PNUEB

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی دانشگاه پیام نور

1393/7/11
1854
0
مدیر کل آموزشهای آزاد و چند رسانه ای دانشگاه پیام نور از راه اندازی شبکه تلویزیونی این دانشگاه در فضای مجازی طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کتابخانه الکترونیکی پیام نور(pnueb)مدیر کل آموزشهای آزاد و چند رسانه ای دانشگاه پیام نور از راه اندازی شبکه تلویزیونی این دانشگاه در فضای مجازی طی هفته آینده خبر داد.
عبدالمهدی نصیرزاده عصر چهارشنبه در حاشیه دوره آموزشی ‘آموزش راهبردی تدریس الکترونیک و تولید محتوا’ ویژه اساتید دانشگاه پیام نور استان خراسان رضوی طی گفت و گوی با ایرنا افزود: این شبکه تلویزیونی با هدف یکسان سازی و توسعه کمی و کیفی آموزش الکترونیکی و مجازی دانشگاه پیام نور با همکاری معاونتهای مجازی و فنی سازمان صدا و سیما، مطالب، سرفصل ها و دروس رشته های مختلف این دانشگاه را در فضای اینترنت در دسترس علاقه مندان و دانشجویان قرار می دهد.

وی سیستم آموزشی و سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه پیام نور را در کشور بی نظیر دانست و افزایش ارتباط و تعامل اساتید و دانشجویان و افزایش راندمان آموزشی را از مزیت های این سامانه برشمرد.

وی اظهار کرد: یک هزار استاد و بیش از ۴۰ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور کشور با این سامانه مرتبط هستند.

نصیرزاده گفت: هم اکنون ۴۰ رشته و گرایش رشته دانشگاه پیام نور به صورت الکترونیکی ارایه و تدریس می شوند که از سال تحصیلی آینده این تعداد به ۶۰ رشته افزایش می یابد.

مدیر کل مرکز آموزشهای آزاد و چند رسانه ای دانشگاه پیام نورافزود: سه میلیون نفر از دانش آموختگان دانشگاهی کشور بیکار و جویای کار هستند که یکی از دلایل مهم بیکاری این افراد نداشتن مهارت آموزی در زمان تحصیل و متناسب نبودن رشته های دانشگاهی با نیاز و فرهنگ مناطق مختلف است.

وی اظهار کرد: بر اساس یک تحقیق پایان نامه مقطع دکترا، وضعیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور نابسامان است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که هدف اصلی افراد از تحصیل در رشته های دانشگاهی، گرفتن مدرک تحصیلی باشد، معضل بیکاری این قشر به نحو مطلوب کاهش نمی یابد و باید در کنار تحصیل، مهارت افزایی دانشجویان مورد توجه مسوولان و دست اندرکاران ذیربط قرار گرفته و دانشجویان به سوی کاریابی و کارآفرینی حرکت کنند.

نصیرزاده گفت: در این صورت مطالبات دانشجویان از اساتید دانشگاه متفاوت شده و شاهد ارتقای کیفی آموزش خواهیم بود.

وی افزود: دانشگاه پیام نور در راه اندازی رشته های تحصیلی و آموزشهای آزاد و چند رسانه ای توجه خاصی به نیاز و فرهنگ مناطق گوناگون کشور دارد و هر رشته را متناسب با نیاز منطقه دایر می کند.

وی با بیان اینکه اداره کل آموزشهای آزاد و چند رسانه ای دانشگاه پیام نور دارای سه اداره زیر مجموعه است، گفت: اداره آموزش الکترونیکی و مجازی زیر مجموعه این اداره کل بیش از ۴۰ هزار دانشجو در ۴۰ رشته و گرایش رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارد و این آموزشها در تمام نقاط کشور قابل ارایه است.

وی افزود: همچنین وظیفه اداره تولید محتوای الکترونیکی هم تولید محتوا برای کتابهای درسی و دخالت فناوری های نوین آموزشی در مقوله یادگیری دانشجویان است.

مدیر کل آموزشهای آزاد و چند رسانه ای دانشگاه پیام نورگفت: اداره آموزشهای آزاد و دوره های کوتاه مدت هم وظیفه برگزاری کلاسهای ضمن خدمت برای کارکنان این دانشگاه و برگزاری کارگاههای آموزشی کوتاه مدت و همایشهای آموزشی در سطح ملی و بین المللی را دارد.

‘ابراهیم تقی زاده’ رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی هم گفت: ۵۵ نفر از اساتید واحدهای تابعه این دانشگاه به مدت یک روز با شرکت در کارگاه آموزشهای راهبردی تدریس الکترونیکی و تولید محتوا، مباحث مورد نیاز را فرا گرفته و با شیوه های نوین تدریس در این بخش آشنا شدند.


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر