PNUEB

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دوم 99-00 پیام نور براساس جدیدترین اخبار

1400/2/13
917
2
آزمون های پایانی نیمسال جاری بصورت غیرحضوری، الکترونیکی و از طریق سامانه Lms خواهد بود.
PnuebNews:

متاسفانه کشورمون ایران، هنوز درگیر ویروس منحوس کروناست و نتوانستیم از این اپیدمی عبور کنیم. جهش های متمادی ویروس، عدم واکسیناسیون همگانی سریع، ساده انگاری مردم و تصمیمات اشتباه باعث شده که پس از گذشت یک سال و نیم از شروع این همه گیری، همچنان با آن درگیر باشیم و تنها راه محافظت همان رعایت پروتکل های اجتماعی باشد.

با شروع اپیدمی کرونا در دنیا، گروه های بسیار مجبور به ارائه خدمات بصورت غیرحضوری شدند. دانشگاه ها هم یکی از این گروه ها بود. دانشگاه پیام نور از ابتدای شروع همه گیری کرونا تصمیم به غیرحضوری کردن کلاسها و حتی امتحانات گرفت و در این مسیر تلاش بسیاری کرد که امکانات و زیرساخت های لازم فراهم و دانشجویان بدون دغدغه به تحصیل خود در پیام نور ادامه دهند. الحق و الانصاف نباید از این موضوع گذشت که درکنار تمامی کمبودها و مشکلات، دانشگاه پیام نور سعی کرد امکانات آموزشی آنلاین بدون مشکل و دردسر در اختیار تمامی دانشجویان قرار بگیرد و در این راه موفقیت هایی نیز کسب کرد.

در این یک سال و نیم از شروع اپیدمی کرونا، دانشگاه پیام نور تمامی امتحانات پایان ترم خود را بصورت غیرحضوری برگزار کرده است. حال یا از طریق سامانه کلاس مجازی (LMS) و یا سامانه آزمون آنلاین پیام نور و یا اپلیکیشن پیام من و ...

در ترم جاری (دوم 99-00) نیز دانشگاه پیام نور تصمیم دارد امتحانات پایان ترم را با تمرکز برروی سامانه کلاس های مجازی استانی (LMS) برگزار کند.  (دقت داشته باشید که امتحانات از طریق سامانه lms برگزار می شود و دیگر سراسری نخواهد بود، حتی دروس عمومی)

در ادامه تصمیم داریم برای اطلاع شما عزیزان، دستورالعمل ها و نکات تصویب و بروز شده آزمون های پایان ترم دوم 99-00 را مرور کنیم. پس با ما همراه باشید.

نحوه برگزاری آزمون های پایان ترم دوم 99-00 دانشگاه پیام نور

1- براساس دستورالعملی که در اسفند 99 توسط دانشگاه پیام نور منتشر شد، تمامی آزمون های پایان ترم دوم 1399-1400 در مقاطع کارشناسی و ارشد، بصورت غیرحضوری و از طریق سامانه LMS استانی برگزار می شود.

2- همانطور که گفته شد، تمامی آزمون ها بصورت غیرحضوری و آنلاین در سامانه کلاس مجازی پیام نور (LMS) برگزار می شود بجز درس حفظ جز سی قرآن کریم که بصورت سراسری و توسط سازمان مرکزی و در سامانه آزمون آنلاین پیام نور برگزار می شود که متعاقبا نحوه شرکت در آن توضیح داده خواهد شد.

3- طراح سوالات پایان ترم ، اساتید خواهند بود و خود آنها تصحیح کننده آزمون هستند.

4- معیار نمره دهی آزمون ها، باید از 12 محاسبه شود و 8 نمره الباقی به میان ترم اختصاص داده شود. اگر دانشجویی نمره میانترم نداشت، نمره امتحان او در عدد 10 ضرب و سپس بر 6 تقسیم می شود تا نمره نهایی بدست آید.

5- بتازگی دانشگاه پیام نور تاریخ امتحانات نیمسال دوم 99-00 را تغییر داده است. بدین ترتیب امتحانات بجای 11 خرداد از روز 1 خرداد آغاز می شود و بجای 6 تیرماه در 26 خرداد ماه به پایان می رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آگاهی از تاریخ و ساعت جدید امتحانات برروی لینک زیر کلیک کنید:

تاریخ های جدید امتحانات نیمسال دوم 1399-1400 دانشگاه پیام نور

6- لازم است دانشجویان محترم برای اینکه در فرآیند برگزاری آزمون آنها مشکلی پیش نیاید، بدهی شهریه خود را به دانشگاه تا قبل از شروع امتحانات حتما تسویه کنند. (طبق روال ترم های قبل، تا زمانی که دانشجویی بدهی شهریه داشته باشد، امکان ثبت نمره برای وی وجود ندارد. البته در این ترم شنیده شده که ممکن است امکان شرکت در جلسه آزمون هم داده نشود که این موضوع فعلا در حد شایعه است)

7- بنا برگزارش های رسیده توسط شما عزیزان، مشکلی در برگزاری آزمون های آنلاین وجود دارد که امکان بازگشت به سوالات قبلی و مرور آنها وجود ندارد. براساس گزارش های رسیده، این مشکل تا امتحانات رفع خواهد شد و امکان بازگشت به سوالات قبلی و مرور آنها وجود خواهد داشت.

8- از برخی شهرها شایعاتی مطرح شده مبنی بر حضوری بودن برخی امتحانات در مناطقی که کمتر با بیماری کرونا درگیر هستند. این موضوع تکذیب شده و باید اشاره کنم که همه امتحانات غیرحضوی و غیرسراسری خواهد بود.

9- به اساتید توصیه موکد شده که امتحانات پایان ترم را از همان منابع معرفی شده در لیست وضعیت منابع طرح کنند و از طراحی سوالات خارج از منبع جلوگیری کنند.

10- سازمان مرکزی پیام نور از اساتید خواسته که تا حد توان، سوالات را بصورت تستی طراحی کنند. اگر هم مجبور به طراحی سوالات تشریحی هستند، حتما به روش های مناسب ، نحوه بارگزاری پاسخنامه های تشریحی به اطلاع دانشجویان رسانده شود. همچنین اساتید می توانند برای طراحی سوالات، از آزمونهای ترم های گذشته استفاده کنند.

11- دانشگاه پیام نور از اساتید خواسته که مدارک آزمون ها را حداقل تا 6 ماه نزد خود نگه دارند. این موضوع به دلیل امکان اعتراض دانشجوست و اینکه مستندات لازم برای ارائه و نظارت دانشگاه وجود داشته باشد.

12- برای دروسی که استاد هنوز برای آنها تعیین نشده، دانشگاه ها موظف شدند تا پیش از شروع امتحانات استادی را برای آن دروس تعیین و روش آزمون را نیز به دانشجویان اعلام کنند.

13- برگزاری آزمون درس حفظ جز سی بصورت زیر خواهد بود. طبق بخشنامه اعلامی، استانهای کشور به سه دسته تقسیم شده و ازمون درس مذکور در هر دسته متفاوت با دسته دیگری است. براین اساس تعدادی از استانهای کشور از طریق سایت سنجش و آزمون پیام نور آزمون بصورت سراسری برگزار می شود. در دسته دیگری سوالات در سامانه lms استانی برگزار شده، ولی طراح سوالات خود دانشگاه پیام نور خواهد بود. در دسته سوم نیز اساتید طراح سوالات این درس خواهند بود و آزمون از طریق سامانه lms استانی برگزار می شود. برای اطلاع از نحوه برگزاری آزمون در استان خودتان برروی لینک زیر کلیک کنید:

نحوه برگزاری آزمون درس حفظ جز سی در ترم دوم 99-00 پیام نور

مهمترین نکات در مورد امتحانات پایان ترم دوم 99-00 پیام نور را براساس آخرین و جدیدترین تصمیمات دانشگاه، خدمت شما عزیزان عرض کردیم. چنانچه خبر جدیدی بدست ما برسد و یا تغییری در روند برگزاری امتحانات بوجود آید، حتما ازطریق همین خبر به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند. پس پیشنهاد می کنم حتما هر از گاهی به این صفحه سری بزنید.


امتیاز دهید
5
1 رای

فروشگاه کتاب دیجیتالی کتابچین


کتابچین یک اپلیکیشن کتابخوان است که امکان مطالعه ی هزاران کتاب الکترونیک و صوتی را در هر زمان و مکان فراهم می کند.
در کتابچین شما می توانید نسخه الکترونیک کتابها را با یک سوم قیمت چاپی آنها خریداری نمایید . همچنین کتابهای رایگان زیادی نیز در دسترس شما خواهد بود که به راحتی می توانید دانلود و مطالعه کنید.


اپلیکیشن کتابچین در تمامی گوشی ها (اندروید و آی او اس) و همچنین کامپیوتر و لپ تاپ قابل اجراست.


دانلود کتابچین

ارسال نظر

 1. سلام من یه سوال در مورد امتحانات در پیام من دارم ممنون میشم راهنمایی کنید. اگه حین ازمون از واتساپ هم استفاده بشه سامانه سوال رو غلط در نظر میگیره .!؟
  دوستانم این کارو انجام دادن .با اینکه به تمام سوالات جواب درست دادن ولی نمره خوبی نگرفتن .یعنی میشه واسه این باشه از واتساپ هم استفاده کردن !؟????‍♂️????

  • 1400/3/9

   سلام. یک شایعه ای شده بود که استفاده همزمان از شبکه های مجازی در حین امتحان ممکنه بخاطر تقلب باشه و برای همین امکانی فراهم شده که اگر استفاده بشه سوال رو حذف کنه، ولی این در حد یک شایعهههه بود و فکر نکنم واقعیت داشته باشه. ممکنه بخاطر ورود و خروج مکرر به سامانه، سامانه هنگ کرده باشه و پاسخ اونها رو لحاظ نکرده باشه

 2. بابا تو رو خدا کمک کنید استاد ما تو پیام من امتحان قرار بوده بگیره سوالات نیومده برام به استاد پیام میده جوا نمیده خسته شدم

  • 1400/3/4

   سلام. واقعا از ما هم کاری ساخته نیست. به پشتیبان دانشگاهتون زنگ بزنین، اکثر دانشگاه ها شماره پشتیبانشون رو در سایتشون گذاشتن