PNUEB

بازنگری منابع تحصیلی دانشگاه پیام نور/حمایت بیشتر از پژوهش

1393/9/2
3047
0
ابوالفضل فراهانی: فضای آموزشی دانشگاه پیام نور یک میلیون و دویست هزار متر مربع است که در حدود ششصد هزار متر مربع نیز در حال ساخت و تکمیل شدن است.

به گزارشپایگاه خبری کتابخانه الکترونیکی پیام نور(pnueb) :ابوالفضل فراهانی، رئیس دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به میزان فضای آموزشی دانشگاه پیام نور در سطح کشور اظهار کرد: فضای آموزشی دانشگاه پیام نور یک میلیون و دویست هزار متر مربع است که در حدود ششصد هزار متر مربع نیز در حال ساخت و تکمیل شدن است.

۹۵ درصد از فضاهای آموزشی دانشگاه پیام نور ملکی هستند
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه” ۹۵ درصد از فضاهای آموزشی دانشگاه پیام نور ملکی هستند”،افزود: امیدواریم تا یایان سال جاری ۸۰ درصد از پروژه های در حال ساخت، آماده شوند.
فراهانی خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور امروز به جایگاهی رسیده که می تواند تا صد در صد نیاز مدیریتی خود را از درون مجموعه انتخاب کند به طوری که امروزه دانشگاه پیام نور هم در اعضای ارشد دولت مدیرانی دارد و هم در سطوح میانی تامین کننده نیروی متخصص جامعه است.
همه منابع در حال بازنگری هستند
رئیس دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه “همه منابع در حال بازنگری هستند”، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور دانشگاهی کتاب محور است و در برنامه توسعه کیفی دانشگاهها نیز اهتمام خاصی در تامین منابع داشته، در یک سال گذشته برابر با ۳ سال گذشته منابع دانشگاهی تامین شده است.
این مسئول اذعان داشت: با توجه به اهمیت مباحث فرهنگی، دانشگاه پیام نورهیچ گونه محدودیت مالی در این زمینه قائل نیست ضمن اینکه حمایت ویژه در ارتباط با تامین منابع نوشتاری، الکترونیکی و چند رسانه ای در دستور کار دانشگاه قرار دارد.
فراهانی در خصوص افزایش رشته های تحصیلی در دانشگاه پیام نور توضیح داد: دانشگاه در توسعه رشته های خود به مولفه هایی چون میزان تقاضای اجتماعی، رشته های مهارتی مورد نیاز جامعه و اینکه فارغ التحصیلان بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی بتوانند نافع جامعه و رافع مشکلات مردم باشند توجه ویژه ای دارد لذا در حال فاصله گرفتن از رشته هایی است که صرفا دارای مدرک هستند.
طی برنامه ای پنج ساله این دانشگاه در تامین ۸۰ درصد منابع درسی خودکفا می شود
وی در پاسخ به سوالی پیرامون حذف کنکور از همه رشته های دانشگاه پیام نورگفت: از آنجایی که برخی رشته ها دارای تقاضای اجتماعی بالایی هستند لذا لازم است تا معیاری جهت ورود به دانشگاه وجود داشته باشد ولی با همه این توصیفات باید گفت ظرفیت پذیرش دانشگاه در کل کشور بیش از تقاضای جامعه است در نتیجه از فشار روانی نسل جوان برای ورود به دانشگاه کاسته شده است.
رئیس دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به کنکور کارشناسی ارشد و دکتری اظهار داشت: در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری نیز تقاضای زیادی وجود دارد در نتیجه باید مولفه هایی برای گزینش بهترین ها وجود داشته باشد هم چنین در مقطع دکتری سابقه تحصیلی افراد مدنظر قرار می گیرد.
این دانشگاه بیشترین حمایت را از پژوهش دارد
فراهانی با اشاره به برنامه های پیش رو دانشگاه پیام نور خاطر نشان کرد: بازنگری کتب درسی دانشگاه، ارتقاء اساتید دانشگاه و تامین دویست کتاب در سال جاری از برنامه های مهم دانشگاه می باشد و همچنین با اتخاذ تمهیدات لازم پیش بینی می شود طی برنامه ای پنج ساله این دانشگاه در تامین ۸۰ درصد منابع درسی خودکفا شود.
رئیس دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به جایگاه هشتمی دانشگاه پیام نور به لحاظ علمی و پژوهشی در میان سایر دانشگاههای کشور یادآور شد: این دانشگاه بیشترین حمایت را از پژوهش دارد و طرح گرنت که به اساتید دانشگاه پیام نور اختصاص دارد از طرح های بی سابقه این دانشگاه است که در نتیجه آن اساتیدی در رشته های فنی و مهندسی جذب دانشگاه می شوند که از دانش آموختگان ممتاز کشوری هستند.


امتیاز دهید
0
0 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر