمایید.
   سپس در صورت تائید مدارک به شما، شماره دانشجویی داده شده و می توانید انتخاب واحد کنید . بعد برای تحویل مدارک باید حضوری برین دانشگاه

 4. سلام
  میتوان هم زمان،در دانشگاه دولتی تحصیل نمود و هم در یکی از رشته های دانشگاه پیام نور،ثبت نام کرد؟

  • 1401/11/7

   سلام. این کار امکان پذیر است. اما اگر دانشجو پسر باشد و مشمول سربازی، مجوز این کار نیاز به بررسی سنوات باقی مانده دارد که ایا می تواند در مهلت باقی مانده در هر دو رشته دروسش را تمام کند یا خیر. زیرا سنوات مجزا داده نمی شود